Parašė Lettered
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Sankcijų ir naftos kainų kitimo įtaka Rusijos ir kt. šalių ekonomikai (iki 2022.02)
Collapse
X
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąKol kas apsieis su RUR.
Atvaizdas
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąJaunieji konservatoriai vis dar tiki, kad pinigai atsiranda iš naftos. Ką gi, linkiu sėkmės
Iš naftos atsiranda kredito kortelės
Comment
-
Malonus naftos kainos grafikas, doleriais mažesnė nei 2009 metais kaina:
http://www.rbc.ru/economics/07/12/20...79470423cd34ff
EUR'as pakrito nuo tų laikų, bet vis tiek gražu.
Šiaip jau EUR buvo ir 0,87 2002'ais.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Nors yra ir tokių atsilikusių nuo realybės teiginių:
В результате сегодня трубопроводные мощности «Газпрома» по поставкам на европейский рынок примерно на 60% превышают объемы продаж (это без учета «Северного потока 2» и «Турецкого потока», каждый из которых увеличивает эти мощности еще на 20%).
...
ожидается, что через 2–3 года Америка сможет начать экспорт газа.
Bet yra labai gerų pastebėjimų:
Сибирское бессилие: почему «Газпрому» поздно строить газопровод в Китай
Но сегодня можно смело говорить, что «Газпром» опоздал с выходом на новый рынок. Причем опоздал осознанно — еще в начале 2000-х «Газпром» намертво заблокировал переговоры компании «РУСИА-Петролеум» (Ковыктинское месторождение) о строительстве трубопровода и поставках газа в Китай, которые могли начаться уже в 2006–2007-м.
вполне нормальное желание любой монополии сохранить свои позиции блокировало любые возможности развития независимой газодобычи в России. В конечном итоге РУСИА обанкротилась, Ковыкту отдали «Газпрому», а все работы на месторождении практически заморожены.
Тем временем на китайский рынок вышли среднеазиатские страны — Туркмения, Узбекистан, Казахстан, которые совместными усилиями построили уже три нитки газопроводов в Китай общей мощностью 55 млрд куб. м (на 50% больше, чем «Сила Сибири»), а год назад приступили к строительству еще одной — мощностью 30 млрд куб. м. К настоящему времени в Китае построены мощности по приему сжиженного газа на 55 млрд куб. м, а к 2017 году должны быть построены дополнительные мощности на 125 млрд куб. м в год. Поэтому если сказать, что сибирский газ в ближайшие десять лет будет критически важным для китайского энергобаланса, это станет явным преувеличением.
В связи с этим объявление «Газпромом» http://www.rbc.ru/business/30/11/201...7947552f8d3325
самого крупного в истории тендера на строительство основной части газопровода в Китай «Сила Сибири», с одной стороны, является объективно необходимым шагом для выполнения обязательств по контракту, подписанному в мае 2014 года (напомню, нефтяные цены в то время были заметно выше $100). С другой стороны, вся экономика китайского контракта и для самой монополии, и для российской экономики остается весьма проблематичной
е знаю, какие параметры закладывали в свои расчеты газпромовские финансисты и какие оценки эффективности проекта они получили, но мои прикидки показывают, что при нынешних ценах на газ положительный показатель NPV достигается лишь в самом конце 30-летнего контракта.
Вопреки своей исторической практике — сначала продай газ, потом начинай его добычу — «Газпром», теряя позиции на европейском рынке, резко нарастил свои добычные мощности, которые сегодня примерно в полтора раза превышают объемы продаж газа. Сколько миллиардов долларов бессмысленно потратила компания, боюсь, не знает никто даже внутри «Газпрома».
газпромовский пресс-релиз наполнен пышными, но совершенно бессмысленными фразами типа: «В последние годы добыча сланцевого газа в США в ряде случаев субсидировалась за счет реализации высокорентабельных проектов добычи из сланцевых залежей нефти и других жидких углеводородов, однако из-за снижения цен на нефть этот механизм утратил свою актуальность». Или: «В текущих условиях наблюдается снижение интереса к сланцевому газу в мире». И наконец, венец газпромовского эпоса: «Совет директоров подчеркнул, что снижение цен на нефть еще больше повысило конкурентоспособность поставок традиционного газа в страны Европы и АТР».
