Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Referendumas dėl žemės, miškų, kitų ištelkių ir pilietinių iniciatyvų

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    taip aktyviai vyko diskusijos šioje temoje, o va ir priduso tikiuosi ir pats referendumas uždus. Ir į tą temą:
    Referendumas dėl žemės vyks birželio pabaigoje
    Referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams vyks ne anksčiau kaip birželio 29 dieną.

    Comment


      Balsuoti prieš - negalima?

      Comment


        So far so good

        Referendumo iniciatoriams – smūgis Seime

        Comment


          http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/...i-ir-zemes.htm

          Seimas patvirtino reikalavimus dirbamos žemės pirkėjams - jie įsigalios nuo šių metų gegužės, kai Lietuvoje baigsis draudimas žemę įsigyti užsieniečiams.

          Nuo gegužės 1-osios dirbamą žemę Lietuvoje leidžiama pirkti ir užsieniečiams, ir bendrovėms. Visiems bus taikomos vienodos pirkimo sąlygos. Žemę bus galima įsigyti nebūtinai toje vietovėje, kur pirkėjas gyventų. Tačiau jos įsigijimas bus siejamas su žemės ūkio produkcijos gamyba, o įsigytą žemę bus privalu dirbti 5 metus ir tik tada būtų galima ją parduoti.

          Norintiems įsigyti dirbamos žemės, reikės įrodyti, kad jie turi patirties - trejus metus jau ūkininkavo arba mokėsi su žemės ūkiu susijusios specialybės.

          Comment


            Kaip komentavau jau interneto erdvėje... norint įsigyti žemės reikės 3 metų patirties, o norint būti ministru - nereikia visai jokių reikalavimų atitikti. Juokinga ir tiek.

            Comment


              Marazmo triumfas: prieš refrendumą tiek kovojęs Seimas priėmė įstatymą, kuriuo įtvirtino tokius pačius bukagalviškus ir niekam nereikalingus apribojimus, taip kad referendumo organizatoriai laimėjo dar net nesurengus referendumo.
              Got sun in my face, sleeping rough on the road

              Comment


                na kaip, perskaičius lrytas pateiktą santrauką, tai matosi, kad dauguma superkvailų pasiūlymų nepriimti, pvz:
                Seimas nepritarė jos siūlymams leisti žemę Lietuvoje įsigyti tik tiems, kurie susikalba lietuviškai bei mokėjo mokesčius Lietuvoje, nekelia grėsmės jos nacionaliniam saugumui, suverenitetui ar teritorijos vientisumui, konstitucinei santvarkai ir bus pateikę įrodymus dėl ypatingų (finansinių, kultūrinių, giminystės, šeimos ir kilmės) ryšių su Lietuva ar vietos, kur norės įsigyti žemės, bendruomene.
                tai dar ne taip blogai

                Comment


                  Žemės pardavimo galvosūkis: stebinsime pasaulį griežtumu
                  Marius Jokūbaitis 2014-04-26
                  Lietuva pasirinko vieną griežčiausių būdų riboti žemės pardavimą užsieniečiams. Dalis reikalavimų pasiskolinta iš kitų valstybių, bet kai kuriais saugikliais išsiskirsime visoje Europos Sąjungoje.

                  Žemės pardavimo užsieniečiams saugiklius skubotai svarsčiusi Lietuvos valdžia žadėjo perimti geriausią patirtį iš kitų šalių.

                  Pažadą įgyvendino tik iš dalies: šią savaitę Seimo paskubomis priimtose įstatymo pataisose reikalavimai smulkiesiems žemės pirkėjams yra panašūs kaip ir kitose artimose valstybėse, rašo „Lietuvos rytas“.

                  Tačiau teisininkai išsyk pastebėjo, kad į didesnį žemės plotą nusitaikiusiems užsieniečiams ir saviems ūkininkams Lietuvos valdžia yra daug griežtesnė nei kitų Europos Sąjungos valstybių.

                  Estai seniai aplenkė

                  Lietuva ir Latvija jau kitą savaitę atveria žemės rinką užsieniečiams, Estija tai padarė dar 2011-aisiais.

                  Visos trys Baltijos valstybės beveik be jokių apribojimų parduos žemę užsieniečiams, norintiems įsigyti iki 10 hektarų plotą.

                  Pavyzdžiui, Estijoje, norint įsigyti žemės ūkio paskirties žemės iki 10 hektarų, iš esmės jau seniai nereikia jokių leidimų.

                  Lietuvoje tokio leidimo irgi nereikės, tačiau bus skaičiuojamas bendras turtas – anksčiau įsigyta žemė ir naujas plotas.

