Parašė John
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Kinijos santvarka ir ekonomika
Collapse
X
-
Parašė Palergonijus Rodyti pranešimą
Visa vakarų spauda bent metus apie tai rašo, bet jums tai turbūt naujiena. Kadangi turbūt toje skyleje kur gyveni ir neatidaro laisvos spaudos, tai gal bent NASDQ atidarys. https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/intc Pasufleruosiu - status kalnelis žemyn yra blogai.
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
Neužima. Kinija neturi nei vieno gamintojo galinčio gaminti naujausiu nodu čipus.. With China’s mature process capacity expected by Trendforce to rise from 29 percent to 33 percent of global capacity by 2027
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąAr tikrai 15 metų senumo čipų technologiją kiniečiai naudoja? Greitas paguglinimas naujienose meta straipsnius iš legit šaltinių apie 3 metus.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Dundorfas Rodyti pranešimą
Gal ir 3 metų bet pas juos juokinga išeiga ty labai daug broko ir neina kiekio išgauti ir kaip suprantu China naujausiais tech procesas vakaru aklikelis patobulintas, kazka nusgvelbus ir sugebėjus pasleisti
Comment
-
Laba diena. Ar jau žinote, už ką balsuosite? Ar motyvuoja vienkartiniai 400€ prie pensijos? Galbūt norite daugiau Teisingumo iš patyrusių zekų rankų? Rinkitės atsakingai. O kol kas siūlau atitrūkti bent penkioms minutėms nuo politikos kartu su rubrika “toli toli, už jūrių marių”.
___
Rinkos šuoliai ir ekonomikos lūkesčiai
Viso pasaulio akys ne tik paraudo, bet jau turbūt ir uždegimą pasigavo, belaukiant, kas gi čia dabar tuoj tuoj bus su raketiniu pagreičiu kylančiomis Kinijos akcijų rinkomis. Pilnos apžvalgos skaičiavimų, kaip niekad taip gerai nekilo ir procentai ir babkės, žodžiu penkiolika metų nematyta akcijų erekcija. Kadangi antradienį valstybinio komunizmo šventimo proga rinkos užsidarė visai savaitei, tai ekspektacijos taip ir liko spiegimo aukštume.
Tačiau ne visi ekonomistai išsiėmė iš tris metus nejudinto stalčiaus rožinius akinius. Michael Petis, pavyzdžiui, ramiai komentuoja, kad kai akcijų rinkos dalyviai daro skirtingas prielaidas, rinka juda aukštyn ar žemyn “sveiku” ritmu, pernelyg neskubėdama. Tuo tarpu šitas kilimas daugiau nei akivaizdžiai vyksta visiems rinkos dalyviams darant tas pačias prognozes, kas reiškia, kad kai tik perspektyva pasikeis, trendas irgi pasikeis, labai tikėtina - kardinaliai žemyn. Dar kartą priminsiu, kad dabartinį kilimą įtakojo valdžios PAŽADAS imtis stimuliacinių priemonių.
Akcijoms kylant, Kinijos gamyba ir kainos vis dar krenta. Įvairūs ekonominiai rodikliai (suskaičiuoti pagal oficialius Ekonomikos ministerijos pateiktus duomenis) rodo, kad mėnuo iš mėnesio mažėja industrijos užimtumas, žaliavų importas ir krenta gamyklų “vartų” kainos. Taip pat šiemet daugiau kaip 25% regionų biudžetų buvo sunaudoti vien tik apmokėti anksčiau paimtų paskolų palūkanoms.
Negana to, Kinijos lobinimas Europos Sąjungoje nedavė pakankamai rezultatų, ir EV muito sprendimas buvo priimtas ir patvirtintas penkiems metams į priekį - fon der Lian nurungė Vokietijos ir Ispanijos pasipriešinimą. Nepamenu, ar minėjau, bet ne taip seniai Kanada atkartojo JAVų ėjimą, ir taip pat pakėlė muitus kiniškiem EV iki 100% (EU ~30% tame fone atrodo netgi gana vegetariškai). Nors EV nėra vienintelis Kinijos koziris pasaulinėje rinkoje, vis tik jis daugiau nei pakankamai aktualus - Pipl Repablik of Čina (PRC) tiek EU, tiek Kanadai prigrasino atsakomosiomis sankcijomis, tad šis susišaudymas dar toli gražu nėra baigtas.
