Parašė Lettered
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
LR Prezidento rinkimai 2014
Collapse
X
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąNa, aš nelabai įsivaizduoju kaip turėtų atrodyti normali socialdemokratinė partija. Na, gerai, progresiniai mokesčiai. Bet jeigu be jų - kas pas juos dar būna?
Aišku, žiūrint iš dešiniųjų pusės tai daugmaž atrodo kaip populizmas (), bet toje pačioje Europoje gana paplitę ir anksčiau buvo paplitę dar labiau. Todėl ir manau, kad tai turi teisę egzistuoti kaip tikra "kitokia nuomonė" (alternatyva dešinei). Kitu atveju ir gali atsirasti visokie radikalai, kurie ir dabar Europoje išvešėjo nusilpus tradiciniams socialdemokratams, nes vienpolė politika būti negali (O tarp konservatorių ir liberalų yra priešprieša vertybinėje srityje, bet ekonomikoje ne taip labai).
p.s. Niekada negalvojau, kad kada nors advokatausiu socialdemokratams.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Socialine-kultūrine prasme 'kairė' turi būti pro-abortai/choice, pro-LGBT, pro-drugs, pro-neribota saviraiška, bent jau. Arba eiti dar toliau link 'egalitarizmo' per pozityvią diskriminaciją moterų atžvilgiu ir panašius svertus. Šiuo atžvilgiu jokia partija Lietuvoje nėra 'kairioji'.
Bet dešiniosios partijos ekonomiškai gali būti ir pakankamai 'kairuoliškos' savo bruožais socio-kultūriškai, jei akcentuoja visas šitas aukščiau išvardintas laisves ir priešpastato individo pasirikimą aukščiau valstybės - ž.r. libertarizmo fenomeną. Vėlgi, Lietuvoje to nerasta, nors LS turbūt arčiausiai to priartėja.Paskutinis taisė nomad; 2014.05.26, 23:09.There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).
Comment
-
John:Taip kad nebekišk čia savo "alternatyvių požiūrių", nes čia ne koks nors Pasvalio rajono pijokų susiėjimas, bet virtuali vieta, kur renkasi pakankamai nemažai protaujančių, išsilavinusių ir pasaulio mačiusių žmonių, kuriems tokie skiedalai nedaro įspūdžio.
Kaip dabar buvo išreitinguotas Landsbergio anūkas į EP, taip po kažkiek metų gal bus išrinktas ir į prezidentus, jei tik bus tinkamai pareklamuotas ir patraukliai pateiktas. Koks skirtumas, ką nuveikė/nenuveikė, svarbu, kad pavardė girdėta.Paskutinis taisė senasnamas; 2014.05.26, 23:44.
Comment
-
Landsbergio anūkas yra TSLK bandymas susiveikti jauną charizmatišką lyderį, nes Adomėnas susimovė. Jeigu pateisins lūkesčius, tai tikrai po kažkiek metų gal bus išrinktas į prezidentus. Faktas, kad atrodo labai gerai ir turi neblogą CV. Išvis Lietuvoje sunku su jaunais lyderiais, nes senieji autoritetai nelabai linkę pasislinkti. Tai - viena iš priežasčių, kodėl sekėsi liberalams.
Comment
-
Jaunas tai nereiškia, kad charizmatiškas . Tokiam reiškiniui yra konkreti sąvoka - nepotizmas. Padoresnis žmogus per kitų galvas net neliptų - juk konservatorių partijoje iš jaunų yra, pvz., Morkūnaitė, Bilotaitė, turinčios neblogą įdirbį. O G. Landsbergis išvis į partiją įstojo tik šių metų pradžioje. 15-a vieta sąraše ir taip būtų per gerai. Juk visi supranta, kad 3-ia vieta sąraše ne už nuopelnus ir pastangas, o už pavardę. Šiuo klausimu pritarčiau L. Andrikienei:
Tuo tarpu europarlamentarė Laima Andrikienė sako nepažįstanti G. Landsbergio ir nežinanti, ką jis moka.
„Negaliu nieko komentuoti, nes visiškai nepažįstu žmogaus: nesu susitikusi, nesu girdėjusi kur nors kalbančio, nesu skaičiusi bent vieno jo straipsnio. Tai ką čia gali komentuoti?!
Kokį Guogą bent visa Lietuva žino, o G. L. net partijos nariams nepažįstamas.Paskutinis taisė senasnamas; 2014.05.27, 00:04.