                  Parduos tik žemdirbiams

                  Lietuvoje daug kritikos sulaukė parlamentarų sprendimas leisti parduoti žemę tik su žemdirbyste susijusiems asmenims. Fiziniai asmenys privalės turėti su žemės ūkiu susijusį išsilavinimą arba būti įregistravę ūkininko ūkį.

                  Estijoje irgi galioja panašūs apribojimai. Jei nori įsigyti daugiau nei 10 hektarų žemės ūkio paskirties žemės, turi gauti apskrities valdžios sutikimą ir įrodyti, kad esi žemdirbys, o ne spekuliantas.

                  Lietuvoje reikės kreiptis į Nacionalinę žemės tarnybą, rašo „Lietuvos rytas“.

                  Patirties iš pirkėjų reikalauja ne tik Baltijos šalių, bet ir daugelio Vidurio ir Rytų Europos šalių saugikliai. Pavyzdžiui, Estijoje stambių plotų pirkėjai privalo turėti bent trejų metų žemdirbystės patirties. Panašiai yra ir Latvijoje.

                  Lietuvoje iš pirkėjų reikalaujama ir atitinkamo žemės ūkio srities išsilavinimo. Tačiau teisininkai mano, kad mūsų šalyje tai prasilenkia su Konstitucija.

                  Mat dar 2002 metais Konstitucinis teismas konstatavo, kad pagal Konstituciją neleidžiama riboti asmens teisės į nuosavybę, atsižvelgiant į asmens išsilavinimą.

                  Tąkart buvo iškilę neaiškumų dėl to, ar gali verslininkai, neturintys farmacininko išsilavinimo, įsigyti vaistines.

                  Bankininkai taps žemdirbiais?

                  Tačiau kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių. Lietuvos išskirtinumas prasideda nuo saugiklių ketinantiems įsigyti daugiau nei 10 hektarų.

                  Daugiausia kritikos sulaukė reikalavimas žemę prilyginti akcijoms. Kitaip tariant, daugiau nei 10 hektarų turinčioms bendrovėms perleisti akcijas bus keblu.

                  Teisininkai teigia, kad tai panašu į absurdą, nes tokio reikalavimo nėra nė vienoje ES valstybėje.

                  Žemės plotus Lietuvoje valdo ir su žemės ūkio veikla visai nesusijusios verslo bendrovės.

                  „Daugiau nei 10 hektarų žemės ūkio paskirties žemės turi nemažai Lietuvoje registruotų bendrovių, kurios arba visai neužsiima žemės ūkio veikla, arba žemės ūkio veikla nėra jų pagrindinis verslas, įskaitant ir Lietuvoje registruotus komercinius bankus“, – teigė advokatų kontoros „Lawin“ advokatas Simas Gudynas.

                  Pasak jo, užsienio investuotojams Lietuvoje bus apribotos galimybės perleisti turimas akcijas.

                  Be to, Lietuva rizikuoja prajuokinti Europą ir tuo, kad biržoje kotiruojamų bendrovių, kurios turi žemės, akcijų galės įsigyti tik su žemdirbyste susiję asmenys.

                  Kelia nuostabą, kaip tokia idėja buvo palaiminta Seime: juk akcijas perka kas nori, jų yra įsigiję ne tik pavieniai pirkėjai, bet ir pensijų bei investiciniai fondai.

                  „Tokio reikalavimo nėra nė vienoje šalyje.

                  Juk biržoje sandoriai vyksta automatiškai, nesigilinant, kas yra pirkėjas.

                  O dabar, regis, tam tikrų bendrovių akcijas galės pirkti tik žemdirbiai. Juk tai absurdas“, – stebėjosi S.Gudynas.

                  Teisininkas mano, kad dėl to gali atsirasti investicinių ginčų prieš Lietuvą.

                  Pereinamųjų laikotarpių nėra

                  Latvija saugiklių įstatymą rengė panašiu metu kaip ir Lietuva, nes žemės pardavimas užsieniečiams atsivers tą pačią dieną.

                  Tačiau mūsų kaimynai nesiryžo įvesti tokių griežtų reikalavimų.

                  Pavyzdžiui, Latvijoje žemės pirkėjas gali arba deklaruoti žemę, arba tuoj pat pateikti išsimokslinimą patvirtinantį įrodymą. O žemės ūkio veiklą reikia pradėti per pirmuosius trejus metus.

                  Lietuvoje pirkėjas turi būti ir žemdirbys, ir iškart deklaruoti žemę, ir pradėti joje veiklą be jokių pereinamųjų laikotarpių.