Ни о каком спаде в работе «сланцевого» механизма говорить не приходится — добыча газа в США устойчиво растет. Последний раз, когда был зафиксирован спад в объемах добычи, случился в январе—феврале 2013 года, и даже очень суровая зима начала этого года, которая привела к резкому замедлению роста всей американской экономики, не повлияла на газодобычу, выросшую на 9%.
Конечно, можно предположить, что газпромовский менеджмент неожиданно резко изменился в лучшую сторону и что именно в восточном направлении он начал мыслить стратегически долгосрочно, получив из каких-то неведомых источников информацию о потенциальном спросе Китая на газ в ближайшие десятилетия. Но что-то мне подсказывает, что расходы «Газпрома» это всегда чьи-то доходы. Нынешний менеджмент газового монополиста пришел с президентом Владимиром Путиным и уйдет вместе с ним. И он, менеджмент, это хорошо понимает. Поэтому нетрудно догадаться, какой выбор он сделает между стратегически долгосрочными интересами компании и краткосрочными интересами тех, кто зарабатывает на ее расходах.
Подробнее на РБК:
http://www.rbc.ru/opinions/economics...7947a098308684Paskutinis taisė Arunasx; 2015.12.07, 19:51.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Kaip sako mandri biržos analitikai, šiandien Brent nafta pračiupinėjo apatinę 40USD ribą ir nedrąsiai buvo nukritusi iki 39,89, bet kol kas rinka dar nenori tikėti, kad gali būti tokia kaina ir kilstelėjo laikinai iki 41, bet į dienos pabaigą meškos užsėdo ir numušė kainą į nusistovėjusią kryptį žemyn. Nedaug, "tik" -1,35%, bet ir tai džiugu matyti. Svarbu, kad nekiltų , o tabaluotis gali šalia.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
'artimiausi dešimtmečiai' labai plati sąvoka Šiaip dažnai ekonomikoje būna tokie ciklai, kai tam tikrą laiką ekonomika kyla, o po to sminga arba buksuoja vietoje. Tie ciklai paprastai nėra metai, du, o gali būti matuojami ir dešimtmečiu. Manau su nafta gali būti kažkas panašaus, paskutinį kartą toks ciklas buvo prasidėjęs 1985 m. ir tęsėsi iki 2000 m., t.y. 15 metų. Sekantys 15 metų sekė aukštų naftos kainų ir dabar jos kaina vėl nusirito. Žinoma būna tokių sukrėtimų, kai naftos kaina sminga trumpam laikui, pvz. per 2009 m. pasaulinę finansų krizę, tačiau jinai labai greitai išsikapanojo, pradėjo staigiai augti ir rekordus siekti. Manau šį kartą naftos kainos kritimas yra fundementalus, o ne momentinis. Iranas žinoma prisidės prie tų kainų mažėjimo, bet veikiausiai tie veiksniai, lemiantys naftos kainų mažėjimą, yra didesni ir už patį Iraną, dėl to vargu ar jis bus lemiamas faktorius. Saudo Arabijos galvos berods irgi buvo pasisakiusios, kad žemų naftos kainų laikotarpis užsitęs.
Comment
-
/\ Aš sieju naftos poreikį su ekonomika. Nors elektromobiliai ir biokuras tikrai apkarpys naftos pelnus. Jeigu Iranas gali patiekti naftos ir dujų tiek, kiek Rusija, tai reiškia, kad Europa norėdama suvartoti tą naftą, turės savo ekonomikas paauginti ne keliais ir ne keliasdešimt procentų. Kurios jau 10 metų nebeauga.Paskutinis taisė andyour; 2015.12.09, 00:27.
Comment
-
Manau esmė čia buvo JAV su savo skalūnų nafta. Tos technologijos taip atpigo, kad netgi prie tokių žemų naftos kainų kaip dabar JAV skalūnų naftos pramonė nebankrutuoja, gal tik kiek mažina apsukas. Tikėtina, kad tos technologijos ir toliau pigs, o skalūnus turi ne tik JAV, tačiau ir daug kitų šalių, tame tarpe ir Lietuva Dėl to labai tikėtina, kad naftos kaina išsilaikys žema dešimtečiui į priekį.
