Nepamirškite, kad laisvas darbo jėgos judėjimas yra pamatinė ES vertybė ir bene vienintelis legalus visos eurozonos makroekonominis stabilizatorius.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Emigracija ir imigracija Lietuvoje
Collapse
X
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąKam to reikia? Jums?
Comment
-
Nepamirškite, kad laisvas darbo jėgos judėjimas yra pamatinė ES vertybė ir bene vienintelis legalus visos eurozonos makroekonominis stabilizatorius.
Comment
-
Bet kuris laisvos rinkos apologetas tamstai paaiškins, kad kai emigruos pakankamai daug gyventojų, darbdaviai bus priversti kelti atlyginimus ir prasidės imigracija. Na tokia teorija. Kad ji šūdina - aišku beveik visiems. Bet ši teorija integruota į ES sutartis, t.y. neliečiama ir nekritikuotina. Taigi nusiraminkit - lietuvių migracija yra ne bug, o feature.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąDabar gi visus 25 metus gyvename pagal sovietinį kodeksą, su tuntu sovietinių teisėjų, jie dar dėsto universitetuose ir užaugino naują kartą savo klonų.
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąBūdai seniai žinomi: mažesnis darbo apmokestinimas, didesnis kapitalo / kitokių pajamų apmokestinimas, efektyvesnis / skaidresnis valstybės institucijų darbas ir valstybės turto valdymas, reali kova su šešėliu, korupcija ir t. t.
O pati efektyviausia bei visapusiškiausiai ją įgalinanti priemonė - ilgalaikė investicija į kokybišką švietimo sistemą.
Be jos nesukursime aukštą pridėtinę vertę generuojančių kvalifikacijų, pilnai neišnaudosime IV Industrinės revoliucijos teikiamo potencialo, nesuformuosime nei adekvataus organizacinio, nei procesų bei santykių valdymo, inovacinio, žmogiškojo ar kompetencijų kapitalo.
Apie visą tai nuolat trimituoja Pasaulio Banko specialistai.
The quality of education may be a key constraint that prevents a country from transitioning to higher-income status.
Improving the quality of education is, indeed, one of the key policy prescriptions to accelerate the transition to high-income status.
Overall, the education system is oversized with too many schools, universities, study programs, and teachers. There hence is scope for savings that could be spent on boosting the quality of education.
Europos kontekste apgailėtinas profesinis ugdymas.
Akį rėžiantis kvalifikacijų bei įgūdžių moralinis 'nusidėvėjimas'.
Kas trečio darbuotojo kvalifikacijos neatitikimas užimamai darbo vietai ('iš serijos' - geriausi barmenai iš Romerio ar fooristai su aukštuoju).
Skaitykite daugiau: http://ec.europa.eu/europe2020/pdf/t...our-market.pdf
Neįmanoma pasiekti teigiamų rezultatų ar įgyvendinti būtinų reformų su prastom priemonėm bei pasenusiais instrumentais; juos būtina keisti, atnaujinti - orientuojantis į rytdienos realijas.
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąSkatinimas.
Niekuo, bet tai nereiškia, kad reikia emigruoti. Reikia kurti gerą gyvenimą čia, o ne kažkokiame tai užsienyje.
* Taip, taip, taip.. Sutinku, kad galima neblogai gyventi ir Lietuvoje, bet tik po kurio laiko grįžus iš užsienio arba turint daug pažinčių užsienyje ir gaunant finansinę paramą, arba.. patys žinote kitus variantus.
P.S. Nebijokite bent trumpalaikės emigracijos.
Comment
-
Bet kuris laisvos rinkos apologetas tamstai paaiškins, kad kai emigruos pakankamai daug gyventojų, darbdaviai bus priversti kelti atlyginimus ir prasidės imigracija.
Siūlo sandorį: mainais į Darbo kodeksą – raštiškas pasižadėjimas didinti algas
Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/....d?id=72899796
Comment
-
Parašė Silber418 Rodyti pranešimąNebijokite bent trumpalaikės emigracijos.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąRinka atlyginimų nereguliuoja, dėl atlyginimų reikia susitarti
Siūlo sandorį: mainais į Darbo kodeksą – raštiškas pasižadėjimas didinti algas
Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/....d?id=72899796
Nemaniau, kad kapitalistai tokie pat oportunistai. Ar tiesiog tikisi išdurti?Paskutinis taisė Sula; 2016.11.21, 11:00.