                  Kai kurie žemdirbiai lygesni už lygius

                  Profesionalūs žemdirbiai ar bendrovės ir toliau galės valdyti ne daugiau kaip 500 ha žemės. Pagal šį rodiklį Lietuva ir toliau lieka išskirtinė regione. Panašų ribojimą taiko tik Vengrija, leidžianti šeimos ūkiui valdyti iki 500 ha.

                  Tačiau Lietuvos Seimas padarė išimtį gyvulininkyste užsiimantiems ūkininkams. Jiems toks ribojimas nebus taikomas.

                  Teisininkai mano, kad tai jau dvelkia diskriminacija. „O kuo prastesni grūdininkai ir kitų kultūrų augintojai? Tai akivaizdi diskriminacija“, – įsitikinęs S.Gudynas.

                  Comment


                    Kas labiausiai tais saugikliais nepatenkinti? Liberalai. Kodėl? Todėl, kad žeme taip laisvai negalės spekuliuoti bankai ir investiciniai fondai (jei tie saugikliai realiai veiks). Siūlo prezidentei tuos saugiklius vetuoti, vaidina ginantys asmenų teises į nuosavybę. Nuo kada liberalams parūpo privatūs asmenys? Visa tai makaronai - liberalai gali ginti nebent stambaus verslo teises.
                    Liberalas Remigijus Šimašius sako, kad žemė yra prekė ir gamybos priemonė, tad tam, kad ji būtų naudinga, reikia leisti ja disponuoti.
                    http://www.15min.lt/naujiena/verslas...sma-313-422033
                    O Seimas nutarė, kad žemė kartu ir nacionalinis turtas. Žinoma, eiliniam liberalui tai per aukštos materijos. Jie supranta tik argumentus pirkti-parduoti-uždirbti.
                    Saugiklių trūkumas nebent tas, kad žemę dirbusiam užsieniečiui turėtų būti paprasčiau įsigyti žemės nei žemės nedirbusiam lietuviui. Bet liberalams rūpi ne tas aspektas.
                    Paskutinis taisė senasnamas; 2014.04.26, 18:35.

                    Comment


                      Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                      Nuo kada liberalams parūpo privatūs asmenys?
                      Tai kad visada liberalams rūpi privataus asmens laisvės.

                      Comment


                        Tik ne Lietuvoje ir ne Šimašiui . Vienas dalykas oficialūs postulatai, kitas dalykas reali veikla ir jos rezultatai.

                        Comment


                          Nieko.. užtat Karbauskiui vieninteliam rūpi doras eilinis Lietuvos pilietis ir jo teisės!

                          Comment


                            R. Karbauskiui irgi kai kas nepatinka - pvz., apribojimas iki 500 ha .

                            Comment


                              Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                              R. Karbauskiui irgi kai kas nepatinka - pvz., apribojimas iki 500 ha .
                              Kaip tik patinka! Nes jis turi radęs būdus kaip jį apeiti. Todėl jis ir yra vienas aktyviausių referedumo finansinių remėjų. Turėti 30 000 ha žemės, kai tavo konkurentai gali disponuoti "tik" 60 kartų mažiau - didelis konkurencinis pranašumas.

                              Comment


                                Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                                Kas labiausiai tais saugikliais nepatenkinti? Liberalai. Kodėl? Todėl, kad žeme taip laisvai negalės spekuliuoti bankai ir investiciniai fondai (jei tie saugikliai realiai veiks).
                                Nuo kada bankai spekuliuoja žeme? Ir kokie fondai investuoja į NT? Nei pensijų nei draudimo - niekad nesiūlė.

                                Comment


                                  Na, chebra, tai koks galutinis bendras sprendimas? Ignoruojam referendumą ar vis gi einam ir balsuojam prieš?

                                  Comment


                                    Saugikliai trukdo tokioms įmonėms
                                    Nuo vienos didžiausių Lietuvos investicijų bendrovės „Invalda LT“ atskirta žemės sklypų valdymo bendrovė „INVL Baltic Farmland“, kuri trečiadienį debiutuoja "Nasdaq OMX Vilniaus" biržoje, nebegali pirkti daugiau žemės sklypų ar juos valdančių įmonių, teigia Darius Šulnis, „Invaldos LT“ prezidentas.
                                    Plačiau: http://vz.lt/article/2014/6/3/i-birz...#ixzz33bf0HyRg

