Be abejo, JAV kol kas yra stabilumo veiksnys, bet palaipsniui JAV vaidmuo regione kris, o Kinijos - didės. Savo ruožtu, didės ir grėsmės stabilumui rizika dėl mano aukščiau nurodytų faktorių.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
CN. HK. Neramumai Kinijoje
Collapse
X
-
Parašė nomad Rodyti pranešimą
- Kinija/Japonija/Korėja paskutinį amžių buvo didesnių ir svarbesnių pasaulinių jėgų kovos vieta, bet ne katalizatorius ar pagrindinis centras; tam tikra prasme - tai išlieka tokia pasaulio provincija, todėl sudėtingų geopolitinių procesų valdymo patirties (kaip kad JAV, didžiosios Europos šalys, ar Rusija/SSRS) neturi;
- nacionalizmo ir ksenofobijos lygis tose visuomenėse, kaimynų o taip pat ir Vakarų atžvilgiu, tikrai nemažesnis nei Rusijos, Artimųjų Rytų ar kituose regionuose, tik gal gražiau budistiškai supakuotas (kol kas);
Aišku, yra grėsmė, kad hardcore nacionalizmas bus tyčia išprovokuotas, bet nemanau, kad tiek Kinijos, tiek kitų regiono šalių valdžios būtų tiek durnos, kad leistų tam išeiti out of control. Tai būtų visiškai nebūdinga.
P.S. Dėl išmoktų 'istorijos pamokų' toli gražu nebūčiau toks tikras, turint omeny, kad ir tai, kokiu būdu Japonijoje iki šiol vaikams mokykloje pateikiama Hiroshimos istorija (neanalizuojant jokių tiesioginių ar ne tos atakos priežasčių), ar kaip Kinijoje vaikams dėstomas WWII (japonus iš esmės pateikiant kaip vaikus valgančius monstrus).
Didžiausią nerimą man keltų būtent JAV bandymai pilti žibalą į ugnį progai pasitaikius ir mažėjant įtakai Pacific'e (kas neišvengiamai anksčiau ar vėliau pradės darytis). Nors kadangi JAV irgi sėdi ne pusgalviai, nematau labai didelės grėsmės ir šituo požiūriu.
Neadekvačiausiai besielgiančios šalys regione šiuo metu, imho, yra Filipinai ir Vietnamas. Ypač Filipinai.
Comment
-
Kalbėdamas apie nacionalizmą Kinijoje/Japonijoje, kalbėjau apie jų nuomonę artimiausių kaimynų atžvilgiu ...
Bet kokiu atveju, pritarčiau, kad šiai dienai tos rizikos be abejo valdomos. Ir šiaip Kinija elgiasi tarptautinėje erdvėje žymiai labiau civilizuotai, nei tarkim Rusija. Tačiau kaip tas elgesys keisis, Kinijai įgaunant daugiau mojo ekonomiškai ir politiškai? Ar pasyvus stebėjimas nevirs noru manipuliuoti ir, vėliau, dominuoti kaimynų?There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).
Comment
-
Tai gal tas noras ir yra. Gal tiesiog mes bandydami jį pamatyti, žiūrime ne tų dalykų? Imkim vieną pavyzdį: kaip yra su Taivanu? Šiandien Taivanas yra kur kas labiau pastumtas link Kinijos, negu, tarkim, prieš kokius 20 metų. Tai rodo ekonominiai indikatoriai ir politinė retorika. Kinija netgi, panašu, yra pasirengusi ginti Taivano outpostus Pietų Kinijos jūroje nuo galimos kokio nors Vietnamo agresijos. Pamažu pamažu, bet Kinijos įtaka Taivanui smarkiai išaugo, nors kažkokių esminių ir griausmingų pareiškimų ar įvykių lyg ir nebuvo. Tiesiog atsargus ir laipsniškas procesas.
Kur bus Taivanas po kokių 20-25 metų santykių su Kinija prasme? Spėčiau, kad dar labiau įtakojamas Kinijos ir tikrai ne atvirkščiai.
Kinija, be jokios abejonės, kad darys viską, ko reikės savo galios ir įtakos didinimui regione. Bet vargu ar darys tai, kaip tai daro JAV ar ta pati Rusija t.y. greitai ir agresyviai. Kinija linkusi mažiau skubėti ir mažiau afišuotis, bet visviena vyksta judėjimas link rezultato.
Ar elgesys keisis? Gali būti. Bet tikriausiai tik tuo atveju ir tik tiek, kiek leis aplinkybės. T.y., kad tai neimtų atrodyti pernelyg agresyviai ir kaip "šokimas aukščiau bambos". Laikas yra Kinijos pusėje ir jie tą patys žino.Paskutinis taisė John; 2014.10.14, 01:41.
