Parašė Arunasx
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Sankcijų ir naftos kainų kitimo įtaka Rusijos ir kt. šalių ekonomikai (iki 2022.02)
Collapse
X
-
There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).
-
Parašė nomad Rodyti pranešimąTavo argumentas būtų teisingas, jei duonai kepti nereiktų importinės įrangos/technologijų, kuri perkama už dolerius. Jau nekalbant apie miltus ir kiaušinius, kurie neretai irgi iš užsienio įsivežami ... Kitaip tariant, rublio kurso kritimas atsiliepia tiek duonos kepalų kiekiui, tiek jų kokybei. Dar kitaip tai vadinama perkamosios galios kritimu.
Comment
-
Nelabai tikusi analogija. Eurozona (ir Europos Sąjunga) yra visiškai, absoliučiai, self-sufficient. Rusija - jokiu būdu. Net ir Bilenkino automobilis matyt viduje iš kokių 70%-80% importinių (dažnai ES gamintų) detalių padarytas. Taigi - jis stipriai brangs (rubliais!) krentant rublio kursui USD/EUR atžvilgiu. Vienok Mercedes ir BMW Europoje nebrangsta, net ir krentant euro kursui.Paskutinis taisė nomad; 2016.02.08, 22:13.There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).
Comment
-
Parašė nomad Rodyti pranešimąNelabai tikusi analogija. Eurozona (ir Europos Sąjunga) yra visiškai, absoliučiai, self-sufficient.
Comment
-
/\ Ar tikrai? Mes labai dažnai, kalbėdami apie Kinijos 'eksporto' ekonomiką, užmirštam, kad kiniečiai sumoka labai didelius pinigus Vakarų imonėms už technologiją ir intelektinę nuosavybę. Tiek to tavo pirkto kompo, tiek telefono intelektinė nuosavybė - tarkim galimybė groti MP3 (Fraunhoferio institutas), ar teisė naudotis protokolais/ prisijungti prie bevielių tinklų (Ericsonnas, Nokia, Motorola/Google), jau nekalbant apie programinę įrangą - yra dauguma atvejų ES ir JAV kompanijų turima. Ką beje dažnai galima pasakyti ir apie stakles/robotus, ant kurių tie prietaisai buvo pagaminti. Šiuolaikinėje ekonomikoje reikia žiūrėti toliau, nei etiketė, kad nustatytum kur kas pagaminta ...Paskutinis taisė nomad; 2016.02.08, 22:43.There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).
Comment
-
Parašė nomad Rodyti pranešimąNelabai tikusi analogija. Eurozona (ir Europos Sąjunga) yra visiškai, absoliučiai, self-sufficient. Rusija - jokiu būdu. Net ir Bilenkino automobilis matyt viduje iš kokių 70%-80% importinių (dažnai ES gamintų) detalių padarytas. Taigi - jis stipriai brangs (rubliais!) krentant rublio kursui USD/EUR atžvilgiu. Vienok Mercedes ir BMW Europoje nebrangsta, net ir krentant euro kursui.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąNebrangsta net ir amerikietiškos ar kiniškos prekės. Aišku ES didelė ir dėl to uždara, bet imkim mažą rinką, pvz. Norvegija dėl beveik 50% atpigusios valiutos nenubiednėjo ir emigrantai masiškai negrįžta namo.
Comment
-
Čia mes apie tiltus ar apie miltus? Kalba čia buvo berods apie tai, kad krentant vietinės valiutos kursui itin biednėja šalys/regionai, kurios turi nediversifikuotą ekonomiką bei labiau priklauso nuo importo/eksporto (vadinti jas 'atviromis', ko gero, nėra labai tikęs žodis).
Labiau diversifikuotos ekonomikos kenčia mažiau, tačiau bottom line lieka vienas: krentant vietinės valiutos kursui krenta žmonių perkamoji galia bet kokiu atveju.Paskutinis taisė nomad; 2016.02.08, 23:19.There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).
