Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Geriausia vieta gyventi / gyvenimo kokybės indeksai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

    Tai aš tą puikiai suprantu, kad tokių kaip aš atvažiuojančių iš VLN dėka padeda išsilaikyti, bet Merkinė pakeliui į Druskininkus, ten daug tranzitinio srauto, bet kai nuvažiuoji į kokią Šilalę, Rokiškį ir randi normalius restoranus, tai manau tikrai ne tik iš vilniečių savaitgalio išvykų išsilaiko, šiaip ir vizualiai matosi, kad tikrai ne vien pijokai provincijoje gyvena.
    tai aš nesiginčiju, kad provincija geriau gyvena nei ankščiau, čia mes ginčijamės kad esami Vilniečiai ten važios gyvent ir kad vis tiek provincijos dienos suskaičiuotos. po 10-15 Rokiškis bus šiandienos Rietavas, o Rietavas Merkinė.

    Comment


      Parašė Stadionas Rodyti pranešimą

      tai aš nesiginčiju, kad provincija geriau gyvena nei ankščiau, čia mes ginčijamės kad esami Vilniečiai ten važios gyvent ir kad vis tiek provincijos dienos suskaičiuotos. po 10-15 Rokiškis bus šiandienos Rietavas, o Rietavas Merkinė.
      Prieš kokius 15 metų būčiau pritaręs. Bet dabar matau tendencijas, kad dabar jau buvę vilniečiai važiuoja į merkines ir rokiškius.

      Comment


        Parašė mantasm Rodyti pranešimą

        Prieš kokius 15 metų būčiau pritaręs. Bet dabar matau tendencijas, kad dabar jau buvę vilniečiai važiuoja į merkines ir rokiškius.
        Vis tiek nesitikiu demografinės struktūros kaip 1985-1990 m., kai mažesni miesteliai turėjo didesnį svorį gyventojų skaičiaus prasme Lietuvoje.
        Tikriausiai toliau augs Vilnius, Kaunas (ypač Pakaunė) ir pajūris. Likusi Lietuva bent jau dramatiškai netuštės kaip prieš 10-15 metų. Tiesiog pereis į natūralesnį būvį, kai nebus didžiulės masės žmonių besidairančių kur geresnis gyvenimas dėl staiga sugriuvusios komunistinės santvarkos.
        Jei miestų plėtrai reikia griežtesnio valstybės reguliavimo, nežinau ar tas būtina mažesniems miesteliams ir kaimams. Mano svajonė, kad labiau kaimiškose vietovėse apleistus netvarkomus namus nugriautų, o vyrautų daugmaž tvarkingi namai kaip Vakarų Europoje.

        Comment


          Apie visus gyvenimus kaime galima svaigti tik hipsterių bevaikei šeimai.

          Esant vaikų normaliam gyvenimui iš karto reikės ir normalios infrastruktūros. Važinėti 100 km vaikus pas daktarą paklausyti plaučius tikrai atsibos, nekalbant jau nežinau ar tikrai norisi vaikus kišti į kaimo mokyklą kur vienas mokytojas moko nuo matematikos iki muzikos. O jeigu dar būrelius pridėti ir šiaip jokio viešojo transporto, tai galima sakyti vaiką į kalėjimą patalpini ir tiek.

          Taip, kad gal ir yra senų bezdalių, kuriems užtenka darbo, namų ir maximos, bet aš tai tokio gyvenimo savo vaikams nelinkėčiau.

          Comment


            Parašė tajus2 Rodyti pranešimą
            Apie visus gyvenimus kaime galima svaigti tik hipsterių bevaikei šeimai.

            Esant vaikų normaliam gyvenimui iš karto reikės ir normalios infrastruktūros. Važinėti 100 km vaikus pas daktarą paklausyti plaučius tikrai atsibos, nekalbant jau nežinau ar tikrai norisi vaikus kišti į kaimo mokyklą kur vienas mokytojas moko nuo matematikos iki muzikos. O jeigu dar būrelius pridėti ir šiaip jokio viešojo transporto, tai galima sakyti vaiką į kalėjimą patalpini ir tiek.

            Taip, kad gal ir yra senų bezdalių, kuriems užtenka darbo, namų ir maximos, bet aš tai tokio gyvenimo savo vaikams nelinkėčiau.
            Iš mano aplinkos standartinis variantas kai išsikraustoma į provinciją atsiradus šeimos pagausėjimui. Yra pavieniai atvejai į kaimą-kaimą, bet daugiau merkinės ir rokiškiai.