Iranas po sankcijų atšaukimo berods 1,5 mln. barelių per dieną planuoja išgauti (OPEC 31,5 mln/barelių šiuo metu išgauna). Jeigu neklystu, tai tiek Rusija, tiek JAV išgauna apie 10 mln. barelių per dieną. Iranas Rusijos nepakeis, tačiau kainoms tai gali turėti didelę įtaką.
Bet aš manau mes dažnai darom klaidą galvodami apie augančią paklausą ir negalvodami apie augantį naftos išgavimą. Naftos suvartojimas auga, o jį augina ne tiek Europa, kiek Azija su Kinija prieš akį. Tačiau naftos išgavimas turi taip pat augti, nes gyventojų skaičius naftą išgaunančiose šalyse taip pat auga, tos šalys taip pat nori palaikyti ekonomikos augimą, jos nenori užsistagnuoti, dėl to jeigu tos šalys nori augti, o naftos kaina neauga, tai jos turi didinti išgaunamos naftos kiekį. Dėl to kalbant apie tai, kad augs paklausa, nereikėtų pamiršti ir to, kad augs pasiūla.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą/\ O kada Iranas jau pradės tiekti visu pajėgumu? Žvelgiant į tai, kad Iranas gana neturtinga šalis, tai jiems ir dabartinė kaina turėtų būti gana solidi. Kažin Irano naftos pakaktų, kad kaina artimiausius dešimtmečius nesikeistų.
Comment
-
Kremlius skambina varpais: pusė Rusijos – ties bankroto bedugne
Kad Rusijoje bankrutuoja bankai ar įmonės, nėra naujiena. Tačiau paaiškėjo, kad nemokios tapo ištisos šios šalies teritorijos – respublikos, kraštai ar apskritys. Negana to, jų skolos tik didėja.
Jau net ir Kremlius skambina pavojaus varpais: iš 85 Rusijos Federacijai priklausančių subjektų net 55 skola viršijo pusę jų pajamų. O septyni regionai prasiskolino daugiau, nei surenka pinigų per metus. Rekordininkė – Mordvijos Respublika, kurios skola siekia 156,1 proc. metų pajamų.
Aukštosios ekonomikos mokyklos eksperto Aleksejaus Skopino teigimu, jau netrukus bendra regionų skola persiris per 3 trilijonus rublių (beveik 40 mlrd. eurų). Kaip ją reikės grąžinti, Rusijoje niekas nežino.
http://verslas.lrytas.lt/rinkos-puls...to-bedugne.htm
http://izvestia.ru/news/598247
— Если говорить о сумме госдолга в целом, которая превышает 2 трлн рублей, — это во многом коммерческие кредиты, цифра лично меня повергает в шок, потому что расходы на обслуживание этих кредитов составляют 645 млрд рублей. Это больше, чем всё, что мы тратим на ЖКХ или на образование и здравоохранение, — отметил парламентарий, считающий, что в первую очередь Минфин должен помочь погасить регионам кредиты иностранным банкам и не поддерживать чужие экономики.
Заместитель завкафедрой региональной экономики и экономической географии департамента прикладной экономики НИУ ВШЭ Алексей Скопин считает, что пока меры, принимаемые Минфином, недостаточны.
Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Man labiausiai įdomu kur yra tas naftos kainos dugnas, į kurį atsitrenks. Dabar nafta kainuoja <40 USD ir atrodo, kad ji dar nežada sustoti kristi. Tai kas bus Rusijoje, jeigu nafta kainuos 30 USD? Jeigu ankščiau ar tu gaudavai 100 USD už barelį, ar 110 USD nebūdavo tokio didžiulio skirtumo, bet kai tu gauni ne 40USD, o 30USD - tai jau yra labai didelis skirtumas (25%). Jeigu atsižvelgsim, kad naftos gavybos kaštai yra kokia 10-20 USD, tai gausim, kad naftos kainai nukritus nuo 40 USD iki 30 USD, pelnas krenta kone per pus. Jeigu nafta atpigs iki 30 USD ir tenais išsilaikys bent kiek ilgesnį laiką, o rublis tuo tarpu smigs iki 80-100 rublių už dolerį, tai manau turėtumėm tikėtis Rusijoje šiokios tokios panikos. O panika gali išprovokuoti daug problemių, pvz. daugybės bankų griūti. Gal Putinas ir suvaldys tą paniką, bet tik didžiulių Rusijos rezervų dėka. Putinui rezervų laikas tiksi, įdomu kada jis užsibaigs. Chodorkovskis šiandien išprognozavo, kad 2017 m, t.y. liko pora metų, bet priklausomai nuo naftos kainos, tai gali būti ir greičiau.