Ir užbaigiant ekonomikos temą reikia paminėti, kad rugsėjo 25 dieną toksai Žou Tjanjong, ne šiaip koks užpečkio influenceris, o cielas Tarptautinių Strategijų Instituto prie Komuniagų Partijos Centro Komiteto Mokyklos diriko pavaduotojas (labiau priveligijuotos mokymo instancijos komunistinėje Kinijoje nėra), išpublikavo straipsnį, kuriame be užuolankų rašė pyzdakus regioninėms partijos institucijoms už verslininkų grobimą. Tai tokia paskutiniu metu išpopuliarėjusi praktika, kuomet “sulaikomas” privačios komercinės įstaigos savininkas ar tai dirikas, ir nepaleidžiamas tol, kol įstaiga nesumoka “nuslėptų mokesčių ir baudų”. Toks, matote, naujas būdas papildyti perdžiūvusias regionų kasas. Nesigilinsiu į gerbiamo partiečio argumentus, tik paminėsiu, jog niekas po straipsnio publikavimo jo daugiau nematė, o straipsnis 12 valandų bėgyje buvo pašalintas.
___
Eilinis masinis subadymas
Kaip jau ne kartą minėjau, CCP informacijos naikinimo mašina galinga, bet kartais nėra visagalė. Prieš kelias dienas įvyko dar vienos skerdynės, tik dabar jau be užsienio asmenų. Šį kartą Šenženo prekybcentryje, kur gyvenimo bendrai ir finansinių skausmų konkrečiai nuviltas PRC pilietis nusipirko du peilius ir metodiškai papjovė minimum tris tautiečius, sunkiai sužeidė dar bent dešimtį, ir tik lengvai apipjaustė bbs žino kiek klykiančių ir bėgančių. Ir nebūtų apie tai nei šuo sulojęs, jei ne nufilmuota jauna mama, žindanti priedurnio sužeistą kūdikį ir paniškai bandanti prisiskambinti į greitąją. Video taip šokiravo Kinijos internautus, kad išplito greičiau, nei tarnybos sugebėjo stabdyti. Tiesa, plitimas truko maksimum pora valandų, po to informacija apie įvykį iš internetų dingo, bet TV šnekančios galvos nenoromis prisipažino, jog pjaustynės įvyko, ir paskubėjo informuoti apie žudikui gresiančią mirties bausmę.
Čia būtina pastebėti, kad kai prieš kelis mėnesius tą pačią dieną nutiko masinės šaudynės JAVuose ir skerdynės Kinijoje, PRC žiniasklaida teikė informaciją apie abu įvykius maždaug 1:10 santykiu JAVų įvykio nušvietimo naudai. Nes juk šaudynės kažkur kitoje pasaulio pusėje aktualiau, ar ne?
___
Mušk Ho Ši Miną!
Aprimus aistroms (labai santykinai) su Filipinais, PRC pakrančių apsaugos įgulos nusprendė, kad adrenalinas pats nesusikurs, prigavo P.Kinijos jūroje žvejojantį Vietnamo laivą, gerai iškratė, o įgulą tiesiog sumušė. Nes galėjo. Ir giliai px, kad per kelis šimtus km nuo matuškos Kinijos krantų.
Kai Vietnamo URMas pareiškė protestą, Kinijos URMas pamojavo faku ir mama prisiekė, kad “nelegaliai silkę gaudę Vietnamo žvejai buvo legaliai sulaikyti ir apklausti, bet gi niekas jų nemušė”. Patys matyt nuo laiptų nukrito.
___
Pasakyk NE(grams)!
