Parašė nomad
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Sankcijų ir naftos kainų kitimo įtaka Rusijos ir kt. šalių ekonomikai (iki 2022.02)
Collapse
X
-
Psichologiškai kainas ir sumažino. Kainos krito iki rekordiniu 28 usd/barels. Fiziškai nežinau ar Iranas jau pradėjo jos eksportą, berods tik per pusmetį per žadamas pasiekti rimtesnes apsukas. Tikėtina, kad Irano veisknys dar turės atžaisti savo, tačiau kartu pradės veikti ir priešingi veiksniai, tokie kaip kad JAV skalūnų naftos pramonės susitraukimas. Taigi naftos kainos visiškai neapibrėžtos, gali būti visaip, gali būti, kad žemiausias naftos kainas pamatysim tik 2017 m., jei imtų ir paaiškėtų, kad Kinija ir kitos besivystančios šalys susiduria su rimtesnėmis ekonominės problemomis, nei manyta iki šiol.
Comment
-
Tai kodėl prieš kelias dienas buvo daug kalbų, kad "iraniečių nafta tuoj sumažins kainas dar keliais $ už statine"?
O norint nuspėti naftos pigimą užteko žinoti vien tai (2014 m. spalio straipsnis)
Why the Rockefellers Are Selling Oil Stocks, and You Should Too
http://www.fool.com/investing/genera...ks-and-yo.aspx
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąTai kodėl prieš kelias dienas buvo daug kalbų, kad "iraniečių nafta tuoj sumažins kainas dar keliais $ už statine"? Keista viskas, labai keista.
Parašė deep'as Rodyti pranešimąRinkos kaina yra formuojama ne post faktais, bet prognozem. Kad ir kur Irano nafta siuo metu laukia, rinkos jos eksporta jau ivertino.
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąSpecialiai įdedu pinigų kiekio eurozonoje ir infliacijos lygio grafiką kuris parodo, kad pinigų kiekis pats savaime dar nieko nereiškia:
Taip ir nesupratai ką rodo grafikas?
Taip vadinamas zero lower bound'as (ie žemų bei neigiamų) palūkanų kazusas, kamuojantis Japoniją nuo 90'ų pradžios, o į vakarus atslinkęs po post-Lehmano krizės - kuomet smarkiai išaugusio pigaus finansinio likvidumo srautas niekaip negali išjudinti spartesnio aggregate demand aka GDP (visuminės paklausos) ikikrizinio lygio augimo, košmarina daugelio šviesių galvų protus.
Taigi šiuo klausimu Brookings thinktank'e vyko ko gero daugiausia dėmesio sulaukus praėjusių metų econ polemika - tarp buvusių US finministro Larry Summers ir centrinio banko pirmininko Ben Bernanke.
Trumpai - pirmasis šią epidemiją įvardino kaip sekuliarios stagnacijos atmainą - kuomet pokrizinės nuotaikos/lukesčiai, nuslopinta paklausa neskatina intensyvaus investicinio, kapitalo formavimo procesu, o QE sukurtas perteklinis likvidumas nusėda saugiuose bonduose, rezervuose, santaupose bei besaikiam akcijų išpirkime etc;
ty iš esmės kaltino degradavusią demand side lygties pusę.
Antrasis - išplaukė į platesnius - tarptautinius vandenis bei kaltės šešėlį metė ant milžiniškus einamosios sąskaitos perteklius (Kinija, Vokietija, NL) bei Forex rezervus sukaupusių šalių aberacijos - saving glut'o (''taupymo vajaus''), kurios uztvindo arba eksportuoja neįtikėtiną sukaupto finansinio kapitalo pasiūlą;
ty kalta perteklinė pigių pinigų supplyside (pasiūlos) pusė, kuri augina dolerio (bondu išraiška) paklausą, o kartu ir jo lyginamąją vertę kitų valiutų atžvilgiu, tad iki minimumo mažina spaudžia palūkanas (inversine priklausomybe).
Į šią diskusiją savo monkey wrench'ą įkišo ir garsus nobelistas P. Krugmanas (kaip be jo), kuris iš esmės pritarė abiems - bet pasiūlė savo originalų sprendimo variantą.
Tad kuomet elitinis - US finansų ministro, centrinio banko pirmininko ir nobelisto triumviratas niekaip neranda bendro vardiklio, my humble educated guess sufleruoja, kad net ir Tomui ši lygtis yra plevenančioj fata morganoj, mirganti nesuprantama enigma, paslėpta neįmenamoje mįslėje, įvyniota į ezoterinę misteriją.
