Didelė dalis Lietuvoje išgyvenę 40-50 metų, išvykę pradeda gyventi realiai, nesikankindami bei ramybėje.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Emigracija ir imigracija Lietuvoje
Collapse
X
-
Parašė sv-x-as Rodyti pranešimąReiktu sakyt, kad gyvena jie ten pirmarusi gyvenima, bet vistiek ilgisi namu.
Cia kalbu apie normalius zmones. O tie kurie gere Lietuvoje, geria ir cia.
Comment
-
Parašė sv-x-as Rodyti pranešimąReiktu sakyt, kad gyvena jie ten pirmarusi gyvenima, bet vistiek ilgisi namu.
Cia kalbu apie normalius zmones. O tie kurie gere Lietuvoje, geria ir cia.
Nebent susiformuoja didelė bendruomenė. Nors neteko girdėti, kad lietuviai gyventų didelėm bendruomenėm, kaip kokie arabai getuose.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąUžsienyje nėra tautiečių, svetima kultūra, svetimi žmonės. Užseniečiai gatvėje gal ir šypsosi, bet taip paprastai tu netapsi jų draugu. Kiek girdėjau mergų visai neina pakabinti, dėl to ir populiaru susidėti su slavėm ir kinėm.
Nebent susiformuoja didelė bendruomenė. Nors neteko girdėti, kad lietuviai gyventų didelėm bendruomenėm, kaip kokie arabai getuose.
Del merginu, gal ir maziau nei Lietuvoje, bet yra.Studentas
Comment
-
Parašė sv-x-as Rodyti pranešimąIs asmenines patirties pasakysiu, kad mano mieste apie 50 tukst. gyventoju gyvena, apie 2 tukst. tautieciu. Yra ir bendruomene ir lietuviu mokyklele vaikams, savaitgaliais zaidziam futbola, kiti krepsini. Draugu pakanka.
Del merginu, gal ir maziau nei Lietuvoje, bet yra.
Kai kurie mažiau laiko užsieniuose praleidę tautiečiai turi susidarę gana keistą ir dažnai labai klaidingą įspūdį apie lietuvių gyvenimą UK ar kitur svečiose šalyse. Kartais galbūt net patys tuo netiki, bet dėl nelabai racionalių priežasčių (pavydo ar kokių nors kitų nelabai aiškių kompleksų) nori tuo tikėti.
Turiu omeny kalbas apie baisiomis sąlygomis gyvenančius po 10 viename kambaryje ir dirbančius už mažiau, nei minimalų atlyginimą . Man atrodo, tokie mitai kyla pagrinde dėl sezoninių darbininkų patirčių (visokie braškių ir kitokių augalų rinkėjai), kurie važiuoja padirbėti mėnesiui ar porai vasaros metu per visokias neaiškias kontoras-agentūras. Paprastai tokie žmonės nemoka nė žodžio angliškai ir yra chaps at the bottom (amžinatilsio Lee Kuan Yew žodžiais tariant). Gyvenimo sąlygos ir socialiniai ryšiai nuvažiaus mėnesiui į svečią šalį jiems tikrai nėra prioritetas. Tačiau tokių atvejų yra labai mažytė dalis. Bent kiek ilgiau UK/Airijoje gyvenantys lietuviai paprastai stengiasi susikurti normalias gyvenimo sąlygas tiek sau, tiek savo vaikams. Ir dažniausiai jiems tai visai padoriai pavyksta. Įskaitant tuos, kurie nėra nei intelekto, nei kokio nors talento galiūnai. O kai kurie gali sau leisti ir įsigyti pakenčiamą būstą ir savo išsvajotą apynaujį BMW 5 bei užtikrinti geras sąlygas savo vaikams. Viskas su jais dažniausiai būna gerai. Ilgainiui netgi atlyžta tokiam tautiečių tipui būdinga nuolatinė įtampa ir agresija, nes gyvenant civilizuotoje ir atsakingoje visuomenėje net ir tokie, galų gale, supranta, kad galima gyventi normaliai, o ne pagal Vilijampolės panetkes.Paskutinis taisė John; 2017.05.04, 12:33.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąDėl draugų/merginų. Andyour kartais daro gana keistas prielaidas (slavės, kinės... wtf? ).
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąManau kad didelė dalis emigrantų gailisi išvažiavę, bet net patys sau to nepripažįsta. Gyvena ten trečiarūšį gyvenimą, bet grįžti jiems gėda. Nedidelė dalis įsikuria normaliai.
O taip, emigrantai labai gailisi, kad jie pagaliau gali po koki 1000 euru kas menesi susitaupyti, papramogauti, pamatyti pasauli. Jiems labai geda, kad darbe su jais pagaliau elgiamasi zmoniskai, alga neveluoja nei dienos. O dar tie idealus keliai, be jokiu duobiu, provezu ir neisdauzytais saligatviais, ir priziureta aplinka. Tam uzsieni tikrai labai ''sunkus'' gyvenimas. . Mums ne geda, o baisu gryzti.Paskutinis taisė thone; 2017.05.05, 12:23.
