Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Referendumas dėl žemės, miškų, kitų ištelkių ir pilietinių iniciatyvų

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    nomad: Prancūzija turi vieną liberaliausių NT isigijimo užsienio subjektams režimų - bet kurios paskirties žemės, beje.
    Pra­ncū­zų tiks­las - sta­bi­lūs ūkiai
    Pra­ncū­zi­jo­je že­mės par­da­vi­mas taip pat tu­ri bū­ti ap­ro­buo­tas vie­ti­nės val­džios ins­ti­tu­ci­jų.
    Lie­tu­vos ag­ra­ri­nės eko­no­mi­kos ins­ti­tu­to par­eng­to­je in­for­ma­ci­jo­je ra­šo­ma, kad Pra­ncū­zi­jo­je že­mės par­da­vi­mo reg­la­men­ta­vi­mą pri­žiū­ri ins­ti­tu­ci­ja, va­di­na­ma SA­FER (So­ciétés d‘ Amé­na­ge­ment Fon­cier et d‘ Etab­lis­se­ment Ru­ral). Tai vie­tos val­džios ins­ti­tu­ci­ja, ku­rios spe­cia­li pa­skir­tis – pa­lai­ky­ti ūki­nin­kų, ypač jau­nų­jų, įsi­kū­ri­mą, že­mės ir ūkių kon­so­li­da­ci­ją bei kai­mo že­mės rin­kų skaid­ru­mą. Ši ins­ti­tu­ci­ja vi­suo­met pri­va­lo rea­guo­ti, jei­gu ky­la įta­ri­mų, jog vyk­do­ma spe­ku­lia­ci­ja.
    Apie kiek­vie­ną že­mės ūkio pa­skir­ties že­mės par­da­vi­mo at­ve­jį tu­ri bū­ti pra­neš­ta vie­tos SA­FER. Tai tu­ri pa­da­ry­ti no­ta­ras, įtei­si­nan­tis san­do­rį. SA­FER tu­ri per du mė­ne­sius pa­tvir­tin­ti ar­ba at­mes­ti san­do­rį. Kai san­do­ris ne­ati­tin­ka ins­ti­tu­ci­jos įgy­ven­di­na­mų tiks­lų, SA­FER pra­de­da par­da­vė­jo ir pir­kė­jo dis­ku­si­ją, kad pa­siek­tų abi­pu­sį su­si­ta­ri­mą, ku­ris ge­riau ati­tik­tų SA­FER tiks­lus.
    Jei tarp par­da­vė­jo ir pir­kė­jo su­si­ta­ri­mas ne­pa­sie­kia­mas, SA­FER ga­li nau­do­tis pir­mu­mo tei­se, pa­vyz­džiui, jei yra svar­bes­nių ap­lin­ko­sau­gos tiks­lų ar­ba ti­kė­ti­na, jog vyks­ta spe­ku­lia­ci­ja že­me. Ga­li bū­ti, kad par­duo­da­mas že­mės plo­tas yra per di­de­lis, nes vie­nas iš SA­FER už­da­vi­nių - ri­bo­ti ūkių di­dė­ji­mą. Ta­da ši ins­ti­tu­ci­ja sten­gia­si su­da­ry­ti ki­tą su­si­ta­ri­mą, ku­ris ge­riau ati­tik­tų sa­vi­val­dos tiks­lus, pa­vyz­džiui, par­duo­ti že­mę ki­tam pir­kė­jui ar­ba ją iš­nuo­mo­ti.
    Rū­ta Bi­čiu­vie­nė, Že­mės ūkio rū­mų (ŽŪR) Tarp­tau­ti­nio sky­riaus ve­dė­ja sa­ko, kad se­no­sios ES ša­lys yra įsi­ve­du­sios dau­gy­bę sau­gik­lių, to­dėl nors že­mę už­sie­nio ša­lių pi­lie­čiai teo­riš­kai įsi­gy­ti ga­lė­tų, ta­čiau pra­ktiš­kai tai su­nkiai įma­no­ma.

    Pa­vyz­džiui, kai ku­rio­se ša­ly­se, no­rė­da­mas įsi­gy­ti že­mę, žmo­gus tu­ri bū­ti tos ša­lies pi­lie­tis ne ma­žiau nei 5 me­tus, lais­vai kal­bė­ti tos ša­lies kal­ba ir pan. Tuo tar­pu nau­jo­sios ES ša­lys na­rės įpa­rei­go­ja­mos že­mės ūkio pa­skir­ties že­mės par­da­vi­mą vi­siš­kai li­be­ra­li­zuo­ti.

