Parašė mantasm
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Vilniaus miesto tarybos ir mero rinkimai (2019 metai)
Collapse
X
-
- 2 patinka
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąŠiuolaikinės politikos viena iš didžiausių ydų, kad pradedama vadovautis taisykle 'visi jie vagys'
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąBet netgi lyginant Masiulį su Zuoku, tai korupcijos lygis skiriasi kaip diena nuo nakties, tas 100K Masiulio kyšis nė iš tolo nėra tos vertės, kuri buvo padaryta vilniečiams dėl Rubikono ir 'Vilniaus energijos' protegavimo, ko pasekoje Vilniuje buvo didžiausios šilumos kainos ir gyventojai neteko dešimčių, o gal net šimtų milijonų eurų.
Va pvz. 2014 m. sausio mėn. šilumos kaina, "Vilniaus energija" per vidurį, kaip ir visada taip buvo:
Kiek žinau, dabar "Vilniaus energija" yra padavusi valstybę į teismą dėl kelių šimtų milijonų eur kompensacijos už investicijas, kurias padarė ir neatgavo grąžos (o ne atvirkščiai), pvz. Vilniaus visų senų daugiabučių šilumos punktai renovuoti, o Kaune ir daugelyje kitų miestų dar ne, nors ten kaina dar didesnė, tai kas ką apvogė? Beto, prie ko čia apskritai Zuokas? Net jei šilumos kainos būtų iš tiesų buvusios aukštos, jas nustato valstybės institucijos, o ne meras ar pati įmonė. Plius bendradarbiavimo aktą su Prancūzija prieš 20 metų pasirašė vyriausybė, o ne savivaldybė, ji tik vėliau tuo pagrindu paskelbė konkursą dėl šilumos tinklų perdavimo. Ir čia dar klausimas, ar investicijos visoje Lietuvoje buvo sėkmingos ar ne, jei kitos šalys Lietuvą mato kaip pavyzdį. Čia panašiai kaip su Williams ar Telekomu, runkeliai rėkė, kad valdžia vagys ir parduoda valstybės turtą kapitalistams užsieniečiams, bet dabar jau patys pamatė, kad užsienio kapitalas padarė sėkmingas investicijas ir stipriai modernizavo tas įmones.
Uzbekistanas vasarį pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo su prancūzų bendrove „Veolia“, kuri dirbo ir kai kuriuose Lietuvos miestuose dirba iki šiol.
Uzbekistano Finansų ministerijos atstovas, delegacijos, atvykusios į Lietuvą narys Bobomurodas Ruzievas susitiko su „Lietuvos energijos“ bei „Litesko“ atstovais.
„Mums buvo pasiūlyta atvykti į Lietuvą, pasimokyti sėkmingo šilumos ūkio tvarkymo, tai yra sėkmingo bendradarbiavimo su „Veolia“ pavyzdys. Lietuvoje aplankėme pagrindinius šilumos skirstymo objektus, susipažinome su darbuotojais, darbo metodologija, komunalinės rinkos veikimo principu. Noriu padėkoti lietuvių komandai už profesionalų požiūrį, neatmestiną darbą, pagalbą. Bendradarbiavimas tęsis ir toliau“, – sakė jis.
Uzbekai Lietuvoje praleido tris dienas. Jiems buvo svarbu pamatyti, kaip atrodė Lietuvos šilumos ūkis 2000-ųjų pradžioje, kaip jis pasikeitė. Lietuva buvo pasirinkta dar ir dėl panašių po sovietmečio išlikusių sistemų.
„Abi šalys buvo sovietų sistemos įkaitais, pas mus yra panaši sistema, standartai, kurie buvo Lietuvoje. Norime ir mes atsikratyti senų ir įsidiegti naujas. Lietuvoje rezultatai akivaizdūs. Tiek efektyvumas, tiek adekvatus tarifų augimas. Žinoma, pas mus situacijos skirtingos, rinka didesnė, klimatas, gyventojų įpročiai. Uzbekistane šildymo sezonas trunka apie 4 mėnesius, o gyventojų skaičius yra 10 kartų didesnis negu Lietuvoje“, – sakė B. Ruzievas.Paskutinis taisė Lettered; 2019.03.05, 11:00.
