Parašė Eidvis
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Sankcijų ir naftos kainų kitimo įtaka Rusijos ir kt. šalių ekonomikai (iki 2022.02)
Collapse
X
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąTai geriau būtų tema "Tiktai Rusijoje" arba "Rusijos ypatybės"
Rusai savo SSC turi panašią temą. Ten pastoviai visokių įdomybių įdeda
Comment
-
Iš Rusijos – vis neramesnės žinios: skurdas didėja, žmonės niršta
Rusijos gyventojų realiųjų pajamų mažėjimo tempai pasiekė maksimumą, užfiksuotą prieš septynerius metus – rugpjūtį pajamos sumažėjo 8,3 procento. Paskutinį kartą greičiau pajamos mažėjo 2008 metų gruodį. Ekspertai mano, kad padėties pagerėjimo geriausiu atveju galima tikėtis po metų, rašo Anna Komarova ir Oksana Rešetova portale „gazeta.ru“.
...
Realiosios pajamos, kuriomis disponuoja Rusijos žmonės (pinigai, kurie lieka žmogui sumokėjus visas privalomas įmokas) 2016 rugpjūtį palyginti su tuo pačiu ankstesnių metų mėnesiu iškart sumažėjo 8,3 proc., matyti iš duomenų, kuriuos surinko Federalinė valstybės statistikos tarnyba („Rosstat“). Tai yra prasčiausias rodiklis per septynerius metus (2009 metų rugpjūčio mėnesį gyventojų pajamų sumažėjimas buvo vertinamas 8,2 proc.). Tuo pačiu metu realiųjų pajamų mažėjimo tempai ir toliau spartėja (birželį kritimas sudarė 4,8 proc., liepą – 7,3 proc.). Rusijos gyventojų pajamos nenutrūkstamai mažėja jau 22 mėnesius. Paskutinį kartą realiosios pajamos augo 2014 metų spalį.
Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
/\
Pasirodo pajamų kritimas ir skurdo augimas Rusijoje ne lėtėja, o greitėja. Net 54% savo pajamų rusai išleidžia maistui - tai labai daug. Lietuvoje maistas suėda kiek daugiau nei penktadalį žmonių pajamų - skirtumas akivaizdus, čia net nesigilinant į maisto kokybės ypatumus. Tomas mėgėjas man kas pusmetį priminti prieš kelis metus pasakytą frazę, jog Rusijos laukia katastrofa (išties buvo sakyta, kad rusai išalks) - tai šitie skaičiai rodo būtent tai, kad rusai darosi vis alkanesni. Rusijoje jau kelintus metus žmonės vis labiau alkani ir tai, mano supratimu, turėtų rusus įkvėpti išeiti į gatves. Tik yra vienas 'bet' - senoliai kalba, kad jeigu varlę įmesi į vandens pilną puodą, kurį po truputi kaitinsi, lėto temperatūros kilimo varlė nepastebės ir išvirs. Tačiau jeigu ją įmesi į karšto vandens puodą - varlė staigiai iš jo iššoks. Gali būti, kad palaipsniui rusai pripras vis prie didesnio skurdo ir adaptuosis, antra vertus Sovietų Sąjunga sugriuvo po 5 metų skurdinimo, o Rusijoje dar tik 2 praėjo. Žiūrėsim, aš vis dar išlieku optimistas, tikiu kad rusai turėtų sukilti. O jeigu Putinas visgi liks ir toliau valdžioje - tai turėsim Šiaurės Korėją prie savo sienų.
Man kažkaip atrodo, kad jau kitais metas galime matyti rimtesnį karą Ukrainoje. Karas tai visų pirma yra apskaičiavimas - netgi Putinas užimdamas Krymą tai darė gerai viską paskaičiavęs. Ir jo paskaičiavimai buvo teisingi - vakarai fiziškai to sustabdyti negalėjo, pačioje Rusijoje buvo sukelta Krymnaš euforija, rusų dėmesys sėkmingai nukreiptas nuo didžiausių per Putino valdymą ekonominių problemų, krizės akivaizdoje Putino reitingai ne smigo, o išaugo. Viskas kaip ir gerai apskaičiuota, išskyrus vieną niuansą, vargu ar Putino skaičiavimai yra orientuoti į ilgalaikę perspektyvą. Greičiausiai tai taktinis, bet ne strateginis žingsnis.
