Parašė John
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
CN. HK. Neramumai Kinijoje
Collapse
X
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Nes ten nesigeneruoja tiek daug kapitalo.
Ateityje gal technologijos pasieks tokį lygį, kad gamyklos veiks kaip printeris prijungtas prie kompiuterio, gaminsi ką norėsi, o technologija bus nebrangi tiek, kad Š. Korėja galės jų prisipirkti, pastatyti savo žmones juos valdyti ir šalis taptų materealiai pažangi labiau nei vakarai.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Pavyzdžiai manau buvo ne valstybės valdymo srityje, o kitose. Lygiai taip pat ta pati demokratinė Indija galėjo tapti turtinga, jeigu būtų pasimokiusi to paties.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąO kodėl taip nutiko?
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąTai visgi kodėl galėjo, bet netapo?Paskutinis taisė Lettered; 2014.09.02, 18:32.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Dėl daugelio priežasčių kaip pvz. kultūra, bet kažin, ar demokratija čia kažką lėmė. Apskritai klausimas kiek Indija demokratiškesnė už Honkongą? Ar galima korumpuotą šalį, kurioje nėra įstatymų viršenybės, laikyti demokratiška? Vien dėl to, kad vyksta formalūs rinkimai šalis netampa demokratiška.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Dėl daugelio priežasčių kaip pvz. kultūra, bet kažin, ar demokratija čia kažką lėmė. Apskritai klausimas kiek Indija demokratiškesnė už Honkongą? Ar galima korumpuotą šalį, kurioje nėra įstatymų viršenybės, laikyti demokratiška? Vien dėl to, kad vyksta formalūs rinkimai šalis netampa demokratiška.
Tada kyla dar vienas "kodėl", kuris nėra toks svarbus, kaip ankstesnis, bet šiaip įdomus ir žadinantis vaizduotę. Va čia, ko gero, ir reiktų kalbėti apie kultūrą, to regiono žmonių būdingas fiziologines/intelektualines savybes ir panašius dalykus.
Taigi, bottom line yra ta, kad demokratija kaip tokia neatlieka svarbaus teigiamo vaidmens ekonomikos ir visuomenės vystymesi. Ir dar didelis klausimas, ar neatliktų neigiamo vaidmens bent jau kai kuriais atvejais (ką, beje, paskutiniu metu stebime Artimuosiuose Rytuose).Paskutinis taisė John; 2014.09.02, 19:20.
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąBeje, daug nesidomėjau, todėl nežinau ir noriu paklausti kaip buvo su Hong Kongo valdymu britų laikais? Ar jie rinkdavo savo valdžią kaip kokia Australija ir Kanada, ar dalyvavo UK parlamento rinkimuose, ar balsuoti galėdavo tik savivaldos lygyje?
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąTaigi, bottom line yra ta, kad demokratija kaip tokia neatlieka svarbaus teigiamo vaidmens ekonomikos ir visuomenės vystymesi. Ir dar didelis klausimas, ar neatliktų neigiamo vaidmens bent jau kai kuriais atvejais (ką, beje, paskutiniu metu stebime Artimuosiuose Rytuose).
Negi manai, kad Kinijoje prasidėtų tokia betvarkė kaip Artimuosiuose Rytuose? Kinijos nacijai lyg ir nebūdinga agresija, be to ir intelekto kelis kart daugiau.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Labai nesigilinau, kaip Kinija vystėsi be demokratijoje sukurtų technologijų.
Negi manai, kad Kinijoje prasidėtų tokia betvarkė kaip Artimuosiuose Rytuose? Kinijos nacijai lyg ir nebūdinga agresija, be to ir intelekto kelis kart daugiau.
Comment
-
Parašė balietis Rodyti pranešimąJonai, tarsi tų visų bankų filialų ir kitų demokratinio pasaulio atributų ten nebuvo iki 1997 metų. Kinija tiesiog viso to nesugriovė.Paskutinis taisė John; 2014.09.03, 11:42.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąKalbame ne apie Kiniją, o apie Honkongą. Iki 1997 demokratija ten irgi neegzistavo. Visa tai, kas ten sukurta ir pasiekta, nuo A iki Z, vyko NEdemokratinėmis sąlygomis. Britai buvo geri ir kompetentingi kolonijos valdytojai, bet vietiniams nesuteikė teisės pasirinkti valdžią.
