Parašė Obi-Wan Kenobi
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Geriausia vieta gyventi / gyvenimo kokybės indeksai
Collapse
X
-
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimąSocialinis gerai gyvenančių aklumas. Važiuoji su savo Lexus Švitrigailos gatve į oro uostą skrydžiui į Tenerifę. Pakeliui žaliom marškom aptaisyti balkonai, trupanti mokykla, baisūs daugiabučiai. Bet to to nematai.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimąSocialinis gerai gyvenančių aklumas. Važiuoji su savo Lexus Švitrigailos gatve į oro uostą skrydžiui į Tenerifę. Pakeliui žaliom marškom aptaisyti balkonai, trupanti mokykla, baisūs daugiabučiai. Bet to to nematai.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Važiuojant į Barselonos ar Paryžiaus oro uostus vaizdai ne ką geresni.
- 3 patinka
Comment
-
- 2 patinka
Comment
-
Suicide: Sostinės regiono yra <17, likusi Vidurio/Vakarų ~23. Suomija 13-14. Latvija 15,6, Estija 16,3
https://ec.europa.eu/eurostat/web/pr...edn-20230908-3
Among EU countries, Lithuania registered the highest rate of suicide in 2020 with 21.3 deaths per 100 000 inhabitants, followed by Hungary (17.1), Slovenia (17.0), and Estonia (16.3).
At the opposite end of the scale, Cyprus recorded the lowest standardised death rates for suicide (3.5 deaths per 100 000 inhabitants), followed by Malta and Greece (both 4.0), Italy (5.6) and Slovakia (6.9).Paskutinis taisė Arunasx; 2024.03.28, 19:48.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
- 1 patinka
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Skandinavija jau ilgą laiką pirmauja tiek pagal laimingumą, tiek pagal antidepresantus.
Greičiau žmonės gali būti laimingi ir be chemijos pagalbos. Įtariu Butanas būtų (buvo?) vienas iš tokių atvejų. Bet modernioje kultūroje tai darosi sunkiai įmanoma. Pritariu dėl Brave new world.
Antidepresantų vartojimas yra turbūt geriausias būdas spręsti kylančius emocinius iššūkius, lyginant su kitais būdais, kaip su tuo tvarkydavosi ankstesnės kartos.
O Butanas čia išvis ne prie ko, nei mes tokioj klimato juostoj kaip Butanas, nei mes kultūriškai į juos panašūs.
- 5 patinka
Comment
-
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
Taigi aišku, kad kalbama, kad mažuma vaizdų yra blogų. Esmė, kad jų yra irgi.Paskutinis taisė Gator; 2024.03.28, 22:39.
- 1 patinka
Comment
-
Sakyčiau Viduržemio jūros tipas turbūt sveikiausias klimatas, ne per šalta, ne per tamsu, bet ir ne per karšta/drėgna, kur plinta tropinės ligos, ar nėra kokios dykumos, kur siaučia smėlio audros.
Bent jau ilgiausią gyvenimo trukmė yra tokio klimato šalyse. Maitinamasi sveiku maistu. Itališka virtuvė viena žinomiausių pasaulyje.
Minusas, kad greičiausiai dėl įvairių priežasčių nesigaus Skandinavija. Žodžiu vieta tokiam labiau care free, bet ne super turtingam gyvenimui, nebent pasiseka su šeima.
Aišku dėl ateities galima ginčytis, nes klimatas keičiasi, vasaros karštėja, sausėja, gali būti, kad Viduržemio jūros tipo klimatas kelsis į šiaurę, į labiau žemynines dalis. Jis įgaus kitas formas dėl vietinių geografinių sąlygų.
Šiauriečių sėkmė yra sunkus darbas (atėjęs iš atsargų kaupimo žiemai, kad ją pergyvent), ir gebėjimas kaupti turtą. Skandinavai, ypač švedai, buvo ypatingai geroje pozicijoje geografiškai. Rytų europiečiai mažiau laimingi, nes gyvena arčiau istoriškai klajoklinės zonos (kuri atitinkamai paskui formavo mentalitetą), galimi įsiveržimai iš Rytų, nėra tokių gerų galimybių kaupt turtų.