Kitąmet jau bus praėję trys metai po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą. Ukrainos kariuomenė bus sustiprėjus ir atsigavus iki tokio lygio, kad netgi galėtų kariauti prieš Rusiją. Žinoma pralaimėtų, tačiau Rusijos nuostoliai būtų milžiniški. Ukrainai Donbase pradėjus aktyvius karinius veiksmsu, tai jau būtų toks karas, kuriame Rusija nebegalėtų prisidengti separatistais ir turėtų oficialiai pasiųsti Rusijos kariuomenę į Ukrainą (pvz. aviaciją). Toks žingsnis Putinui būtų labai brangus - mirtų daugybė rusų, Putinui tai nesvarbu, bet tas mirtis nuslėpti jau nelabai būtų įmanoma. Karas Putinui kainuotų daug resursų, iš vakarų pareitų dar viena sankcijų banga, galbūt netgi rimtesnė, tačiau sunkiausia Putinui būtų pačios Rusijos viduje - okupuojant Krymą buvo sukelta euforija, rusai iš sankcijų šaipės, tačiau laikui bėgant niekas nebesišaipo. Putinui sunkiausia būtų paaiškint eiliniams rusams, kad praėję trys metai jų skurdinimo buvo tik pradžia, nes rimtas karas ir rimtos ekonominės problemos tik prasideda. Rusijos ekonomikai kasmet pramušinėjant vis naują dugną ir nusekus rezervams karas su Ukraina būtų katastrofa jų ekonomikai. Jeigu tik Porošenka nori susigražinti Donbasą, tai jo laikas gali ateiti jau kitąmet, nes išskaičiavimai, skirtingai nei Krymo aneksijos atveju, šį kart turėtų būti Ukrainos naudai.
Comment
-
/\
O jeigu toks scenarijus >>> rusai sulaukia prezidentinių rinkimų JAV pabaigos, jau pasitikrino su diversantais Kryme, pakoreguoja operaciją ir įvykdo jau daug didesnė ir geriau suplanuotą diversiją. Gleivitcas pavyksta. Putinas įveda savo armiją į Marijupolį ir skinasi sausumos kelią į Krymą, kad padėti saviškiams. Kalą jau ne gradais, o iskanderais ir panašiom raketom, įkalą keletą atominių smūgių prie Dnipro ir Zaporožės. Ukrainiečių armija sumalama per savaitę, o rusai jau turi visą pietinę Ukrainos dalį. Antru etapu jamamas Charkovas, Kijevas, o trečiu ir vakarinė Ukrainos dalis. Lieka tik partizaninis pasipriešinimas. Ultimatyviai prispaudžiamas Batka ir Gudija krenta į ruskij mir.
Stovima jau pilnu frontu prie rytinių NATO sienų. Vakarai skelbia sankcijas, rusai per dujotiekį Sila Sibiri dujas pardavinėja Kinijai, kuriai vakarai lemiamos įtakos padaryti nesugeba, dar rusai mažom kainom paleidžia ant pardavimo mišką, anglis, auksą, platiną ir visus turtus ką turi, ką mielai perka Indija, Brazilija, Indonezija, Iranas ir pan. Viduje putinistai jau pasitikrino per nesenus didžiulius manevrus, kad reikia MGB. MGB sukuriamas. Jei prireikia įvykdomos masinės represijos. Finale turim raudonąją armiją prie sienų, jau atomą panaudojusį lyderį, suvaldytą vidinę situaciją ir šiokią tokią pinigų srovelę. Ką į tai vakarai? Manau bus mmmmm......Aš neliūdnas - aš blaivus
Comment
-
Parašė geriantis Rodyti pranešimą/\
O jeigu toks scenarijus >>> rusai sulaukia prezidentinių rinkimų JAV pabaigos, jau pasitikrino su diversantais Kryme, pakoreguoja operaciją ir įvykdo jau daug didesnė ir geriau suplanuotą diversiją. Gleivitcas pavyksta. Putinas įveda savo armiją į Marijupolį ir skinasi sausumos kelią į Krymą, kad padėti saviškiams. Kalą jau ne gradais, o iskanderais ir panašiom raketom, įkalą keletą atominių smūgių prie Dnipro ir Zaporožės. Ukrainiečių armija sumalama per savaitę, o rusai jau turi visą pietinę Ukrainos dalį. Antru etapu jamamas Charkovas, Kijevas, o trečiu ir vakarinė Ukrainos dalis. Lieka tik partizaninis pasipriešinimas. Ultimatyviai prispaudžiamas Batka ir Gudija krenta į ruskij mir.
