Parašė KitoksBrolis
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Rusijos informacinis karas
Collapse
X
-
Parašė KitoksBrolis Rodyti pranešimąGeorgijaus juoteles vadinti "koloradų juostelėmis" gali tik neišprusęs žmogus.
Ir tą padarė būtent Rusijos valdžia ją tokia padarydama. Pas mus žmonės taip į ją žiūrėti, aišku, pradėjo po agresijos prieš Ukrainą pradžios, bet viskas prasidėjo jau senai, kai Rusija pradėjo organizuoti visokias "Georgijaus juostelės" akcijas ir ją demonstruoti pradėjo visokios proputiniško jaunimo organizacijos.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė KitoksBrolis Rodyti pranešimąGeorgijaus juoteles vadinti "koloradų juostelėmis" gali tik neišprusęs žmogus.
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąNetiesa, daug ir išprususių žmonių taip vadina. Tiesiog jos tapo rusofašizmo simboliu, kaip svastika anksčiau nacių.
Gvardijos juostelė ilgai buvo naudojama, kaip sovietų pergalės prieš nacius simbolis. Atkreipkite, beje, dėmesį – SSRS pergalės prieš III Reichą, o ne šiaip nacistų sutriuškinimo. Dėl to, beje, ir švenčiama Gegužės 9, o ne Gegužės 8, kai naciai kapituliavo. Taigi, neužmirškime, kad II Pasaulinį karą kariavo daugybė šalių, o ne tik šios dvi.
...
Deja, kai kam norėtųsi įsivaizduoti, kad kariavo tik Rusija. Netgi ne šiaip SSRS, o tiktai Rusija ir viskas. Kažkokie Kremliaus ideologai sovietinę gvardijos juostą 2005 metais pervadino Georgijaus juostele (beje, ne švento Georgijaus, kaip cariniais laikais) ir surengė akciją, skirtą rusiškumui stiprinti. Pagrindiniais organizatoriais buvo fašsituojantis judėjimas “Naši” (labiausiai visiems žinomas iš riaušių Taline), Vladimiro Putino partija “Jedinaja Rossija”, jos komsomoliškas filialas “Molodaja gvardija” ir Rusijos žiniasklaidos korporacija “RIA Novosti”, šiuo metu garsėjanti kliedesiais apie Ukrainos įvykius.
Taigi, dar nuo to laiko gvardijos juosta ėmė prarasdinėti sovietinę karo prasmę, o vietoje to – gauti naują, nacistinio pobūdžio potekstę – “Rusija – aukščiau visko”. Po truputį vis labiau, labiau, kol galų gale, jau šiemet, pamatėme visai naują reiškinį: Georgijaus juostelė tapo ženklu, identifikuojančiu Rusijos okupacines pajėgas, jų specialiuosius dalinius, žmonių žudikus ir agresorius.
Kažkada panašiai pasikeitė svastika: pradžioje buvusi laimės, gėrio, gyvybės simboliu, šioji ėmė simbolizuoti šlykščiausius nusikaltėlius. Taip dabar keičiasi toji gvardijos juosta, tapdama Rusijos agresijos Ukrainoje simboliu.
Atsiranda žmonių, kurie pasakoja, kad georgijaus juostelę nešioja ne kaip rusiško fašizmo simbolį, o kaip pergalės Antrąjame pasauliniame kare simbolį. Suprantu, kad tokių žmonių yra, bet…
Pirma, vieniems tai buvo pergalė, o kitiems (įskaitant daugybę geros valios laisvę mylinčių žmonių Lietuvoje ir Centrinėje Europoje) – tik vieno bandito pergalė prieš kitą.
Antra, pagoniškas saulės ženklas, deja, nebėra saulės ženklas nuo tada, kai jį pradėjo naudoti ir diskreditavo Vokietijos nacionalsocialistų darbininkų partija. Lygiai taip pat georgijaus juostelė nebėra ta georgijaus juostelė, kuri egzistavo per pirmąjį ar antrąjį pasaulinį karą. Jei ji ir buvo neutralus simbolis iki tol, dabar Putino nacionalsocialistinė ideologija jį padarė jau ir rusiško fašizmo simboliu.