Comment
-
Akmens amžius baigėsi ne todėl kad pasibaigė akmenys.
O dabar apie chuilo pinigus.
Глава Сбербанка Герман Греф заявил, что в 2016 году российскую экономику ожидает рецессия. Об этом в среду, 9 декабря, сообщает ТАСС.
Ранее министр финансов Антон Силуанов заявил, что 2016 год может стать последним для Резервного фонда.
«Примерно на 2,6 триллиона рублей мы сократим объем наших резервов в 2015 году — больше чем наполовину. Все это означает, что 2016 год — это тот год, когда мы сможем последний год так тратить наши запасы, наши резервы. А дальше у нас таких ресурсов не будет», — сказал министр.
https://tvrain.ru/news/gref-399793/
O AvtoVaz atleido per šiuos metus 10% darbuotojų, pereina į 4 dienų darbo savaitę ir mažina 20% darbo uždarbį. Medinukais aišku skaičiuoja, kuris per 1,5 metų dvigubai nuvažiavo.
http://kommersant.ru/doc/2872986Paskutinis taisė Arunasx; 2015.12.09, 20:45.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
http://verslas.lrytas.lt/energetika/...uo-to-nera.htm
viršutinėje nuorodoje rašo, kad rusų išgaunamos naftos savikaina yra 16-37 dol/bar. tai greit gali būti taip, kad kaikurie gręžiniai taps nuostolingi.
Comment
-
Parašė Galis Rodyti pranešimąhttp://verslas.lrytas.lt/energetika/...uo-to-nera.htm
viršutinėje nuorodoje rašo, kad rusų išgaunamos naftos savikaina yra 16-37 dol/bar. tai greit gali būti taip, kad kaikurie gręžiniai taps nuostolingi.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Rusijos finansų ministerija kalba atvirai: reikės taupyti
Rusijos 2016 metų federalinio biudžeto nutarimą būtina pakeisti, nes infliacijos kilimo grėsmės išlieka ne tik naftos kainoms išlikus ties 40 JAV dolerių už barelį riba, bet ir kilstelėjus iki 50 JAV dolerių. Atsižvelgdama į šiuos veiksnius, Rusijos finansų ministerija siūlo pradėti taupyti lėšas, nurodo paviešintais dokumentais besiremiantis leidinys „Vedomosti“.
Institucijos atstovai mano, kad būtina biudžeto išlaidas sumažinti 5 proc., padidinti pajamas iš privatizacijos iki 1 trln. rublių, pristabdyti investicines statybas ir sutaupyti 557 mlrd. rublių iš antikrizinio fondo. Šiuos pinigus naudoti siūloma tik ekstremaliais atvejais.
„Finansiniai įsipareigojimai gerokai lenkia ekonomikos generuojamas pajamas, todėl Finansų ministerija ragina atsargiau leisti turimas atsargas“, – sakė laikraščiui anonimiškai kalbėjęs ministerijos pareigūnas.
Institucija pateikia du scenarijus: naftos kainą nurodant ties 50 JAV dolerių riba, teigiama, kad į biudžetą nebus surinkta 750 mln. rublių, o deficitas pasieks 4,1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).
Jeigu naftos kainos 2016-aisiais liks ties 40 JAV dolerių už barelį riba, biudžetui pritrūks 1,6 trln. rublių, o deficitas sieks daugiau kaip 5 proc. BVP.
http://verslas.lrytas.lt/rinkos-puls...es-taupyti.htmNepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Tiesą išrėžęs Rusijos verslininkas sukėlė skandalą
Maskvoje vykusiame ekonomikos forume verslininkas, „Management Development Group“ partneris Dmitrijus Potapenka padarė keletą skandalingų pareiškimų, o Rusijos valdžios vykdomą ekonomikos politiką pavadino „pjaustymu“. Taip pat D.Potapenka kritikavo „neįperkamas ir pernelyg dideles paskolų palūkanų normas“, o po to paprašė valdžios pamiršti verslą.