Comment
-
Parašė nomad Rodyti pranešimąVienok du kart (palyginus su praeitas rinkimais) padidėjusi parama UKIP gerai atspindi gilią ir didėjančią britų visuomenės neurozę, kurią formuoja ir labiausiai palaiko UK švietimo sistema - paradoksaliai kartu skatinanti ir žlobišką šovinizmą etnocentriškai paistaliojant apie praeities didybę (ignoruojant pasaulio istoriją, by and large), ir dirbtinai patetiškai brukdama tolerancijos ir multikultūriškumo vertybes. Rezultatas - tipiška kolektyvinė neurozė dėl tokio vertybių susidvejinimo, kuri ypač išryškėja ekonominių krizių metu. Prancūzija ir FN sėkmės ten kontekstas labai panašus. Tiek UK, tiek FR, yra vienintelės šalys Europoje, kurios jau apie 100 metų yra iš esmės kultūriškai neprisitaikiusios prie besikeičiančio pasaulio žemėlapio, nėra iki galo pripažinusios kad irgi iš esmės pralaimėjo ir WWI ir WWII, o šalia viso to abi šios šalys vis dar jaučiasi pakankamai privilegijuotos per pašaipas ar kitaip netiesiogiai kompensuodamos savo nepilnavertiškumą viso-ko problemų priežasčių ieškant ES (suprask - Vokietijoje ...)
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąGrybauskaitė ir Lee Kuan Yew gretimuose sakiniuose turėtų ką nors reikšti? Tai, ką tu vadini protaujančiais, yra viso labo masinio produkto vartotojai, priimantys tai, kas padėta ant lėkštutės ir suvirškinta. Jiems net klausimų nekyla, kaip čia kiekvienuose rinkimuose neapsieinama be nomenklatūros ir nuo kelintų metų ta nomenklatūra staiga pradėjo dirbti Lietuvai. O jei išdygsta koks nors jaunesnis, tai paprastai kieno nors sūnelis arba dukrelė.
Kaip dabar buvo išreitinguotas Landsbergio anūkas į EP, taip po kažkiek metų gal bus išrinktas ir į prezidentus, jei tik bus tinkamai pareklamuotas ir patraukliai pateiktas. Koks skirtumas, ką nuveikė/nenuveikė, svarbu, kad pavardė girdėta.
Comment
-
Kai pateikiami faktai ir skaičiai, tada mekenimas prasideda kitoje pusėje - vyraujantys žodžiai: konspiracija, driežažmogiai, blėniai :
http://www.delfi.lt/news/ringas/poli....d?id=64863835
Nuo 2008 m. krašto apsaugos finansavimas buvo nuolat mažinamas. Bet tiems, kurie save laiko atseit mąstančiais, užtenka vien argumento "rusai puola" .Paskutinis taisė senasnamas; 2014.05.27, 00:16.
Comment
-
Parašė Gator Rodyti pranešimąPer giliai kapstai. Dauguma britų ir prancūzų nebegali pakęsti to, kad jų valstybės po truputį tampa juodomis/musulmoniškomis, kur imigrantai yra dar ir privilegijuoti bei aukštesni dėl priverstinio politkorektiškumo, todėl ir balsuoja už nacionalines ir antiimigracines vertybes propaguojančias partijas.There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąJaunas tai nereiškia, kad charizmatiškas . Tokiam reiškiniui yra konkreti sąvoka - nepotizmas. Padoresnis žmogus per kitų galvas net neliptų - juk konservatorių partijoje iš jaunų yra, pvz., Morkūnaitė, Bilotaitė, turinčios neblogą įdirbį. O G. Landsbergis išvis į partiją įstojo tik šių metų pradžioje. 15-a vieta sąraše ir taip būtų per gerai. Juk visi supranta, kad 3-ia vieta sąraše ne už nuopelnus ir pastangas, o už pavardę. Šiuo klausimu pritarčiau L. Andrikienei:
http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...#ixzz32rFJl2NP
Kokį Guogą bent visa Lietuva žino, o G. L. net partijos nariams nepažįstamas.
Teisingumo dėlei reiktų pripažinti, vienok, kad TS ko gero viduje yra stipriai suskilusi dėl šito sprendimo ir man sunku įsivaizduoti, kad, tarkim, Kubilius tokį požiūrį būtų parėmęs.There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).