            Comment


              Parašė mantasm Rodyti pranešimą

              Iš mano aplinkos standartinis variantas kai išsikraustoma į provinciją atsiradus šeimos pagausėjimui. Yra pavieniai atvejai į kaimą-kaimą, bet daugiau merkinės ir rokiškiai.
              Išsikraustyti po šeimos pagausėjimo į provinciją, matyt, skatina noras turėti didesnį NT, kurio reikia didesnei šeimai. Bet toks variantas turi logiško galiojimo laiko pabaigą iki vaikui sueis 7, na maksimum 10 metų.

              Merkinės ir Rokiškio mokyklos nefiguruoja geriausių mokyklų sąraše ir tai yra logiška. Kas nėra logiška tai savo noru patupdyti vaiką į tokią vietą galint pasirinkti gyventi bet kur.

              Comment


                Parašė tajus2 Rodyti pranešimą
                Merkinės ir Rokiškio mokyklos nefiguruoja geriausių mokyklų sąraše ir tai yra logiška. Kas nėra logiška tai savo noru patupdyti vaiką į tokią vietą galint pasirinkti gyventi bet kur.
                Visokie menininkai, bohema nemąsto racionaliai kaip jūs.

                Click image for larger version

Name:	IMG_20240724_160521_266.jpg
Views:	176
Size:	115,4 kB
ID:	2142629

                Flickr

                Comment


                  Tai šitie, manau, vaikų į mokyklą iš viso neleidžia, moko namie.

                  Comment


                    Parašė tajus2 Rodyti pranešimą

                    Išsikraustyti po šeimos pagausėjimo į provinciją, matyt, skatina noras turėti didesnį NT, kurio reikia didesnei šeimai. Bet toks variantas turi logiško galiojimo laiko pabaigą iki vaikui sueis 7, na maksimum 10 metų.

                    Merkinės ir Rokiškio mokyklos nefiguruoja geriausių mokyklų sąraše ir tai yra logiška. Kas nėra logiška tai savo noru patupdyti vaiką į tokią vietą galint pasirinkti gyventi bet kur.
                    Merkinės šiaip kiek pamenu visai neblogai pasirodė kažkuriuose iš paskutinių lyginimų Be to, klausimas ką su kuo lyginsi. Jei Merkinės ar Rokiškio su Licėjum ir t.t. - rezultatas kaipo ir aiškus. Bet kokia dalis patenka į elitines valstybines mokyklas, o kokia dalis į eilines, kur neblizga nei rezultatai, nei, pavadinkim, aplinka? Ir dar primetam dabartines tendencijas kai Vilniuje problema gaut ne tik valstybinį daržą, bet ir mokyklą.

                    Jei abu tėvai ne su programerinėm algom, tai gyvent susigrūdus mažoj kamurkėj, knistis su daržais ir mokyklom po pusę miesto (nes privatus šalia namų neįperkamas) ir dirbt viršvalandžius norint viską išsimokėt... Provincija su pigiu būstu ir neelitiniu darželiu bei mokykla kur vaikų laukia išskėstom rankom nėra taip jau į vienus vartus. Aišku čia kalbant ne apie vienkiemį kur artimiausias kaimynas už 50 kilometrų, o merkines ir rokiškius. Pagal mano skalę tai jau pakankamai gūdi provincija.

                    Comment


                      Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                      Visokie menininkai, bohema nemąsto racionaliai kaip jūs.
                      Na, teisybės delei menininkams ar bohemai turbūt kaimas yra labiau tinkama vieta. Aš savo pamąstymus labiau taikau panašiems į save, t.y. turintiems aukštąjį išsilavinimą, dirbantiems IT srityje ir turintiems standartinius vaikus be didelio polėkio menui.

                      Comment


                        Dar čia niekas nemini koks tas “pigus būstas” provincijoje: jei tenkina kuklus būstas, bele kad stogas virš galvos, tai tada ok, bet norint kažko kokybiško ir naujesnio, statant ar kapitaliai remontuojant gausis brangiau nei Vilniuj ar Kaune.

                        Comment


                          Realiai jei statyt namą, skiriasi tik didesniu sklypu geresnėj vietoj miesto atžvilgiu. T.y. vietoj laukų prie Vilniaus ir 6 arų ar išvis kotedžo gali turėt namuką su 15 arų Rokiškio „priemiestyje“ iš kur ramiai su praspirtuku nuvažiuosi iki centriuko per kelias minutes. Bet kas kraustosi į provinciją dėl finansinių paskatų, tiem dažnai nešviečia kokybiška ir naujesnė statyba nei vienoj, nei kitoj vietoj. Tada gaunasi arba vos įperkamas nerenovuotas mažas butukas chruščiofkėj, ar labai panašios būklės provincijos klasikinis namukas.

                          Comment

                          Working...
                          X