Forumo, skirto ekonominio kurso pokyčiams išorės grėsmių akivaizdoje, metu D.Potapenka pareiškė, kad išorės grėsmių nemato. Jo nuomone, būtent Rusijos valdžia šaliai sudavė keturis nokautuojančius smūgius. Šie smūgiai, pasak verslininko, tai embargas, kuris paskelbtas peržengiant rinkos ribas „konkrečiomis prisisiurbusiomis prie valstybės pareigūnų kompanijomis“, praneša rbk.ru.
Taip pat D.Potapenka sukritikavo „neįperkamas ir pernelyg dideles paskolų palūkanų normas“, įsakymą naikinti maisto produktus ir „Rotenbergo mokestį“ (turima omenyje gruodžio pradžioje surengta rinkliava už sunkiąsias transporto priemones).
https://www.youtube.com/watch?v=IXRvI0m5vgM
http://verslas.lrytas.lt/rinkos-puls...e-skandala.htmPaskutinis taisė Arunasx; 2015.12.14, 08:56.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Visokių keistų variantų gali atsirasti, kai nafta nukrenta iki trečdalio kainos, o nafta+dujos sudarė ~55% chuilo biudžeto, tai net ir tokie straipsniai yra turbūt ne iš piršto iščiulpti:
Kremlius parengė planą, kuris gali išsprogdinti Rusiją
Praėjusių metų kovo 28 dieną Vokietijos kanclerė A.Merkel Kinijos vadovui Xi Jinping'ui padovanojo „pirmąjį tikslų Kinijos žemėlapį“, sudarytą Vokietijoje 1735 metais. Jame akivaizdžiai matosi, kad visi dabartinės Rusijos Tolimieji Rytai ir net Sibiras tuo metu priklausė Kinijai.
Dabar galvoju, kad Vokietijos vadovė tikriausiai jau žinojo, koks įstatymas Rusijoje gali būti priimtas tų pačių metų gruodį, todėl ir skėlė tą akibrokštą Ukrainą puolančiai Rusijai. Šis įstatymas nepastebimai jau įteisina tame sename žemėlapyje matytą vaizdą.
Kad būtų aiškiau, kokį įstatymą 2014 metų gruodžio 29 dieną dėl tų teritorijų valdymo 50-čiai metų priėmė Rusijos Federacija, pasakysiu tik tiek, kad tose teritorijose visiškai laisvai viešpataus privatus Kinijos kapitalas, bus tiesiami keliai, statomi oro uostai, plėsis geležinkelių, lėktuvų ir automobilių kelių tinklas, jungsiantis šį kraštą išskirtinai su Kinija, aukso ir kitokių vertingų metalų kasyklas Kinijos įmonės gaus teisę valdyti be jokio konkurso.
Kadangi darbo jėgos reikės labai daug, tai numatoma kelis milijonus kinų perkelti gyventi į Tolimuosius Rytus, Kamčiatkoje, Chabarovske ir Vladivostoke bus statomos cemento ir plytų gamyklos, daugiabučių namų kvartalai, o kad kinai nepabėgtų iš atšiauraus klimato zonos, Kinijos valdžia leis jiems gimdyti vaikų tiek, kiek jie norės ir pajėgs auginti.
Gal kam jau užkliuvo mano pasakymas, kad Kinija leis Rusijos teritorijoje gyvenantiems kinams gimdyti daugiau vaikų. Taip, Kinija išsiderėjo, kad to krašto administravimo (koncesijos) metu tose teritorijose Rusijos įstatymų galiojimas bus labai apribotas ir daug kas priklausys nuo to, ką leidžia arba neleidžia Kinija.
