Parašė ifl
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvių tautinė savimonė ir nacionalinis charakteris. Tautos susiformavimas
Collapse
X
-
Parašė ifl Rodyti pranešimą
Yra ne Lenino stiliaus Eurofederalizmas. Bet traumuotiems lietuviams bet kokia jungtinė forma yra Lenino pankomunizmas. Čia, nepaisant to, kad LDK buvo daugiatautė daugiareliginė valstybė gyvavusi daug ilgiau nei mūsų nacionalinė.
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Eurofederalizmas tėra papudruotas imperializmas. Su viena srove kuri norėtų sukurti tą pačią tamstos nemėgstamą nacionalinę valstybę, tik kitu masteliu.
Nacionalinė valstybė nėra mano nemėgstama, tiesiog savo prasmę praradęs XIX a. vid. darinys globaliame kosmopolitiniame pasaulyje, ir tiek. Ai, dar krūva karų ir susiskaldymo keliančių ideologijų pagrindas.Paskutinis taisė ifl; 2024.01.31, 09:52.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė ifl Rodyti pranešimą
Kas yra nacionalinė valstybė tada? Multiculture mišrainė yra nacionalinė valstybė? Tai gal LDK irgi nacionalinė valstybė? Kokia dar srove? Liberal democracy?
Nacionalinė valstybė nėra mano nemėgstama, tiesiog savo prasmę praradęs XIX a. vid. darinys globaliame kosmopolitiniame pasaulyje, ir tiek. Ai, dar krūva karų ir susiskaldymo keliančių ideologijų pagrindas.
Matau lygiai taip pat nesuprantate ir kas yra „liberali demokratija“. Visos eurosojūzo srovės ja daugiau mažiauremiasi. Tiesiog vienos srovės labiau įsivaizduoja imperiją dominuojamą Prancūzijos irba Vokietijos. O kitos srovės norėtų sulipdyti nacionalinę Europos valstybę kurios gyventojai jaustųsi europiečiais kaip tauta.
LDK prieš ATR nebuvo nacionalinė valstybė. Tuo labiau ATR nebuvo nacionalinė valstybė, kaip ir nei viena jos dalis. Iš esmės dėl to ir žlugo. Tokia valstybė galėjo egzistuoti anksčiau, galbūt galėtų egzistuoti dabar, bet tuo metu buvo absoliutinių monarchijų valdomų nacionalinių valstybių epocha.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Siūlyčiau pasiskaityti apie nacionalines valstybes ir jų istoriją. Matosi, kad visiškai nieko neraukiate ir maišote nacionalines valstybes su tautų pavasariu. Bet tai toli gražu nėrta vienas ir tas pats. Iš esmės nacionalinės valstybės pradėjo atsirasti su perėjimu prie absoliutinių monarchijų.
Matau lygiai taip pat nesuprantate ir kas yra „liberali demokratija“. Visos eurosojūzo srovės ja daugiau mažiauremiasi. Tiesiog vienos srovės labiau įsivaizduoja imperiją dominuojamą Prancūzijos irba Vokietijos. O kitos srovės norėtų sulipdyti nacionalinę Europos valstybę kurios gyventojai jaustųsi europiečiais kaip tauta.
LDK prieš ATR nebuvo nacionalinė valstybė. Tuo labiau ATR nebuvo nacionalinė valstybė, kaip ir nei viena jos dalis. Iš esmės dėl to ir žlugo. Tokia valstybė galėjo egzistuoti anksčiau, galbūt galėtų egzistuoti dabar, bet tuo metu buvo absoliutinių monarchijų valdomų nacionalinių valstybių epocha.
Liberal democracy turi savo apibrėžimą ir nieko bendro su tuo, kas "dominuos" EU. ATR nežlugo dėl savo daugiatautiškumo, lygiai taip kaip JAV hegemonija nyksta ne dėl savo daugiatautiškumo.
- 1 patinka
Comment
-
Va straipsniukas apie kalbas ir represijas tų kalbėtojų atžvilgiu "nacionalinėje valstybėje absoliutinės monarchijos Prancūzijoje":
The Lost Languages of France - Frenchly
It became forbidden to speak languages like Occitan and Breton in schools, and offenders could be punished for speaking so much as a word in their mother tongue, such as by being forced to wear a pair of clogs or wooden hooves around their neck, a shameful symbol known as la vache.
Iki šiol Korsika turi savo nepriklausomybės judėjimą.Paskutinis taisė ifl; 2024.01.31, 10:31.
Comment
-
Parašė ifl Rodyti pranešimąNacionalinė valstybė absoliutinėje monarchijoje, kurios gyventojai sudaryti iš n skirtingų kalbinių grupių? Tautų pavasaris buvo nemažos dalies nacionalinių valstybių susikūrimo pradžia žlugus jūsų daugiatautėm monarchijom.
Parašė ifl Rodyti pranešimąLiberal democracy turi savo apibrėžimą ir nieko bendro su tuo, kas "dominuos" EU.