Stovima jau pilnu frontu prie rytinių NATO sienų. Vakarai skelbia sankcijas, rusai per dujotiekį Sila Sibiri dujas pardavinėja Kinijai, kuriai vakarai lemiamos įtakos padaryti nesugeba, dar rusai mažom kainom paleidžia ant pardavimo mišką, anglis, auksą, platiną ir visus turtus ką turi, ką mielai perka Indija, Brazilija, Indonezija, Iranas ir pan. Viduje putinistai jau pasitikrino per nesenus didžiulius manevrus, kad reikia MGB. MGB sukuriamas. Jei prireikia įvykdomos masinės represijos. Finale turim raudonąją armiją prie sienų, jau atomą panaudojusį lyderį, suvaldytą vidinę situaciją ir šiokią tokią pinigų srovelę. Ką į tai vakarai? Manau bus mmmmm......
Comment
-
Putinas netgi prie labai gerų sąlygų, kada Ukrainoje buvo politinis chaosas, o vakarai nebuvo pasiruošę, nesiryžo aneksuoti Donbaso, tai galvoti, kad dabar, kada jau tinkamas laikas praėjęs, o Rusijos ekonomika ties bedugnės kraštu, jis ryšis užkariauti visą Ukrainą - tai jau tikrai iš fantazijos ribų. Kam Putinui tas trojos arklys, į kurį reikėtų kišti nežmoniškus pinigus, įsitraukti į partizaninį karą ir esant pirmam šansui Ukraina vistiek pasitrauktų iš Rusijos sudėties...
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąPutinas netgi prie labai gerų sąlygų, kada Ukrainoje buvo politinis chaosas, o vakarai nebuvo pasiruošę, nesiryžo aneksuoti Donbaso, tai galvoti, kad dabar, kada jau tinkamas laikas praėjęs, o Rusijos ekonomika ties bedugnės kraštu, jis ryšis užkariauti visą Ukrainą - tai jau tikrai iš fantazijos ribų. Kam Putinui tas trojos arklys, į kurį reikėtų kišti nežmoniškus pinigus, įsitraukti į partizaninį karą ir esant pirmam šansui Ukraina vistiek pasitrauktų iš Rusijos sudėties...Aš neliūdnas - aš blaivus
Comment
-
Parašė geriantis Rodyti pranešimąStovima jau pilnu frontu prie rytinių NATO sienų. Vakarai skelbia sankcijas, rusai per dujotiekį Sila Sibiri dujas pardavinėja Kinijai, kuriai vakarai lemiamos įtakos padaryti nesugeba, dar rusai mažom kainom paleidžia ant pardavimo mišką, anglis, auksą, platiną ir visus turtus ką turi, ką mielai perka Indija, Brazilija, Indonezija, Iranas ir pan.Paskutinis taisė andyour; 2016.09.21, 14:32.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąKarai ir ekonomika visada ėjo lygiagrečiai. Prasidėjus ale trečiam pasauliniui - rinkoje žaliavų perteklius bus minimum 10 kartų, nes kris vartojimas kartais. Tai reiškia, kad iš Rusijos nebepirks visiškai nieko, net prie pačių žemiausių kainų. Rinkoje žaliavų kainos yra nepagrįstai užkeltos iki kosmoso visokių fondų ir spekuliuotojų.Aš neliūdnas - aš blaivus
Comment
-
Rusija užpuls vakarus visiškai ne taip kaip čia kolegos diskutuojate. Faktiškai ji jau seniai puola vakarus veikdama per korumpuotus politikus, "visuomenines" organizacijas, ultra kaires ir ultra dešines partijas, sukeldama sąmyšį ir nestabilumą, sodindama ant dujų vamzdžio, infiltruodama agentus į valdžios struktūras, rengdama kibernetines atakas, paveikdama rinkimus ir kaip tik įmano. Jai visiškai nereikalingi žymiai pavojingesni žaidimai tankais ir raketomis. Tą ji gali daryti kokioje Sirijoje bet ne Europoje ar JAV.