Trečia, net jei simbolio reikšmė pasikeitė, tai nereiškia, kad vardan gerų ar blogų dalykų per antrąjį pasaulinį karą kovoję sovietų kariai – dabartiniai garbaus amžiaus žmonės – turi būti gėdinami dėl jos nešiojimo. Tačiau visai kitas reikalas yra šios juostelės demonstravimas kituose kontekstuose, kuri ji pabrėžia fašistinę ideologiją.Paskutinis taisė digital; 2014.05.07, 01:04.
Comment
-
Parašė KitoksBrolis Rodyti pranešimąGeorgijaus juoteles vadinti "koloradų juostelėmis" gali tik neišprusęs žmogus.
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąTiesą sakant, jos kažkada buvusi visiškai neutrali jos reikšmė (paprasčiausia sovietinio II pas. karo laikų ordino juostelė) bent jau Lietuvoje jau yra iškreipta ir dabar reiškia Rusijos ultrapatriotizmą ir nacionalizmą.
Ir tą padarė būtent Rusijos valdžia ją tokia padarydama. Pas mus žmonės taip į ją žiūrėti, aišku, pradėjo po agresijos prieš Ukrainą pradžios, bet viskas prasidėjo jau senai, kai Rusija pradėjo organizuoti visokias "Georgijaus juostelės" akcijas ir ją demonstruoti pradėjo visokios proputiniško jaunimo organizacijos.Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
-
Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimąTiesą sakant šitą simbolika kilusi ne iš sovietmečio. Georgijaus(kolorado su visa derama nepagarba) juostelė naudota dar rusijos imperijos laikais. Kas absurdiška, tai žinoma, tai kad sovietai perėmė visiškai idealogiškai kitokios pakraipos valstybės simbolį ir pritaikė jį sau.
Carinės Rusijos apdovanojimų sistemoje Šv.Jurgio spalvomis tradiciškai laikytos geltonos (auksinės) ir juodos derinys... Keliems dešimtmečiams geltonai juodas derinys buvo visiškai pamirštas ir panaši, tačiau ne visai identiška spalvų gama atgimė tik vykstant sovietų – nacių karui. Čia ji pradėta vadinti Gvardijos juosta.
Nuo istorinės Georgijaus juostos Gvardijos juosta skyrėsi ne tik pavadinimu, bet ir spalvomis, kadangi tradicinę geltoną pakeitė oranžinė spalva. Tad, nepaisant tam tikro panašumo, faktiškai tai buvo visai kitas simbolis, ką pažymi ir kariškų Rusijos apdovanojimų specialistai. Tiesiogiai kildinti sovietinę Gvardijos juostą iš carinio „georgijaus“ gana sudėtinga, kadangi abudu apdovanojimai gimė skirtingose valstybinėse sistemose, visiškai skirtingi jų pavadinimai, be to, nėra identiškas ir jų spalvinis derinys.
....
Be ne istoriniai ir spalviniai neatitikimai kelia didžiausias visuomenės aistras Rusijoje, o ypač – už jos ribų. Juostelių akcijai įsibėgėjus buvo sukurtos ir tam tikros jos nešiojimo taisyklės, kuriuose aiškiai skelbiama, kad šis simbolis nėra politinis ir negali būti naudojamas partijų ar kitų politinių judėjimų savireklamos tikslais. Ši pagrindinė nuostata buvo pažeista kone iškart, kadangi juostelės simbolika buvo bematant monopolizuota proputinškų jėgų ir tapo patogiu Kremliaus vykdomo „nacijos konsolidavimo“ ženklu.
Comment
-
Kadangi pats buvau sovietinis "gvardietis", tai galiu patvirtinti, kad Gvardijos juostos simbolis egzistavo, bet ypatingos reikšmės neturėjo. Tik retkarčiais buvo naudojamas grafiniuose vaizduose. Taip kad šios juostelės sureikšminimas beveik po 100 metų yra keistoka, bet peršama aliuzija į Didžiąją Imperiją.