Comment
-
Apie LR prezidentę manau, kad ji būtų gera finanasų ar ūkio ministrė, tačiau kaip prezidentė ji yra silpna. Nes ši institucija reikalauja ypač gerų diplomatinių gebėjimų, orientavimosi ir intuicijos užsienio politikoje bei geopolitiniuose procesuose. Patarėjai ne visuomet čia gali išgelbėti. Tarkime, prezidentės užsienio politika atrodė labai nenuosekli. Ušackas buvo pašalintas būtent dėl to, kad turėjo kitokią nuomonę, o ne dėl to, kad jo kompetencija neatitinka UR ministro lygio. Aš taip ir nesupratau, kokie buvo LT tikslai iki Ukrainos konflikto, kokia pozicija yra dėl Baltarusijos, ar toliau remiama opozicija, kokie santykiai su Lenkija, Baltijos šalimis. Apskritai, Europa buvo labai nustebinta, kai janukovyčius nepasirašė sutarties su ES Vilniuje, nes Europos lyderiai iš Grybauskaitės ir LT pusės buvo tiesiog 100% įtikinti, kad jis pasirašys.
Comment
-
Nes ši institucija reikalauja ypač gerų diplomatinių gebėjimų, orientavimosi ir intuicijos užsienio politikoje bei geopolitiniuose procesuose.
Čikagoje viešinti prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Amerikos lietuviais Lemonte netoli Čikagos griežtai sukritikavo Lenkijos politiką, sakydama, kad Varšuva draugu pasirinko Rusiją, o Lietuva paversta atpirkimo ožiu.
Tegu tai ir būna tiesa, bet apie kokius draugiškus šalių santykius galima svajoti po tokių pareiškimų. Diplomatijos nulis. Ką galvoju, tą rėžiu. Vietiniam elektoratui skambūs pareiškimai patinka, tačiau geriausia, kad tokie pareiškimai už šalies ribų neiškeliautų. Vienu sakiniu galima nubraukti kelių metų darbą. Ar gali kažkokie patarėjai kažką pakeisti? Sprendžiant pagal jos būdo bruožus, tai labiau turėtų patikti, ne patarėjai, o lojalūs pritarėjai. Jai net per sunku pasakyti, kad ne visada buvo teisi ir kad galbūt kažkur klydo:
Rita Miliūtė: Jūs sakėte, kad daugeliu, tai reiškia ne visais. Ar galėtumėte pasakyti vieną sprendimą, kurio dabartinėmis aplinkybėmis, turėdama tą informaciją ir patirtį, kurią turite, galbūt nebenorėtumėte priimti?
Dalia Grybauskaitė: Tokių nėra. Kaip minėjau, tuo metu darau sprendimus remdamasi esama informacija. Ir tie sprendimai yra pagal mano sąžinę, įsitikinus ir informaciją, kuri yra aplink mane. Taigi, dabar žaisti ar mėginti aiškinti ir galvoti, kad galėjo būti kitaip, yra beprasmiška. Aš už sprendimus atsakau, jie buvo tokie, kokie galėjo tuo metu būti ir nebijau prisiimti atsakomybės už savo sprendimus.
Rita Miliūtė: Kitaip tariant, Jūs nesigailite nei vieno savo sprendimo?
Dalia Grybauskaitė: Aš mokausi iš savo sprendimų, bet aš visada dirbu taip, kad nereikėtų gailėtis.Paskutinis taisė senasnamas; 2014.05.27, 12:31.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąJei turi gerus santykius su premjeru ir valdančiąja partija (kaip buvo anksčiau), tai įtaką gali daryti milžinišką. Pvz., vien dėl sprendimo nesiskolinti iš TVF. Manau, kad daugelyje panašių svarbių sprendimų jos įtaka buvo didelė, nors formaliai ir atrodo, kad sprendžia vyriausybė.
O dar prisiminkim kaip Butkevičius buvo prispaustas ginti dujų terminalą, skalūninių dujų išgavimą ir garsiai nenumarinti VAE, net prieš nemažos dalies bendrapartiečių valią.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Tai gerus santykius su premjeru, dalimi socdemų ji turi ir dabar (nes kaip matau, ji nėra tikra dešinioji, o daugiau visiška centristė-pragmatikė) ir daro didelę įtaką Butkevičiui.
Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė leido jam pačiam apsispręsti, kokį ministrų kabinetą jis nori turėti.
Jam leido . Bet galėjo ir neleisti.Paskutinis taisė senasnamas; 2014.05.27, 13:15.
Comment
Comment