Ne, nepataikei. Drabužiai yra labai pigūs, dėl ko jie gana seniai nėra statuso simbolis. Tokiu simboliu atsilikusiose šalyse kai kuriuose sluoksniuose vis dar yra automobilis, bet ir jis dažniau yra asocijuojamas su blogu skoniu (kaip ir labai brangūs drabužiai). Galbūt brangus būstas būtų tai, bet nemanau, kad dėl to galima nuveikti daug daugiau, nei jau yra nuveikta. Tai nėra kažkas, apie ką turėčiau labai daug ką papasakoti. Palaikau progresinius mokesčius, bet jie turi būti konkurencingi ir sveiko proto ribose. Pats esu kažkur ties centro-dešine ekonomiškai, beje. Na, bet ši tema ne apie mane.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Politkorektiškumas Lietuvoje ir pasaulyje
Collapse
X
-
Parašė VLR Rodyti pranešimąReikalavimai (kurie dažnai būna ne oficialūs) nešioti aukštakulnius batus, makiažą ar kt. egzistuoja daugybėje vietų. UK buvo daromas parlamentinis tyrimas ta tema - parlamento nariai buvo šokiruoti to, ką jie išgirdo:
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimąDėl antsvorio tai irgi drožia (arba ne) visus vienodai. Ir kiek tekę susidurt, tai iš vaizdo moterys vyrus su viršsvoriu brokuoja daug labiau nei vyrai moteris.
Paskaičius naujausias šios temos diskusijas, jau panašu kad tuoj nuvažiuosim iki tokio lygio, kad bus privalu rinktis nepatinkančią partnerę, nes kitaip bus "baisus spaudimas kitaip atrodantiems", brutalus prievartavimas atrodyti "normatyviai" ir t. t. Bandysim apgauti gamtą ir potraukį, vardan idėjos.Snowflakes will attack U <3
- 2 patinka
Comment
-
Parašė VLR Rodyti pranešimąTaip, toks spaudimas (tiek su makiažu, tiek su benvais ir buvimu 'nedūchu') dažnai ateina iš tos pačios lyties atstovų/atstovių, t.y. labai vyriškų vyrų ir labai moteriškų moterų
Niekas nieko neverčia, niekas nesuriša ir netempia į salę, niekas nepriverčia turėti didesnius pautus nei yra. Nėra noro, žmogui gerai ir taip - puiku. Jo pasirinkimas, jei nori būti be fizinės formos, krūpčiojančiu, vaikščiojančiu kampais ir visko bijančiu.
Tik nereikia paskui pykti, kad tarkim, merginos nenori tokio partnerio rinktis, o renkasi kiek kitokius. Čia nėra kažkoks "neduchų sąmokslas prieš duchus" norint juos tyčia diskriminuoti ir kenkti. Ne - taip veikia gamta, potraukis, dauginimosi instinktai. Tai čia su kita lytimi.
O su ta pačia lytimi - tas šaipymasis ir "ė nebūk duchas" paprastai pasibaigia artėjant prie 18 metų ribos. Aišku, patyčios yra blogai, prieš jas reikia kovoti, be abejo. Bet tarp suaugusių žmonių, tarkim darbe - jei kažkas savo išvaizda ar elgesiu atitinka tą stereotipinio "ducho" apibrėžimą, vargu ar kas garsiai tai pasakys. Aišku su juo bendraus, spręs darbo reikalus, per balius gers prie vieno stalo ir t. t. Suaugę žmonės juk tokiais žodžiais nesitaško. Aišku, tarpusavyje, tam žmogui negirdint, gal pasijuoks ar nusistebės kad keistas, bet ne į akis. Vėl gi - norime sutvarkyti žmonių tarpusavio bendravimą, jų santykius, pakeisti nuomones, kad žmonės net savo privačiuose pokalbiuose nesakytų ką galvoja, bet "kaip reikia"? Galima bandyti, tik iš karto galiu pasakyti - bus fiasko.Paskutinis taisė Tomizmas; 2025.02.03, 15:02.Snowflakes will attack U <3
- 4 patinka
Comment
-
Parašė VLR Rodyti pranešimąNe, nepataikei. Drabužiai yra labai pigūs, dėl ko jie gana seniai nėra statuso simbolis. Tokiu simboliu atsilikusiose šalyse kai kuriuose sluoksniuose vis dar yra automobilis, bet ir jis dažniau yra asocijuojamas su blogu skoniu (kaip ir labai brangūs drabužiai). Galbūt brangus būstas būtų tai, bet nemanau, kad dėl to galima nuveikti daug daugiau, nei jau yra nuveikta. Tai nėra kažkas, apie ką turėčiau labai daug ką papasakoti. Palaikau progresinius mokesčius, bet jie turi būti konkurencingi ir sveiko proto ribose. Pats esu kažkur ties centro-dešine ekonomiškai, beje. Na, bet ši tema ne apie mane.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
Na, jeigu daugumai moterų viršsvoris yra nepatrauklu, tai jos ir neprivalo rinktis nepatinkančio partnerio, kuris jų absoliučiai netraukia, biologine prasme. Tas pats galioja ir vyrams. Ar tos damos turi iš principo rinktis nutukusį, kad tik "nediskriminuotų", nesvarbu kad partnerį renkasi grynai sau?