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąhttp://mvitalijus.blogspot.com/2014/...-juostele.html paaiškina iš viso labai smulkiai:
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%...BD%D1%82%D0%B0
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%...87%D0%BA%D0%B0
Kaip teigia rusiška "Wiki", šv. Georgijaus ordino juosta pagal 1769 m. statutą turėjo tris juodas ir dvi geltonas juosteles, gi pagal 1913 m. statutą - tris juodas ir dvi oranžines juosteles. Tarybinė Gvardijos juosta - trys juodos ir dvi oranžinės juostelės.
Dar teigiama, kad faleristikoje tiek geltona, tiek oranžinė spalvos reiškia auksinę spalvą (jei turim faleristikos ekspertų, tegu patvirtina), bet kad nesipainiot tokiuose spalviniuose ir faleristiniuose niuansuose geriausia jas vadint "koloradinėmis" juostelėmis - šansų įžeist tikrą šv. Jurgio/Georgijaus ordino kavalierių praktiškai nėra, nes tokie jau iškeliavo į Anapilį, o dėl kitų draugų, seginčių tas "koloradines" juosteles, "užgautų" jausmų man nei šilta, nei šalta.
Comment
-
Parašė oranger Rodyti pranešimą
http://www.zakon.kz/4622219-deputaty...tnoshenie.html
http://rus.azattyq.org/content/kazak.../25375565.html
Citata:
Статья «Назарбаев запретил Георгиевские ленты», опубликованная на одном из украинских сайтов, также повляла на то, что в Казахстане в эти дни бурно обсуждается тема Георгиевской ленты. Однако пресс-секретарь министерства иностранных дел Казахстана Нуржан Аймаханов в беседе с корреспондентом Азаттыка опроверг сведения, приведенную в статье.
Straipsnis "Nazarbajevas uždraudė Georgijaus juosteles", publikuotas viename iš ukrainietiškų saitų, taip pat įtakojo šiomis dienomis Kazachstane vykstančias audringas diskusijas šia tema. Vienok Kazachstano URM spaudos atstovas Nuržanas Aimachanovas, kalbėdamas su "Azattyk" korespondentu, paneigė straipsnyje paskelbtas žinias.
Oranger, tikrink informaciją prieš skelbdamas - kaip matai, tikrai yra dėl ko.Paskutinis taisė Dadis; 2014.05.07, 11:22.
Comment
-
Parašė Dadis Rodyti pranešimąRusijos žiniasklaida jau seniai "nurašyta" už savo melą, bet žiūriu tuoj tą patį reiks su Ukrainos daryt... Gal jau reiktų giją pervadint į "Rusijos ir Ukrainos informacinis karas"?
Oranger, tikrink informaciją prieš skelbdamas - kaip matai, tikrai yra dėl ko.
Comment
-
Čia KitokiamBroliui vakariniam skaitymui. Manau, jei apie tai sako net Nevzorovas, tai jau verta susimąstyti.
"Легкомысленное использование «колорадской ленты» превратило ее не в символ единения нации, а в символ разделения нации. Для многих она означает сегодняшний тоталитаризм, сегодняшнюю агрессивность, сегодняшнюю бездумность, сегодняшнюю свирепость власти..."
Comment
-
Jei jau buvo, tai prabočykit, bet jei nebuvo...
Vieno baltarusių saito surinkti rusiškos propagandos Ukrainos įvykių tema "perlai" - viskas vienoj vietoj tsakant:
http://eurobelarus.info/news/world/2...ezriteley.html
Comment
-
Praskaidrino dieną:
Pasienyje su Kaliningrado sritimi Lietuvos pasieniečiai sustabdė į Sankt Peterburgą vykusį traukinį ir neleido jam važiuoti toliau per šalies teritoriją, kol nuo vagonų nebuvo nulupti sovietiniai simboliai.
Comment
-
-
Parašė KitoksBrolis Rodyti pranešimąO praeitais metais irgi nukabindavo?