Lietuvos savižudybių stats priežastis tokias įsivardinčiau - 1990s posovietinė transformacija buvo sudėtingesnė nei ne post-ssrs'inėje Vidurio Europoje (pvz. Vengrija 1990s pradžioje turėjo pan. savižudybes kaip Lietuva, bet dėl investicijų 1990-aisiais savižudybių situacija nebebuvo blogiausia pasaulyje), +šiaurietiškas klimatas, trumpos labai apsiniaukusios dienos žiemą, urbanistiškai vyrauja vidutiniškai gan nedideli miestai su savo bėdom per ekonominę transformaciją, taip pat Vilniaus nepatogi lokacija likusiai Lietuvai (jei būtų arčiau šalies centro, gal būtų daugiau žmonių ištraukę iš skurdo, būtų šiek tiek sumažinusi emigraciją). Latvija, Estija ko gero tuo laikotarpiu išlošė dėl santykinai patogesnių Rygos ir Talino lokacijų (ok Talinas atokesnis, bet gyventojų pasiskirstymo svorio centras gan arti Talino). Aišku, su užmiesčiais situacija vis tiek prastesnė nei Vidurio Europoje, tik gyventojų tankis žemesnis.
Kaunas negalėjo pakonkuruot su Vilnium dėl savų problemų, nors galėjo būt svarbus hub'as atitraukiant mažesnių miestų gyventojus nuo emigracijos. Miesto transformacija buvo sunki, pradžioj užsidarinėjo gamyklos, garsėjo organizuotu nusikalstamumu, tik po 2009 m. krizės kažkokie atsigavimo ženklai, ir tai dar trūksta iki Vilniaus, nors galėtų tie skirtumai būti mažesni (išskyrus tiek kiek jį lemia gyventojų skaičiaus skirtumai).
Mano nuomone, Lietuvai labai svarbu, kad viskas būtų ok tiek su Vilniumi, tiek su Kaunu (arba Šiauliai, Klaipėda). Vienas Vilnius gerai gyvenantis nėra/nebūtų sveika situacija visiškai. Geografinė padėtis nepatogi, kelių tinklas veda pagrinde A1 ir A2 iš panašios pusės (vakarų/šiaurės vakarų). Vakarų Lietuvai labai toli Vilnius. Su Kaunu viskas labiau subalansuota. Dar geriau, jei viskas ok būtų ir su Klaipėda, Šiauliais. Žodžiu, negalim būti vieno miesto valstybe.Paskutinis taisė PoDV; 2024.03.28, 23:18.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąKEdas feisbuke įrodinėja, kad Vilniuje belikę 300000 gyventojų ir fsio prapalo.
Comment
-
Parašė KEdas Rodyti pranešimą
Malonėsite nuorodėle pasidalinti, kur aš tai įrodinėju?It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
- 2 patinka
Comment
-
Tai nuorodos pažiūrėti nepavyko ar nesupratote kaip ten nustatytas urbanizuotos teritorijos gyventojų skaičius? O gal nežinote, kad administracinės ribos nereiškia urbanizuotos teritorijos ribų?
Tada pasiskaitykite:
City Population and Density Stats
If you zoom in on the map, then city level statistics can be viewed. The city boundaries are defined using urban centres from the GHSL Settlement Model data. This city definition is based on land use (built-up area and population density) rather than political/administrative boundaries, and emphasises continuous urban regions.
For more analysis of the city data, see the Citygeographics article.
Comment
-
Parašė KEdas Rodyti pranešimą
Tai nuorodos pažiūrėti nepavyko ar nesupratote kaip ten nustatytas urbanizuotos teritorijos gyventojų skaičius? O gal nežinote, kad administracinės ribos nereiškia urbanizuotos teritorijos ribų?
Tada pasiskaitykite:
Tuo požiūriu Vilniaus ir Kauno gyventojų skaičius turėtų būti panašus, bet Kaune berods ne taip patrauklu gyvent vidinėse miesto dalyse, tai mažėjimas yra didesnis, Vilniui vilčių stipriau padidint gyventojų skaičių vidinėje dalyje yra šiek tiek daugiau. Sprendžiant iš žemėlapio, Kauno urbanizuota teritorija užimtų nemažą plotą ir gal net apimtų kai kuriuos Kauno savivaldybei nepriklausantys priemiesčiai (pvz. Garliavos miestas).Paskutinis taisė PoDV; 2024.04.03, 02:41.
