Parašė Sula
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Vidurio Europos aktualijos (PL, CZ, SK, HU)
Collapse
X
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Palaukite. Ten ne viskas taip paprasta. Tokiu atveju ką "bendro su Ukraina" turi pats Lvivas, irgi niekada nebuvęs Rusijos sudėtyje?? O ką bendro su kažkuo turi tokia Slovakija, niekada neturėjusi valstybingumo?
Užkarpatės dalyje, priklausiusioje Vengrijos Karalystei (kita dalis priklausė Austrijai), gyveno iki I pasaulinio karo apie 300 t. gyv. (ne visi jie vengrai, nemaža dalis rusėnų, ukrainiečių, slovakų, vokiečių). Po to jo ji tapo Čekoslovakijos dalimi. Šiauriau viskas buvo Lenkijos.
Comment
-
Parašė tajus2 Rodyti pranešimąTai va tokį tvirtą stuburą rodo visokių Gator numylėtiniai Orbanai:
V. Orbano patarėjas: Vengrija užpuolusiems rusams nesipriešintų
https://www.vz.lt/verslo-aplinka/202...&bbe3b258dd801
Taip, pasiduodant gyvybės išsaugomos, žmonės lieka gyvi, prisitaiko prie pasikeitusių sąlygų, nuryja nepasitenkinimą, gyvena toliau. Bet ilgalaikėje perspektyvoje, tautos kaip tokios nelieka, nes ji neabejotinai anksčiau ar vėliau bus asimiliuota tų didžiųjų, ir praras savo kalbą, kultūrą, savimonę, bet kokį savitumą. Tokio pasaulio norime? Kuriame liktų tik Vakarai, Kinija, Rusija, Indija ir dar gal keli "galingieji", prariję mažuosius, kurie atsakingai pasidavė.Snowflakes will attack U <3
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
Tokia logika uždega žalią šviesą pasaulio galingiesiems ateiti ir pasiimti visus mažesnius, kiek tik galės apžioti. Nes priešintis gi yra neatsakinga ir amoralu.
Taip, pasiduodant gyvybės išsaugomos, žmonės lieka gyvi, prisitaiko prie pasikeitusių sąlygų, nuryja nepasitenkinimą, gyvena toliau. Bet ilgalaikėje perspektyvoje, tautos kaip tokios nelieka, nes ji neabejotinai anksčiau ar vėliau bus asimiliuota tų didžiųjų, ir praras savo kalbą, kultūrą, savimonę, bet kokį savitumą. Tokio pasaulio norime? Kuriame liktų tik Vakarai, Kinija, Rusija, Indija ir dar gal keli "galingieji", prariję mažuosius, kurie atsakingai pasidavė.
Comment
-
Parašė Gator Rodyti pranešimą
Man patinka jo požiūris imigracijos,religijos, tautos, šeimos klausimais.
Man absoliučiai nepatinka jo požiūris karo klausimais.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė tajus2 Rodyti pranešimąKaip ir antro pasaulinio karo metais Austrija ir Čekoslovakija atsakingai pasidavė. Tikra "sėkmės istorija".
Iš šalies labai panašu, kad jie bet kokią agresyvią jėgą linkę priimti kaip "force majeure" kuriai priešintis yra neįmanoma, todėl vienintelis išgyvenimo kelias - priimti sąlygas, prisitaikyti ir paklusti. Gal čia dėl vaikystės traumų (agresyvūs smurtaujantys tėvai, prieš kuriuos vaikas tikrai nieko negali padaryti ir lieka toks suvokimas visam gyvenimui).Paskutinis taisė Tomizmas; 2024.09.27, 13:26.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Ką bendro Ukraina turi su maskolija? Ukrainos kertinės žemės, sakyčiau, nusistovėjo +/- LDK laikais.
Vengrija, kaip Habsburgų Imperijos dalis buvo didelė, kodėl nesvarstom kitų dalių grąžinimo? Visų sienų perbraižymo?
RF vienintėlė pradėjo didžiausią pradėjo šį procesą ir, kas blogiausia, kariniu/genocidiniu būdu.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Ne tą turėjau omenyje. O tai, kad Rusija atseit "padovanojo" Užkarpatę Ukrainai (eilis zetnikų naratyvas, kaip mums padovanojo Klaipėdą). Keista, kad šiandien siūlote grąžinti Užkarpatę Vengrijai. Taip, ten gyvena vengrų. O pas mus Vilnijoje lenkų yra netgi absoliuti dauguma. Vengrų gyvena ir Slovakijoje, ir Rumunijoje.
Vengrija, kaip Habsburgų Imperijos dalis buvo didelė, kodėl nesvarstom kitų dalių grąžinimo? Visų sienų perbraižymo?
RF vienintėlė pradėjo didžiausią pradėjo šį procesą ir, kas blogiausia, kariniu/genocidiniu būdu.
Ar Vengrija intensyviai užkarpatėje vengrino nuo amžių amžinųjų ukrainietiškas žemes, po to jas okupavo ir tada apsiskelbė, kad ten Vengrija? Su Vengrija dėl „nuo amžių amžinųjų“ ten dar galėtų konkuruoti rusinai ar kaip pavadint vietinę tautelę ar net kelias. Bet juos pavadint ukrainiečiais neapsiverstų liežuvis.
Comment
-
Parašė Stadionas Rodyti pranešimą
Čia ne požiūris, jis tą sako, kad visokio plauko durneliai ji palaikytų.
