na dar yra žalieji, tik kitaip nei likusioje Europoje pas mus žalieji reiškia - miškininkus, girininkus ir urėdus... na dar galbūt policininkus kažkiek
When a man lies, he murders some part of the world
čia nebent senasnamas dar tiki pasakomis prisižiūrėjęs naisių vasaros. seniai buvo aišku kad nieko naujo ir įspūdingo čia nebus
Gal bus, gal nebus - po pusmečio ar metų bus maždaug aišku.
V. Valiušaitis (Facebook)
Man atrodo, kad konservatoriai, mėginę pradurti padangas kitiems, pranašvę apie greitai prasidėsiančius skeldėjimus ir byrėjimus, patys pakliuvo į savo atgrasaus teisuoliškumo ir jį neišvengiamai lydinčio liguisto įtarumo narvą. Kai suskaičiuojami, parodomi ir priduodami visuomenės paniekai bei nušviltpimui visi "išorės priešai", tada einama toliau, ieškoma "konradų valenrodų". Ir, žinoma, jų randama. Žygis Pavilionis dabar yra patogus pavyzdys nukreipti dėmesį nuo elementarių klaidų, kurias rinkimų kampanijos metu ir iškart po jos padarė TS-KD vadovybė. Turiu galvoje ne vien partijos lyderį, bet jį - ypač.
Iškėlimas į vienos didžiausių Lietuvos politinių partijų vadovus žmogaus, kuriam akivaizdžiai trūksta ir politinės, ir gyvenimiškosios patirties, manau, buvo strateginė konservatorių klaida, lėmusi jų dabartinę padėtį. Niekinti rinkėją, šaipytis iš jo "politinio raštingumo" gali tik politikos naujokai. Bet pas konservatorius šitaip elgiasi ir jau praplikę bei pražilę politikos veteranai. Todėl jie niekaip nesupranta kodėl labiausiai nemėgstamų politikų sąrašuose jie yra nepranokstami lyderiai.
Aš manau, kad konservatoriai būtų galėję laimėti rinkimus, jeigu jų sąrašo lyderis būtų buvęs kad ir tas pats Žygimantas Pavilionis. Arba Laurynas Kasčiūnas. Abu jaunosios politikų kartos atstovai, bet jau "uostę parako", žymiai didesnio svorio politinės figūros. Be to, neturinčios visažinystės sindromo, būdingo konservatorių veteranams. Mažiausiai jie būtų sugebėję susitarti dėl koalicijos. Ir tada konservatoriai būtų atlikę žymiai naudingesnių darbų Lietuvai, negu dabar, kai ketverius metus turės sėdėti ant "atsarginių suolelio".
O dabartinės kalbos apie "atgijusį" konservatorių norą vėl iš naujo derėtis dėl koalicijos, kai jau baigiamos derinti programinės nuostatos su socialdemokratais, tik patvirtina, kad politika yra galimybių menas, ne ambicijų demonstravimo scena. Arba jos išnaudojamos, arba ne. Konservatoriai tą galimybę turėjo, bet nepasnaudojo. Dabar ieško kaltų ir tai jiems "sekasi". Jeigu tokia "sėkmė" juos lydės ir toliau, nenustebsiu, jeigu 2020 m. rinkimuose jie galynėsis su 5 proc. populiarumo barjeru.
Viso šito šurmulio paradoksas yra tame, kad Lietuvai, kaip valstybei, beveik nesvarbu kas ten sėdės Seime. Žymiai svarbiau kas sėdės Baltuosiuose rūmuose.
Viso šito šurmulio paradoksas yra tame, kad Lietuvai, kaip valstybei, beveik nesvarbu kas ten sėdės Seime. Žymiai svarbiau kas sėdės Baltuosiuose rūmuose.
Ne Ilgas
When a man lies, he murders some part of the world
Forume G. L. buvo giriamas už gerus genus, tačiau panašu, kad tie genai labiau maišo nei padeda. Apskritai, ar galima lyginti G. L. ir Ž. Paviliono patirtį? Konseravatorių partijoje yra ir daugiau patyrusių ir dar nenusenusių. O ambicijų taikytis į premjero postą netrūko. Vaizdas būtų panašus kaip Valinskas Seimo pirmininko poste. Pastarasis irgi kuklumu nepasižymėjo ir gerai apie save galvojo.