Comment
-
Parašė geriantis Rodyti pranešimąApie pasaulinį nefantazuoju. Fantazuoju apie lokalų Rusijos-Ukrainos-Gudijos karą. Jei žaliavų kainos kris, tai rankas pasitrins visokie kinai, brazilai ar iranai, o per tarpininkus ir amerikiečiai. Tiesiog nemanau, kad kas sustabdys putinistus tame regione. Europoje Kačinskio ir Grybauskaitės balsų bus per mažai, kad įtikinti duot atkirtį jau Ukrainoje. Manau ES bus linkusi čia nusileisti.
Comment
-
Yra dar vienas dalykas. Ukrainiečiai berods atroji tautinė mažuma pačioje Rusijoje. be to Rusija visada save stengėsi pavaizduoti kaip taikos siekiančią ir ypatingai brolišką valstybę. Iš esmės dėl ko buvo sustota su Donbasu ir net greitukėmis Rusijos pareikšta, kad Donbasas Ukrainos dalis, tai, kad pradėjo žlugti Rusijos mitas apie broliškas tautas. Buvo suskubta taisyti šitą padėtį, visokiais, kad ukrainiečiai niekada nebuvo priešai, tik parsidavėliška valdžia ir panašiais sovietiniais propagandos metodais. beje neseniai paskaičiau apie sovietų suomių šiaurės karą. Lygiai tie patys rusiškos propagandos šūkiai. Suomiai irgi buvo vadinami parsidavusios vakarų kapitalistams valdžios atstovais.
Comment
-
Добыча нефти в России достигла исторического максимума
Добыча нефти в России побила исторический рекорд — 8 сентября производство впервые превысило 11 миллионов баррелей в день. Об этом в среду, 21 сентября, заявил замминистра энергетики Кирилл Молодцов, передает Rambler News Service.
...
20 сентября СМИ сообщили, что Саудовская Аравия в июле увеличила добычу нефти до рекордных 10,67 миллиона баррелей в сутки.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė geriantis Rodyti pranešimąJūs chebra rimtai manot, kad putinistai daugiau nieko nebeatakuos? Išsigąs kraujo? Kažkodėl taip nemanau. MGB ne tam atkurtas.
galbūt galima prie kažko kabintis, bet esmė manau +/- tiksli.
Comment
-
Почему Россия не Мексика? Вся правда о «ресурсном проклятии»
Попытки заморозить добычу нефти возобновляются раз в полгода – перед каждой очередной встречей ОПЕК. Но клуб энтузиастов «нефтяной анестезии» постоянно сокращается. В 2014 году остановить обрушение котировок попытались всем клубом ОПЕК – но в итоге договориться не удалось. В начале этого года гнули свою линию уже только четыре страны: тогда в Дохе Россия и Саудовская Аравия вместе с Венесуэлой и Катаром заявили о готовности заморозить добычу на уровне января 2016 года, если к инициативе присоединятся другие производители. Желающих не нашлось. Теперь, перед октябрьской сессией ОПЕК, договариваются уже только две страны – Россия и Саудовская Аравия.
...
В чем же тогда вообще смысл российско-саудовского заявления в Ханчжоу? Об одной из причин я писал в феврале по мотивам сорвавшегося соглашения в Дохе. Те громкие заявления были рассчитаны не на игроков нефтяного рынка, а на внутреннюю аудиторию самих стран-нефтеэкспортеров. Правительствам России и Саудовской Аравии важно было показать свое геополитическое значение и тем самым убедить население, что ситуация под контролем, – хотя реально на цены они уже фактически не влияют.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
Comment