Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ukraina 2019.05 - ...

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

    Nebe tie laikai, imprerijos jau nebėra. Rusija apskritai nėra jokia galia, ji šiuo metu tėra benzino kolonėlė. Putinas mėgina apsimesti, kad jis galingas, o realiai visa jo galia yra ta, kad jis save vaizduoja kaip neadekvatų debilą, kažką panašaus į Šiaurės Korėjos Kim Jong Uną. Čia jokia ne imperija, čia diktatoriaus agonija. Tikslas yra užkirsti kelią Ukrainai tapti šiuolaikine valstybe, nes jeigu ji tokia taps - tai bus didžiausia bėda Kremliui. Baltijos šalys ne be reikalo yra Rusijos priešų penketuke, priežastis paprasta - Kremlius turi įtikinti Rusijos žmones, kad Baltijos šalys yra žlugusios, nes kitaip ir negali būti su tomis šalimis, kurios nusprendžia eiti demokratijos keliu. Dėl to du didžiausi keiksmažodžiai rusų galvose šiuo metu yra '1990-ųjų demokratija/liberalai' ir 'Ukrainos maidanas'. Tai, kad Baltijos šalys tapo sėkmingos, Kremliui nors ir yra problema, bet ne tokia didelė, kokią jie turės, jeigu Ukraina taps sėkminga. Sutrumpintai sakant - Kremlius tik vaizduoja, kad 'nenori NATO prie savo sienų', realybėje jie nenori demokratijos prie savo sienų, nes tai yra tiesioginė grėsmė jiems. Tas pats Maidanas Kremliaus yra vaizduojamas kaip Ukrainos įstojimas į NATO, kai realybėje tai buvo tiesiog Ukrainos suartėjimas su ES pasirašant laisvos prekybos sutartį. Ar kažkas iš rusų tai dabar žino? Žinoma kad ne.
    Na taip, bet vis dar, nors papuvusi, imperija. Į Rusijos federacijos sudėtį ieina daug tautų, 1/6 ar ten 1/7 žemės teritorijos, pačių viršutinių elitų mastymas emperinis, o žemesnės viršūnėlės patogiai sėdi ir turi ką prarasti, beigi liaudis didesnė dalis laukia kol jais pasirūpins arba laukia kad jeis niekas nesirūpintų, ty arba laukia globos arba dėja.
    Žodžiu Putinas ir ko jei tik pasitaikys proga bandys įvairiais metodais pajungti Ukrainą arba jei progos nėra sutrukdyti ...sunaikinti?
    O revoliucijos nelaukite Rusijoje, po Putino greičiausiai bus Putino chebra, "atšilimas" arba kita chebra per mini revoliuciją-perversmą, "atšilimas" po to vėl iš naujo. Tesis iki kol "benzino kolonėle" atskils ir tikriausiai po kiniečių sparnu lix, ty Sibiras ir tolimieji rytai, gal Uralas, Kaukazai, Tatarstanas ir tt. O ten likusi dalis kadangi neturės didelių koncentruotų pajamų turės atsukti varžtelius, leisti biznius, iškils įvairios elito grupės, tada ten tos demokratijos, nes reikės skirtingom elito grupėm derinti interesus, bet čia nenusimato artimiausius metu 20.
    Ir nereikia nuvertinti rusų armijos, jie gali leisti sau daugiau savo kareivių aukų (limituotai irgi, bet kartais daugiau nei JAV, pvz Vakarų Europa negali leisti savo kareivių aukų), upgradinta su senstėlijusia technika nu taip ~.
    Paskutinis taisė Dundorfas; 2021.12.09, 20:45.

    Comment


      By the way, Putinas žaidžia kažkokią partiją, kurią kol kas labai sunku suprasti. Būtent naudoja kažkokią keistą retoriką, super aštrią. Bet naudoja labai kvailai. Nu neįmanoma tikėti, kad kas nors gali patikėti tokiais jo pareiškimais. Prieš porą dienų apkaltino lenkus cheminio ginklo panaudojimu prieš migrantus, o šiandien nei daug nei mažai - apkaltino Ukrainą genocidu Donbase (sic):

      Президент РФ Владимир Путин заявил на заседании Совета по правам человека, что события в Донбассе напоминают геноцид.

