Šiek tiek atšoko rublis. Sprendžiant iš svyravimų atrodo, kad centriniui bankui nervai nelaiko ir vis dar bando 'gelbėt'. Įdomu bus sužinoti kiek per šiandieną sumerkta rezervo dolerių bus. Vakar lyg vienos dienos rekordas buvo.
Rusijoje – finansinė panika tik gilėja. Pranešama, kad euro kursui nukritus iki 100 RUB komerciniai bankai ėmė masiškai stabdyti konvertuojamos valiutos pirkimo ir pardavimo operacijas. O kai kuriuose regionuose už eurą jau oficialiai prašoma 150 RUB.
Įdomu, kiek pvz. Kalingrade kainuoja litras benzino eurais? Nebus Iš Lietuvos po Naujų metų įvedus eurą antplūdžio pirkti pigų benziną ir kitas prekes, jei ten euras bus tokios auksinės vertės?
Įdomu, kiek pvz. Kalingrade kainuoja litras benzino eurais? Nebus Iš Lietuvos po Naujų metų įvedus eurą antplūdžio pirkti pigų benziną ir kitas prekes, jei ten euras bus tokios auksinės vertės?
Kaliningrado muitinė beveik iki minimumo apribojo privatininkų važinėjimus. Taip kad ši problema atpuolė jau prieš gerą mėnesį. Mūsų pasienio degalinės atsigauna
Verslininkas jau įvardina ir plika akimi matomus pokyčius. Žiemos atostogų rusai ir turtingi Vidurinės Azijos gyventojai važiuoja nebe į Europą, bet į Kiniją, Indiją, Krymą.
Gal tegul nebeseka pasakų. Kinijos valiuta turėtų būti irgi susijusi su doleriu.
Kad į europą nebevažiuos tai ir taip aišku, nes jie greit niekur nebevažiuos.
Dar klausimas kaip jie tas prekes gali šluoti, jeigu ten infliacija.
Tiems, kurie dar turi santaupų ir nespėjo išsikeisti į dolerius, dabar tikriausiai labiau apsimoka varyti į parduotuvę buitinę techniką pirkti, kuri dar nespėjo pabrangti, bet jau aišku kad poros mėn. laikotarpyje kainos turėtų pasivyti dolerį.
Rublis jau miręs, sekantis žingsnis bankų žlugimas. Centrinio banko pakelta palūkanų norma ne tik padaro skolinimąsi kone neįmanomu, bet ir kerta tiems, kurie jau pasiėmę paskolas. Tikėtinas sparus bankų blogų paskolų potfelio augimas, kreditavimas iš užsienio užsuktas, panika sukelta. Vienintelis, kas gali gelbėti bankus, yra valstybės parama, tik kaži ar tuose jų fonduose dar liko tiek lėšų, kad bankus išgelbėt.
Gal tegul nebeseka pasakų. Kinijos valiuta turėtų būti irgi susijusi su doleriu.
Kad į europą nebevažiuos tai ir taip aišku, nes jie greit niekur nebevažiuos.
Poilsis Kinijoje buvo tiesiog pigesnis nei poilsis Europoje (ypač Sibiro gyventojams), todėl absoliučiais skaičiais pabrango mažiau.
Poilsis Kinijoje buvo tiesiog pigesnis nei poilsis Europoje (ypač Sibiro gyventojams), todėl absoliučiais skaičiais pabrango mažiau
Sibiro gyventojams ir Tailandas šalia. Manau, kad į Europą ilsėtis vykdavo daugiau su pažintiniu tikslu. Toks Krymas Sibiro gyventojams jau tolokai Nors Kryme nesant turistų, kainos turėtų būti labai pigios, išskyrus maisto.
Nieko čia ypatingo. Kažkada Rusijoje buvo normalu kainas rašyti "Sąlyginiais piniginiais vienetais". Ir puikiausiai visi gyveno. Tik gal kiek nepatogu 10 metų per teleką žadėti dolerio žlugimą, o dabar štai jums ir prašom.
X5 Retail Group (čia toks vienas didžiausių supermarketų ir maisto produktų parduotuvių tinklų savininkas) skelbia, kad nuo sausio brangsta praktiškai visi maisto produktai jų parduotuvėse. Vidutiniškai 15 proc. Ko gero ne pabaiga. Čia jau visos bobutės pajus ...
Keli stambūs Europos bankai turi daugokai reikalų Rusijoje
Societe Generale is the bank that has the biggest absolute exposure to Russia, at 25 billion euros ($31 billion), according to Citigroup Inc. analysts led by Kinner Lakhani. That’s equivalent to 62 percent of the Paris-based bank’s tangible equity. Raiffeisen has 15 billion euros at risk in Russia, almost twice its tangible equity, and it also has the biggest exposure to Ukraine, with 4.9 billion euros, according to Citigroup. UniCredit, the third European bank strongly invested in the former Soviet Union, has 18 billion euros at stake in Russia, or 40 percent of its tangible book value, Citigroup said.
Comment