Comment
-
/\ dar pamiršai svarbiausią - žmonių mentalitetą. Žinoma, didmiesčiuose gal labiau svetimi ir ten gana daug imigrantų, bet miesteliuose, kur nėra imigrantų, tai labai malonus gyvenimas. Nereikia rakinti namų, mašinų, nes nėra absoliučiai jokio nusikalstamumo, bendras psichologinis klimatas labai geras.
Comment
-
Parašė thone Rodyti pranešimąJums turetu butu geda del nesamoniu prirasytu siuose trijuose sakiniuose. Gailisi? Treciarusi gyvenima? Geda grysti?
O taip, emigrantai labai gailisi, kad jie pagaliau gali po koki 1000 euru kas menesi susitaupyti, papramogauti, pamatyti pasauli. Jiems labai geda, kad darbe su jais pagaliau elgiamasi zmoniskai, alga neveluoja nei dienos. O dar tie idealus keliai, be jokiu duobiu, provezu ir neisdauzytais saligatviais, ir priziureta aplinka. Tam uzsieni tikrai labai ''sunkus'' gyvenimas. . Mums ne geda, o baisu gryzti.
Kalbos apie "trečiarūšius" ar kitokius -rūšius, manau, visų pirma, kyla dėl mažos dalies stereotipinių atvejų. Budulis, nemokantis jokios kalbos, išskyrus lietuvių, daug geriantis ir agresyvus, nemokantis dirbti nieko kito, o tik rinkti braškes arba, geriausiu atveju, pakuoti daržoves daržovių fabrike Peterborough regione. Jie tada ir gyvena ir elgiasi atitinkamai. Tiesiog daro tai ne Lietuvoje, o svetur. Būti trečiarūšiais visuomenės nariais renkasi jie patys, nes toks jų mentalitetas ir auklėjimas - trečiarūšis. Negali iš tokių tikėtis kažko kito. Lietuvoje tokie dažniausiai užbaigia kaleime už žmogžudystes ar kitus sunkius nusikaltimus.Paskutinis taisė John; 2017.05.05, 15:33.
Comment
-
Parašė thone Rodyti pranešimąO taip, emigrantai labai gailisi, kad jie pagaliau gali po koki 1000 euru kas menesi susitaupyti, papramogauti, pamatyti pasauli.Paskutinis taisė andyour; 2017.05.05, 15:42.
Comment
-
Dėl gėdos grįžti, tai lenkai buvo atlikę socialoginį tyrimą per kurį paaiškėjo, kad virš 60% į DB emigravusių lenkų gyvena prasčiau nei gyveno Lenkijoje, tačiau dėl sukurto mito, kokie jie ten DB turtuoliai ir koks šaunus ten gyvenimas, jiems tiesiog gėda grįžti ir pripažinti tiesą. Taigi dėl gėdos nėra visai iš piršto laužta. O dėl visų kitų paminėtų apie neprovėžuotus kelius ir panašiai, tai irgi mitas, bent jau Vokietijos Bremeno mieste mačiau nevieną provėžomis susidariusę gatvę, ypač arčiau pramoninio rajono.
Comment
-
Kur emigruojama? Top šalys
2016 m. pagal emigrantų srautus Jungtinė Karalystė buvo pirmoji. Į šią šalį emigravo beveik pusė (46,2 proc.) visų emigrantų, 8,4 proc. – į Airiją, 7,8 proc. – į Norvegiją, 7,6 proc. – į Vokietiją (2015 m. į Jungtinę Karalystę emigravo 42,7 proc. visų emigrantų, 7,5 proc. – į Vokietiją, 7,1 proc. – į Airiją, 6,4 proc. – į Norvegiją)
Comment
-
25-erių metų vaikinas rėžė: Lietuvai ne apie emigracijos stabdymą reikia galvoti
Aš esu kitos nuomonės šalininkas: emigracija nerodo, kad žmonių gyvenimas Lietuvoje blogėja. Emigracija rodo, kad žmonės pagaliau suprato, kad gali gyventi geriau. O tai yra labai didelis skirtumas. Mes emigruojame į moderniausias ir sėkmingiausias pasaulio valstybes ir lygiuojamės būtent į jas. Jeigu neturėtume galimybių emigruoti, dar begalė problemų būtų nepajudintos vien dėl to, kad „už durų laukia eilė“. Kuo mažiau žmonių Lietuvoje lieka, tuo kiekvienas žmogus Lietuvai didesnė vertybė. Ir kai ateisime iki tokio taško, kai Lietuva vertins žmogų tiek, kiek reikia jo orumui, pamatysime, kaip emigracija sustoja.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimą25-erių metų vaikinas rėžė: Lietuvai ne apie emigracijos stabdymą reikia galvoti
http://www.delfi.lt/pilietis/voxpopu....d?id=74446340
Pavyzdys, baltarusiai, nors ir neemigruoja, tačiau jų šalies ateitis, matant dabartinę ekonominę ir politinę situaciją, panašu, irgi neaiški, gal net labiau neaiški nei Lietuvos. Kaip bus su kolūkiais, gamyklomis, jei subsidijų, jiems išlaikyti neliks? Lietuva užsitikrino atvirumą pasauliui, ir jį griauti būtų didžiausia klaida.