Elektromotormašinų klausimo fejerverkuose pasislėpė kita didelė Rytų-Vakarų konfrontacija - priverstinio darbo naudojimas. Tema nėra nauja, mes rubrikoje jau esame aptarinėję aliuminio ir kitų žaliavų iš Sindziango naudojimo peripetijas. Bet jeigu iki šiol gamintojai galėjo muštis kumštuku į krūtinę ir prisiekti, kad tikrai nenaudoja nieko pagaminto naudojant vergų darbą (uigūrų darbo ir poilsio stovyklose, to be specific), tai nuo mėnesio pradžios JAVuose negalima pardavinėti (arba naudoti kaip sudedamosios dalies) prekių, kurios arba pagamintos Sindziange, arba naudoja iš to pačio regiono importuotas medžiagas. Yra išimtis - gamintojas gali pateikti nepriklausomo audito ataskaitą, rodančią, kad vergų darbas nebuvo panaudotas. Aišku, PRC ant smūgio išsileido patvarkymą, kad visi tokio pobūdžio auditai yra fu bliad irgi draudžiami. Negana to, uždraudė keisti jau esamus tiekėjus. Pirmieji tarp dviejų akmenų papuolė drabužių gamintojai - pvz JAVų gigantas PHV Corp. (Calvis Klein, Olga, Hilfiger brandų savininkas) pabandė patyliukais permesti ienas į kitą regioną, bet papuolė po karšta Beidžino ranka ir dabar yra investiguojami “ar nevykdo neteisėtų antikonkurencinių praktikų”.
___
Artimieji Rytai
Visi žinių kanalai užkimšti Izraeliu, Libanu, Iranu ir raketomis. Tame fone smarkiai nuskendo nemažai su Jemeno hučiais ir pasauline laivyba susijusių naujienų:
- Rusija pažadėjo pateikti dykumos piratams Oniks raketas, skirtas atakuoti laivus. “Savigynai” be abejo. Galima daug ginčytis, kiek jos geros ar nelabai, bet reikia nepamiršti, kad kupranugarių vairuotojai Oniksus naudos prieš tanklaivius ir kontenervežius, o ne fregatas ir kreiserius.
- Izraelis prieš savaitę subombardavo du Jemeno uostus. Yra kalbų, kad perpiso konkrečiai laivą, atvežusį amuniciją, bet visiškai neaišku, ar tai buvo tik Irano dovanėlės, ar ir Pederaciškas Diedas Marozas kažką įmetė.
- Šią savaitę JAVai ir UKai nusprendė neatsilikti nuo žydų ir joptelėjo “15 skirtingų hučių lokacijų”.
- Kurtas Kempbelas, JAVų Valstybės departamento sekretoriaus pavaduotojas (viceministras, jeigu mūsiškai), apkaltino PRC tiesiogiai hučiams komunikuojant praplaukiančių laivų duomenis.
- Gudrios valstybių galvos, nepraėjus nei metams nuo bardako pradžios, priėjo stulbinančios išvados, kad “laivyba Raudonaja Jūra atsigaus, kai sumažės karo zonos draudimo kaina”. Nėr šūdo, Šerlokai, kas galėjo pagalvoti.
___
Ar jau užsirašei į CŽV agentus??
JAVų Centrinė Žvalgybos Valdyba prieš gerus metus pradėjo rusakalbę rekrutingo kampaniją Jūtūbuose ir kitose platformose, nutaikytą į Pederacijos aficerus. Oficialioji Maskva neužtruko išsityčioti iš akcijos atrakcijos, bet reikalai musėt užjudėjo pakankamai, nes prieš kelias savaites analogiškos kampanijos buvo paleistos farsi, korėjos ir… mandarinų kalbomis. Pats kvietimas buvo papildytas instrukcijomis, kaip susisiekti su CŽV naudojant VPNus, TOR naršyklę irgi kitus tamsius kanalus, įskaitant konkrečius būdus apeiti “bambukine siena” vadinamą Kinijos valstybinį firewall’ą. Taigi jei mokate kažkurią iš šių egzotinių kalbų irgi jaučiate, jog landzbergių režimas ar tai VMI lipa ant galvos - mąstykit, naujų variantų yra!