Comment
-
Parašė Zygis Rodyti pranešimą
Provincija visame psaulyje vargsta ir mažėja. Na apart nebent kokių arabų ar Indijos. Taigi argumentas prastas.
Paryžius yra gan baisus miestas, pilnas benamių, grafičių,šiukšlių. Bet dar geresnis pavyzdys Marselis - jautiesi net ne kaip Europoje, vieni juodžiai ir arabai, saugumo jausmas už istorinio fentro lygus nuliui, “triumfo arkos” aikštė numyžta, žmogžudysčių daugiausia Europoj. Kaip ir imigrantų.
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Ką reiškia vargsta? Didmiestyje didžiąją dalį algos išleist būsto nuomoj ne vargas? Net ir pas mus dalis provincijos labai neblogai atrodo ir iš vaizdo mažiau vargsta nei koralai ar šilainiai.
Aišku, trūkumas, kad neatsižvelgėm į pasaulinės tendencijas su būsto įperkamumu ir taip toliau.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė PoDV Rodyti pranešimą
Esam kažkada šeimoj iškėlę teoriją, kad po kažkiek dešimtmečių Lietuvoje kaimas gyvens geriau nei miestų komiblokai. Kaime gyvens savarankiški ūkiški žmonės, o miestų komiblokuose bus apgyvendinti labiausiai socialinių problemų kamuojami žmonės (alkoholis, narkotikai, etc.). Kartais atrodo, kad taip ir logiškai bus. Gyvenimas kaime reikalauja įgūdžių, o komibloke, ypač barake, viskas beveik kaip ant lėkštutės, šildymas, maistas, tik aplinka getinė bus. Aišku dar darant prielaidą, kad ir liks aplinka nesutvarkoma dėl valstybės lėšų stokos, masins visokius skurdesnius žmones gyvent, o norinčius gyventi tvarkingesnėje aplinkoj, vengti žalingų įpročių, prižiūrėti sveikatą (kol jos yra), vis tiek ieškos būdų iš ten ištrūkti.
Aišku, trūkumas, kad neatsižvelgėm į pasaulinės tendencijas su būsto įperkamumu ir taip toliau.
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Tai būsto įperkamumas tikėtina tik stiprins tokias tendencijas. Aišku „sėkmingumo“ statistiką visada galima išradingai vartyti. Mieste algos tikėtina visada bus aukštesnės. Paskaičiavus būsto ir iš to išplaukiančias paslaugų kainas, klausimas kokia bus apatinė eilutė. Kitas dalykas, tikėtina, kad miestuose koncentruosis žmonės orientuoti į materialinius dalykus, o kaime - mažiau generuojantys ekonomiką. Mieste eini į barą su gyva muzika, kaime garaže su kaimynais atsidarai alaus ir vienas su geresne klausa pagroja kitiems pritariant. Statistiškai miestas turtingesnis. O realiai velnias žino.
Comment
-
Parašė PoDV Rodyti pranešimą
Turėjau pokalbį, kur buvo išdėstytas kitas požiūris. Daugiabučiai dėl savo bendro nepatrauklumo bus pigūs, o dėl pasaulinės būsto krizės tokius butus labiau norės pirkti jaunos normalios šeimos, kai matys savo dūžtančias svajones įpirkti normalesnius butus ar net namus tvarkingose vietose.
Aš tai sakyčiau kokios žemiškesnės tendencijos gali (laikinai?)numušti kainą kaip elektromobilizacija (kaip pasikrausi savo elektro mobiliį?), šildymo kainų augimas, emigracijos/imigracijos tendencijos.
Bet šios tendencijos ir kitas būstų kategorijas gali kažkiek įtakoti( ty ne visi turi ten kokius požeminius garažus su personaliom vietom), ne visi būstai pakankamai efektyviai izoliuoti ir tt.
Comment
Comment