    „Šio že­mės rin­kos li­be­ra­li­za­vi­mo nie­kas ne­lau­kia ir mė­gi­na im­tis kaž­ko­kių veiks­mų. An­tai Veng­ri­ja, ma­no ži­nio­mis, yra pri­ėmu­si įsta­ty­mą, pa­gal ku­rį vi­siš­kai bus drau­džia­mas že­mės ūkio pa­skir­ties že­mės įsi­gi­ji­mas ne Veng­ri­jos pi­lie­čiams. Pa­tys veng­rai ti­ki­si dėl to at­si­dur­ti Eu­ro­pos tei­sin­gu­mo teis­me, ta­čiau šį kon­tra­ver­siš­ką įsta­ty­mą veng­rų par­la­men­tas vis tik pri­ėmė. Ru­mu­nai ža­da, kad nuo 2014 m. sau­sio 1 d. že­mės ūkio pa­skir­ties že­mės par­da­vi­mui įsta­ty­muo­se at­si­ras dau­gy­bė sau­gik­lių, ku­rie taip pat tu­rė­tų ap­sau­go­ti jų že­mės rin­ką“, - sa­kė R.Bi­čiu­vie­nė.
    http://lzinios.lt/lzinios/Ekonomika/...vivalda/166915

    Comment


      Ir ką gi tas SAFER daro, jeigu užsienietis perka brangiau, nei vietiniai ūkininkai sutinka mokėti? Atsakau - nieko nedaro. Ir kai kinietis perka pilį su vynuogynais, tai irgi nieko nedaro, nes neturi šitiek pinigų. Efektyviausiai jie veikia, kai kas nors skubiai ir pigiai pardavinėja žemę, tai tada nusiperka ir parduoda vietiniams. Bet pas mus jau įstatymu baigia įtvirtinti, kad kaimynai ir taip turi pirmumo teisę. Dar SAFER užsiima švietimu, skelbia straipsnius apie vis mažėjančius žemdirbystės plotus ir pan.
      Manau, kad dar agentūra daro tokį šalutinį efektą kaip pinigų plovimo ir visokių maklių prevencija - jeigu kas nors pabando per pigiai parduoti, tai ateina ir nusiperka. Bijau, kad lietuviškas žemėtvarkininkų verslo modelis, kai iš blogai informuotų žmonių pusvelčiui susiperka žemes (arba reikalauja pusvelčiui parduoti už dokumentų sutvarkymą), šitoje vietoje ir pasibaigtų.
      Įdomu, kodėl senasnamas šitų dalykų nerašo, negi toks tiesos karys tendencingai parinkinėja informaciją? Apie Vengriją išvis patyliu - jau uždraudė jų pačių teismas tą įstatymą.
      Paskutinis taisė balietis; 2014.01.30, 16:15.

      Comment


        Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
        http://lzinios.lt/lzinios/Ekonomika/...vivalda/166915
        Pa­vyz­džiui, kai ku­rio­se ša­ly­se, no­rė­da­mas įsi­gy­ti že­mę, žmo­gus tu­ri bū­ti tos ša­lies pi­lie­tis ne ma­žiau nei 5 me­tus, lais­vai kal­bė­ti tos ša­lies kal­ba ir pan. Tuo tar­pu nau­jo­sios ES ša­lys na­rės įpa­rei­go­ja­mos že­mės ūkio pa­skir­ties že­mės par­da­vi­mą vi­siš­kai li­be­ra­li­zuo­ti.

        Dar vienas VBSinis šaltinis - kažkas kažką apie kažką girdėjo.

        Kokioje konkrečiai šalyje yra toks apribojimas? Kodėl straipsnio autorius ir kalbinamas eGZpertas konkerčiai neįvardina, o plaukioja abstrakčiom frazėm "kai kuriose šalyse", "ir panašiai". Tokių teiginių neįmanoma paneigti, nes visiškai neaišku, apie ką kalbama.

        Comment


          Platesnį vaizdą reikėtų matyti vietoj knaisiojimosi po smulkmenas, kur ten Prancūzijoje koks nors ūkininkas gali ar negali žemę pirkti, ar ten kur nors Australijoje koks nors klausimas sprendžiamas referendumu. Kažkoks bukas mąstymas susiaurinti viską iki šūdsmulkmenių ir ne daugiau.

