Toks sudėtingas procesas reikalauja pereinamojo laikotarpio. Čia ne tas pats kad paimti ir išjungti kirtiklį. O kietieji brexiteriai reikalauja būtent to. Iš esmės ES santykiai su JK nuo Brexit momento jų variante būtų tapatūs ES santykiams su Madagaskaro respublika. Ir tai vadinama itin pažangia britiška procesų vadyba?
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Jungtinės Karalystės aktualijos (ex Brexit - Britanijos pasitraukimas iš ES)
Collapse
X
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Nori geresnio deal'o, t.y. kad liktų visa laisva prieiga prie ES rinkos, nebūtų sienos tarp tarp Airijų, bet tuo pačiu, kad galėtų riboti migraciją ir nereiktų mokėti įmokų į ES biudžetą ir laikytis Briuselio taisyklių. ES panašu yra pasirengusi daryt nuolaidas, jei siūlo atidėti Brexit ir iš naujo derėtis.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąToks sudėtingas procesas reikalauja pereinamojo laikotarpio. Čia ne tas pats kad paimti ir išjungti kirtiklį. O kietieji brexiteriai reikalauja būtent to. Iš esmės ES santykiai su JK nuo Brexit momento jų variante būtų tapatūs ES santykiams su Madagaskaro respublika. Ir tai vadinama itin pažangia britiška procesų vadyba?Paskutinis taisė Lettered; 2019.01.17, 09:09.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Prie ko čia Madagaskaras? Hard brexiteriai reikalauja, kad santykiai su ES toliau vyktų pagal WTO taisykles, kaip dabar jie vyksta pvz. tarp ES ir JAV ar Kanados. Dėl to, kad JAV ar Kanada nepriklauso ES juk jokios katastrofos nėra, prekyba klesti, net lėktuvai tarp šalių skraido kaip čia buvo kasdinama, kad hard brexito atveju visa prekyba sustos.
WTO yra ir Rusija, ir, beje, tas pats Madagaskaras. Kas iš to?
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Su JAV ir Kanada ES ir atskiros ES šalys narės derėjosi ne vienerius metus dėl santykių įvairiausiose srityse. Pvz.: CETA įsigaliojo pilnai vos prieš kelis mėnesius po beveik dešimtmetį vykusių derybų.
WTO yra ir Rusija, ir, beje, tas pats Madagaskaras. Kas iš to?Paskutinis taisė Lettered; 2019.01.17, 09:24.
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąEsmė ta, kad May norėjo formaliai deliverinti brexitą nieko realiai nepakeisdama. T.y. deale norėjo iš esmės aprašyti esamą santykių situaciją. Formaliai Britanija out, realiai - in. Bet čia įsijungė ES vadovų godumas ir durnumas. Vietoj to, kad tyliai viską sutvarkytų, nutarė pasinaudoti situacija ir paspausti Britaniją kai kuriose srityse ir dar blogiau - už popieriukų pasirašymą pareikalavo 39 ar kiek ten milijardų svarų išpirkos. Atgal gavo vidurinį pirštą, nes UK tai ne Graikija.
Spėju, kad dabar Berlynas ir Briuselis labiau stresuoja nei Londonas.
Šitą galima nominuoti kaip durniausią komentarą Brexito tema.If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Hard brexiteriai ir nori panašių sutarčių pagal WTO taisykles. Beto ar iki CETA įsigaliojimo prekyba nevyko ir Kanadoje vyravo chaosas?
Prasidėjo viskas gi nuo ko, prisimenate? Ir viskas būtų normalia vaga, jei nei Camerono Brexit referendumas. Gal jau būtų pasiektas kažkoks asociacijos susitarimas ar net atskira JK-EU sąjunga. Why not? Bet ne, kažkam ten užpakalį spaudžia didžiaimperiniai sentimentai. Kaip Putkos Rusijoje, ar Deutschland uber alles.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Ne, o Kanada nuo Britanijos irgi kaip kirtikliu atsijungė? Chaoso nėra ir dabartinėje JK, gal bus porą mėnesių - pusmetį po hard-Brexito, kol nesudarys susitarimų ar tiesiog nesusigulės situacija. Gasdinimas chaosu yra toks pats popsas kaip ir gasdinimas Europos Sąjunga.
Prasidėjo viskas gi nuo ko, prisimenate? Ir viskas būtų normalia vaga, jei nei Camerono Brexit referendumas. Gal jau būtų pasiektas kažkoks asociacijos susitarimas ar net atskira JK-EU sąjunga. Why not? Bet ne, kažkam ten užpakalį spaudžia didžiaimperiniai sentimentai. Kaip Putkos Rusijoje, ar Deutschland uber alles.
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
Šitą galima nominuoti kaip durniausią komentarą Brexito tema.
A hard Brexit will hurt Europe more than Britain
EU risks look larger
What's new, I think, is that the short-run risks for the rest of Europe now look substantially larger than they were even a few months ago. Obviously EU-UK trade is much smaller relative to the EU economy than it is to Britain's.
But it so happens that a hard Brexit, if it happens, will coincide with what appears to be the worst slowdown since the euro crisis of 2011-12.
That crisis ended with a dramatic monetary intervention, Mario Draghi's "whatever it takes." It's hard to see anything comparable now; in fact, the ECB already has negative rates, so there's no room to cut. And adding a disorderly Brexit to the mix is the last thing Europe needs.