Parašė nomad Rodyti pranešimąPaskaityk Wikipedijoj apie tokius dalykus:
- short selling;
- margin call;
- technical correction.
į kompaniją dar reikėtų priimti.Paskutinis taisė l2ez4m; 2016.01.23, 03:41.
Comment
-
Parašė deep'as Rodyti pranešimąPacituosiu savo komentara parasyta pries 6 menesius
Rinkos kaina yra formuojama ne post faktais, bet prognozem. Kad ir kur Irano nafta siuo metu laukia, rinkos jos eksporta jau ivertino.
Parašė l2ez4m Rodyti pranešimą^O tai kaip manai pagal kokius mistinius kintamuosius formuojamos tos prognozės? Ar pagal Nostrodamo astrologinius spėjimus ar okultinius zulusų ritualus, o gal gilią ezoterinę išminti.
Ipso facto - nuolat kintanti rinkos kaina nenuilstamai yra ''nustatoma'' atsižvelgiant į jau žinomus faktus, informaciją, modelius, precedentus, pasitelkus itin komplikuotas statistinio modeliavimo, fin. duomenų analizės, stochastinių simuliacijų, euristinių sprendimo algoritmų procedūras.
Prices for futures constantly change in response to new information and reflect the adjustments being made to previous and prospective expectations.
Tai gi Captain Obvious - akivaizdu, kad tikėtinas, nors ir palyginti menkas pradinis Irano supply prieaugis (funkcija priklausanti nuo galutinio sankcijų sprendimo vote'o US kongrese, EU FAC'e bei UN inspektorių, o jei šie hipotetiškai kažką rastų įtartino, seks veto bei grįžimas back to status quo) turės papildoma spaudimą kainoms. Bet apart jo yra žymiai svarbesnių globalinių crude kainą formuojančios lygties dedamųjų, kuriuos ir norėjau pabrėžti.
Prie jau aukščiau išvardytų - galima būtų pridurti sklerotines zero bound palūkanų normas ar stagnacinius US/JAP/EU likvidumo spąstus.Paskutinis taisė l2ez4m; 2016.01.23, 04:18.
Comment
-
Parašė l2ez4m Rodyti pranešimąTad kuomet elitinis - US finansų ministro, centrinio banko pirmininko ir nobelisto triumviratas niekaip neranda bendro vardiklio, my humble educated guess sufleruoja, kad net ir Tomui ši lygtis yra plevenančioj fata morganoj, mirganti nesuprantama enigma, paslėpta neįmenamoje mįslėje, įvyniota į ezoterinę misteriją.
Gal reikia tą perteklių nudrenuoti liaudžiai? Jie tai tikrai turės kur "investuoti" - į pramogas, rūbus, maistą. Ir jiems nereikės tų finansinių rinkų
Pvz. kaip Tomas minėjo - atspausdini pinigų ir išleidi aplinkos tvarkymui. Arba aplinkosaugai. Rezultate gyvename švariau ir sveikiau. Arba padidini motynystės išmokas, kad šeimos augintų bent du vaikus.Paskutinis taisė andyour; 2016.01.23, 17:05.
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąMano tikslas buvo visai ne ezoterinis. Grafikas parodo, kad pinigų kiekio ir infliacijos priklausomybė toli gražu nėra tiesinė.
Beje įdomu Gosznakas, tais laikais spausdinęs rublius turbūt irgi penkmečio planus turėjo, kuriuos sėkmingai viršydavo. Juk turėjo socialistiniame lenktyniavime kažkaip dalyvauti.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąPvz. kaip Tomas minėjo - atspausdini pinigų ir išleidi aplinkos tvarkymui. Arba aplinkosaugai. Rezultate gyvename švariau ir sveikiau. Arba padidini motynystės išmokas, kad šeimos augintų bent du vaikus.
Aš visiškai pritarčiau Tomui, su sąlyga, kad perteklinis likvidumas nebūtų nukreiptas bukam pravalgymui - socialiniams-booduliniams transferams bei kosmetinei fasado plastikai - viešo sektoriaus ekspansijai.