- 5 patinka
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąAr tikrai 15 metų senumo čipų technologiją kiniečiai naudoja? Greitas paguglinimas naujienose meta straipsnius iš legit šaltinių apie 3 metus.
Parašė Palergonijus Rodyti pranešimą
Visa vakarų spauda bent metus apie tai rašo, bet jums tai turbūt naujiena. Kadangi turbūt toje skyleje kur gyveni ir neatidaro laisvos spaudos, tai gal bent NASDQ atidarys. https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/intc Pasufleruosiu - status kalnelis žemyn yra blogai.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Labai abstraktūs ir kažin ar pagrindžiami teiginiai. Man nepatinka ta šalis, reiškia bloga išeiga, viskas brokuota ir šiaip nieko gero. Jeigu taip viskas būtų, atotrūkis per kelis metus nebūtų sumažėjęs nuo tų pačių 15 metų iki 3. Lygiai kaip ir daugelyje sričių atotrūkis nebūtų sumažėjęs arba nebūtų įvykęs išėjimas į lyderių pozicijas. Keistas polinkis ignoruoti realybę ir gyventi savo susikurtame fantazijų pasaulyje. Kam? Kokia prasmė?
https://evertiq.com/news/55926
SMIC: making 5nm chips without EUV machines?
https://evertiq.com/news/55926
EUV ASML ir kiti Inteliai drožė 30 metų
- 1 patinka
Comment
-
Galėtų John nors kartą argumentuotai 1000 tonų svariais argumentais sudubasinti Vinipucho valdomos pipl šalies šmeižimą, kurie kas savaitę niekingai publikuojami šiame kryštolinio skaidrumo forume ir taip menkinant informacinę vertę viso pasaulio akyse.
Juk jis skaito tikrai rimtus šaltinius apie šviesią uigūrų ateitį.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė Dundorfas Rodyti pranešimą
‘Four of Five Huawei AI Chips Defective’ as US Sanctions Bite
https://evertiq.com/news/55926
SMIC: making 5nm chips without EUV machines?
https://evertiq.com/news/55926
EUV ASML ir kiti Inteliai drožė 30 metų"I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
- 1 patinka
Comment
-
Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
euv aml kure 50 metu .. labai labai labai daug ekspertizes reikia tokiam dalykui is labai daugelio sriciu. Tas zinoma imanoma padaryti ir kinijai... bet tik SU LAIKU... kurio jie neturi .
Comment
-
del HSR ... pats zinai kad kinai technologijas dali nusipirko, dali issinuomavo, dali pavoge, dali patys pasidare... tai nera super duper technologijos. Su chipais know how reikia daug daug daugiau ir as cia sneku ne apie gamyklu statyba ar clean room , as sneku apie EUV masina. Manau anskciau ar veliau knockouta pasigamins ir patys, bet tas uztruks o telefus reikia gaminti jau dabar.. konkurencija visdelto del AI dalyku, power/to compute ir tt tt"I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
- 3 patinka
Comment
-
Parašė DeSadas Rodyti pranešimądel HSR ... pats zinai kad kinai technologijas dali nusipirko, dali issinuomavo, dali pavoge, dali patys pasidare... tai nera super duper technologijos. Su chipais know how reikia daug daug daugiau ir as cia sneku ne apie gamyklu statyba ar clean room , as sneku apie EUV masina. Manau anskciau ar veliau knockouta pasigamins ir patys, bet tas uztruks o telefus reikia gaminti jau dabar.. konkurencija visdelto del AI dalyku, power/to compute ir tt tt
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Visose industrijose vyksta minėti dalykai, ir vyko visada. Apie ką šneki, manau visi irgi supranta, bet jeigu seki čipų industrijos naujienas, turėtum žinoti, kad Kinija šoje srityje darė ir matyt toliau daro labai didelį progresą.