      «То, что сейчас происходит на Донбассе, мы с вами хорошо видим, знаем. Это, конечно, очень напоминает геноцид, о котором вы сказали», — обратился Путин к исполнительному директору ФГУП «Международное информационное агентство «Россия сегодня» Кириллу Вышинскому,

      https://www.rosbalt.ru/russia/2021/12/09/1934990.html

      Tokie pareiškimai skamba ant tiek idiotiškai, kad dėl savo idiotizmo tampa pavojingi. Nežinau, gal tai reiškia, kad ruošiasi pripažinti Donbabve nepriklausomomis valstybėmis ir po to prijungti prie Rusijos. Kaip ne kaip iki šiol jis tokios retorikos nenaudojo. Pasakius , kad Ukraina vykdo Donbaso gyventojų genocidą ir po to nesiimti jokių veiksmų ? Genocido vykdymas turėtų pateisinti kažkokius veiksmus. Tik vat kokius ?

      Comment


        Na va ir viena iš propagandos stulpų įsijungė:

        Click image for larger version

Name:	simonianka.png
Views:	414
Size:	74,8 kB
ID:	1935503

        Comment


          Juokingai atrodo tie pasvajojimai apie Rusijos "Atšilimą". Po Putino bus Putinas Nr. 2. Rusijoje niekada per visą įstorija nebuvo "atšilimo".

          Comment


            Nieko sau reikalai gerai einasi. Ką tik sužinojau iš kai kurių forumiečių, kad Rusija atliko tik eilinis pufelis ir jos jau nebereikia saugotis. Tai va išlieka tik klausimas ko laukia Ukraina? Gi eina ir atsiima krymus ir donbasus iš bedančio ruso. Dar ir Kubanę.
            Paskutinis taisė VNS; 2021.12.10, 10:00.
            Show must go von!

            Comment


              Parašė Dundorfas Rodyti pranešimą

              Tesis iki kol "benzino kolonėle" atskils ir tikriausiai po kiniečių sparnu lix, ty Sibiras ir tolimieji rytai, gal Uralas, Kaukazai, Tatarstanas ir tt.
              Rusijos pagrindiniai ištekliai yra sukoncentruoti iš karto už Uralo, palei Obę (Neftejuganskas, Surgutas, Salechardas), Kinija jokiose fantazijose nepretendavo į tokias tolimas teritorijas.

              Apie 2000 metus buvo trumpai egziatavęs trendas kinams migruoti į tuštėjančius Tolimuosius Rytus, bet kinai vargiai pasirodydavo toliau į vakarus nei Baikalo apylinkės. Tada Kinija buvo dar ekonomiškai labai silpna, o Rusija, nors ir po 90-ųjų nuosmukio - vis tiek pažangesnė, ir galima buvo užsidirbti. Bet dabar prielaidų tai migracijai nelieka. Kinija labai stipriai pažengė į priekį ir išsivystymo kontrasto su Rusija nebeliko, jis jau nebėra toks, dėl ko vertėtų kinams lįsti į tą šaltą Sibirą, iš kurio patys rusai bėga į Krasnodarą ir Rostovą, kur saulėta ir malonu.

              Arčiausiai Rusijos esantys Kinijos Heilundziango ir Jilin regionai - vieni labiausiai depopuliuojančių Kinijoje. Buvo čia ir forume kažkada įdėta, kad Heilundziangas per trumpą laiką prarado ar tik ne 20% gyventojų. Klimatas šaltas, ilgos žiemos, taiga, Sibiro tęsinys. O Kinijoje yra ekonomiškai boominantys ir šilti Šanchajus, Gvangdžou, Hongkongas, Šenženas ir t. t. Ten ir juda žmonės iš šaltos Mandžiūrijos. Tai ką jau kalbėti apie kažkokį Sibirą.

              Dėl Kaukazo ilgalaikėje perspektyvoje visko gali būti, nes rusai ir kaukaziečiai kultūriškai yra kaip vanduo su aliejumi - jokia asimiliacija ar bent kultūtinis supanašėjimas per šimtmečius neįvyko ir dabar neįmanoma (Kaukazo tautų iš viso nesugebėjo asimiliuoti niekas, kas tik juos yra valdę, nuo skitų ir mongolų laikų). Rusija Kaukazą laiko gal labiau iš principo, nors jis kelia didelį galvos skausmą. O Tatarstanas, Baškirija ir kitos Pavolgio tautos yra iš visų pusių apsuptos Rusijos, ten situacija visai kitokia. Be to, totoriai ir baškirai nors ir musulmonai, bet pastebimai kitokie - labiau linkę į sekuliarumą, kultūriškai stipriai supanašėję su rusais, lengviau kuria mišrias šeimas ir t. t.

              Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
              Nežinau, gal tai reiškia, kad ruošiasi pripažinti Donbabve nepriklausomomis valstybėmis ir po to prijungti prie Rusijos. Kaip ne kaip iki šiol jis tokios retorikos nenaudojo. Pasakius , kad Ukraina vykdo Donbaso gyventojų genocidą ir po to nesiimti jokių veiksmų ? Genocido vykdymas turėtų pateisinti kažkokius veiksmus. Tik vat kokius ?
              Rusijai yra nesulyginamai naudingesni LDNR tokiu statusu kaip Padniestrė, negu kaip Rusijos dalis. Donbasas yra kaip inkaras dėl Ukrainos nestojimo į NATO ir kaip galimas placdarmas kažkokiems veiksmams, visada turint progą pasakyti "mūsų ten nėra, čia LDNR"

              Krymas su rusų dauguma ir galinga baze yra visai kas kita.

              Beje, LDNR pretenduoja į Donecko ir Luhansko sritis pilnai. Kad gali būti bandymai "atsiimti kas mūsų" - labai tikėtina. O Ukrainoje vėl kilus kipišui ir pasinaudojant situacija, gali būti bandoma daryti naujas "liaudies respublikas", labiausiai tikėtina - Charkove ir Odesoje. Nors Ukraina per 7 metus susodino didžiąją dalį aktyvistų, bet kažin ar nėra taip, kad dar daugiau jų, išsigandę bausmių, dabar sėdi tyliai, bet gali labai lengvai aktyvuotis, kai tik prasidėtų koks nors nestabilumas (tarkim, veiksmai Donbase ir Ukrainos dėmesys ir resursai nukreipti ten).
              Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.12.10, 12:38.
              Snowflakes will attack U <3

              Comment


                Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
                Juokingai atrodo tie pasvajojimai apie Rusijos "Atšilimą". Po Putino bus Putinas Nr. 2. Rusijoje niekada per visą įstorija nebuvo "atšilimo".
                Na santykiniai svyravimai vis tiek buvo, nereikia suabsoliutinti. Beje nereikia per daug gąsdintis ir Putinu. Šiaip jau jis gana "pūkuotas". Yra prognoziu, kad bus kur kas blogiau.

                Comment


                  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                  Beje, LDNR pretenduoja į Donecko ir Luhansko sritis pilnai. Kad gali būti bandymai "atsiimti kas mūsų" - labai tikėtina. O Ukrainoje vėl kilus kipišui ir pasinaudojant situacija, gali būti bandoma daryti naujas "liaudies respublikas", labiausiai tikėtina - Charkove ir Odesoje. Nors Ukraina per 7 metus susodino didžiąją dalį aktyvistų, bet kažin ar nėra taip, kad dar daugiau jų, išsigandę bausmių, dabar sėdi tyliai, bet gali labai lengvai aktyvuotis, kai tik prasidėtų koks nors nestabilumas (tarkim, veiksmai Donbase ir Ukrainos dėmesys ir resursai nukreipti ten).
                  Nežinau kaip su Charkovu, bet Odesiečiai atrado vakarų turistus ir jų pinigus pastaraisiais metais ir matydami kaip "šauniai ir sėkmingai" laikosi Rusų aneksuotas Krymas turizmo ir ekonomikos prasme apskritai, jie mažiausiai reikš palaikymą jungtis prie Rusijos ar juo labiau kurti savo kažkokią atskirą respubliką. Gal aktyvistų ir bus nemažai, bet vietinių paramos jie didelės nesulauks ir nesudarys kažkokios kritinės masės.
                  - Kas gi vyksta toje Ukrainoje?
                  - Rusija su Amerika kariauja.
                  - Ir ką, kaip ten reikalai?
                  - Na, Rusija prarado tūkstančius kareivių, šimtus tankų.
                  - O amerikiečiai?
                  - Nepatikėsi, jie apskritai kare nepasirodė.