Parašė ifl Rodyti pranešimąATR nežlugo dėl savo daugiatautiškumo, lygiai taip kaip JAV hegemonija nyksta ne dėl savo daugiatautiškumo.
Dėl jūsų kito pavyzdžio apie Prancūziją. Būtent taip viena iš srovių ir suvokia Europos nacionalinės valstybės lipdymą. Kaip Prancūzijai pavyko iš imperijos tapti nacionaline valstybe, o carinei Rusijai ir neapėjo. O Lenkija pastrigo pusiaukelėje ir išėjo kaip nacionalinė valstybė mažesniame formate.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Vienu metu buvo ir Austrijos imperija, ir Danija. Viena buvo imperija, kita buvo nacionalinė valstybė. Tautų pavasaris imperijų valdomos tautos užsimanė nacionalinių valstybių ką jau turėjo dalis tautų vakarų europoje. Tautų pavasaris tebuvo bevėluojančių į nacionalinę valstybę tautų bandymas.
Parašė mantasm Rodyti pranešimąŽodžiu visiškai ne į temą apie nacionalines ir nenacionalines valstybes.
Parašė mantasm Rodyti pranešimąATR žlugo dėl decentralizuoto valdymo, kuris nebesugebėjo reaguoti į to meto realijas. Absoliutinė monarchija būtų sureagavus gerokai geriau. O su absoliutine monarchija gaunasi ir nacijos lipdymas.
Parašė mantasm Rodyti pranešimąDėl jūsų kito pavyzdžio apie Prancūziją. Būtent taip viena iš srovių ir suvokia Europos nacionalinės valstybės lipdymą. Kaip Prancūzijai pavyko iš imperijos tapti nacionaline valstybe, o carinei Rusijai ir neapėjo. O Lenkija pastrigo pusiaukelėje ir išėjo kaip nacionalinė valstybė mažesniame formate.
Pats pasirašėt savo suvokimą apie Europos nacionalinę valstybę, pats jį puolat. Nežinau, ar daug yra taip manančių, kad EU federacija yra visos Europos germanizacija/frankofonizacija. Man tai baubas po lova. EU federacijos gyventojų ir verslo pagrindinė kalba, kaip buvo taip ir liks, anglų. Joks international business nešnekės prancūziškai ar vokiškai, jau greičiau kinietiškai.
Comment
-
Parašė ifl Rodyti pranešimąNe vėluojančių, o esančių priespaudoje. Niekas nežiūrėjo į kalendorių ir nesakė, kad o, pažiūrėkit į Daniją, mes jau vėluojam, skubam kurti. Tautų pavasaris buvo įrankis išsikovoti daugiau teisių ir laisvių. Tam, kad būtų galima kažkaip žmones suvienyti, buvo pasirinkta nacionalinė idėja (žiūrėkit, brangūs tautiečiai, mes šnekam ta pačia kalba ir musų papročiai panašūs). Lygiai taip pat elgėsi komunistai kalbėdami apie klasių kovą (visi mes esame proletariatas ir kovojame prieš buržuaziją - Workers of the World, unite!). Nacionalistinė idėja buvo svarbi tam laikmečiui ir dabar ji praradus prasmę išskyrus tokias laike pastrigusias šalis kaip Rusija, kurios vadovaujasi dar carinėje Rusijoje suformuota ideologija.
Parašė ifl Rodyti pranešimąBūtent, čia jūs sugalvojote, kad EU yra nacionalinė valstybė, kai ji tiesiog multiculture liberal democracy. Liberal democracy visiškai neaktualu nei kiek kalbų, nei kiek kultūrų joje bus. Jau dabar yra 24, bus 30 ar 60 - jokio skirtumo, tik biurokratijos daugiau verčiant. Jau turime multikultūrinį analogą JAV.
Parašė ifl Rodyti pranešimąJi žlugo dėl veto teisės ir papirktos bajorijos. Parlamentarizmas (kaip konstitucinė monarchija) būtų sugebėjęs reaguoti.
Parašė ifl Rodyti pranešimąTuo labiau, absoliutizmas pats savaime kaip valdymo forma jokios nacijos nelipdo.
Parašė ifl Rodyti pranešimąPats pasirašėt savo suvokimą apie Europos nacionalinę valstybę, pats jį puolat. Nežinau, ar daug yra taip manančių, kad EU federacija yra visos Europos germanizacija/frankofonizacija. Man tai baubas po lova. EU federacijos gyventojų ir verslo pagrindinė kalba, kaip buvo taip ir liks, anglų. Joks international business nešnekės prancūziškai ar vokiškai, jau greičiau kinietiškai.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Jei Rusija turėtų kažką bendro su nacionalizmo idėjom, jau senai būtų palikus visas sibiro ir kaukazo tauteles su kuriom slaviški maskoliai neturi nieko bendro. Kaip ir neturėtų mums pretenzijų. Baltarusija ar Ukraina tai taip, čia netoli kaip Prancūzija suvalgė bretonus ir kitas smulkias ganėtinai panašias tauteles.