Kinijos įstatymų viršenybė svarbi todėl, kad kinams esą būtų per sudėtinga klaidžioti rusiškų įstatymų pinklėse ir ginčytis su biurokratais, nes atstatant kraštą reikės daug dirbti. Beje, rusų biurokratų, rusiškų savivaldybių ir net policijos pamažu ten irgi nebeliks – jiems būtų sunku susikalbėti su kraštą administruojančiais kinais.
Kaip taikliai pastebėjo vienas rusų žurnalistas, tokio (rusiško) mentaliteto biurokratus ir policininkus už korupciją pačioje Kinijoje kasmet šaudo šimtais, todėl kinai nenori turėti reikalų dar ir su rusų kyšininkais.
Nemokės kinai į Rusijos biudžetą žemės ir turto mokesčių, o regiono vystymui reikalingi privatūs gyventojų ar rusiškų įmonių žemės sklypai bus perimami naujakurių žinion neatlygintinai.
Dėl tos priežasties rusai masiškai keliasi iš tų teritorijų į vakarines Rusijos žemes. Tiesa, juntama migracija ir kita kryptimi – pensininkai keliasi per Amūro upę ir įsikuria Kinijos miestuose, kur keliai švarūs, būstai pigūs, geras maistas ir juntama tvarka, nemažai ten ir rusakalbių.
Šią vasarą Rusija atidavė vienai kinų korporacijai 150 tūkst. ha pasienio zonos 49 metams. Nuomos kaina – 5 JAV doleriai per metus už vieną hektarą. Atvėrė kinams ir laisvą judėjimą į šį regioną.
Rusijos propaganda apie tai praktiškai nieko nekalba, nes šios temos Kremlius bijo. Labiausiai to, kad kažką negero suuodę nepradėtų maištauti karininkai.
Mat Kinija, suprasdama sudėtingą Rusijos politinę situaciją ir tai, kad atėjusi nauja valdžia gali pradėti juos varyti lauk arba geruoju, arba su bombonešiais ir tankais, išsiderėjo dar ir tai, kad iš jos administruojamų teritorijų būtų išvesta didžioji dalis kariuomenės.
Šiuo metu tankų, aviacijos ir desantiniai šturmo daliniai iš Tolimųjų Rytų tyliai išvedami aiškinant, kad jų reikia prie Ukrainos ir Gruzijos sienų, rengiant centrinėje Rusijos dalyje karinius mokymus ir kovojant su teroristais Sirijoje, ar kad tiesiog reikia stiprinti kitus karinius dalinius.
Bando V.Putinas aviacijos pulką įkurdinti ir Baltarusijoje, tačiau jos prezidentas kol kas nesutinka.
Rusai nuo seno budriai saugojo savo imperijos sienas negailėdami nei jėgų, nei gyvybės, o kazokai šimtmečius tai darė nepaisydami nei kieno valdžia Rusijoje ir net negaudami atlygio. Todėl Maskva baiminasi, kad sukilusi karininkija atsisakys užleisti didžiules teritorijas Kinijai.
Jau dabar internete pilna buvusių Rusijos kariuomenės karininkų raginimų, kad reikia grįžti su tankais ir stumti kinus atgal į savo šalį. Bet kur nustumsi, jeigu jau dabar, jei skaičiuosime ir nelegalius gyventojus, Chabarovske ir Vladivostoke kinų yra daugiau nei 50 proc., o nerimo apimti rusai parduoda savo būstus kinams ir išvažiuoja.
Pagal koncesijos sutartį, Rusija prisidės statant Kinijos teritorijoje, netoli sienos su Rusija, Czilin mieste, didelę naujos kartos elektra ir benzinu varomų automobilių gamyklą, kurs kartu mokslo centrus, bet visos stambios investicijos teks Kinijos teritorijai.
Akivaizdu, kad po 50 metų Tolimieji Rytai, kur dar neseniai gyveno daugiau nei 7 milijonai gyventojų, o šiuo metu liko 6 milijonai, virs kažkuo panašiu į Kaliningrado sritį. Joje po 50 metų Rusijos administravimo įsiviešpatavo rusai. Pabandyk dabar atimti, jei toks gudrus.
Pastaruoju metu migracija tame regione labai didelė. Tai greičiausiai iš visų Rusijos regionų nykstantis kraštas, jeigu skaičiuosime išvykstančius rusakalbius. Ir daugiausiai per pastaruosius dvejus metus priėmęs imigrantų, praktiškai kinų.