          Esmė tame, kad referendumas yra piliečių balsavimas, demokratijos svarbus elementas. Jeigu referendumo dalyvius nurašome kaip runkelius, tai taip pat nurašyti reikia ir politines partijas išrinkusius, nes ten irgi tada runkeliai. Kritikai sakydami, kad referendumo balsuotojai ar rengėjai blogi, lygiai taip pat sako, kad pvz konservatorių partija bloga ir jos rinkėjai blogi, nes esmė ta pati - rinkėjai tie patys.

          Tiesiog kiekviena pilietinė iniciatyva yra konkurencija biurokratams, politikams. Jie gavę vietas Seime, netrukus tampa nepopuliarūs ir dirba tiek, kiek reikia jų partijoms. Štai esmė. Referendumas palyginus yra nedidelė piliečių galimybė kažką keisti, bet ir ji yra suvaržyta, reikalavimai per aukšti, taigi net ir tą referendumą surengti yra sudėtinga. Taip yra dėl to, kad būtent valdžia yra posovietinė, kuri nenori konkurencijos, bijo piliečių, jų neugdo.

          Čia mėgstama kritikuoti ir runkelių ieškoti. Tai ką padarė mokykla Lietuvoje, kad piliečiai būtų, o ne runkeliai? Kur tas ugdymas? Sąmoningumas? Drauskime dar daugiau, reik apskritai tada referendumo galimybę panaikinti. Kopijuokime Rusiją. O po to stebėtis reikia, kodėl tokia situacija. O lengviausia rodyti pirštuku į kitus - runkeliai ten, runkeliai dar va ten. Čia toks bukas mąstymas, kai žmogus net nesuvokia esmės, o kažkur ieško smulkmenose atsakymų. Atsakymas yra - nėra ugdoma pilietinė visuomenė, nėra suteikiami įrankiai jai augti, esama situacija patogi valdžiai. Vietoj to, kad situaciją keisti, norima amžinai uždėti tą užrašą "runkeliai" ir tiek to darbo.

          O juokingiausia, kad stojimo į ES referendumas buvo abejotinas ir gal net ne visai teisėtas. Taigi visa ta kritika ir runkelių ieškojimas gal turėtų būti pradėtas nuo ES referendumo. Gal ten buvo blogai? O gal apskritai visi rinkimai yra blogi? Nes runkeliai negali rinkti teisingai. Kokių alternatyvų yra? Komunistų partija - protingiausių žmonių partija ir valdžia? Ar tiesiog aklai vykdyti ES direktyvas ir kopijuoti ES įstatymus? Tada nereikės runkelių pagalbos Seimo rinkimuose ir galima bus sutaupyti - nereikės Seimo, po to nereikės Prezidento. Kam reikalingi tie nacionalistiški atributai?

          Comment


            Kas kam meluoja:

            Straipsnis apie stojimo sutarties lietuvių kalba varianto prieinamumą:
            Lietuvos stojimo į ES sutartis - lietuviškai (2003 m. kovo 31 d.)

            Vikipedijos puslapis apie referendumą buvo redaguotas:
            2013 m. kovo 14 d. (priešpaskutinio redagavimo) versija:
            http://lt.wikipedia.org/w/index.php?...&oldid=4356466
            šioje versijoje nė neužsiminta apie balsų pirkimus (nėra aukščiau cituojamų eilučių).

            2014 m. sausio 28 d. (paskutinės redakcijos) versija:
            http://lt.wikipedia.org/wiki/2003_m....S%C4%85jungoje

            Galite palyginti visas ankstesnes versijas:
            http://lt.wikipedia.org/w/index.php?...action=history

            Pakeitimus atliko anonimis redaktorius, ip: 78.61.58.98


            Tai tiek trumpai informacijos.

            P.S. Informacijos apie galimybes gauti nuolaidas prabalsavus referendume nėra ir Google paieškoje. Atsirado tik pastarųjų dienų straipsniuose.
            Paskutinis taisė Creatium; 2014.01.30, 17:50.