Parašė John Rodyti pranešimąTas faktas, kad technologijos sukurtos demokratijoje, nereišia, kad jos negalėjo būti sukurtos nedemokratijoje.
Nei Honkongo, nei Kinijos gatvėse nematai daug laimingų žmonių. Situacija kitokia tik kalnuose Kinijos provincijoje: ten labai laimingi jaučiasi skurdūs žmonės.
http://www.delfi.lt/news/daily/emigr...#ixzz3CFF1KvUlPaskutinis taisė andyour; 2014.09.03, 12:56.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Ne demokratinėmis sąlygomis su demokraijoje sukurtomis technologijomis.
Faktas, kad nebuvo sukurtos ne demokratijoje ir nepanašu, kad būtų buvę kitaip. Demokratija nėra skirta konkrečiai tik materijai gaminti, kam tada diskutuoti?
Technologijos sukurtos pažangiose ir dažniausiai turtingose visuomenėse kuriose buvo sugebėta mobilizuoti ir efektyviai naudoti resursus. Ką, beje, dabar visu gražumu stebime Kinijoje. Demokratija su tuo neturi jokio ryšio.
Tiesiog viduriuojantys demokrtijos advokatai bando įrodyti neįrodomą. Panašiai, kaip muslimai bando įrodyti, kad Alachas yra the real dealPaskutinis taisė John; 2014.09.03, 14:19.
Comment
-
Pirmiausia, reiktų atkreipti dėmesį į kelis svarbius apibrėžimus, dėl kurių skirtingo suvokimo čia vyksta nesutarimai.
1. Demokratija yra nebūtinai atstovaujamoji (rinkimai/parlamentas), bet gali būti ir tiesioginė.
2. Rinkimai (net ir legitymūs rinkimai) dar nėra lygūs demokratijai. Nes taip mąstant ir dabartinė Rusija yra tokia pati demokratija kaip JAV ar U.K., ar gal netgi 'didesnė demokratija' (nes Rusijoje vien dėl rinkimų sistemos ypatumų prarandama/ignoruojama mažiau rinkėjų balsų, nei JAV ar U.K. 'first past the post' sistemose).
3. Demokratijoje labai svarbu, ar veikia institucijos, kurios funkcionuoja net ir pasikeitus jas valdantiems žmonėms, tuo pačiu užtikrindamos sistemos tvarumą neišvengiamų politinių pasikeitimų akivaizdoje.
4. Bet svarbiausia, kad demokratijoje nė viena institucijų neturi absoliučios valdžios, o valdymas paremtas checks and balances ir konkurencija. Kitaip tariant, demokratijoje yra užkoduotas tam tikras neefektyvumas, nes dauguma sprendimų formuojant ir įgyvendinant politiką turi būti priimami po sudėtingų svarstymo ir derinimo procesų, priimant domėn tiek mokslą (evidence-based approach), tiek apačios ('bottom-up approach) interesus bei prioritetus. Todėl efektyvias demokratijas turi tik labiausiai rafinuotos kultūriškai visuomenės, kurioms nėra svetimas ne tik bendro (viešo) intereso, bet ir konsultacijos/kompromiso jo siekiant supratimas. Mažiau kultūriškai rafinuotos visuomenės - dėl religinių ar kitų psicho-kultūrinių faktorių - tiesiog neturi kantrybės ar pagarbos kitam individui/nuomonei, kad taikytų demokratinius institutus. Tuo labiau kai, trumpalaikiu atžvilgiu, valdymas a-la-Lukashenka aišku yra 'efektyvesnis', nors ilgalaike prasme matyt yra kitaip.Paskutinis taisė nomad; 2014.09.03, 14:28.There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąMeanwhile John yra pakeliui į Honkongą ir Macau, kur pasisems šiek tiek jo mėgstamos empirinės patirties. Ypač MacauThere is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąHonkongas tenkintų du paskutinius, bet netenkintų pirmų dviejų.
Tai bet kokiu atveju reiškia, kad tai nėra demokratija pagal Vakarietišką suvokimą.There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąTechnologijos sukurtos pažangiose ir dažniausiai turtingose visuomenėse kuriose buvo sugebėta mobilizuoti ir efektyviai naudoti resursus. Ką, beje, dabar visu gražumu stebime Kinijoje. Demokratija su tuo neturi jokio ryšio.Paskutinis taisė andyour; 2014.09.03, 14:54.
Comment
Comment