Comment
-
R. Kuodis: priėjome nelygybės aklavietę
Vakarų ekonominė ir politinė sistema vis labiau pajungiama saujelės turtingųjų naudai. Neoliberalizmas veda į aklavietę, bet vis dar diktuoja darbotvarkes Europai, kuri, užuot keitusi pavojingas nuostatas, bando talžyti save ašutiniu rimbu ir aiškinti, kad nepakankamai atkakliai laikėmės tų nuostatų. Taip portalui LRT.lt sako ekonomistas prof. Raimondas Kuodis.Kitas laimės ekonomikos akcentuojamas veiksnys yra teisingumas – ar kaimyno uždirbtos pajamos uždirbtos teisingai. Liberalai turbūt iškart atmestų šį argumentą kaip reliatyvų. Bet Lietuvoje neteisingumo labai daug. Daug pajamų gaunama iš korupcijos, šešėlinės ekonomikos, nepotizmo. Tai labai blogina moralinį klimatą šalyje ir yra viena priežasčių, dėl kurių žmonės į viską spjauna ir važiuoja į anglijas.
Šalia emigracijos, savižudybių, alkoholizmo, korupcijos lygių, kurie atspindi visuomenės būklę, svarbus ir socialinis kapitalas – pasitikėjimais piliečiais ir valdžios institucijomis. Jis Lietuvoje nedaug pakilęs nuo grindų. Visi šitie dalykai paaiškina, kodėl mes taip linkę masiškai emigruoti, palyginti, tarkime, su estais, kurie daug geriau tvarkosi savo viešajame sektoriuje, tvarkingiau moka mokesčius ir labiau pasitiki politine sistema.Paskutinis taisė senasnamas; 2016.11.21, 10:52.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąR.Lazutka. Nesustabdoma emigracija
http://www.pozicija.org/2016/11/16/r...ma-emigracija/Tačiau atsižvelgiant į pajamas, kurios, kaip minėta, nėra atspindėtos tyrimuose, darant prielaidą, kad neatspindėtosios pajamos pasiskirsto panašiai, nelygybės santykis tampa nebe 6, o 10 kartų.
Pateikiame austrų mokslininko Leon Podkaminer apskaičiuotą realią algą procentais iki nepriklausomybės laikotarpio ir vėliau. Jeigu 1989 metais realią algą laikysime 100 procentų, tai Lietuvoje 2012 metais ji tesiekė vos tris ketvirtadalius sovietinio laikotarpio pabaigos algų dydžio.
apsipirkimas su sovietine alga sovietiniuose gastronomuose labiau džiugintų, negu šiais laikais? Taip pat bukai atrodo sovietinio BVP lyginimas su dabartiniu (kiekvienas vatnikas žino, kad po Didžiosios Geopolitinės Katastrofos 1990-ųjų LTSR BVP lygis buvo pasiektas tik kokiais 2000-aisiais).
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
Nors dalis klausimų lieka neatsakyta.
Comment
-
Parašė r08n Rodyti pranešimąPagal šitą durną lyginimą išeitų, kad
apsipirkimas su sovietine alga sovietiniuose gastronomuose labiau džiugintų, negu šiais laikais?
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąTų laikų BVP nereiškia nieko. Kokia nauda iš didelio BVP kai kokia Kuro aparatūros gamykla pliekia trimis pamainomis kuro siurblius rusiškiems tankams?
Jeigu skaityti, kad žmogui tik maisto tereikia.
Comment
-
Parašė r08n Rodyti pranešimąTas pats buvo visose srityse -- ir maisto, ir nemaisto.
Comment
-
Greta augančio Lietuvos BVP dar vienas geras Lietuvos rodiklis - eksportas vienam asmeniui. Lietuva lenkia tokias šalis kaip Australija, Prancūzija, N. Zelandija, Izraelis. Tai ko tie lietuviai nepatenkinti?
https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...rts_per_capita
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąJeigu skaityti, kad žmogui tik maisto tereikia.
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąGalima ir nemaisto prekes. Benzinas kainavo 0.4, dabar 1; šnapsas (tai tikrai nėra maistas) kainavo 10, dabar kainuoja 8; normalūs džinsai galėjo kainuoti nuo 100 iki 200, dabar analogas kainuoja 50-60; elektra kainavo 0.04, dabar kainuoja 0.12, naujas automobilis (turguje) kainavo 16000, dabar kainuoja 12000. Galite patys paskaičiuoti, kiek pasikeitė kaina ir kiek pasikeitė atlyginimas (valiutų pavadinimus neįvertinti).
Baltarusiai palygino:
Comment
Comment