Paskaičius naujausias šios temos diskusijas, jau panašu kad tuoj nuvažiuosim iki tokio lygio, kad bus privalu rinktis nepatinkančią partnerę, nes kitaip bus "baisus spaudimas kitaip atrodantiems", brutalus prievartavimas atrodyti "normatyviai" ir t. t. Bandysim apgauti gamtą ir potraukį, vardan idėjos.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė VLR Rodyti pranešimąTaip, nėra skirtumo tarp spaudimo gražiai apsirengti, galiojančio visiems, ir spaudimo (net jei ir ne visada oficialaus) susigadinti sveikatą brangiais bateliais, makiažu ir dietomis vien dėl savo lytiesTies tuo gal ir apsistokim.
Comment
-
Šiaip tai socialinių lyčių daug. Tai ir suprask, ar ten reikia aukštakulnių, makiažo, bicepsų, krūtinės, silokono ar dar kitų atributų.
IMHO viso to sureikšminimas yra durnystės, nes pokyčiai vyksta lėtai, bet organiškai.
Dar turėkime galvoje, kad tokios problemos daugiausia kankina Vakarus. Kitur dar lytinis feodalizmas ar gimininė santvarka.
Šviesi ateitis – belytė beklasė bekonfliktė ideali visuomenė. Ar tai vadinsis komunizmu, nežinau.Paskutinis taisė Sula; 2025.02.03, 15:34.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąŠiaip tai socialinių lyčių daug. Tai ir suprask, ar ten reikia aukštakulnių, makiažo, bicepsų, krūtinės, silokono ar dar kitų atributų.
IMHO viso to sureikšminimas yra durnystės, nes pokyčiai vyksta lėtai, bet organiškai.
Dar turėkime galvoje, kad tokios problemos daugiausia kankina Vakarus. Kitur dar lytinis feodalizmas ar gimininė santvarka.
Šviesi ateitis – belytė beklasė bekonfliktė ideali visuomenė. Ar tai vadinsis komunizmu, nežinau.
Comment
-
Parašė neamos Rodyti pranešimą
Nesutinku, pokyčiai vyksta greitai dėl laisvės būti, didesnės ekonominės autonomijos ir galimybės būti savimi visuomenėje nepatiriant problemų, su kuriomis susidurtų žmonės prieš kelis dešimtmečius ar amžius. Konfliktai ir kyla dėl labai skirtingo supratimo ir to, kad didesnė galimybė su neįprastais sau žmonėmis susidurti
- 2 patinka
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Nepanašu, kad priežastis yra laisvė būti savimi. Nes panašu, kad yra ir labai daug stūmimo ant nesielgiančiųjų taip „kaip reikia“ pagal naujas normas. Greičiau tiesiog iš vienos pusės noras šokiruoti bei išsiskirti. Iš kitos pusės tas pats bandos jausmas, tiesiog paslinktas overtono langas kas yra „teisinga“.
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Nepanašu, kad priežastis yra laisvė būti savimi. Nes panašu, kad yra ir labai daug stūmimo ant nesielgiančiųjų taip „kaip reikia“ pagal naujas normas. Greičiau tiesiog iš vienos pusės noras šokiruoti bei išsiskirti. Iš kitos pusės tas pats bandos jausmas, tiesiog paslinktas overtono langas kas yra „teisinga“.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė VLR Rodyti pranešimąAugant eiliniame Lietuvos mikrorajone, būnant vyru, nuolatos jausi spaudimą eiti sportuoti ir tapti kietu bachūru bei važinėti juodu 'naglu' benvu, o būdamas pana - rengtis nepatogiais ir net sveikatai kenkiančiais rūbais (pvz. aukštakulniai yra kenksmingi) ir elgtis taip, kaip nebūtinai nori elgtis, pagal savo lytį. Jei iškrisi iš konteksto jaunystėje, ypač mokykloje, būsi užgauliojamas ir menkinamas.
Nepasakyčiau ar yra totalus spaudimas, labai priklauso ko tu pats nori. Gali būt, kad geriau nežinai nei ta xebra ir bandai pritapt prie bala žino ko.
Bendras Lietuvoje reikalavimas vyrui yra emocijų gniaužymas, būti heteoroseksualios orientacijos ir automobilių teisių turėjimas kai sueina 18-19 metų. Dėl moterų/merginų sunkiau komentuot, labiau žiūriu per prismę, kad vis tik per smarkiai paplitęs priekabiavimas, tokia aplinka sukuria paklusnesnę baikštesnę moterį, kuri turi saugotis dėl savo komforto. Vienai merginai sudėtingiau vaikščiot vienai gatvėje, ypač sutemus, gali būt spike'inama vakarėlyje, gali sulaukt kokio nors gašlesnio elgesio iš vyrų. Iš kitos pusės moterys turi prabangą Lietuvoje turėt daugiau emocinių laisvių. Lietuvoje iš vyro, atrodo, reikalauja antžmogiško emocijų gniaužymo ir polinkio pasiaukoti, nu daugmaž įsivaizduojam ką reiškia "tikras vyras".