O istoriškai žemiausios palūkanų normos (''pigiausi pinigai'') būtų atsakingai naudojami formuojant ilgalaikį kapitalą, ty būtų stiprinama aktyvioji valstybės balanso pusė (kuri vėliau jau niekur neišnyks it dūmas blaškomas vėjo), taip užtikrinant nuolatinį bei tvarų paklausos (bvp) augimą ilgajame horizonte:
a) investuoti (turiu omeny ne po kelių km atkarpos rekonstrukciją) į palyginti vargingą kelių, jūrų, oro, gelež. infrastruktūrą, juk geografiškai niekur nepabėgsim, esam ir liksim tranzitui palankia šalim, kodėl max neišnaudoti galimybių (ala NL, HK, SG).
Juoba infra. projektai pasaulyje paprastai neša 4-5% metinę grąžą (per rinkliavas, mokesčius, augančią paklausą), kad leistų pakankamai trumpoje perspektyvoje ~20 m. deleveragint; ar tas pats jūrų uostas vien praėjusiai metais valstybei prikrovęs (pun intended) ~600 mln. pelną, o tai jau circa 1.5% BVP - išorinis uostas leistų padvigubinti šią pajamų eilutę.
Ir ne taip kaip efemerinės pašalpos, ''duonos ir žaidimų'' politika, šie projektai tampa ne tik ilgalaikiu, nepajudinamu valstybės aktyvu - tvaraus BVP augimo garantu, bet ir skatina užimtumą, verslumą, generuoja mokesčius, legit sumažina regionų atsilikimą. Žodžiu solid nauda for many years to come.
b) investuoti į ateitį - švietimą, mokslo centrus, tech slėnius bei itin aukštą pridėtinę vertę generuojančius sektorius - pharmą, biotechą, renewables, fin. paslaugos, etc etc
c) jau turimos skolos refinansavimas (berods neseniai braliukai latviai refinansavos), kas per metus leistų sustaupyti dešimtis milijonų €; ženkliai lengvesnis skolos aptarnavimas vyriausybei leidžia formuoti švelnesnę mokestinę (fiskalinę) politiką, kas turėtų pozityviai atsiliepti - verslo lukesčių ateities projekcijai (ie tikėtini mažesni mokesčiai ateityje) arba bent jau būtų iš ko padidinti tuos pačius soc. mokėjimus.
Tad jei būtų atlikta nors pusė tiek ar bent jau matytųsi nuoširdi, neiliuzinė intencija, visiems Tomams drąsiai galima būtų pastatyti paminklą nerukatvorna.
Bet kol kas atrodo viskas kam subrendo politinis elitas - tai minimalaus atlyginimo meduolio-džiuvėsio kaišymas, kas vėlgi savaime nėra blogai šalies ekonomikai esant upswinge.Paskutinis taisė l2ez4m; 2016.01.23, 22:29.
Comment
-
Nors nieko čia keisto - juk valdžia tėra sąžiningas esamos finansiškai beraštės visuomenės atspindys.
O pagal praėjusiais metais atliktą finansinio išprūsimo analizę mes velkamės ES gale, lenkdami tik RO, BG, IT bei POR.
Beje, štai tas trumpas kvizas forumiečiams pabandymui, anyone?
Easy 5 iš 5Paskutinis taisė l2ez4m; 2016.01.23, 22:35.
Comment
-
Parašė l2ez4m Rodyti pranešimąjuk geografiškai niekur nepabėgsim, esam ir liksim tranzitui palankia šalim
Comment
-
Parašė l2ez4m Rodyti pranešimąb) investuoti į ateitį - švietimą, mokslo centrus, tech slėnius bei itin aukštą pridėtinę vertę generuojančius sektorius - pharmą, biotechą, renewables, fin. paslaugos, etc etc
Žinoma, investuoti yra geriau, nei tiesiog nejudėti į priekį, "stovėti vietoje".
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąTalino uoste krovinių pernai sumažėjo 20%, Venstpilyje - 14%, Rygoje - 2%. O jie taip pat galvojo, kad tranzitas niekur nepabėgs nuo jų.
Ty tai kad ''skaičiukai'' koreliuoja, nebūtinai reiškia, kad jie koreliuoja dėl tos pačios priežasties.
Taip kad galima vadovautis loseriu strategija bei blaškytis dėl trumpalaikių nukrypimų standartinės deviacijos ribose.
Reikia mokintis iš svetimų klaidų, kurti bei sekti savo išskirtiniu - trendu.