Šaltinių teigimu, jei G.Landsbergis išdrįs pretenduoti į frakcijos seniūnus, už jį gali balsuoti tik jo šalininkai, kurių esą būsimoje 31 narį turinčioje frakcijoje nėra daug – rinkėjai jiems nebuvo itin dosnūs dalydami pirmumo balsus.
Vardindamas galimo G.Landsbergio pralaimėjimo priežastis pašnekovas paminėjo tai, kad partijoje visą laiką buvo nemažai žmonių, kurie konservatorių patriarcho anūko nematė partijos lyderiu. „Kita vertus, juo nusivylė ir nemažai tų, kurie jį rėmė per partijos pirmininko rinkimus. Pastarųjų savaičių įvykiai parodė, kad G.Landsbergis visiškai nesugeba adekvačiai reaguoti į sparčiai besikeičiančią politinę situaciją, išlindo tam tikras kaprizingumas, arogancija ir bandymas matyti tik save“, – sakė vienas įtakingas konservatorius.
Forume G. L. buvo giriamas už gerus genus, tačiau panašu, kad tie genai labiau maišo nei padeda. Apskritai, ar galima lyginti G. L. ir Ž. Paviliono patirtį? Konseravatorių partijoje yra ir daugiau patyrusių ir dar nenusenusių. O ambicijų taikytis į premjero postą netrūko. Vaizdas būtų panašus kaip Valinskas Seimo pirmininko poste. Pastarasis irgi kuklumu nepasižymėjo ir labai gerai apie save galvojo.
Butkevičius eina iš partijos pirmininkų ir derybinės grupės, partija jam to neleidžia ir pan. o senasnamas kaip kokia užstrigusi plokštelė džiržgia apie konservatorius. yra tema "politika" ten ir rašykite.
1926 m. išrinkus trečiąjį Seimą, valstiečiai liaudininkai iškovojo daugiausia mandatų. Sudaryta koalicija su socialdemokratais, remiant mažumoms. Dr. Kazys Grinius tapo Respublikos prezidentu, dr. Jonas Staugaitis seimo pirmininku, o adv. Mykolas Sleževičius sudarė vyriausybę. Deja, 1926 m. gruodžio 17 d. grupė žmonių, konstituciniu keliu nepajėgusių užimti valdovaujančių pozicijų valstybėje, įvykdė karinį perversmą.
1926 m. valstiečiai neturi nieko bendro su 2016 m. valstiečiais.
Būtent. Šiandieniniai "valstiečiai" yra nesuvokiamas miksas.
Karbauskis tais pačiais metais jau būtų išbuožintas iki max. 500 ha ir, geriausiu atveju, liktų kooperatyvo valdytoju. Neužmirškime, kad tuomet tikrų valstiečių buvo 80%, dabar 10% neprikrapštytum.
tu, brolyti, ne su tais 6-ais ieškok analogijų. 1996-ais metais Belarusijoje įvyko pro-ruskinis perversmas (šiaip jau jis tebesitęsia ligi šiol !!!). Tai va, priminsiu, kad aptarnavo tą Maskvos šabašą anaiptol ne "belarusų liaudininkai", o sovietinių liumpenų išrinkti "sovietiniai valstiečiai" ("Agrarnaja partija Belarusi") - viens prie vieno su dabartiniais net neraudonuojančiais (idealieji oportunistai) Karbiuratoriaus liumpenais. Kad ir kiek belipintum Grinių prie šitos pigios pigutėlės šūšaros, ant tavo seilių tokios analogijos neilgai bekabos.
Nausėda gal ir gaudosi bankuose, bet aiškiai nesigaudo politinėje virtuvėje:
LVŽS kol kas nėra jokia partija. Tai kažkoks paskubomis sumestas sambūris. Normaliai partijos kuriamos ideologiniu pagrindu, na čia to niekaip nematyti. Įtakinga? Visai neįtakinga, tiesiog turi daug vietų Seime. Vietas galima įgyti per savaitę, įtaką reikia uždirbti kryptingu darbu. Dabar gi matome kad net Seimo pirmininko postui neturi tinkamo žmogaus.
Kaip Dviračio žiniose sakė "Valinskas": Ramai, tu seki mano pėdomis, pradėjai nuo alkoholio uždraudimo Seimo bufete, bet skirtingai nuo manęs tu net nežinai kas su tavimi pateko į Seimą. Mane žinomi išdavė, o kas tau belieka?
Comment