Comment
-
Emigracijos tempas nemažėja, išlieka aukštesnis nei pernai
Statistikos departamento BNS pateiktais duomenimis, balandžio mėnesį iš Lietuvos emigravo 4643 žmonės - tai 37 daugiau nei kovo mėnesį ir 920 daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Į Lietuvą balandį imigravo 1770 žmonių - dvidešimčia mažiau nei kovą.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąEmigracijos tempas nemažėja, išlieka aukštesnis nei pernai
Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithu....d?id=74657472
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąDabar Lietuvoje situacija atrodo dramatiškai. Bet, pavyzdžiui, Airijoje irgi gyventojų XIX a. pirmoje pusėje buvo daugiau nei dabar. Dar 60-aisiais leistą straipsnį skaičiau apie "išmirstančią" Airiją
Kita vertus visai netrukus po šito laikotarpio Airijoje buvo imtasi labai rimtų reformų, kurių atitikmenys Lietuvoje geriausiu atveju yra stabdomos, o kai kuriais atvejais skatinamos/priimamos visiškai priešingos.
Labai apibendrinant visų pirma buvo pradėta nuo nacionalinių susitarimų dėl algų padidinimo ir tolesnių didėjimų minimalaus pririšimo prie GDP augimo(na sakykim dabartinė valdžia bent jau stengiasi kažką tokio pasiekti), tuo pačiu verslui atsilyginant gerokai supaprastinant visą darbo santykių biurokratiją(kai Lietuvoje bet koks liberalizavimas tiesiog stabdomas) ir gerokai sumažinant darbo mokesčius, iki to siekusius 60%(Lietuvoje su premjero norais tuoj pasieksime ir tą ribą). Be to nereikėtų pamiršti, kad Airija labai ilgą laiką buvo užsidariusi rinka, tad buvo imtasi veiksmų tiek pritraukti tarptautines kompanijas(aišku per įvairiausias mokesčių programas), visais būdais skatinama tarptautinė prekyba, efektyviai susitvarkyta su iki tol patogiai gyvavusiais monopoliais(kai LT tik ir norima kurti naujus). Vėliau buvo imtasi ir jų valstybinio sektoriaus efektyvinimo(si), galiausiai dar (visgi sakyčiau) pasisekė užtaikyti ant pigių paskolų burbulo...
Realiai pats skaitai ir visi pagrindiniai dabar pateikiami receptai Lietuvai...
Comment
-
Parašė bato_usai Rodyti pranešimąNa tuometinė Airija pakankamai priminė tai, kas šiuo metu yra Lietuvoje, tik reikėtų visame tame kontekste nepamiršti, kad net tada pragyvenimo lygis ten siekė 2/3 UK... Spėju Lietuvoje situacija atrodytų pakankamai skirtingai turint tokius rezultatus.
Kita vertus visai netrukus po šito laikotarpio Airijoje buvo imtasi labai rimtų reformų, kurių atitikmenys Lietuvoje geriausiu atveju yra stabdomos, o kai kuriais atvejais skatinamos/priimamos visiškai priešingos.
Labai apibendrinant visų pirma buvo pradėta nuo nacionalinių susitarimų dėl algų padidinimo ir tolesnių didėjimų minimalaus pririšimo prie GDP augimo(na sakykim dabartinė valdžia bent jau stengiasi kažką tokio pasiekti), tuo pačiu verslui atsilyginant gerokai supaprastinant visą darbo santykių biurokratiją(kai Lietuvoje bet koks liberalizavimas tiesiog stabdomas) ir gerokai sumažinant darbo mokesčius, iki to siekusius 60%(Lietuvoje su premjero norais tuoj pasieksime ir tą ribą). Be to nereikėtų pamiršti, kad Airija labai ilgą laiką buvo užsidariusi rinka, tad buvo imtasi veiksmų tiek pritraukti tarptautines kompanijas(aišku per įvairiausias mokesčių programas), visais būdais skatinama tarptautinė prekyba, efektyviai susitvarkyta su iki tol patogiai gyvavusiais monopoliais(kai LT tik ir norima kurti naujus). Vėliau buvo imtasi ir jų valstybinio sektoriaus efektyvinimo(si), galiausiai dar (visgi sakyčiau) pasisekė užtaikyti ant pigių paskolų burbulo...
Realiai pats skaitai ir visi pagrindiniai dabar pateikiami receptai Lietuvai...
Comment
Comment