I might add that while I hope and expect that the British civil service has made contingency plans for a sudden hard Brexit, I'm far less sure that the EU has done the same.Paskutinis taisė Lettered; 2019.01.18, 13:56.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Paskutinį teiginį, jog Berlynas su Briuseliu viduriuoja daugiau nei Londonas, durnu gal nereiktų vadinti, net pats Krugmanas taip mano. A hard Brexit will hurt Europe more than Britain
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąNa ką gi, slenkama link nekontroliuojamo Brexito. Įdomu, ar tokiu atveju siena tarp Š.Airijos ir Airijos Respublikos bus uždaryta?
The British Parliament on Tuesday sought to assert control over Brexit, declaring its opposition to leaving the European Union without a deal and voting to send Prime Minister Theresa May back to Brussels to reopen talks with European leaders.
The no-deal amendment, which passed 318 to 310, was the clearest signal yet that Parliament does not want Britain to leave the trading bloc without a years-long transition period that guarantees smooth trade, an orderly exit and protects the rights of E.U. and British citizens living in Britain and Europe, respectively.Paskutinis taisė Lettered; 2019.02.01, 09:52.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Parlamentas šiaip nepritarė išstojimui be sutarties, tai nekontroliuojamo brexito kaip ir neturėtų būti. Tiesa, vėliau parlamentas atmetė galimybę nukelti brexitą, tai May turės paruošti naują deal'ą skubiai.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
JK parlamento nutarimai prieštarauja vienas kitam. May iš esmės neturi dėl ko ir kaip derėtis. Tiesiog ateis laikas ir suskambės skambutis. Galima sakyti, kad dalis "kietųjų" to ir laukia.
What is the difference between a hard Brexit and a no-deal Brexit?
A hard Brexit is leaving the single market, and the Customs Union, while at the same time negotiating some form of free trade deal with the EU. This would include agreements on things like the Irish border, possibly free movement within Europe of UK nationals already living in the EU (or possibly merely the right to carry on living in the country where you’re already living), rules for EU nationals already living in the UK to get some sort of permanent resident status, etc. Agreed rules on whether UK truck drivers can pick up and deliver goods from Italy to France after dropping off a shipment in Italy, for instance. - Lots of stuff gets agreed.
There could also be a transition period during which the UK would be allowed to negotiate free trade deals with other countries to start once the transition period is over.
A no-deal Brexit is 30 March 2019 being the day we leave the EU with no agreements on anything. Given the complete lack of work on new customs facilities at Dover, expect monster queueing like we’ve never seen before on the M2. (Operation Stack happens already without any customs to deal with).
Everything will suddenly become more expensive, because as well as leaving the Single Market, which is the free trade area with the EU, we also leave every free trade agreement that the EU has. i.e. Goods from Japan become more expensive, goods from Canada become more expensive, goods from Australia become more expensive, as well as everything from Europe becoming more expensive. The largest countries that the EU doesn’t have any free trade agreements with are the US, and China. The US deal fell apart because the US wanted to export its broken health care system to Europe, along with it’s genetically modified crops, and China keeps getting rebuffed by the EU on a free trade deal, at least partly because a free trade deal between a trading block with relatively high salaries, and a country with over a billion people on very low salaries, is probably not a good thing for the people working in the trading block.
After the disaster on March 30th 2019 when we’re on WTO rules with everyone, things will slowly get better, as free trade agreements are signed, but let’s just say that Britain won’t be in a great bargaining position when making those deals. The Americans are unhappy about what was agreed at Chequers because it’s leaving us tied to EU rules on foodstuffs, so they won’t be able to dump their chlorinated chickens, hormone-fed beef, and GM crops on us.Paskutinis taisė Lettered; 2019.02.01, 10:33.
Comment
-
Supratau, manau, kad dalis britų "imperialistų" ir "socialistų" kaip tik ir nori no-deal Brexit. Kadangi tiek vieni tiek kiti pageidauja daugiau chaoso ir blogesnės ekonominės padėties. Kas leis jiems išstumti tradicinius iš valdžios. Iš pat pradžių Brexit'as ir buvo su kovos dėl valdžios intencija. Tik laimi šiek tiek kiti nei planuota.
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąUK ekonominę padėti visų pirma lemia vidaus politika, o ne Brexit'as, kurio įtaka neaiški geriausiu atveju. Pvz. didelis TUI augimas - Brexito įtaka, ar ne?
Comment
-
Situacija primena Vilniaus stadiono tampymasi, manau procentu gerokai daugiau nei duoda „The Economist“ užsienio naujienų redaktorius Robertas Guestas:
turime maždaug 40% tikimybę, kad JK liks ES
Pirmiausia dėl demografinių pokyčių – dalis už „Brexit“ balsavusių vyresnių žmonių jau mirė, dalis jaunesnių įgavo teisę balsuoti. Antroji – dabar mes kur kas aiškiau įsivaizduojame, kaip atrodo „Brexit“, ir nebegalime apsimesti, kad „Brexit“ procesas yra lengvas. Vienas dalykų, kurį politikai sakė žmonėms per „Brexit“ kampaniją: jeigu mes pasitrauksime iš ES, gausime papildomus 350 mln. svarų sterlingų per savaitę nacionalinei sveikatos tarnybai (NHS). Dabar žinome, kad tai absoliuti nesąmonė.
Plačiau: https://www.vz.lt/verslo-aplinka/201...#ixzz5emXeiMcC
Comment
Comment