Comment
-
Šitai gal labiau tiktų ekonomikos temoje, bet, kadangi ekonomikos tema bent kol kas uzurpuota diskusijų apie naftos kainas, tai, bet kokiu atveju, tinka ir čia, nes gvildenama fundamentalaus vystymosi modelio tema.
Aš vis pavartau The Economist straipsnius "China" skiltyje ir ten dažniausiai būna arba šiaip meh arba išvis koks nors fufelis (aišku, kartais pasitaiko ir gerų straipsnių). Bet žymiai įdomesnė vieta už pačius TE straipsnius yra komentarai po tais straipsniais.
Čia kažkokio bičo nebloga "in a nutshell" analizė apie Kinijos vs Indijos kultūrinius niuansus ir jų esminę įtaką ekonomikai ir šalies vystymuisi. Ir, tuo pačiu, paaiškinimas, kodėl Indija nebus "the next big thing after China".
In brief, jis padaro kelis esminius pointus apie Konfucianistinės padermės šalis (Kinija, Taivanas, Honkongas, Singapūras, Korėja, Japonija) ir Induistinės/Indiško Budizmo padermės šalis (Indija, iš dalies musulmoniški Pakistanas ir Bangladešas). Didelė dalis Konfucianizmo įtakotų kultūrų ekonominės sėkmės priklausė nuo įaugusių vertybių, susijusių su švietimu, darbo etika ir šeima. Kapitalas ir verslas visiškai suderinami su vertybėmis. Kai Induistiniame pasaulyje dominuoja visiškai kitų vertybių ir pasaulėžiūros set'as, susijęs su kitais gyvenimais, susitaikymu su esama padėtimi, lemtimi ir pan.
Parašė Connect The Dots
The first model is Confucian-Chinese Culture which includes China, Japan, Macau, Korea, Taiwan, Hong Kong and Singapore(the last 4 are the 'Four Tigers'. This is deeply influenced by the teachings of Confucius, which advocates education above all else, hard work, toil, delayed gratification, and sacrifice. Valuing family and cultivating 'Guanxi' or commerce based good will. Wealth, capital and commerce are compatible with virtue. Do good by doing well. To be rich is glorious. These economies have begun lowly and modernized to world standards within a generation. They started Third World, then progress with product copying, education, university studies, and finally original innovation. Japan in the 60s. South Korea in the 70s. Taiwan in the 80s. And now China since the 90s. It is capitalistic and entrepreneurial. And they adapt very quickly to globalization and internet commerce. Capital, technology and wealth now rival Europeans. My prediction is that China will eventually follow the path of the Four Tigers. And China is a market and producer twice as big as the Four Tigers and Japan combined! And the Progress is predictable and consistent:
low tech => high tech.
low capital => high capital
basic products => sophisticated products
gum ball toys => iPhones
manufacturing => white collar
copying => innovation
______________________________
The Second Asian path is Hindu-Indo-Subcontinent Culture which includes India, Pakistan, Sri Lanka, and Bangladesh. It is deeply influenced by the teachings of Hindu as espoused in the Bhagavad Gita. These stress social harmony, acceptance of order, acceptance of fate, and pacifism. This world is imperfect but the next incarnation will prove more rewarding. And the aspiration is enlightenment. Population wise Indo-Asia is younger and has surpassed the East Asian population. Now they number one third of humanity. They are the largest recipient of UN and NGO humanitarian aid, exceeding Africa. Unfortunately the Subcontinent economies do not see themselves as part of a regional economy that can synnergistically grow together. India trades less with Pakistan than it does with Cambodia. And Pakistan sends more trade missions to Iran than to India. And Pakistan is a leading trade partner with North Korea. Pakistan is a Muslim version of India. And Indian Muslims outnumber the largest Arab or Muslim nations!
And in the Age of Terror, that is a major liability. The Indo-Subcontinent Economies do not reflect the same economic trajectory as the Confucian Economies:
They do not export physical products.
They are highly regulated and unionized.
They are socialized in structure.
They protect national monopolies.
There is little foreign investment.
Poor planning and investment in basic infrastructure.
They are sclerotic with endemic corruption and inefficiency.
Regional states collect taxes and tolls, slowing traffic and pocketing profits.
India has remarkable success with call centers and software services probably because the prehistoric Raj Bureaucracy has not yet figured out how to tax them and extort fees on a product that is virtual, internet-based, or service based.
