Na, išskyrus Rusiją Armėnijos sąjungininku regione dar puikiai galėgų būti Iranas, su kuriuo armėnai visada neblogai sutarė (plius, Iranas turi nemažą armėnų diasporą) ir kuris labai nekenčia Turkijos.
Irane gyvena 10-15 mln gerai integruotų azerbaižaniečių. Dabartinis dvasinis vadovas, kurio vakaruose niekas nemėgsta, yra pusiau azerbaidžanietis. Be to Azerbaidžanas viena iš nedaugelio šalių kur vyrauja šiitai. Iš tikrųjų nežinau, ar tai lemia gerus santykius, bet atrodo jie turi daugiau bendro tarpusavyje nei Iranas su Armėnija
Armėnija be Rusijos pagalbos tuojau pat turėtų didelį karinį konfliktą su Azerbaidžanu. Labai tikėtina, kad netgi su Turkija. Iranas Armėnijai kažin ar padės, nes nenorės gadinti santykių su Azerbaidžanu (reikia nepamiršti, kad apie 25% Irano gyventojų yra azerbaidžaniečiai, ir kuo santykių susigadinimas su šia tauta gresia Iranui).
Tie armėnai, kurie reikalauja Rusijos bazės Giumri panaikinimo, nelabai įvertina pavojų, kuriame atsidurs jų maža ir su kaimynais LABAI nesugyvenanti šalis be šios bazės.
Armėnai kartu su azerbaidžaniečiais muš Rusiją? ČIa beveik tas pats, kaip "Indija su Pakistanu muš Kiniją".
Gal dar ISIL sudalyvautų Kaukaze užvirus košei? Jie gi ten irgi labai nori, į Kaukazą...
Įtariu, kad šitas maidanas baigsis taip pat, kaip 2 maidanai Kirgizijoje, kuri šiemet stoja į Eurazijos Sąjungą.
Rusijos Dūmos komiteto tautiniais klausimais vicepirmininkas Valerijus Raškinas pasiūlė Armėnijos vadovams išvyti JAV ambasadorių iš šalies „dėl protestų organizavimo“, rašo TVN24. Pasak V. Raškino, posovietinėje erdvėje liko tik dvi šalys, kurios yra tikros Rusijos bičiulės. Kas jos – neįvardijama. Todėl amerikiečiai esą su dviguba energija stengiasi nuo Rusijos atplėšti šias šalis, kurios yra paskutinės buvusios SSSR sąjungininkėsi.
Pasak jo, Armėnijos valdžia jau seniai turėjo išmesti JAV ambasadorių, kuris esą yra visų protestų organizatorius.
aš galvojau prie ko čia ta Rusija ir protestas prieš elektros kainas. Tai pagaliau supratau:
Armėnijos elektros skirstymo bendrovė, priklausanti Rusijos valstybinei elektros energijos eksporto ir importo monopolininkei „Inter RAO“, sako, kad buvo būtina didinti elektros kainas dėl nacionalinės valiutos – Armėnijos dramo - nuvertėjimo.
Armėnijoje pabandė prezidentas Armen Sarkissian išsirinkti 3 kartą, tam reikalui konstitucija buvo pakeista dar 2015, kilo nepasitenimas kuriame dalyvauja ir apačios ir višūnelės:
apačios, kad pragyvenimo lygis kaip Centrinėje Azijoje - šikna ir nesimato jokių prošvaiščių , viršunelės kad valdžia užgrobta Kalnų Karabacho (KK) klano iškilusio KK krizės metu nustumiant kitas elito grupiruotes į šoną. Žodžiu revoliucinė situacija. Bei atsirado efektyvus protestų lyderis Nikol Pashinyan, kuris sugebėjo liaudį suvaldyti ir pakolkas politinį žaidimą žaidžia neblogai. Jo tikslas tapti ne premjerų kuri suptų buves Kalnu Karabcho klanas (įvairųs valdžios aparato postai) ir sėkmingai sabotuotų jį per kokius pusę metų, o griauti sistemą iš esmės, dabartiniai valdžioje (tas pats klanas) jau suprato kad pralaimi, bando minimizuoti nuostolius, bet žaidimas dar nebaigtas.
Overall Armėnijai nebais kas šviečiasi ji izoliuota, tiek geografiškai , tiek politiškai (nėra jūrų, su 4 šalim ribojasi 2 iš jų priešiškos, kitos ~) dėl KK ir armėnai mato gerą pvz - Gruziją (kyla ekonomiką, suvaldyta apačių korupcija ir tt) .
Dar įdomus aspektas, kad dauguma exUSSR yra autoritarinės - neturi normalaus elitų pasikeitimo mechanizmo, išskyrus Baltijos šalis (kurios jau kaip ir nebeta erdvė), bei su traškesiu braškesiu Gruzija, Ukraina bei Moldova.
Armėnija dabar klasikinis pvz kaip keičiami elitai, jei nėra normalaus mechanizmo (rinkimai smth), pakolkas be kraujo ...įdomu nes paprastai tokia elitu pasikeitimai eina pricipu arba viskas arba nieko ty KK klanas gali labai daug prarasti, nebent dabartiniai protestų lyderiai netaptu nauju autoritariniu režimu, o būtent sukurtų mechnizmą kaip elitai gali keistis neištaškydami vieni kitų, kiek skeptiškai žiūriu į pastarąją idėją, tapti nauju autoritariniu režimu kuris gintų kokio naujo klano interesus yra žymiai legviau.
Vakar Armenijoje po pralaimėto karo, neramumų ir perversmo bandymų vyko neeiliniai parlamento rinkimai. Laimėjo didele persvara Nikolo Pašiniano "Piliečių susitarimas", nors prognozuota gerokai labiau įtempta kova.
Comment