                  Comment


                    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
                    Juokingai atrodo tie pasvajojimai apie Rusijos "Atšilimą". Po Putino bus Putinas Nr. 2. Rusijoje niekada per visą įstorija nebuvo "atšilimo".
                    Buvo "atšilimai" :
                    1920 - 1927 NEP'as
                    1953 - 1964 Chrusciovo "otepel"
                    1986 - 1999 Perstroika/ 90-tieji

                    Ps jie kartojasi kartu su "varžtų užveržino" ciklais
                    Prie carų XIX a. irgi galima įžvelgti panašų paterną

                    Comment


                      Atsilimas ivyks tuo metu, kada JAV bei Europos politikanai baigs smaukyti ir paims ikaitais kooperatyvo "ezeras" nariu sunelius ir dukrytes, bei konfiskuos ju visa turta. Su priesu reikia kariauti tais paciais metodais.

                      Comment


                        Parašė Sula Rodyti pranešimą

                        Na santykiniai svyravimai vis tiek buvo, nereikia suabsoliutinti. Beje nereikia per daug gąsdintis ir Putinu. Šiaip jau jis gana "pūkuotas". Yra prognoziu, kad bus kur kas blogiau.
                        Taip, bet jei ką Rusijos režimas progresuoja XIX a 80% rusų buvo baudžiauninkai ty vergai
                        Paskutiniams kolūkiečiams išdavė pasus 1987, ty iki to jie negalėjo palikti savo kolūkio tox irgi aidas iš baudžiavos. Dabar visi gali laisvai judėti, kuriasi miestietiškų vertybių visuomenė ty socialinė prasme jie atlieka nuo vakarų ivairiais aspektais nuo 20 iki 100 metų, bet juda į priekį, perima vakarų praktikas, net vertybes tik su vėlavimų bent 30 metų
                        Dėl labai totalitarinio režimo Rusijoje aš kiek skeptiškas, visuomenė nebe tadžikistanų lygio, korupcija suėstų galiausiai pastangas autorizuotis ir elitai patys bijo per ne lyg stipraus režimo, nes tai gali prieš juos pačius atsisukti greitai

                        Comment


                          Parašė ZYKLON-B Rodyti pranešimą
                          Atsilimas ivyks tuo metu, kada JAV bei Europos politikanai baigs smaukyti ir paims ikaitais kooperatyvo "ezeras" nariu sunelius ir dukrytes, bei konfiskuos ju visa turta. Su priesu reikia kariauti tais paciais metodais.
                          Atšilimai jei ką laikini po jų režimas griebia botagą iš peties:
                          Po NEP'o Stalinį teroro su peaku 1937
                          Po Chrusciovo Brėžniavo "back to roots" ir sotus konservavimas
                          O po 90 - Putinas (Jei ką jis formavosi Brėžniavo laikais ir daug kad panašu jo politikoje)

                          O dėl Vakarų jiems gana OK, pakol nafta ir dujus teka, rusų oligarchai investuoja vakaruose

                          Comment


                            Parašė Dundorfas Rodyti pranešimą
                            Atšilimai jei ką laikini po jų režimas griebia botagą iš peties:
                            O dėl Vakarų jiems gana OK, pakol nafta ir dujus teka, rusų oligarchai investuoja vakaruose
                            Nes niekas Vakaruose net ne bando pakeisti situacija savo naudai.

                            Comment


                              Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                              Rusijos pagrindiniai ištekliai yra sukoncentruoti iš karto už Uralo, palei Obę (Neftejuganskas, Surgutas, Salechardas), Kinija jokiose fantazijose nepretendavo į tokias tolimas teritorijas.

                              Apie 2000 metus buvo trumpai egziatavęs trendas kinams migruoti į tuštėjančius Tolimuosius Rytus, bet kinai vargiai pasirodydavo toliau į vakarus nei Baikalo apylinkės. Tada Kinija buvo dar ekonomiškai labai silpna, o Rusija, nors ir po 90-ųjų nuosmukio - vis tiek pažangesnė, ir galima buvo užsidirbti. Bet dabar prielaidų tai migracijai nelieka. Kinija labai stipriai pažengė į priekį ir išsivystymo kontrasto su Rusija nebeliko, jis jau nebėra toks, dėl ko vertėtų kinams lįsti į tą šaltą Sibirą, iš kurio patys rusai bėga į Krasnodarą ir Rostovą, kur saulėta ir malonu.