            Comment


              Nerijaus Mačiulio pastebėjimai "referendumo" tema

              Parašė N.Mačiulis
              Referendumai yra puiki priemonė išgirsti ir atsižvelgti į piliečių nuomonę - bet kuriuo klausimu. Ar nereikėtų pradėti rinkti parašus referendumui dėl kelių pakeitimų LR Konstitucijoje:
              1) Minimalus mėnesinis atlyginimas visuomet turi būti didžiausias pasaulyje.
              2) Bazinė valstybės pensija - ne mažesnė nei 1000 eurų.
              3) Draudžiama taikyti bet kokius gyventojų pajamų mokesčius.
              4) Minimalios indėlių palūkanos - 5 proc., o maksimalios paskolų palūkanos - 2 procentai.
              5) Seimo narius, nevykdančius priešrinkiminių pažadų, kartą per savaitę nuplakti Lukiškių aikštėje ir transliuoti per nacionalinę televiziją.
              Tikiuosi, kad tautiečiai neprieštaraus. Su meile demokratijai.
              (Plačiau apie tai šio vakaro TV3 žinių dienos komentare).
              Dar reiktų pridėti punktą dėl visų "paprastų eilinių žmonių" atleidimo nuo bet kokio darbo ir mėnesinių 10000Lt pašalpų iki gyvos galvos. Ir dar būtų galima uždraudsti gėjus.
              Paskutinis taisė John; 2014.01.30, 17:55.

              Comment


                Parašė balietis Rodyti pranešimą
                Ir ką gi tas SAFER daro, jeigu užsienietis perka brangiau, nei vietiniai ūkininkai sutinka mokėti? Atsakau - nieko nedaro. Ir kai kinietis perka pilį su vynuogynais, tai irgi nieko nedaro, nes neturi šitiek pinigų. Efektyviausiai jie veikia, kai kas nors skubiai ir pigiai pardavinėja žemę, tai tada nusiperka ir parduoda vietiniams. Bet pas mus jau įstatymu baigia įtvirtinti, kad kaimynai ir taip turi pirmumo teisę. Dar SAFER užsiima švietimu, skelbia straipsnius apie vis mažėjančius žemdirbystės plotus ir pan.
                Manau, kad dar agentūra daro tokį šalutinį efektą kaip pinigų plovimo ir visokių maklių prevencija - jeigu kas nors pabando per pigiai parduoti, tai ateina ir nusiperka. Bijau, kad lietuviškas žemėtvarkininkų verslo modelis, kai iš blogai informuotų žmonių pusvelčiui susiperka žemes (arba reikalauja pusvelčiui parduoti už dokumentų sutvarkymą), šitoje vietoje ir pasibaigtų.
                Įdomu, kodėl senasnamas šitų dalykų nerašo, negi toks tiesos karys tendencingai parinkinėja informaciją? Apie Vengriją išvis patyliu - jau uždraudė jų pačių teismas tą įstatymą.
                Būtent, nieko jie ten nedaro praktikoj ... Teorijoj, maža kokie institutai egzistuoja, ypač tokiose senose demokratijose. Anglijoje, teorijoje, ir už raganavimą dar baudžiama, nur ir kas iš to? O apie 'preemption rights' galiu iš savo asmeninės patirties pasakyti, kad tai formaliai egzistuojantis institutas, kuris realiai netaikomas, išskyrus labai retas išimtis. Tai jokiu būdu nesuteikia kažkokios nepagrįstos diskrecijos valdžiai nusavinti žemę ar panaikinti kontraktą. Šiaip jau, kai aš Prancūzijoje pardavinėjau butą 2006 metais, po pirkėjo pasiūlymo irgi buvau informuotas, kad vastybė turi 'pirmumo teisę' tą butą išpirkti per tam tikrą laiką. Tai tiesiog patogus žmonių informavimo būdas, kad išimtinais atvejais žemė gali būti paimama viešiems poreikiams ir tiek. Ir gal tai yra logiška, kai vietinės valdžios institucijos nori išpirkti butus tam tikrame name ar teritorijoje - tarkim planavimo sprendinių įgyvendinimo tikslais. Bet nei tai veikia kaip kažkoks 'saugiklis' užsieniečių atžvilgiu, nei ką.
                Paskutinis taisė nomad; 2014.01.30, 19:23.
                There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                Comment


                  Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
                  Tai išaiškėtų greičiau, nei pirmieji pardavę parašus baigtų tuštinti už gautą penkiasdešimtinę nusipirktus "Šaltupio" butelius.
                  Ir kas iš to, kad išaiškėtų? Kas nuo to pasikeistų jeigu išaiškėtų?

                  Comment


                    Aktualia tema.

                    Post in English - fight censorship!