Comment
-
Vladimiro Putino premija – klusniems žurnalistams
Laikraštis Vedomosti pranešė, kad prezidentas Vladimiras Putinas balandžio mėnesį pasirašė įsaką dėl Rusijos žurnalistų apdovanojimą už „objektyvumą“ nušviečiant įvykius Kryme.
„Tai apdovanojimas žurnalistikos srityje, „kur apie save nutylima“, - ironizuoja Foreign Policy apžvalgininkas Elijas Grolis. Dalykas tas, kad apdovanotųjų žurnalistų pavardės nebuvo paskelbtos. Maža to, Kremlius net atsisakė paskelbti įsaką dėl jų apdovanojimo. „Aš galiu patvirtinti, kad toks įsakas buvo pasirašytas, bet mes jų paprastai nespausdiname. Jeigu jau tą informaciją sužinojo visuomenė, mes neplanuojame atskleisti jokių papildomų detalių“, - pareiškė laikraščiui The Moskow Times Putino spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.
Vedomosti žiniomis, buvo apdovanoti daugiau kaip 300 žurnalistų, tarp kurių VGTRK (Visos Rusijos valstybinė televizijos ir radijo kompanija), kanalo RT ir kitų žiniasklaidos priemonių bendradarbiai.
„Slaptų premijų panaudojimas apdovanojimams už “objektyvumą“ nušviečiant įvykius Kryme – aiškus eufemizmas vykdant vyriausybės liniją – vienas iš daugybės Maskvos instrumentų iš jos spaudimo masinei žiniasklaidai arsenalo. Taip kaitaliodamas paeiliui meduolį ir botagą, Kremlius valdo žiniasklaidą“, - sakoma straipsnyje.
„Tačiau yra iš šviesi pusė, - nurodo Grolis. – Slaptus apdovanojimus demaskavo Rusijos laikraštis“.
Balandžio 22 dienos įsaku, kuris taip ir nebuvo išspausdintas, Vladimiras Putinas įteikė ordinus „Už nuopelnus Tėvynei“ 300-ams žurnalistų, iš jų keliems vyriausiesiems redaktoriams, generaliniams direktoriams ir televizijos vedėjams, praneša The Guardian korespondentas Alekas Lunas. Taip Kremlius išreiškė pritarimą Rusijos žiniasklaidai, kurios Ukrainos krizės nušvietimas smarkiai skyrėsi nuo Vakarų masinės žiniasklaidos versijų.
Kartu su kitais prezidentas apdovanojo didžiausių šalies valstybinių televizijos kanalų – „Piervyj kanal“, „Rosija-1“ ir NTV – vadovus. Taip pat buvo pažymėti anglų kalba transliuojamo kanalo RT vyriausiosios redaktorės Margaritos Simonjan ir per „Rosija-1“ transliuojamo tok-šou vedėjo Vladimiro Solovjovo nuopelnai.
„Būdinga, kad niekas iš nepriklausomo televizijos kanalo „Doždj“ (lietus) ir radijo stoties „Echo Moskvy“ žurnalistų, kurie kritiškiau vertina Kremliaus politiką, apdovanojimų negavo“, - sakoma straipsnyje.
Ta proga populiarus tinklaraštininkas Olegas Kozyrevas įrašė sarkastišką esė „300 narsuolių“, kuriame išliaupsino apdovanotųjų nuopelnus šmeižiant Aleksejų Navalną ir Sergejų Udalcovą. „Ir štai, kai banderininkų gaujos užgrobė Ukrainą, jūs, kaip 300 spartiečių, išsiveržėte į priešakinę liniją ir, neįleisdami kitokio požiūrio į eterį, maišydami faktus kaip jums patinka, vis dėlto nugalėjote visus tuos banderininkus ir atėmėte iš jų Krymą“, - cituoja Kozyrevą Lunas.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apdovanojo 300 Rusijos žurnalistų už „aukštą profesionalumą“ ir „objektyvumą“ nušviečiant įvykius Kryme. “Štai ką Putinas turi omenyje vartojant žodį „profesionalumas“, - rašo The Daily Beast žurnalistas Džeimsas Kiorčikas. – Tarp apdovanotųjų buvo kandi 34-ių metų Margarita Simonjan, Kremliaus finansuojamos televizijos kompanijos RT redaktorė. Praeitą mėnesį ji nuodugniai išreiškė teritorinį Putino apetitą, kai per prorusiškųjų separatistų smurto piką Ukrainos rytuose parašė piktdžiugišką atsiliepimą (twitą) „Ukraina, RIP“.