(But one day they will gain competence and demand a cut--and it will slaughter the single world class industry of modern India)
_____________________________
Unfortunately the Indo-Hindi economies do not follow the same trajectories as the Confucian economies. They follow their own model, and it is probably not a progressive manufacturing model. T Shirts do not progress to video recorders, computers and cars. Indo-Hindi economies at best are India, which is the regional leader. But compared to the Four Tigers and China, it is a sorry laggard. And Indo-Hindi manufacturing economies remain permanently stalled. At this stage, India is benefiting primarily because of China trade. And Indian GDP is growing no faster than South Korea, Taiwan and Australia, which are highly integrated with China.
It is wrong to try to replicate the China model in the Indo Subcontinent. They need a different model of development.
India is not, and will not be a manufacturing giant. The infrastructure is Medieval and will not be brought up to the industrial age in your lifetime...or your grandkid's lifetime. It is timeless India, the same as it was 1000 years ago.
Much like Haiti proceeds at its own pace different from Latin America. Perhaps a model for Indian progress can be found in Sub Saharan Africa or Latin America? It will not be found in the East Asia.
China-Japan-Taiwan-South Korea-Singapore-Hong Kong
vs
India-Pakistan-Bangladesh-Sri Lanka
It is the difference between Confucius and Buddha.Paskutinis taisė John; 2014.10.15, 01:39.
Comment
-
http://www.delfi.lt/news/daily/world....d?id=66117596
Lee Kuan Yew turbūt pasakytų, kad dar mažai gavo.
Comment
-
Kad vakarietiška žinasklaida nedrumstų laimingos liaudies protų, geriausia atjunginėti elektrą.
BBC naujienų kanalas retsykiais kenčia dėl elektros tiekimo problemų – ypač tuomet, kai pranešama apie Kiniją.
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/mokslasit/straip...#ixzz3GDq6wbXW
Jonai, čia rimtai, ar 15 min. išsigalvojo? Atjunginėti serveriams elektrą yra žema.
Comment
-
/\ Kas 'žema' ir kas ne krikščioniškoje ir konfucionistiškoje (ar budistinėje) aplinkoje labai skiriasi.
Reiktų pradėti, kad ir nuo tokio bazinio principo, kaip 'nemeluok' - Rytuose jo tiesiog nėra. Taigi meluoti netgi atvirai toje kultūroje nėra 'žema', savo ruožtu. Tai gali būti 'žema' tik tada, kai ne tam ir ne tuo tikslu meluosi.There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).
Comment
-
Kinija, be jokios abejonės, kad darys viską, ko reikės savo galios ir įtakos didinimui regione. Bet vargu ar darys tai, kaip tai daro JAV ar ta pati Rusija t.y. greitai ir agresyviai. Kinija linkusi mažiau skubėti ir mažiau afišuotis, bet visviena vyksta judėjimas link rezultato.
Comment
-
Honkongo protestuotojai už demokratiją nusprendė, kad jiems nusibodo protestuoti ir demokratija palauks, nes reikia eiti į darbą n shit
BBC:
Hong Kong protests: Arrests as Admiralty site is cleared
More than 200 activists have been arrested in Hong Kong after police cleared the main pro-democracy protest camp at Admiralty."I'll probably leave just before the action because my job would be difficult if my name was recorded by police," one 29-year-old protester told AFP news agency.
Meanwhile, Dalai Lamai nesekasi rengti savo PR stunt'us. Tai Pietų Afrika pakiša mešką neišduodama vizos, tai Popiežius pasiuntė n*. Spėju, greit sulauksim šito šamano Vilniuje. Galės su Adomėnu myluotis.
BBC:
Pope declines Dalai Lama meeting in Rome
Pope Francis will not meet the exiled Tibetan leader the Dalai Lama because of the "delicate situation" with China, the Vatican says.The Dalai Lama, who is visiting Rome, had requested a meeting.Paskutinis taisė John; 2014.12.13, 04:01.
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąGal kas galėtų apšviesti, kuo tas Dalai Lama blogas? Nes lyg ir senokai jau nebesiekia Tibeto nepriklausomybės (kažką apie autonomiją kalba), tai kinams kaip ir turėtų tikti?
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąIntrigantas ir avantiūristas, kiršinantis visuomenę ir išnaudojantis taikingą Budizmo religiją savo asmeniniams politiniams tikslams. Tiesiog niekšelis ir veidmainis.
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąO smulkiau elaboratinti, su pavyzdžiais?
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąAš nesu labai įsigilinęs, todėl common sense man nelabai ką sako. Norėtųsi žinančių temą rimtesnio komentaro.
Comment
-
Čia yra įdomių skaitinių apie Dalai Lamą
http://www.westernshugdensociety.org/dalai-lama/
Informacija iš Wikileaks:
http://www.westernshugdensociety.org...kileaks-shame/
Užtenka vien ryšių su CŽV, kad būtų aišku, kas prie ko.
Comment
Comment