Comment
-
Tiesa ar melas? A.Zuokas: šilumos kaina Vilniuje padidėjo 20 proc. pasibaigus nuomos sutarčiai
Rinkėjui pakanka žinoti tai:
Vilniaus šilumos tinklai išnuomoti Prancūzijos bendrovei „Dalkia“ buvo 2002 metais, 2015-aisiais bendrovė pervadinta „Veolia“. Lietuvoje ši įmonė buvo glaudžiai susijusi su koncernu „Icor“ (anksčiau Rubicon group“), o patį šilumos ūkį valdė UAB „Vilniaus energija“.15min vertinimu, A.Zuokas yra teisus sakydamas, kad šilumos kaina per pastaruosius pusantrų metų išaugo apie 20 proc. Tačiau, kaip aiškėja, jis tai konstatuoja neatkreipdamas dėmesio, kad lyginamu laiku 2017 metais „Vilniaus energija“ privalėjo kompensuoti vilniečiams tai, ką buvo nepagrįstai įtraukusi į sąskaitas 2012–2014 metais. Todėl pats lyginimas nėra korektiškas.
Abi šalys buvo sovietų sistemos įkaitais, pas mus yra panaši sistema, standartai, kurie buvo Lietuvoje.Paskutinis taisė senasnamas; 2019.03.05, 11:07.
- 1 patinka
Comment
-
Tuo metu, kai Vilniaus šildymo kainos buvo 'kompensuojamos' ateities skolos sąskaita, pagal pateiktą Lettered lentelę Vilniuje šildymas kainavo maždaug per vidurį Lietuvoje, jeigu nebūtų buvęs kompensuotas - tikriausiai būtų buvęs prie galo. Žiūrim kurioje vietoj Vilnius šiuo metu, priedo dar galime matyti kiek daug savivaldybių per tą laiką perėjo prie biokuro taip sumažindamos savo sąskaitas. Vilnius netgi kurendamas dujas sugeba turėti vieną mažesnių kainų už šildymą, prie biokuro dar tik ruošiamasi pereiti.
Išvertus pinigine išraiška Zuoko afera su 'Vilniaus energija' miestiečiams bendrai sudėjus kainavo nežmoniškus pinigus, tokius, už kuriuos ir stadionas ir Gugenheimas išeitų.Paskutinis taisė Eidvis; 2019.03.05, 11:26.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąTiesa ar melas? A.Zuokas: šilumos kaina Vilniuje padidėjo 20 proc. pasibaigus nuomos sutarčiai
Rinkėjui pakanka žinoti tai:
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujien...1071372?copied
Taip, panašūs postsovietiniai kombinavimo/įsisavinimo standartai, todėl Veolia Uzbekistane neabejotinai uždirbs gražaus pelno
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Tuo metu, kai Vilniaus šildymo kainos buvo 'kompensuojamos' ateities skolos sąskaita, pagal pateiktą Lettered lentelę Vilniuje šildymas kainavo maždaug per vidurį Lietuvoje, jeigu nebūtų buvęs kompensuotas - tikriausiai būtų buvęs prie galo. Žiūrim kurioje vietoj Vilnius šiuo metu, be jokių kompensacijų ateities sąskaita.
Išvertus pinigine išraiška Zuoko afera su 'Vilniaus energija' miestiečiams bendrai sudėjus kainavo nežmoniškus pinigus, tokius, už kuriuos ir stadijonas ir Gugenheimas išeitų.
Comment
-
Hitleris, Stalinas, Mao irgi turėjo daug pasekėjų savo laiku, tai nereik stebėtis, kad ir pas mus yra kas bando pateisinti nusikalstamas grupuotes stumdami į priekį savo autoritetus.
Šiaip tai man atrodo vilniečiams reiktų pradėti nešioti kokią nors atminimo aguoną įsisegus. Never again abonentui. Gal kažkam patinka sadomazochizmas, bet aš turiu per gerą atmintį, kad pamirščiau.
Comment
-
SEL'as dabar Zuoko patarejas. Gal ir gerai, ziema maziau gatves reikes valyt, sniegas bus susniotas akimirksniu!