Bet kinija vien tik del savo dydzio ir galimu investiciju ir begaliniu pinigu ta padarys, tik tas uztruks. Innovacijos ir planine ekonimika nelabai eina koja kojon, tai labai tinka HSR linijas tiesti , branduoliniu reaktorius statyt (turint licenzija is usa nusipirkus), kast kazka, retuosius elementus grynint, bet su innovacijom tai yra sunkiau . Reikia talento, talentas neisugdomas greit, talentas nelabai nori gyvent planinej ekonomikoj ir geriau isemigruos. Reikia geru universitetu kuriu Kinija kokas nelabai turi, bet velgi dirba ta kryptim, bet velgi geriem universitetam reikia geru ir draugisku rysiu , kuriu kinija neturi. As netgi manau kad indija greiciau pralenks kinija inovacijose, vien tik todel kad turi daug rysiu su isoriniu pasauliu."I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
- 2 patinka
Comment
-
Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
visiskai sutinku progresas yra ir bus, bet velgi pasikartosiu cia reikia labai LABAI specifiniu ziniu , jei ju nepavogi ar nenukopijuoji paciam ta padaryt uztrunka ILGAI, netgi zinant kuria kryptimi reikia dirbt.
Bet kinija vien tik del savo dydzio ir galimu investiciju ir begaliniu pinigu ta padarys, tik tas uztruks. Innovacijos ir planine ekonimika nelabai eina koja kojon, tai labai tinka HSR linijas tiesti , branduoliniu reaktorius statyt (turint licenzija is usa nusipirkus), kast kazka, retuosius elementus grynint, bet su innovacijom tai yra sunkiau . Reikia talento, talentas neisugdomas greit, talentas nelabai nori gyvent planinej ekonomikoj ir geriau isemigruos. Reikia geru universitetu kuriu Kinija kokas nelabai turi, bet velgi dirba ta kryptim, bet velgi geriem universitetam reikia geru ir draugisku rysiu , kuriu kinija neturi. As netgi manau kad indija greiciau pralenks kinija inovacijose, vien tik todel kad turi daug rysiu su isoriniu pasauliu.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Kaip matom, inovacijos sėkmingai eina koja kojon su bet kokia sistema, jeigu tam sudaroma tinkama aplinka. Jeigu kažkoks senas konceptas ar naratyvas yra paneigiamas, tai turbūt logiškiau yra peržiūrėti tuos konceptus, o ne neigti realybę, kad Kinijoje yra daug inovacijų. Čia, imho, trūksta elementaraus pažiūrėjimo į realybę, vietoj kabinimosi į išankstinį nusistatymą.
As labiau tikiu kad jie pirmiau variklius lektuvams savo kazkaip nusikopijuos ir reverse enjineering padarys (nes bent jau turi realiu varikliu prisipirke legaliai ar nelegaliai) , cia yra paprastesnis enjineering negu EUV masinos. EUV masinai reikia daug daug laiko net ir turint gera starta, ka as manau kinai turi su savo valstybinem imonemis.
O cipai toliau minitiurizuojasi ir del AI dar didesniu galingumu reikia (jei nori kad dalis balso butu apdorojama vietoje), tad sitoje vietoje kinai siek tiek pralosines, bet turbut neilgam (duodu 10 metu), jei yra valstybine cipu programa bus ir euv masina ."I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
- 2 patinka
Comment
-
Kinija negali tapti hegemonu, nes nera kapitalas apsaugotas ir negali buti, bei draugas Si visa Kinijos sistemą vairuoja į dar didesnį autoritarizmą, o be kapitalo ir patrauklios sistemos tu nepritrauksi ir geriausių mokslininku, biznierių ir tt.
Bet Kinija gali tapti labiau demokratiška, ty jų meritokratinėje sistemoje elitai padarys išvada, kad jiems taip geriau ty yra toks šansas kokiu 40 netų bėgyje
b) Kinija sunaikina demokratinius Vakarus, ty Vakarai tampa tokie patys autokratiniai, tada visam pasaulyje žaidimas vyksta vienoje lygoje, kurioje stambiausias žaidėjas yra Kinija
Ty net jei ir pasidarys Kinija EUV jei tas nepadės , Vakarai outperfomins, nebent a arba b
Comment
Comment