                    Comment


                      Parašė Mastytojas Rodyti pranešimą
                      Tiesiog kiekviena pilietinė iniciatyva yra konkurencija biurokratams, politikams.
                      Be reikalo plaki biurokratus ir politikus i vieną krūvą. Biurokratai, ir apskritai technokratija Lietuvoje, yra būtent tas veiksnys, kuris užtikrina stabilumą ir minimalų efektyvumą tiek politikų, tiek 'pilietinės visuomenės' (kurią Lietuvos politikai dažnai labai gerai atspindi savo gebėjimais) kvailų iniciatyvų akivaizdoje. Lietuvos technokratija tiek viešame, tiek privačiame sektoriuose, yra be abejonės viena geriausių tarp naujų ES narių. Ekonominiai rezultatai tai atspindi.

                      O kol visuomenės ugdymas, apie kurį kalbėjai, nėra baigtas, reikia imtis saugiklių prieš nepagrįstai didelę tos visuomenės sprendimų priėmimo formų laisvę. Kitaip tariant, kol neturim Šveicarijos lygio visuomenės, kuri pati prisiima atsakomybę, o ne kaltina kitus, tol mums ir užtenka atstovaujamosios demokratijos. O kol kas tegu liumpenai išreiškia savo frustraciją kartą per keturis metus.
                      There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                      Comment


                        Bravo Algiui Šitą reiktų pridėti Žemės pardavimo forume
                        There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                        Comment


                          Parašė lietus Rodyti pranešimą
                          Ir kas iš to, kad išaiškėtų? Kas nuo to pasikeistų jeigu išaiškėtų?
                          Referendumas neįvyksta (Referendumo įstatymo 13 str. 3 d.), organizatoriams - BK 172 str. (iki keturių metų).
                          Got sun in my face, sleeping rough on the road

                          Comment


                            Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
                            Referendumas neįvyksta (Referendumo įstatymo 13 str. 3 d.), organizatoriams - BK 172 str. (iki keturių metų).
                            Ir beveik neabejoju, kad tokia veikla vyks iš šio referendumo iniciatorių pusės. STT ir prokuratūros vietoje stipriai sekčiau tai jau dabar.
                            Paskutinis taisė nomad; 2014.01.30, 21:04.
                            There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                            Comment


                              Dar vienas VBSinis šaltinis - kažkas kažką apie kažką girdėjo.
                              Taip, šaltiniai bobos
                              Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­jos (ŽŪM) Že­mės ir iš­tek­lių po­li­ti­kos de­par­ta­men­to Že­mės tei­sės sky­riaus ve­dė­ja Gin­ta­rė Tu­ma­la­vi­čie­nė
                              Rū­ta Bi­čiu­vie­nė, Že­mės ūkio rū­mų (ŽŪR) Tarp­tau­ti­nio sky­riaus ve­dė­ja
                              O cituotį visokius mačiulius yra net nepadoru vien dėl to, kad jie reiškia ne savo, o savo darbdavio, t. y. banko, nuomonę. Tikėtis, kad užsienio bankui rūpėtų Lietuvos interesai, tai...

                              Atsakymas „Swedbank“ vyr. ekonomistui: ką laimėtų piliečiai
                              http://www.ekspertai.eu/atsakymasswe...etu-pilieciai/
                              Deja, visa tai nutylima, nes manytina, kad parduodant žemę užsieniečiams gali pakilti jos vertė ir bendrovės „Swedbank“ balanse (2012 metais) esanti žemės vertė 12 817 000 litų padidės kelis kartus, o tada gerb. N. Mačiulis už savo pastangas gaus kažkokį procentą prie algos.
                              Kalbant apie dirvonuojančią žemę – gerbiamas ekonomistas vėlgi nepateikia jokių skaičių, tik skambias frazes „žinome“, „nuolat apleista“, „nekurianti vertės ir darbo vietų“. Taigi, kalbėkime skaičių kalba, tai yra pagal Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos 2013 metų duomenis: tik 3,9 % žemės, kurią galima dirbti, yra nenaudojama, o žvelgdami į bankų balansus galime matyti, kad didelė dirbamos žemės dalis yra bankų valdoma, ir taip sukeliama iliuzija, neva žmonės yra tie, kurie nedirba žemės.
                              Ir pabaigai noriu atkreipti dėmesį, kad kalbame ne tik apie atskirų piliečių teisę parduoti savo asmeninę žemę, bet ir apie valstybinę žemę, kuri pagal Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos 2013 metų duomenis sudaro 37,5 %, o ji priklauso visiems Lietuvos piliečiams ir dėl šios žemės naudojimo turi būti priimtas bendras sprendimas. Taip pat noriu pabrėžti, kad juridiniai asmenys, priešingai nei yra teigiama, nėra supirkę labai daug žemės: jų dalis sudaro tik 3,9 % bendro Lietuvos žemės ploto.