Na ir sitam video vaziuoja Bazilijonu g. Kodel Zuokas netvarke jos tiek metu.. nesvarbu, svarbu kad nesutvarke Simasius. Bet tiesa pasakius sito as irgi nesuprantu, centrine gatve, kuriai nereikia naujos dangos, tiesiog paimti ir perkloti jau esamas trinkeles islyginus pagrinda jau tiek metu stovi absoliuciai baisiam stovy. Rasiau apie ja cia, facebuko grupese... kodel jos nesutvarko, kodel jos vistiek net nesiruosia(!!) tvarkyt, as niekaip nesuprantu.
Traku gatve... visiskai tas pats.
Nesuprantu kodel Simasiui, Poderskiui ir visiem kitiems 4 metus buvo pofig ant Vilniaus centro ir tesugebejo padaryti tik dvi gatves, tai isties juokinga.
Sekantis video - Uspaskichas vaziuoja Tesloj. Sitam isvis po#uj (sorry negaliu kitaip rasyt) - pasakoja apie Zemes vibracija ir virusu valgyma ir vaziuoja neuzsiseges. Paskui padaro vaizda kad jau pasitaise ir dirza pakisa kazkur uz nugaros. Realiai visa video vaziuoja neuzsiseges priekineje sedineje.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Na taip, kai jokių investicijų nedaro ir ūkis apleidžiamas, gera turėti žemesnę kainą prieš rinkimus, gal truputį pasidomėkit iš ko susideda kaina ir kas ją nustato prieš kalbėdamas apie aferas.
Bet galiu priminti.
2002 m. tuometinis Vilniaus meras Zuokas susitaria su Rubikonais, pasirašo sutartį ir perleidžia Vilniaus šilumos tinklus.
Šilumos kaina yra nustatoma pagal sutartį ir įstatymus, teoriškai lyg ir kainų ir energetikos komisijas tas kainas nustatinėja, bet realybėje jos yra nustatomos paprasta formule: gamybos kaštai + pelnas (ten kažkas 5-10%). Taigi teoriškai Rubikonas lyg ir negalėjo nustatinėti kainų, bet praktiškai tai buvo kiek kita istorija. Norint padidinti pelną - reikėjo padidinti gamybos kaštus. Norint padidinti gamybos kaštus - reikėjo, kad 'Vilniaus energija' didelę dalį paslaugų pirktų iš Rubikono dudkterinių kompanijų už nesveikai didelę kainą. Taigi pelnas buvo padidintas dviem būdais - susiurbiant jį per dukterines kompanijas ir padidinant šilumos gamybos kainą, o tuo pačiu ir gaunamą pelną.
Zuokas ne šiaip gavo 'abonimento' pravardę - taip jis buvo vadinamas Rubikono juodojoje buhalterijoje, kur jam mokami kyšiai buvo netgi buhalteriškai fiksuojami ir tai yra didžiausia ir brangiausiai Vilniaus miestui kainavusi afera per visą jo istoriją, antra didžiausia - AirLituanica, taip pat Zuoko.
- 13 patinka
Comment
-
Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimąNa ir sitam video vaziuoja Bazilijonu g. Kodel Zuokas netvarke jos tiek metu.. nesvarbu, svarbu kad nesutvarke Simasius. Bet tiesa pasakius sito as irgi nesuprantu, centrine gatve, kuriai nereikia naujos dangos, tiesiog paimti ir perkloti jau esamas trinkeles islyginus pagrinda jau tiek metu stovi absoliuciai baisiam stovy. Rasiau apie ja cia, facebuko grupese... kodel jos nesutvarko, kodel jos vistiek net nesiruosia(!!) tvarkyt, as niekaip nesuprantu.
Traku gatve... visiskai tas pats.
Nesuprantu kodel Simasiui, Poderskiui ir visiem kitiems 4 metus buvo pofig ant Vilniaus centro ir tesugebejo padaryti tik dvi gatves, tai isties juokinga.
Comment
-
Ir važinėja jie daugiausiai ten, kur reikėtų išvis uždaryti eismą "važinėtojams", juk planuojama pagaliau senamiesty šitų visokių mersedesistų srautą mėžti lauk. Tai tebūnie nelygumai kaip pirma atpratinimo priemonė Plius, puiki prevencija greičio (20km/h) viršijimui..
Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimąSEL'as dabar Zuoko patarejas. Gal ir gerai, ziema maziau gatves reikes valyt, sniegas bus susniotas akimirksniu!
Na ir sitam video vaziuoja Bazilijonu g. Kodel Zuokas netvarke jos tiek metu.. nesvarbu, svarbu kad nesutvarke Simasius. Bet tiesa pasakius sito as irgi nesuprantu, centrine gatve, kuriai nereikia naujos dangos, tiesiog paimti ir perkloti jau esamas trinkeles islyginus pagrinda jau tiek metu stovi absoliuciai baisiam stovy. Rasiau apie ja cia, facebuko grupese... kodel jos nesutvarko, kodel jos vistiek net nesiruosia(!!) tvarkyt, as niekaip nesuprantu.
Traku gatve... visiskai tas pats.Paskutinis taisė keleivis13; 2019.03.05, 12:38.
Comment
-
Parašė Creatium Rodyti pranešimą
Prioritetų klausimas. Ar visas investicijas reikia nukreipti tik į centrą, ar gal reikia nutiesti šaligatvius ir ten, kur jų anksčiau visai nebuvo? Žygimantų gatvę, pvz., žada tvarkyt tik šiemet.Человека, облеченного властью и использующего эту власть в угоду собственных называют самодуром.
Comment
-
Parašė AudriusV Rodyti pranešimą
Mačiau, gana kuriozišką situaciją , gaila tik mano videoregistratorius nepagavo, būčiau įdėjės video čia ir į tvarkaumiesta. Mačiau kaip Šimašius eidamas Žygimantų gatve kliuvinėjo už suardyto šaligatvio plytelių.Paskutinis taisė Creatium; 2019.03.05, 13:36.
Comment
-
Parašė AudriusV Rodyti pranešimą
Mačiau, gana kuriozišką situaciją , gaila tik mano videoregistratorius nepagavo, būčiau įdėjės video čia ir į tvarkaumiesta. Mačiau kaip Šimašius eidamas Žygimantų gatve kliuvinėjo už suardyto šaligatvio plytelių.Paskutinis taisė mag; 2019.03.05, 13:24.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Manau ne man, o tau reikėtų pasidomėti iš ko susideda kaina už šildymą ir kas ją nustato, kaip ir reikėtų pasidomėti kas visgi išnuomojo Vilniaus šilumos tinklus Rubikonui - Zuokas ar tuometinė vyriausybė.
Bet galiu priminti.
2002 m. tuometinis Vilniaus meras Zuokas susitaria su Rubikonais, pasirašo sutartį ir perleidžia Vilniaus šilumos tinklus.
Šilumos kaina yra nustatoma pagal sutartį ir įstatymus, teoriškai lyg ir kainų ir energetikos komisijas tas kainas nustatinėja, bet realybėje jos yra nustatomos paprasta formule: gamybos kaštai + pelnas (ten kažkas 5-10%). Taigi teoriškai Rubikonas lyg ir negalėjo nustatinėti kainų, bet praktiškai tai buvo kiek kita istorija. Norint padidinti pelną - reikėjo padidinti gamybos kaštus. Norint padidinti gamybos kaštus - reikėjo, kad 'Vilniaus energija' didelę dalį paslaugų pirktų iš Rubikono dudkterinių kompanijų už nesveikai didelę kainą. Taigi pelnas buvo padidintas dviem būdais - susiurbiant jį per dukterines kompanijas ir padidinant šilumos gamybos kainą, o tuo pačiu ir gaunamą pelną.