                              Arčiausiai Rusijos esantys Kinijos Heilundziango ir Jilin regionai - vieni labiausiai depopuliuojančių Kinijoje. Buvo čia ir forume kažkada įdėta, kad Heilundziangas per trumpą laiką prarado ar tik ne 20% gyventojų. Klimatas šaltas, ilgos žiemos, taiga, Sibiro tęsinys. O Kinijoje yra ekonomiškai boominantys ir šilti Šanchajus, Gvangdžou, Hongkongas, Šenženas ir t. t. Ten ir juda žmonės iš šaltos Mandžiūrijos. Tai ką jau kalbėti apie kažkokį Sibirą.

                              Dėl Kaukazo ilgalaikėje perspektyvoje visko gali būti, nes rusai ir kaukaziečiai kultūriškai yra kaip vanduo su aliejumi - jokia asimiliacija ar bent kultūtinis supanašėjimas per šimtmečius neįvyko ir dabar neįmanoma (Kaukazo tautų iš viso nesugebėjo asimiliuoti niekas, kas tik juos yra valdę, nuo skitų ir mongolų laikų). Rusija Kaukazą laiko gal labiau iš principo, nors jis kelia didelį galvos skausmą. O Tatarstanas, Baškirija ir kitos Pavolgio tautos yra iš visų pusių apsuptos Rusijos, ten situacija visai kitokia. Be to, totoriai ir baškirai nors ir musulmonai, bet pastebimai kitokie - labiau linkę į sekuliarumą, kultūriškai stipriai supanašėję su rusais, lengviau kuria mišrias šeimas ir t. t
                              Na įsivaizduokime demokratišką Rusija, yra regionai su mažai gyventojų, nutolė nuo Rusijos ekonominių centrų, kurie turi daugiau ryšių su stipresniais šalia esančias ekonominiais centrais, kai kurie labai turtingi, bet gauna 1/100 ar 1/1000 dalį ką galėtu
                              Ko norėtų tokių sričių gyventojai? Jų elitai? Atsijungti ir savo susikurti nepriklausomą valstybę, kurios "stogas" atsirastų greitai, kad ir ta pati Kinija
                              Jei demokratija sunku su tokiais procesais kovoti
                              Ty čia teigiamas gryžtamasis ryšys reikia autoritarizmo kad ir kleptoratinio kad išlaikyti esamą teritoriją, tuo pačiu teritorijoje yra dujų ir naftos ty labai didelio ekonominio resurso kuri gali kontroliuoti maža elito grupuotė, ty nereikia sudėtingos ekonomikos su daug lygiaverčių elito grupuočių, kur reikėtų kažkokių kompromisų, derinimo parlamento, demokratijos galiausiai. Užburtas ratas.
                              ​​
                              ​​

                              Comment


                                Mano matymas yra panašus į Dundorfas. Rusija savo dabartiniame pavidale negali paleisti Ukrainos. Jeigu jie negali jos prisirišti politiškai / ekonomiškai, tai padarys viską, kad ją maksimaliai susilpnintų. Sėkminga provakarietiška Ukraina Kremliui tiesiog nėra opcija.

                                Sankcijų rusai nebijo. Europa yra pernelyg priklausoma nuo rusiškų dujų. Vakarai bendrai - nuo naftos kainų. Pilnas embargas neįgyvendinamas. Nėra embargo - pinigai yra. Yra pinigai - viskas išsprendžiama. Po 2014 Rusijos ekonomika jau pakankamai stipriai izoliuota ir nieko - gyvena.

                                Okupuoti ir išlaikti visą Ukrainą rusai nepatemps. Jiems to ir nereikia. Jau buvo nuskambėję daug svarstymų, bet Ilarionovo variantas, mano matymu, yra vienas realistiškiausių: rusams reikia smogti palei Azovo jūros pakrantę pietuose, o šiaurėje užtenka nueiti iki Novo Kachovkos. Tokiu būdu jie išsprendžia Krymo aprūpinimo vandeniu klausimą, atkerta iš Ukrainos vieną svarbiausių Mariupolio uostą kartu su geru gabalu metalurgijos ir to, kas liko iš anglies gavybos. Tuo pačiu, turi visas galimybes blokuoti Mikolajevo uostą. Apginti šitai paprasta, nes nuo žiočių iki Zaporožės per Dnieprą yra vos du tiltai.

                                Šitai padaryti jie visiškai pajėgūs.