                              Comment


                                Ekspertai, alkas, patria... negi nebėra NĖ VIENO šaltinio, kuris nekeltų šypsenos?

                                Comment


                                  Parašė D.P Rodyti pranešimą
                                  ES teisė iš esmės neprieštarauja Konstitucijai (egzistuoja "prezumpcija"). Aišku, pagrindimas gali diferencijuotis ,t.y. tarptautinės teisės specialistai gali kažkiek manyti kitaip, KT - dar kitaip, bet tai tik argumentavimo dalykas.
                                  O ne iš esmės? Yra daugybė Konstitucijai prieštaraujančių teisės aktų. Ir kol jie yra žemesnės galios už Konstituciją, tol pas mus negalioja. Tačiau kiek yra pastangų dedama apeiti tai, kaip nors prakišti. Banalus pavyzdys, visiems normaliems žmonėms įgrisusių homoseksualistų teisės.

                                  Parašė D.P Rodyti pranešimą
                                  Ir visas šis referendumo šauklių rėkimas yra ne kas kita, kaip nesusipratimas. Akcentuojama Tauta ir suverenitetas, nors matyt nė vienas iš jų (pirmiausia Panka ir kiti) nepaaiškintų ką tai apskritai reiškia, kokią šių "sąvokų" tiesioginę koreliacija su teise (t.y Konstitucija, teisėkūra ir taip toliau) išskyrus beprasmiškas nuorodas į wikipedijos aiškinimą. Apskritai, matyt reikėtų duoti jiems literatūrs sąrašą, primiausia kokį Monteskje paskaityti ,o ne ūkininko kalendorių, tautininko bibliją ar "runkelio dienoraštį".
                                  Vat čia bėda, kai ex kolhozikai, laisvalaikį leisdami prie savo zabigalovkių, ar naivūs smetonos pasiilgę pasakoriai paskaito Konstitucija ir ją supranta kaip pirmokai.
                                  Konstitucija yra parašyta aiškia lietuvių kalba. Taip, yra tam tikri tarptautiniai terminai. Tačiau tam, kad suprasti nereikia jokių ypatingų teisinių žinių ar užsienio išminčių aiškinimų.

                                  Parašė D.P Rodyti pranešimą
                                  Žemės pardavimas - Lietuvos teritorijos pardavimas? Siūlau tokią nesąmonę išsitatuiruoti "šaukliams" ant kaktų.
                                  O aš siūlau visiems referendumo priešininkams, jei referendumas įvyks, ištatuiruoti užrašus - "Aš norėjau parduot Tėvynę".B)

                                  Parašė D.P Rodyti pranešimą
                                  Pilietinė visuomenė nėra runkelių visuomenė. Pirmiausia ta visuomenė turi sugebėti mąstyti galva, o ne kita vieta. Tad duoks jiem refernedumo teisę, tuoj kiekvienas tadas blinda nuspręs tapti prezidentu....Paskutinis to pavyzdys - VAE ir įstatymo ignoravimas. Tiek to...
                                  Pasikartosiu, bet pilietinei visuomenei subręsti. Jei toleruojama vėsaites, bradauskus, pankas, gražulisu ir kitus tai mes ne pilietinė visuomenė, o veikiau...nesakysiu geriau kas Taip pat prieš einant kaip aviai paskui piemenį reikia bent kiek pasiguglinti ir suvokti kas, kaip, kam, kodėl tai yra daroma. Jei to kai kurie šaukliai nesupranta, nematau prasmės su jais "derėtis".
                                  Taip, taip, kai reikėjo eiti į Sąjūdžio mitingus, budėti sausį 1991 m., balsuoti referendumuose 1991 vasario 9 ir dėl Konstitucijos 1992 m. 2003 m dėl stojimo į ES - tai tauta buvo brandi, pilietinė. Bet kai kitais atvejais balsavimų rezultatai tokiems kaip tu nepatinka, tai piliečiai yra runkelių banda.