Comment
-
Parašė TomasTipiška konservatoriaus logika:
1 - įtikima kliedesiu;
2 - jei realaus pasaulio faktai prieštarauja kliedesiui, sukuriama sąmokslo teorija paneigianti realaus pasaulio faktus;
Pvz. jaunasis konservatorius mato danguje chemtreilą. Atsineša acto, jį garina ir mato, kad chemtreilas neišnyksta. Jaunasis konservatorius kaltins Putiną, kad atskiedė actą, arba gosdepą, kad pakeitė chemtreilo cheminę sudėtį ir actas jo nebeveikia. Bet jis iš principo atmes faktą, kad chemtreilai ir acto garinimas yra kliedesys
Comment
-
Parašė Dadis Rodyti pranešimąGazeta.ru per patį Ukrainos krizės (vėliau karo) įkarštį pūtė į tą pačią propagandinę dūdą kaip ir Kisel-TV, bet žiūriu grįžo į normalias vėžes - straipsniai IMHO vėl pasidarė objektyvūs. Atsibodo meluot ar savininkai pasikeitė?
Beje, liberaliojo "Echo Moskvy" pagrindinis akcininkas - Gazpromas
Geras yra kitas straipsnis:
http://www.gazeta.ru/comments/2016/0..._8058281.shtml
Esmė jame - greitų pokyčių Rusijoje nebus, bet pokyčiai bus, ir jie neišvengiami maždaug po dešimtmečio.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąNe nesikeitė (dalis redakcijos išėjo 2014m.), tiesiog "atleido vadžias".
Beje, liberaliojo "Echo Moskvy" pagrindinis akcininkas - Gazpromas
Kažkas Rusijos medijoje tikrai darosi, akivaizdžiai padaugėjo drąsiai reiškiamo nepasitenkinimo. Būtent toje jos dalyje, kuri yra rezervuotai prokremlinė. Pvz. toks populiarus Peterburgo portalas "Rosbalt". Nuosaikiai prokremlinis dar visai nesenai pradėjo sau leisti net tokius "išsišokimus" kaip šis (ir aplamai daug atviros opozicijo pradėjo eiti):
http://www.rosbalt.ru/blogs/2016/02/06/1487285.html
Что нам делать после России?
Man ypač patiko pradžia:
России скоро не будет. Не верите мне? Поверьте заместителю главы администрации президента Вячеславу Володину, который еще в 2014-м сказал: «Есть Путин — есть Россия, нет Путина — нет России».
Ожидамая средняя продолжительность жизни мужчины у нас в стране — 65,29 лет (данные Росстата за 2014-й, свежее нет). Путину 63,33 года и, как ни верти, он смертен. А после него, по логике Володина, не будет и России.
Rusijos greitai nebus. Jei netikit manim, tai tikėkit Putino administracijos vadovo pavaduotoju, kuris pasakė: "Yra Putinas - yra Rusija, nėra Putino - nėra Rusijos". O putinui jau 63 metai, tik 2 metais mažiau nei vidutinis Rusijos vyro amžius. Greit pagal tą logiką Rusijos nebebus.
Ir toliau sau leidžia malti valdžią taip, kaip dar nesenai sunku buvo įsivaizduoti:
Она и так уже начала «не быть» — больше нет «энергетической сверхдержавы» (что, в общем, является эвфемизмом определения «сырьевой придаток Запада»). Основой экономики путинской России стало получение сырьевой ренты, дохода с продаж сырья (преимущественно нефти и газа) по ценам, которые были так высоки, что позволяли жить, не думая о будущем. Но теперь все меняется.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąNebrangsta net ir amerikietiškos ar kiniškos prekės. Aišku ES didelė ir dėl to uždara, bet imkim mažą rinką, pvz. Norvegija dėl beveik 50% atpigusios valiutos nenubiednėjo ir emigrantai masiškai negrįžta namo.
Comment
-
IEA gąsdina: naftos pasiūlos ir paklausos žirklės plečiasi
Šiemet pasaulinė naftos pasiūla paklausą viršys labiau, nei anksčiau manyta.
Tai antradienį paskelbė Tarptautinė energetikos agentūra (IEA).
http://vz.lt/sektoriai/energetika/20...rkles-pleciasi
Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąGyvenimas privers, nes daugumai naftą eksportuojančių šalių sunkūs laikai atėjo ir gyvena tik iš rezervų, beto dar ir šiaip pasiūla gali sumažėti dėl uždarytų naftos išgavimo telkinių, kur savikaina labai didelė, o paklausa vis dar stabiliai auga.
Tiek mikro lygyje, tiek korporacijų lygyje.
Comment
-
Parašė nomad Rodyti pranešimąMes labai dažnai, kalbėdami apie Kinijos 'eksporto' ekonomiką, užmirštam, kad kiniečiai sumoka labai didelius pinigus Vakarų imonėms už technologiją ir intelektinę nuosavybę.
Comment
Comment