Woke idėjos man atrodo Lietuvoje iš vis tik gen y/z fenomenas labai ribotas tarp vad. Vilniaus burbulo (nemaišyti su gyvenimu Vilniaus mieste, bet kokiu 60-70% koreliuoja). Gana mažas procentas Lietuvoje išgyvena dėl globalių procesų, smarkiai (netgi per daug) užsiciklinę su Lietuva, formuojasi gyvenimo kažkokiam uždarytam stiklainyje tarp Lenkijos ir Rusijos įvaizdis.Paskutinis taisė PoDV; 2025.02.03, 20:16.
- 2 patinka
Comment
-
Iš vyrų praktiškai visose tradicinėse kultūrose buvo tikimasi emocijų prilaikymo, šaltų konkrečių sprendimų (ne isteriškų/afektinų) ir būti pasiruošusiems reikiamu atveju panaudoti agresiją.
Šiais laikais tai nėra labai aktualu, bet seniau šimtus ir tūkstančius metų gyvenimas buvo kur kas pavojingesnis, nei dabar. Vyrų funkcija buvo bendruomenės saugumas (ir tiesiogine prasme, ir materialaus pagrindo prasme). Na, kai vyriškos lyties atstovas lengvai pasiduodavo emocijoms ir pradėdavo verkšlenti ar isterikuoti - manau niekam tai nesukeldavo didelio pasitikėjimo, ypač pavojingesnėse situacijose. Moterims tai būdavo signalas, kad palikuonių saugumas neužtikrinamas (pirmoje eilėje būtent vaikų, o po to tik jų - suaugusi ponia iš bėdos dar už save pakovos, o vaikai tikrai ne, ir jie yra jautriausia vieta!), o kiti vyrai su tokiu nejausdavo užnugario, jei kas nutiktų.
Tai, kas formavosi tūkstančius metų, gal net milijonus - pakeisti per šimtmetį nerealu.Paskutinis taisė Tomizmas; 2025.02.03, 20:50.Snowflakes will attack U <3
- 2 patinka
Comment
-
Parašė neamos Rodyti pranešimą
Įdomu kurioje čia vietoje taip, kiek teko mokytis, studijuoti ar dirbti kol kas neteko susidurti, kad visokie transgenderiai ir gėjai įvedinėtų savo tvarką ir priekabiautų prie vargšų vyrukų
Comment
-
Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą
Taip, rytoj užrašytos jūsų vestuvės su kitu vyru
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąIš vyrų praktiškai visose tradicinėse kultūrose buvo tikimasi emocijų prilaikymo, šaltų konkrečių sprendimų (ne isteriškų/afektinų) ir būti pasiruošusiems reikiamu atveju panaudoti agresiją.
Šiais laikais tai nėra labai aktualu, bet seniau šimtus ir tūkstančius metų gyvenimas buvo kur kas pavojingesnis, nei dabar. Vyrų funkcija buvo bendruomenės saugumas (ir tiesiogine prasme, ir materialaus pagrindo prasme). Na, kai vyriškos lyties atstovas lengvai pasiduodavo emocijoms ir pradėdavo verkšlenti ar isterikuoti - manau niekam tai nesukeldavo didelio pasitikėjimo, ypač pavojingesnėse situacijose. Moterims tai būdavo signalas, kad palikuonių saugumas neužtikrinamas (pirmoje eilėje būtent vaikų, o po to tik jų - suaugusi ponia iš bėdos dar už save pakovos, o vaikai tikrai ne, ir jie yra jautriausia vieta!), o kiti vyrai su tokiu nejausdavo užnugario, jei kas nutiktų.
Tai, kas formavosi tūkstančius metų, gal net milijonus - pakeisti per šimtmetį nerealu.
Niekur nėra tiek alkoholizmo, savižudybių, o ir narkomanijos kaip posovietinės erdvės šaltesniuose rajonuose.
Visos toxic masculinity problemos sprendžiant iš statistikos buvo užturbintos.
Formavosi (post) moderni visuomenė totalitarizmo sąlygomis, kur vyras jau kaip ir ne šeimininkas savo likimo, bet buvo smarkiai tikimasi gero kario savo šaliai "reikalui esant", t. y. galintis viską ištverti, išskyrus pačią mirtį. Tuometiniuose Vakaruose kažkaip su tuo (post) modernumu atsirado ir daugiau relaxo, gal dėl bendro materialinio apsirūpinimo, diskusijų dėl žmogaus teisių, nors Šaltasis karas buvo ir ten.
Taip įsivaizduoju. Šis dalykas sunkiai taisosi po 30 metų, nes tai sumišę su bendrai "koks turi būti vyras?", bet gavosi kažkoks užturbintas variantas. Rusijoje dar ir šiandien tą bando išnaudoti savo geopolitiniuose tiksluose.
Comment
Comment