Parašė mantasm Rodyti pranešimąAbsoliutizmo atveju nebūtų nei veto teisės, nei galimybės papirkti bajorus tir taip daryti įtaką. ATR iš principo ir buvo parlamentarizmas. Su visais iš to išplaukiančiais minusais. Papirktais parlamentarais ir piktybišku parlamento funkcijų naudojimu.
Parašė mantasm Rodyti pranešimąVIena srovė yra Vokietijos ir Prancūzijos valdoma imperija paliekant pakraščius savieigai. Kita srovė yra prancūziško modelio nacionalinės valstybės kūrimas. Ir taip, tikėtina aplink anglų kalbą. Bet pasinaudojant Prancūzijos biurokratine patirtimi kaip iš įvairių smulkių tautelių sulipdyti naciją.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimąšitaip vadinamas "kultūrinis turtingumas" nėra geras šaliai dalykas.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė rmss Rodyti pranešimąPrie Romo jau būtumėt visi išbaninti...
- 2 patinka
Comment
-
ES nebent kaip darinys išlaikyti Europos šiokį tokį revelance, nes šiandien po vieną Vokietiją, Prancūziją, Italiją jau pasaulio nenustebinsi. Ne 19 amžius. Nepanašu, kad tendencijos keisis. Turime hegemonus kitose pasaulio dalyse ir su jais konkuruoti mažytėmis populiacijomis bus sunku.
Lietuvos lokacija natūraliai veda prie kažkokių unijas formuojančių formų. Kažkada buvo Kijevo Rusia (kaimynystėje), po to ATR, dar po to padalinimų metu plėtėsi imperijos. Vakarų Europos stiliaus nacionalinės valstybės sunkiai laikosi kažkuria dalimi dėl lengvos užkariavimams geografijos. Prancūzija, Ispanija, Italija turi nuostabias gamtines sienas. Mažos valstybės su silpnesnėmis sienomis, kaip Beniliuksas, Danija turėjo labai nesunkų priėjimą prie atviro vandenyno, greitai turtėjo, plėtė praeityje kolonijas. Skandinavija irgi gana neblogai apribota gamtinių kliūčių bent jau lyginant su Baltijos šalimis, Lenkija, Ukraina.
Žodžiu greičiausiai tikslas būtų išlaikyti ES stiliaus formatą bent jau tarp Baltijos šalių, Lenkijos, galimai Ukrainos. Tačiau vis tik palaikau ES idėją per se, kad nebūtų apribojimų, karų tarp vidinių ES valstybių, kad turėtume daugiau svorio prieš kitas dideles valstybes.
Jei kas ir skaldys ES, tai kultūriniai skirtumai tarp slaviškų, germaniškų ir romanų kraštų, taip pat gamtinės sienos, sąsiauriai, kalnai. Lietuva, manau, viena užsidariusi neliks. Nebus gilių miškų ir pelkių, neišsivysčiusių techonologijų jas įveiklinant, kurios formavo lietuvių kalbos konservatyvumą ir vėlyvą perėjimą į krikščionybę.
Tarpukarinė situacija nepaėjo, nes nebuvo jokio rimtesnių tautų vienijimosi veiksnių (kaip Baltijos antantė ar pan.), labai greitai tokia valstybių egzistavimo forma baigė egzistuot, neatsilaikė prieš didesnes totalitarines santvarkas.
Beje, laikausi požiūrio, kad nemanau, kad jei atsikurtų realiom sąlygom kuriama ATR 2.0 pradėtų rimčiau plisti lenkų kalba, ar čia bus "Lenkija". Kol ta hipotetinė ATR 2.0 atsikurtų, greičiausiai rimčiau įsivyraus anglų kalba kaip lingua franca. Nebent Lenkija pradėtų grubią imperinę politiką, bet niekas jų už sienų nepalaikys, išskyrus gal etninius lenkus ir tai su nedideliu klaustuku dėl vietinės tapatybės niuansų.Paskutinis taisė PoDV; 2024.01.31, 17:21.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė alga Rodyti pranešimą
Skamba kaip mintis, kurią išrutuliojus pasieksi eisenas su deglais ir saulės ženklais, o toliau patys žinot ką.
Comment
-
Parašė ifl Rodyti pranešimąTam, kad būtų galima kažkaip žmones suvienyti, buvo pasirinkta nacionalinė idėja (žiūrėkit, brangūs tautiečiai, mes šnekam ta pačia kalba ir musų papročiai panašūs). Lygiai taip pat elgėsi komunistai kalbėdami apie klasių kovą (visi mes esame proletariatas ir kovojame prieš buržuaziją - Workers of the World, unite!). Nacionalistinė idėja buvo svarbi tam laikmečiui ir dabar ji praradus prasmę išskyrus tokias laike pastrigusias šalis kaip Rusija, kurios vadovaujasi dar carinėje Rusijoje.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąDiskusija perkelta į šią temą, jei yra geresnių temų - siūlykite.If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąDiskusija perkelta į šią temą, jei yra geresnių temų - siūlykite.
Comment
-
Parašė ifl Rodyti pranešimąSukurti naują temą.
Comment
Comment