                                O tada telieka laukti. Dujų tranzitą per Ukrainą uždarai. Ukrainos ekonomika, po uostų ir gabalo pramonės praradimo, agonizuoja. Trikdai laivybą Dniepru, neleidi normaliai veikti Odesos uostui. Situacija toliau eina velniop. Anksčiau ar vėliau ateis eilinė suirutė ir galima bus sugrąžinti iš tremties teisėtą prezidentą Janukovyčių.

                                Putinas čia turi privalumą - jis turi laiko, jis nepriklausomas nuo rinkimų ciklų, gali žmogus sau planuoti toliau į priekį. O tada ateis naujas sąlyginis Obama ir bus naujas resetas ir galima bus dar gabalą žemių atkirsti - toks dešimtmečius trunkantis salami technique.



                                Kaip po dykumą blaškiausi

                                Comment


                                  Parašė Dundorfas Rodyti pranešimą
                                  Na įsivaizduokime demokratišką Rusija, yra regionai su mažai gyventojų, nutolė nuo Rusijos ekonominių centrų, kurie turi daugiau ryšių su stipresniais šalia esančias ekonominiais centrais, kai kurie labai turtingi, bet gauna 1/100 ar 1/1000 dalį ką galėtu
                                  Ko norėtų tokių sričių gyventojai? Jų elitai? Atsijungti ir savo susikurti nepriklausomą valstybę, kurios "stogas" atsirastų greitai, kad ir ta pati Kinija
                                  Jei demokratija sunku su tokiais procesais kovoti
                                  Ty čia teigiamas gryžtamasis ryšys reikia autoritarizmo kad ir kleptoratinio kad išlaikyti esamą teritoriją, tuo pačiu teritorijoje yra dujų ir naftos ty labai didelio ekonominio resurso kuri gali kontroliuoti maža elito grupuotė, ty nereikia sudėtingos ekonomikos su daug lygiaverčių elito grupuočių, kur reikėtų kažkokių kompromisų, derinimo parlamento, demokratijos galiausiai. Užburtas ratas.
                                  ​​​​
                                  O dabar įsivaizduokime JAV, yra regionai su mažai gyventojų, nutolę nuo JAV ekonominių centrų ir t.t. ir t.t., ir kažkaip išgyvena be nepriklausomų valstybių ar jungimosi prie kažko kito. Kodėl rusija taip negali?

                                  Comment


                                    Parašė digital Rodyti pranešimą
                                    O dabar įsivaizduokime JAV, yra regionai su mažai gyventojų, nutolę nuo JAV ekonominių centrų ir t.t. ir t.t., ir kažkaip išgyvena be nepriklausomų valstybių ar jungimosi prie kažko kito. Kodėl rusija taip negali?
                                    Nes laiku išsprendė indenų klausimą.

                                    Comment


                                      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                                      Beje, LDNR pretenduoja į Donecko ir Luhansko sritis pilnai. Kad gali būti bandymai "atsiimti kas mūsų" - labai tikėtina. O Ukrainoje vėl kilus kipišui ir pasinaudojant situacija, gali būti bandoma daryti naujas "liaudies respublikas", labiausiai tikėtina - Charkove ir Odesoje. Nors Ukraina per 7 metus susodino didžiąją dalį aktyvistų, bet kažin ar nėra taip, kad dar daugiau jų, išsigandę bausmių, dabar sėdi tyliai, bet gali labai lengvai aktyvuotis, kai tik prasidėtų koks nors nestabilumas (tarkim, veiksmai Donbase ir Ukrainos dėmesys ir resursai nukreipti ten).
                                      Kas tas LDNR? Pagooglinau, sako, kad 'nacionalinės Luhansko ir Doncencko respublikos'. Nėra jokių LDNR, yra Rusijos okupuotos teritorijos ir jas taip ir reikėtų vadinti, o ne 'respublikomis'. Ukrainoje jokių naujų 'liaudies respublikų' nebus, Rusija turėjo vieną progą per 30 metų, mėnesio laikotarpio langą, kada Ukrainoje buvo suirutė, Ukrainos prezidentas buvo Kremliaus vasalas ir pačioje Ukrainoje niekas net negalėjo patikėti, kad Rusija gali okupuoti tam tikras Ukrainos teritorijas. Visų pirma, tai Ukrainoje jau niekada nebebus tokio prezidento, kurį Kremlius galėtų tampyti už virvučių, kaip kad buvo su Janukovičiumi. Visų antra - visi išmoko pamoką kas tokia yra Rusija, ir jeigu 2014 m. scenarijus įvyktų šiuo metu - jam atsakas būtų visiškai kitas, kas ir įvyko Odesoje, kuriai užteko vos savaitės ar poros perprasti Kremliaus schemą ir mėginimas suformuoti 'liaudies respubliką' buvo žiauriai numalšinti ne valdžios ir ne kariuomenės, kuri tuo metu nefunkcionavo, o pačių žmonių. Visų trečia - Ukrainoje nebus jokio trečio maidano. Prieš tai buvo du maidanai ir abeji jie buvo dėl to, kad šalį valdė kremliaus statytiniai. Kadangi pro-kremliniam kandidatui Ukrainoje laimėti prezidento rinkimus tapo nebeįmanoma, tai ir jokių naujų maidanų ten nebebus.