Comment
-
Parašė l2ez4m Rodyti pranešimąNors nieko čia keisto - juk valdžia tėra sąžiningas esamos finansiškai beraštės visuomenės atspindys.
O pagal praėjusiais metais atliktą finansinio išprūsimo analizę mes velkamės ES gale, lenkdami tik RO, BG, IT bei POR.
Atvaizdas
Beje, štai tas trumpas kvizas forumiečiams pabandymui, anyone?
Easy 5 iš 5There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).
Comment
-
Parašė l2ez4m Rodyti pranešimąBežongliruojant statistiniais faktais nereikėtų pamiršti senos kaip pasaulis statistician'o, o ir kitiems pritinkančios aksiomos - Correlation does not equal causation.
Ty tai kad ''skaičiukai'' koreliuoja, nebūtinai reiškia, kad jie koreliuoja dėl tos pačios priežasties.
Taip kad galima vadovautis loseriu strategija bei blaškytis dėl trumpalaikių nukrypimų standartinės deviacijos ribose.
Kas liečia Klaipėda - pas mus yra toks geras daiktas, kuris vadinasi "kroviniai iš Belarusijos".
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąRygos uostą dar galima priskirti šitam principui (2% galimi dėl įvairių faktorių), tai Talino 20% kritimas vadinasi "Ust-Lugos uostas Rusijoje vis didina ir didina apsukas" (jo krovos apimtys 2015 jau viršijo bendrai sudėtas Talino, Rygos ir Ventspilio apimtis).
Kas liečia Klaipėda - pas mus yra toks geras daiktas, kuris vadinasi "kroviniai iš Belarusijos".
Comment
-
Iš Baltarusijos pusės pagrindinis krovinys yra trąšos, vėl atsirado naftos produktai. O trašų didžioji dalis yra kalio, ir jie yra akcininkai terminalo uoste kuriame kraunama didžioji dalis kalio trąšų. Dar kraunamos azotinės trąšos iš Gardino, bet kiekiai kitokie, ir Gardino lokacija Klaipėda žymiai palankesnė.
Comment
-
промышленность закрыла год досрочно
в декабре 2015 года промышленный спад усилился
годовое падение промышленного производства в россии в 2015 году составило 3,4% — в декабре промышленность ускорила падение до 4,5%. результат практически полностью обеспечен снижением производства в обработке, хотя сравнительно теплая зима в россии усилила спад в промышленности за счет снижения производства в энергетике в декабре.
росстат опубликовал финальную сводку о промышленности в 2015 году — итоги промпроизводства в декабре. утешительных новостей она не содержит: уже тогда, то есть преимущественно до обвала цен на нефть, промышленность в россии ускорила темпы падения до 4,5%, итоговая цифра спада в промышленности по итогам 2015 года — 3,4%.
данные росстата показывают, что основа спада — уверенная рецессия в обработке, в декабре год к году составившая 6,1% против 5,3% годовых в ноябре и 5,9% в декабре. пик спада в обработке, напомним, пришелся на май 2015 года, когда он составлял 8,3% (за счет эффекта высокой базы). впрочем, декабрьские цифры в секторе «производство и распределение электроэнергии, газа и воды» также демонстрируют ускорение падения — с 3,5% год к году в ноябре до 6,3% в декабре — речь идет, в том числе, о теплом начале зимы в европейской части россии. цифры со снятой сезонностью и с исключением календарного фактора говорят о монотонном слабом спаде в промышленности на уровне 0,2–0,4% в месяц в течение всего четвертого квартала 2015 года.
вчера же глава минэкономики алексей улюкаев сообщил первую оценку помесячной динамики ввп в декабре — по данным ведомства, со снятой сезонностью спад составил 0,1%, что показывает продолжение рецессии не только в промышленности, но и в целом в экономике в конце 2015 года.
подробнее: http://kommersant.ru/doc/2900682
Parašė Tomas Rodyti pranešimąTuo tarpu nusileidus ant žemės - optimistinės nuotaikos sunkiosios pramonės fabrike (gamina įrangą geležinkeliams ir pan.) Rusijos provincijoje:
https://www.facebook.com/kubanzheldo...63561267225834
Daug kvadratinių raidžių, bet sutrumpinus - paskutinius kelis mėnesius fabrikas vos spėja vykdyti užsakymus.Paskutinis taisė Arunasx; 2016.01.25, 21:16.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
Comment