Įmonės negali kiek nori didinti savo sąnaudų, viskas yra tikrinama, turi būti pagrįsta, lyginama su kitomis įmonės ir visos sąnaudos nėra automatiškai įtraukiamos, taip, kad akivaizdžiai nežinote, kaip ta kaina nustatoma ir vėl iš lempos fantazuojate kaip su ta neva didžiausia Vilniaus kaina, kuri pasirodo nebuvo didžiausia, o vidutinė. Beto, kodėl pamiršote, kokias investicijas darė VE, ko nedarė kiti miestai, ar čia irgi Zuoko afera? Kodėl dabar ne miestas teisiasi dėl prarastų šimtų milijonų, o pati įmonė? Kai Šimašius nori leisti statyti stadioną Rubikonui be jokio architektūrinio konkurso ir praktiškai apskritai be jokių konkurentų, tada viskas ok. O, kai Zuokas su konkursu išnuomojo pagal vyriasybės programą, kaip ir nemažai kitų savivaldybių, šilumos tinklus, kurių veikla yra reguliuojama, tada jau didžiausias vagis. Labai šališka nuomonė sakyčiau.
Su AirLituanica tas pats, kai meras nori gerinti susisiekimą oru yra didžiausias vagis, o kai kitas meras pasirašo sutartį be konkurso su oro vežėju dėl vieno maršruto, viskas ok.Paskutinis taisė Lettered; 2019.03.05, 14:11.
Comment
-
Parašė mag Rodyti pranešimąBuvo minčių nufilmuot visą tą Žygimantų gatvės šaligatvį.Ten tikrąja to žodžio prasme galima koją išsisukt.Plytelės suskilusios per pusę ar į daugiau dalių net ten kur jos paklotos naujos Vienoj pusėj dar atrodo dalį jų pakeis nes namus tvarko ir naujus stato. Kitoj pusėj geriausiu atveju pakeis, kai Neries krantinę tvarkys. Greičiausiai ir pasiteisinimas toks būtų, kad laukė krantinės tvarkymo darbų.
a) cia salia statybos, laukiam kol baigs
b) yra ruosiamas teritorijos tvarkymo projektas, jau kitais metais viskas bus pakeista
c) cia reikia viska is esmes perdaryt, todel reikia duoti nurodymus kad kitamet pradetu galvoti projekta
d) nera saligatvio - nera problemos
e) rusai puola, nera prasmes investuot, raketa atskris vistiek viska sugriaus
Comment
-
Kad ir finansai padidėję, jie nebegaliniai. Tvarkomas gatves reikia prioritetizuoti. Yra numatyti tam kriterijai, tad logiška, kad ne visos gatvės bus sutvarkomos vienu metu ir kai kurioms teks laukti.
https://vilnius.lt/lt/savivaldybe/da...u_asfaltavimas
Aišku, galima išmesti visą sprendimų priėmimo sistemą velniop, nes geriau viską žinos SELas arba kaimynas, pas kurį Zuokas miegos kitą naktį.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Pirmas žingsnis buvo žengtas vyriausybės, ji pasirašė su Prancūzija bendradarbiavimo sutartį modernizuoti šilumos ūkį. Vilnius ne vienintelis buvo, kuris išnuomojo, ar kiti merai irgi vagys, ar tik Zuokas?
Įmonės negali kiek nori didinti savo sąnaudų, viskas yra tikrinama, turi būti pagrįsta, lyginama su kitomis įmonės ir visos sąnaudos nėra automatiškai įtraukiamos, taip, kad akivaizdžiai nežinote, kaip ta kaina nustatoma ir vėl iš lempos fantazuojate kaip su ta neva didžiausia Vilniaus kaina, kuri pasirodo nebuvo didžiausia, o vidutinė. Beto, kodėl pamiršote, kokias investicijas darė VE, ko nedarė kiti miestai, ar čia irgi Zuoko afera? Kodėl dabar ne miestas teisiasi dėl prarastų šimtų milijonų, o pati įmonė? Kai Šimašius nori leisti statyti stadioną Rubikonui be jokio architektūrinio konkurso ir praktiškai apskritai be jokių konkurentų, tada viskas ok. O, kai Zuokas su konkursu išnuomojo pagal vyriasybės programą, kaip ir nemažai kitų savivaldybių, šilumos tinklus, kurių veikla yra reguliuojama, tada jau didžiausias vagis.
Su AirLituanica tas pats, kai meras nori gerinti susisiekimą oru yra didžiausias vagis, o kai kitas meras pasirašo sutartį be konkurso su oro vežėju dėl vieno maršruto, viskas ok.
- 1 patinka
Comment
Comment