                                  Parašė D.P Rodyti pranešimą
                                  Pirmiausia, žemė dirvonuoja, nors eilinis runkelis gali ją įsigyti kaip ir bet kuris užsenietis, t.y jiie visi turi tas pačias sąlygas ir galimybes.
                                  Laisva rinka ir kapitalo, prekių ir kt. judėjimas - tai ES principai, o šiuo metu Lietuvos. Nepatinka kažam? Už sienos šventi BY kolhozai. Keista kad dar taip manai....LT daug "žemvaldžių", bet žemės daugiau negu ją galinčių tinkamai dirbti žmonių. Kaip sakiau, mažiau po knaipes bėgiotų, tada nereikėtų kalbėti apie pelningumą.
                                  Pirmiausia eilinis runkelis, kaip tu sakai, neturi už ką tos žemės nusipirkti.
                                  Ir užteks čia klykauti apie žemvaldžius. Visi žemvaldžiai pagal tavo terminologiją ir yra būtent tie, kurie laukia, kada bus galima pardavinėti žemę užsieniečiams.

                                  Parašė D.P Rodyti pranešimą
                                  Nepamiršk, kad Lietuvoje kai kurie mano kad yra raštingi ir šventai tiki savo nuomone. Su tokia, kone evangeliška pasija, nepakavosi. Žodžiai kaip "racionalumas", "pragmatiškumas", "toliaregiškumas" - > velnio išmislas, juk kai kurie stovi tautos (????) garbės, moralės sargyboje ir gina ją nuo savų fobijų.
                                  Taip gaunasi, kad kiekvienas siekiantis referdumu patirti (emocinę) ejakuliaciją, mano, kad yra visų galų meistras, t.y. žemės ūkio, politikos, atominės energetikos, tarptautinių sanktykių, teisės ir t.t. Jų nuomonė - šventa.
                                  beje, kiek kartų bandžiau juos patrolinti paprastu, iš esmės teoriniu klausimu - ka reiškia tauta--> suerininetiteas ->suveriniteto įgyvendimas-> atovavimo delegavimas (Lock'es ir šimtai kitų apie tai rašė, universitetuose tai privalomi dlaykai)...Deja.
                                  Žinai, tu niekuo nesiskiri nuo tų, kurie 1987-1991 metais buvo prieš nepriklausomybę ir už TSRS.

                                  Comment


                                    Bulgarijoj draudimas nepraėjo, Lietuva liktų viena su vengrais tarp autsaiderių ES, jei tokį sprendimą priimtų.
                                    There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                                    Comment


                                      Parašė nomad Rodyti pranešimą
                                      Bulgarijoj draudimas nepraėjo, Lietuva liktų viena su vengrais tarp autsaiderių ES, jei tokį sprendimą priimtų.
                                      Vengrai irgi atšaukė po to kai kaip reikiant gavo per galvą nuo ES.

                                      http://www.politics.hu/20130628/outr...-new-land-law/

                                      Tiesa, pridėjo juokingų apribojimų, bet ir jie greičiausiai netrukus tyliai pranyks.
                                      Post in English - fight censorship!

                                      Comment


                                        Ekspertai, alkas, patria... negi nebėra NĖ VIENO šaltinio, kuris nekeltų šypsenos?
                                        Tai stambiosios žiniasklaidos problemos, kad filtruoja, ką skelbti. Taip tik praranda skaitytojus. Kuo stambesnis leidinys, tuo stambesni interesai jį veikia. Elementaru.
                                        Va, vieno iš konservatorių nuomonė. Ar tiktų bet kokiam leidiniui? Juk neformatas .
                                        „Konservatorių partijos nariai, suvažiavime nubalsavę, kad nebūtų renkami parašai už referendumo iniciatyvą, parašus rinko slapčia ir neklausė konservatorių partijos tarybos sprendimo“, – sako Seimo narys, konservatorius Naglis Puteikis. – [...] Todėl tiems, kurie sako, kad referendumo iniciatoriai yra Maskvos ranka, tai atsakysiu atvirkščiai, kad dabartinė Europos Sąjungos teisė su leidimu pirkti Maltos pilietybę ir paskui nusipirkti visą Lietuvos žemę, tai kaip tik yra vartai Kinijai, arabų šalims ir Rusijai palaužti Lietuvos nepriklausomybę arba padaryti čia platformą, į kurią suvažiuotų emigrantai.“
                                        http://www.tiesos.lt/index.php/tinkl...etuvos-valstyb
                                        Paskutinis taisė senasnamas; 2014.01.30, 22:29.