                                    Comment


                                      Nupirks žemę kaip iš aborigenų už popierėlius, kurių gali tie, kas perka, prisipaišyti, kiek tik nori. Kur visos tos tautos, iš kurių Vakarai už stiklinius karolius žemes pirko??? Gal dabar kiti laikai? Ir kodėl vakarietis čia Lietuvoje mums turėtų kurti geresnį gyvenimą? Jis sau jį kurs, o ne mums, aborigenai visuomet galiausiai tampa kliūtimi ir nuvaromi net nuo žemės, kuri jiems priklauso, jei tik šalia atsiranda pakankamas skaičius svetimšalių savininkų. Kam priklauso nuosavybė (įskaitant ir žemę), tam priklauso ir reali valdžia. O tai, kad jau dabar reali valdžia yra tik marionetė, išpardavus žemes, netgi anksčiau ar vėliau gali nebeprireikti ir jos. Šeimininkai vadovaus tiesiogiai. Prie to ir einama. Beje, kas uždraus Rusijai per statytinius supirkinėti? Ir tik nereikia čia Rusija bei Putinu gąsdinti. Be karo paims. Šiais laikais Tėvynė nebeišduodama, ji tiesiog parduodama...

                                      Comment


                                        Niekas neprisipaišo pinigų tiek, kiek nori. Dabar ne XVI ir ne XIX a., kad žemės nuosavybė yra valdžios garantas, ypač kalbant apie pavienius asmenis. Šitą, o kas dabar trukdo pirkti tą žemę tiems, kurie realiai superka didelius žemės plotus? Realiai niekas. Taigi nereikia perdėti ir vadovautis kažkokias nerealiais baubais. Ir neteko girdėti kokio nors atvejo dėl to, jog koks nors užsienietis Lietuvoje turintis privačią nuosavybę čia elgtųsi kaip koks feodalas. Ko nepasakysi apie mūsų getuose užsidariusius turčius, kuriems jokie įstatymai negalioja.
                                        Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                                        Nupirks žemę kaip iš aborigenų už popierėlius, kurių gali tie, kas perka, prisipaišyti, kiek tik nori. Kur visos tos tautos, iš kurių Vakarai už stiklinius karolius žemes pirko??? Gal dabar kiti laikai? Ir kodėl vakarietis čia Lietuvoje mums turėtų kurti geresnį gyvenimą? Jis sau jį kurs, o ne mums, aborigenai visuomet galiausiai tampa kliūtimi ir nuvaromi net nuo žemės, kuri jiems priklauso, jei tik šalia atsiranda pakankamas skaičius svetimšalių savininkų. Kam priklauso nuosavybė (įskaitant ir žemę), tam priklauso ir reali valdžia. O tai, kad jau dabar reali valdžia yra tik marionetė, išpardavus žemes, netgi anksčiau ar vėliau gali nebeprireikti ir jos. Šeimininkai vadovaus tiesiogiai. Prie to ir einama. Beje, kas uždraus Rusijai per statytinius supirkinėti? Ir tik nereikia čia Rusija bei Putinu gąsdinti. Be karo paims. Šiais laikais Tėvynė nebeišduodama, ji tiesiog parduodama...
                                        Paskutinis taisė Tfmachine; 2014.06.03, 23:19.

                                        Comment


                                          Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
                                          Niekas neprisipaišo pinigų tiek, kiek nori. Dabar ne XVI ir ne XIX a., kad žemės nuosavybė yra valdžios garantas, ypač kalbant apie pavienius asmenis. Šitą, o kas dabar trukdo pirkti tą žemę tiems, kurie realiai superka didelius žemės plotus? Realiai niekas. Taigi nereikia perdėti ir vadovautis kažkokias nerealiais baubais. Ir neteko girdėti kokio nors atvejo dėl to, jog koks nors užsienietis Lietuvoje turintis privačią nuosavybę čia elgtųsi kaip koks feodalas. Ko nepasakysi apie mūsų getuose užsidariusius turčius, kuriems jokie įstatymai negalioja.
                                          Aš, kaip žmogus įtarus, matau tokią grėsmę. Įstatymai Lietuvoje parašyti mažaraščių. Taigi, kas gali garantuoti jog žemės nenupirks Vokietijoje registruota Rusijos firma ir darys ten ką tik nori.
                                          Vokiečiai jau davė mums gerų pavyzdėlių, štai kad ir su atominės elektrinės talpų gamyba, kai paskui pasirodė kad vokiška Nukem tai de facto yra Rusijos firma. Dabar turime bėdų.
                                          Dar ką tik paaiškėjo, kad nežiūrint į visą padėtį Ukrainoje Vokietija stato Rusijai specnazo treniruočių poligonus ir treniruoja žaliuosius žmogeliukus kaip vesti šiuolaikinį karą.
                                          Šiais laikais pasitikėti negalime niekuo.
                                          Pasitikėti galėtume tik savo karine galia (džoukas) arba jei JAV būtų pristačiusi Lietuvoje daugybę bokštų ir siurbtų naftą.
                                          Todėl manau, kad kol padėtis aplink visiškai neaiški, reikia atidėlioti tą pardavimą kiek tik įmanoma.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X