                                      Comment


                                        Parašė digital Rodyti pranešimą
                                        O dabar įsivaizduokime JAV, yra regionai su mažai gyventojų, nutolę nuo JAV ekonominių centrų ir t.t. ir t.t., ir kažkaip išgyvena be nepriklausomų valstybių ar jungimosi prie kažko kito. Kodėl rusija taip negali?
                                        Nes turi sąlyginai didesnį politinį svorį už dideles/turtingas valstijas. Tiesa tada tos didelės putojasi. Bet padarytų paprastą proporcinį balsavimą - turbūt greitai prasidėtų šurmuliavimas.

                                        Comment


                                          Parašė vytauc Rodyti pranešimą
                                          Mano matymas yra panašus į Dundorfas. Rusija savo dabartiniame pavidale negali paleisti Ukrainos. Jeigu jie negali jos prisirišti politiškai / ekonomiškai, tai padarys viską, kad ją maksimaliai susilpnintų. Sėkminga provakarietiška Ukraina Kremliui tiesiog nėra opcija.

                                          Sankcijų rusai nebijo. Europa yra pernelyg priklausoma nuo rusiškų dujų. Vakarai bendrai - nuo naftos kainų. Pilnas embargas neįgyvendinamas. Nėra embargo - pinigai yra. Yra pinigai - viskas išsprendžiama. Po 2014 Rusijos ekonomika jau pakankamai stipriai izoliuota ir nieko - gyvena.

                                          Okupuoti ir išlaikti visą Ukrainą rusai nepatemps. Jiems to ir nereikia. Jau buvo nuskambėję daug svarstymų, bet Ilarionovo variantas, mano matymu, yra vienas realistiškiausių: rusams reikia smogti palei Azovo jūros pakrantę pietuose, o šiaurėje užtenka nueiti iki Novo Kachovkos. Tokiu būdu jie išsprendžia Krymo aprūpinimo vandeniu klausimą, atkerta iš Ukrainos vieną svarbiausių Mariupolio uostą kartu su geru gabalu metalurgijos ir to, kas liko iš anglies gavybos. Tuo pačiu, turi visas galimybes blokuoti Mikolajevo uostą. Apginti šitai paprasta, nes nuo žiočių iki Zaporožės per Dnieprą yra vos du tiltai.

                                          Šitai padaryti jie visiškai pajėgūs.

                                          O tada telieka laukti. Dujų tranzitą per Ukrainą uždarai. Ukrainos ekonomika, po uostų ir gabalo pramonės praradimo, agonizuoja. Trikdai laivybą Dniepru, neleidi normaliai veikti Odesos uostui. Situacija toliau eina velniop. Anksčiau ar vėliau ateis eilinė suirutė ir galima bus sugrąžinti iš tremties teisėtą prezidentą Janukovyčių.

                                          Putinas čia turi privalumą - jis turi laiko, jis nepriklausomas nuo rinkimų ciklų, gali žmogus sau planuoti toliau į priekį. O tada ateis naujas sąlyginis Obama ir bus naujas resetas ir galima bus dar gabalą žemių atkirsti - toks dešimtmečius trunkantis salami technique.
                                          Kai Ukraina dabar sustiprėjus, prisipirkus dronų, remia NATO, taip lengvai tokios didelės teritorijos tikrai nepavyktų paimti. Plius naujos sankcijos būtų labai skaudu tiek politiškai, tiek ekonomiškai. Čia labiau tik gasdinimas ir derybinių pozicijų gerinimas nei kažkokie realūs planai veržtis į Ukrainą.
                                          Flickr

                                          Comment

                                          Working...
                                          X