Kad Tolimieji Rytai neatitrūktų nuo Rusijos, dabartinis Rusijos gynybos ministras S.Šoigu buvo net siūlęs sostinę perkelti į Vladivostoką, o kiti – į Sibire ant Baikalo ežero kranto esantį Irkutską. Tačiau dabar jau vėlu.
Jeigu sujungsime visus tuos tekste aprašytus dalykus, teliks dar priminti, kad iš centrinės Rusijos pasiekti Tolimuosius Rytus ir rytų Sibirą įmanoma tik Transsibiro ir Baikalo-Amūro geležinkelių magistralėmis. Kito kelio nėra. Nebent vandens arba oro.
Rusijos kariuomenės tuose regionuose beveik nebeliks, atsiimti to krašto sausumos kariuomenei nebus kaip atvažiuoti, o jeigu važiuos, tai užteks dvejose magistralėse išardyti keletą geležinkelio pabėgių, ir atvykėliai bus sustabdyti viduryje taigos.
Rusijos įstatymai čia nebegalios, o regione dauguma gyventojų bus kinai. Ar po 50 metų Rusija sugebės tą regioną atsiimti taip lengvai, kaip ir atidavė administruoti?
Ar tokia situacija neišprovokuos konfliktų pačioje Rusijoje? Ir kam viso to reikia pačiai Rusijai?
Ekonominės priežastys tikrai labai rimtos. Tolimuose Rytuose ir Sibire yra šimtai aukso, sidabro ir net brangakmenių kasyklų, yra daug medienos, tačiau Rusijai nepavyksta pritraukti investicijų.
Tame krašte praktiškai nėra kelių, nebeliko ir darbo jėgos, o įstatymai Rusijoje dažnai besikeičiantys ir painūs. Korupcija – milžiniška. Išgauti vertingi metalai vagiami ir vežami kontrabanda į Japonija. Kaip ir brangios jūros gėrybės.
Kartą savo akimis teko įsitikinti, kokia darbo jėga liko Rusijos gilumoje.
Žiemą keliavome slidėmis per šiaurės Uralo kalnus ir baigę žygį medžiotojų namelyje sutikome ten su „vachtiorka“ atvažiavusius verslininkus. Jie per dvi dienas į aukso kasyklas turėjo nuvežti grupę darbininkų. Sutarėme, kad darbininkus parai paliks namelyje, o mus per naktį nuveš iki Intos.
Visus girtutėlius darbininkus iš mašinos teko kone rankomis išnešti, palikti lauke jie stovėjo lyg basliai atsirėmę į namelį ir negalėjo iki durų nueiti. Kelis kartus tragiškiau jie atrodė, nei mūsų valkatos sąvartyne. Veža juos ten nelegaliai į jau uždarytas aukso kasyklas dirbti tik už pavalgymą ir alkoholį. Jei kuris miršta, tai vietoje laidoja. Argi ne absurdas iškasenų turtingame krašte?
Tikriausiai Rusija galėjo kviesti investuoti japonus, pietų korėjiečius ir kitus, tačiau retas investuotojas be garantijų sutiks kišti pinigus į teritoriją, iš kurios jį gali bet kada išmesti net nepadėkojus. Be to, Kinijos režimas artimesnis Rusijai, šalis jungia ilga sausumos siena.
Rusija nusprendė pasikviesti vieną investuotoją, kuris sugebės atsivežti ir darbo jėgos, ir naujus kelius bei geležinkelių linijas nuties, sutvarkys infrastruktūrą. Tačiau buvo priversta suteikti tam investuotojui milžiniškus įgaliojimus. Rusija tiesiog neapžiojo pačių naudingiausių savo teritorijų.
Kita vertus, tiesioginės ekonominės naudos iš to Rusija negaus, nes toji teritorija bus išnuomota praktiškai dykai. Nebent prezidentas V.Putinas ir jo aplinka asmeniškai iš tos koncesijos „pasišildė“ savo kišenes. Bet kitos išeities Rusija jau nebeturėjo.
http://pasaulis.lrytas.lt/rytai-vaka...nti-rusija.htmNepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
Comment