Parašė sv-x-as
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Emigracija ir imigracija Lietuvoje
Collapse
X
-
-
Parašė sv-x-as Rodyti pranešimąTuriu nuojauta, kad jau artimiausiai metais zenkliai prades augti lietuviu imigracija. Pazistu, net kelias lietuviu seimas kurios gris dar siais metais, o ir siaip vis daugiau zmoniu ziuri i tai pozityviai.
Aisku yra ir runkeliu, kurie niekada negris, bet tai tikrai nera blogas dalykas.
- 1 patinka
Comment
-
Tas sprendimas grįžti dažnai priklauso ne tiek nuo kažkokių objektyvių pokyčių pačioje Lietuvoje, kiek nuo pačių emigrantų asmeninių aplinkybių (prieš kiek laiko išvyko, ką pasiekė, kuo ketina užsiimti vėliau). Grįžtančių buvo visada, tik tie skaičiai nebuvo tokie, kad pakeistų tendenciją į kitą pusę. Šiuo metu jau susidarė didesnė masė tokių, kurie užsienyje prabuvo dešimtmetį ir daugiau, bet neketina visą gyvenimą būti emigrantai. Tai nusprendžia grįžti. Iki 2004 m. dar nelabai buvo kam grįžti. Bet vis tik esminis rodiklis yra išvykstančiųjų skaičius, kuris nesiruošia mažėti.Paskutinis taisė senasnamas; 2017.08.18, 12:24.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąTas sprendimas grįžti dažnai priklauso ne tiek nuo kažkokių objektyvių pokyčių pačioje Lietuvoje, kiek nuo pačių emigrantų asmeninių aplinkybių (prieš kiek laiko išvyko, ką pasiekė, kuo ketina užsiimti vėliau). Grįžtančių buvo visada, tik tie skaičiai nebuvo tokie, kad pakeistų tendenciją į kitą pusę. Šiuo metu jau susidarė didesnė masė tokių, kurie užsienyje prabuvo dešimtmetį ir daugiau, bet neketina visą gyvenimą būti emigrantai. Tai nusprendžia grįžti. Iki 2004 m. dar nelabai buvo kam grįžti. Bet vis tik esminis rodiklis yra išvykstančiųjų skaičius, kuris nesiruošia mažėti.
Siaip buvo neseniai idomi tema facebook puslapyje Norvegijos lietuviai. Tai ten klause ar planuojate gristi gyventi i Lietuva, tai grubiai ziurint didesne dalis zmoniu sake, kad planuoja arba jau yra grize ir nesigaili.
Reikia nepamirsti, kad grista daug zmoniu, kurie kad ir 10 metu yra pragyvene uzsienyje ir daug ten pasieke. Tai nereiskia, kad Lietuvoje jie prades nuo nulio. Jie turi kapitala ir dazniausiai yra darbstus zmones.Studentas
Comment
-
Parašė sv-x-as Rodyti pranešimąTuriu nuojauta, kad jau artimiausiai metais zenkliai prades augti lietuviu imigracija. Pazistu, net kelias lietuviu seimas kurios gris dar siais metais, o ir siaip vis daugiau zmoniu ziuri i tai pozityviai.
Aisku yra ir runkeliu, kurie niekada negris, bet tai tikrai nera blogas dalykas.Paskutinis taisė Lettered; 2017.08.18, 13:26.
Comment
-
Sis rodiklis yra iskreptas del PSD isieskojimo.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Lietuva nėra tik Vilnius (na dar Kaunas su Klaipėda iš dalies), ir ne tuose miestuose gyvenimas pakankamai liūdnas ir vargingas, tie patys emigrantai investuoja pagrinde į būstą Vilniuje, nes į visokius Telšius, Šiaulius, Ukmerges, Kupiškius niekas nenori grįžti net su pakankamai uždirbto kapitalo ir darbų ten nėra, kad uždirbti bent pusę tiek, kiek uždirba Norgėje, Danijoje ar Airijoje. Verslui sąlygos irgi sunkios, kai dauguma tuose miestuose arba mažai uždirbantys arba pensininkai.