„O kaip Putinas supranta „objektyvumą“? – tęsia autorius. Kremliaus žurnalistikos premiją taip pat gavo Aleksandras Žarovas, vadovavęs orveliško pavadinimo organizacijai – Federacinei masinių komunikacijų sferos priežiūros tarnybai. Tiesioginė šios žinybos pareiga – kontroliuoti internetą, grasinant baudomis ir rimtesnėmis priemonėmis tiems, kas pateikia vyriausybę kritikuojančio turinio medžiagą“.
„Mes Amerikoje pripratome, kad reporteriai kelia abejones dėl valdžios veiksmų. Tačiau Putino apdovanoti Rusijos žurnalistai, iš kurių visi, atrodo, gauna algas iš vyriausybės, arba dirba glaudžiai susijusiems su Kremliumi žiniasklaidos oligarchams, užsiima ne tuo. Šie žurnalistai tiesiogine šio žodžio prasme išsilaiko, kartodami viską, ką sako vyriausybė“, - praneša Kiorčikas.
„Kaip ir kiti populiarūs rusiški laiko leidimo būdai – tokie kaip viena po kitos cigarečių rūkymas ar degtinės gurkšnojimas, - (tikroji) žurnalistika Rusijoje gali būti pavojinga sveikatai. Žurnalistų gynimo komiteto duomenimis, nuo 2000 metų, nuo to laiko, kai Putinas atėjo į valdžią, daugiau kaip dvi dešimtys žurnalistų buvo nužudyti vykdant savo pareigas“, - sakoma straipsnyje.
Kai dėl vadinamųjų Rusijos „žurnalistų“, kurie linkę padlaižiauti negailestingai valdžiai, o ne uždavinėti jiems klausimus, tai jiems atsiskleidžia beribės galimybės, tvirtina autorius. „Putinas įdėjo daug lėšų į propagandinį karą prieš tą, ką jis vadina „anglosaksų masine žiniasklaida“, kasmet įliedamas šimtus milijonų dolerių į kasą RT, kuris transliuoja begalybę laidų ciklų apie sąmokslo teorijas, Kremliaus apologetus ir isterišką antivakarietišką propagandą“.
Suprantama, Rusija – ne vienintelė šalis, kur žurnalistai meilikauja funkcionieriams, pripažįsta Kiorčikas. Tačiau Amerikoje, jo požiūriu, nepriklausomų žurnalistų pakanka. „Ir, nepaisant to, kas parodyta seriale „Kortų namelis“, reporteriai, demaskuojantys politinių lyderių klaidas arba kaip nors kitaip statantys juos į nepatogią padėtį, gauna prestižines premijas, jų neaptinka negyvų ant metro bėgių“, - baigia žurnalistas.
Informacijos šaltinis – inopressa.ru.
Comment
-
Ne i tema, bet bandziau su tevu apie Ukraina padiskutuot. Banderovcai, fasystai, amerika ir t.t. . Skubiai reikia atjungt visa rusiska mesla. Visus viasatus ir t.t. Tas meslas labai pavojingas musu zmoniu samonei, nes mes dar neturime stiprios pilietiskos visuomenes, kuri butu atspari RT ir Pakso vilionems..
Comment
-
Parašė TH1 Rodyti pranešimąNe i tema, bet bandziau su tevu apie Ukraina padiskutuot. Banderovcai, fasystai, amerika ir t.t. . Skubiai reikia atjungt visa rusiska mesla. Visus viasatus ir t.t. Tas meslas labai pavojingas musu zmoniu samonei, nes mes dar neturime stiprios pilietiskos visuomenes, kuri butu atspari RT ir Pakso vilionems.
Comment
Comment