                                        Comment


                                          Parašė Gator Rodyti pranešimą
                                          Paskutinės mano žinios buvo, kad jiems trūko 18.000 ar panašiai parašų ir turėjo kelias savaites jiems ištaisyti. Man įdomu kaip jie sugebėjo sugaudyti tiek daug žmonių? Ar kontaktus visi paliko pasirašydami?
                                          Tokių žinių niekada net nebuvo. Trūksta visa eile mažiau parašų. Realiai po pataisymų jų jau pakanka. Todėl ir kilo pastaruoju metu chaosas ir sumaištis valdžiažmogių tarpe.

                                          Parašė Rijikas Rodyti pranešimą
                                          Įrodymai? "Per visą istoriją"? "Kieno buvo agurkai, to ir pomidorai" - labai aiškus priežastinis ryšys.
                                          Norėčiau apšviesti, kad politikos ašis ne žemė, turtai ar dar kažkas, o GALIA. Galia gali būti kietoji (kariuomenė) ir švelnioji (netiesioginis poveikis). Žemė šiame kontekste yra tik viena iš priemonių pasiekti dar didesnei galiai. Ir čia yra politinis apsisprendimas, kaip norima tvarkyti savo žemę, kad ji atneštų valstybei daugiau galios: ne/parduoti užsieniečiams, ar subsidijuoti ŽŪ ir pan. Lygiai taip pat "istorija rodo", kad valstybės egzistuodavo neturėdamos netgi savo kariuomenių (oh sh*t, kaip galima neturėti "tautiškos" kariuomenės? ), o jas samdydavo - ir kodėl gi ne, jei tai yra ekonomiškai efektyvu ir leidžia pasiekti dar daugiau galios valstybei?
                                          Beje kaip nesimokančiam iš praeities pamokų pasakysiu, kad niekada žmonių skaldymasis neprivedė prie gero rezultato: karai, marai ir badai. Ekonominis izoliavimasis reiškia, kad teks santykinai brangiau gamintis sau reikiamą produkciją vietoj to, kad galėtum savo gamybinius pajėgumus skirti kitoje vietoje, kur dirbi našiau. Pasakyti, kad žemės gali pirkti/turėti tik LR piliečiai reiškia, kad naujos idėjos bei investicijos aplenks Lietuvą. Įdomu iš kur modernizuosis žemės ūkio gamyba, jei vidinių išteklių faktiškai nėra, o ES dėl tokių referendumo sprendimų užsuks per CAP (bendrą žemės ūkio politiką) teikiamą paramą ūkininkams ir kaimui.
                                          Jei būtum įdėmiai mokęsi mokykloje, tokie klausimai nekiltų. Nesiruošiu aiškinti, to, kas akivaizdu turi būti kiekvienam moksleiviui. O jei neakivaizdu, tai tavo problemos.
                                          Kalbi apie kažkokią GALIĄ. Tai yra niekas, jei nėra materialinio pagrindo - valstybei tai pirmiausia žemė - teritorija. Nėra jokios valstybės be teritorijos. Kai kas sakys, kad žmonės. Ne, žmonės kuria valstybę, bet jie nėra pagrindas valstybei, kadangi valstybė kuriama dėl žmonių. Pavyzdys - čigonai. Žmonės yra, bet valstybės nėra, nes nėra teritorijos pas tuos žmones. Jokios didesnės galios nebus galima sukurti, o esama bus prarasta, jei teritorijos vis didesnė dalis bus valdoma užsieniečių ar transnacionalinių korporacijų. Pastarosios, beje, turi daug galių, nes valdo kelis resursus - realius, finansinius ir parazituoja prisisiurbusios prie stipriausių pasaulio valstybių.
                                          Taip kad galia yra antrinis dalykas, o pirminis yra resursai, tarp kurių žemė yra Nr. 1.
                                          Tos valstybės, kurios neturėdavo savo kariuomenės ilgai neišsilaikydavo. O turinčios savo jei ir samdydavo kitus, tai tik epizodiškai kaip papildomą jėgą. Taigi, vedant analogiją su žeme, tos šalys, kurių piliečiai ar kompanijos supirks mūsų žemes, pasieks didesnių galių tiek plačiau pasaulyje, tiek ir pačioje Lietuvoje.
                                          Čia tau reikėtų pasimokyti iš praeities.
                                          Ir tik nereikia pradėti demagogijos apie izoliavimąsi. Žemę jau dabar gali pirkti ją norinčios dirbti įmonės ar statyti gamyklas. Kur tos investicijos? Nėra. Kas pasikeis, jei leis pardavimą? Investiciniu požiūriu visiškai nieko.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X