Kalbant apie imigracija tai nelabai siuo metu svarbu, kur tie zmones grista... Svarbu, kad grista, kad ir visas milijonas i Vilniu.Studentas
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąNe iškreiptas, o realus. Anksčiau nedeklaruodavo išvykimo, tai atrodė, kad gyvena Lietuvoje, nors realiai būdavo išvykę. Tik nežinau, kaip elgiasi tie, kurie kelis mėnesius padirba užsienyje, grįžta, pabūna ir vėl išvažiuoja keliems mėnesiams. Galbūt tokiems geriau turėti išvykusiojo statusą, kad Sodra nepradėtų persekioti.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąNe iškreiptas, o realus. Anksčiau nedeklaruodavo išvykimo, tai atrodė, kad gyvena Lietuvoje, nors realiai būdavo išvykę. Tik nežinau, kaip elgiasi tie, kurie kelis mėnesius padirba užsienyje, grįžta, pabūna ir vėl išvažiuoja keliems mėnesiams. Galbūt tokiems geriau turėti išvykusiojo statusą, kad Sodra nepradėtų persekioti.Studentas
Comment
-
Parašė sv-x-as Rodyti pranešimą
Kaip tai neiskreiptas? Butent ir yra iskreiptas del to, kad pastaraisiais metais visi pradejo deklaruotis, kad isvyko nors jau gyvena uzsienyje 10 metu. Ko pasekoje gaunames, kad pernai isvyko 50 tukst., nors realus skaicius gali buti net per pus mazesnis.Paskutinis taisė Lettered; 2017.08.18, 14:26.
Comment
-
30eur/mėn vadini persekiojimu su vakarietiškais atlyginimais?
Butent ir yra iskreiptas del to, kad pastaraisiais metais visi pradejo deklaruotis, kad isvyko nors jau gyvena uzsienyje 10 metu. Ko pasekoje gaunames, kad pernai isvyko 50 tukst., nors realus skaicius gali buti net per pus mazesnis.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąIr 1 euras yra persekiojimas, kai mokama už nieką. Padirba emigrantas vasarą užsienyje, grįžta porai mėnesių į Lietuvą. Nesiruošia dirbti, tik paatostogauti. Ir prasideda persekiojimas, nes turi arba mokėti PSD, arba registruotis darbo biržoje (nors nereikia jokio darbo)
Comment
-
Būtinoji med. pagalba suteikiama visiems nepaisant statuso. O jei prireikia gydymo ir nesi draustas, tada mokėk. Tada žmogus galės rinktis, kaip jam geriau. O dabar mokamas prievartinis PSD, bet vis tiek dažnai gydomasi privačiose klinikose, nes norint gydytis valstybinėse reikia turėti daug laiko ir kantrybės. PSD sugalvotas ne tam, kad būtų pagerinta paslaugų kokybė, o kad būtų surenkama daugiau lėšų visokioms skylėms kamšyti. Sugalvoti naują mokestį yra paprasčiau nei iš esmės reformuoti Sodrą ar sveikatos sistemą.Paskutinis taisė senasnamas; 2017.08.18, 15:22.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąBūtinoji med. pagalba suteikiama visiems nepaisant statuso. O jei prireikia gydymo ir nesi draustas, tada mokėk. Tada žmogus galės rinktis, kaip jam geriau. O dabar mokamas prievartinis PSD, bet vis tiek dažnai gydomasi privačiose klinikose, nes norint gydytis valstybinėse reikia turėti daug laiko ir kantrybės. PSD sugalvotas ne tam, kad būtų pagerinta paslaugų kokybė, o kad būtų surenkama daugiau lėšų visokioms skylėms kamšyti. Sugalvoti naują mokestį yra paprasčiau nei iš esmės reformuoti Sodrą ar sveikatos sistemą.
Tai nebuvo naujas mokestis. Tik konrečiai apibrėžta kada, kaip ir kam priklauso sveikatos draudimas. Ir šitas pakeitimas realiai liečia tik tuos, kurie nori prasprūsti pro pro įstatymus ir sutaupyti šiek tiek pinigų visos likusiuos visuomenės sąskaita.
Kas man nepatinka - įvairūs valstybės dengiami atvejai galėtų būti traktuojami liberaliau. Pvz neseniai nuskambėjęs atvejis su kariais. Kad jiems draudimas apmokamas ne iki mėnesio pabaigos (kaip pvz išėjus iš darbo - ankstensio darbdavio), o tik iki konkrečios dienos. Bet čia jau kita tema...
Comment
-
Tai nebuvo naujas mokestis. Tik konrečiai apibrėžta kada, kaip ir kam priklauso sveikatos draudimas.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąIr 1 euras yra persekiojimas, kai mokama už nieką. Padirba emigrantas vasarą užsienyje, grįžta porai mėnesių į Lietuvą. Nesiruošia dirbti, tik paatostogauti. Ir prasideda persekiojimas, nes turi arba mokėti PSD, arba registruotis darbo biržoje (nors nereikia jokio darbo) ir vykdyti visokias biurokratines nesąmones.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąBūtinoji med. pagalba suteikiama visiems nepaisant statuso. O jei prireikia gydymo ir nesi draustas, tada mokėk. Tada žmogus galės rinktis, kaip jam geriau. O dabar mokamas prievartinis PSD, bet vis tiek dažnai gydomasi privačiose klinikose, nes norint gydytis valstybinėse reikia turėti daug laiko ir kantrybės.
Comment
Comment