Comment
-
Parašė Gator Rodyti pranešimą
Turi omenyje, kad šiaip jis už savo šalies praturtinimą įdegusiais ar už genderistinius kliedesius, ir tik skelbiasi mąstantis priešingai dėl populizmo?
- 2 patinka
Comment
-
Parašė tajus2 Rodyti pranešimąTai va tokį tvirtą stuburą rodo visokių Gator numylėtiniai Orbanai:
V. Orbano patarėjas: Vengrija užpuolusiems rusams nesipriešintų
https://www.vz.lt/verslo-aplinka/202...&bbe3b258dd801
- 3 patinka
Comment
-
Vengrų politikas: Europos Sąjunga šiuo metu yra atsidūrusi vienoje lovoje su priešu
Vengrija yra vienintelė šalis ES, kur yra autokratija. Autokratijos procese yra trys fazės: autokratinis bandymas, autokratinis proveržis ir autokratinė konsolidacija. Autokratinis proveržis yra, kai viena politinė jėga gali išlaikyti politinės valdžios monopoliją viena pati be jokios kitos politinės jėgos tam tikroje sistemoje, pakeisti konstituciją taip, kad būtų užtikrinta visa valdžia, ir tuo pat metu paskirti visus lyderius ir darbuotojus institucijose, kurios turi būti demokratijos kontrolės ir balanso institucijos. Tai įvyko Vengrijoje 2010 metais.
Problema dabar yra ta, kad po autokratinio proveržio nuo 2010 ir 2011 metų Vengrijoje vyko autokratinė konsolidacija ir išsivystė ne tik biurokratinė konservatyvi autokratinė sistema, kaip tai buvo Lenkijoje, kur buvo autokratinis bandymas be autokratinio proveržio, bet tokia autokratija, kurią aš vadinu patronaline autokratija su specialiu klientų tinklu, kuris monopolizuoja politinę valdžią, sukuria tokį režimą, kurį aš vadinu mafijos valstybe, tai panašu į Rusijos ir Centrinės Azijos buvusių sovietinių respublikų režimus.
Tokiu būdu, kai patrono ir kliento tinklas ateina į valdžią ir užvaldo politinės galios monopolį, jis pradeda valdyti visą valstybę kaip kriminalinė organizacija. Tai įvyko ir Vengrijoje. Aš dažnai sakau, kad mes neturime vyriausybės – turime kriminalinę organizaciją, valdančią šalį. Tai reiškia, kad tie, kurie yra valdžioje, turi du pagrindinius motyvus. Pirmasis yra politinės galios koncentravimas, o antrasis – asmeninio ir šeimos turto kaupimas, naudojantis nekruvinais valstybės prievartos būdais, perimant privačių savininkų ar net užsienio savininkų turtą ir jį pasisavinant, taip sukuriant ir valdant mafijos valstybę.
Problema yra ta, kad per „Gazprom“ diplomatiją ir daugelį kitų Rusijos verslo ryšių su Vengrija susidaro labai nelygi padėtis tarp šių šalių, ne tik dėl dydžio skirtumo, bet ir dėl šių korumpuotų sandorių pobūdžio. Orbanas gauna finansinės naudos per „Gazprom“ diplomatiją, o Putinas gauna jo lojalumą ir veiklą ES ir NATO viduje. Ši nelygi mainų sistema leidžia Putinui šantažuoti Orbaną dėl korumpuotų sandorių, o Orbanas negali šantažuoti Putino.
Kai kurie analitikai bando aiškinti Orbano elgesį ideologiniais motyvais ir klaidingai teigia, kad jis yra Rusijos „draugas“. Tačiau būti draugu reikštų, kad jis turi laisvę pasirinkti nebūti draugu. Iš tikrųjų, Orbanas yra susietas šiais korumpuotais sandoriais.
Vengrijos režimas dažnai tarnauja kaip Rusijos interesų vykdytojas, remdamas prorusiškas partijas Vakarų Europoje, pavyzdžiui, Le Pen partiją Prancūzijoje. Jie dažnai vetuoja ES veiksmus prieš Rusiją arba stengiasi išbraukti oligarchus iš sankcijų sąrašų, vykdydami Rusijos pageidavimus. Visa tai parodo, kad Vengrijos užsienio politika grindžiama ne ideologija, o autokratinių režimų bendradarbiavimu, kuriame visi jie spaudžia savo tautas ir naikina demokratiją.
Orbano naudojami ideologiniai šūkiai, tokie kaip „tradicinė šeima“ ar „krikščionybė“, neturi realaus turinio. Pavyzdžiui, kai Azerbaidžanas išvaro 100 000 armėnų krikščionių, Orbanas giria Alijevą už šiuos veiksmus, o užsienio reikalų ministras gauna aukščiausią Azerbaidžano apdovanojimą. Taip pat krikščionių padėties Kinijoje klausimas niekada nekeliamas Orbano susitikimuose su Xi Jinpingu ar kitais Kinijos pareigūnais.
Šie ideologiniai rėmai yra tik įrankis, naudojamas režimui palaikyti, ir jie neturi nieko bendro su tikra krikščionybe, tikru nacionalizmu ar šeimos vertybėmis. Jie turi tik praktinę funkciją – stiprinti režimą ir jo kontrolę.
- 4 patinka
Comment
Comment