Parašė T-K-K
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Kinijos santvarka ir ekonomika
Collapse
X
-
Parašė John Rodyti pranešimą
* Den Siaubingą
https://souvenirboutique.com/en/en-m...-babushka-doll
Comment
-
Parašė Dundorfas Rodyti pranešimąKažkaip žmonės labai mėgsta linijinę logiką, ty augo ir augs toliau 1000 metų, varžtus užsukinėja ir toliau užsuks tiek, kad vėl visuomenė bus užspausta į įvykių horizontą ir spaus toliau dar 1000 metų.
Comment
-
Parašė Dundorfas Rodyti pranešimą
Bus Jono košmaras nes, didžiojo vado kursą minės kaip kiek perspaustą ir "true beliveriai" jo martioškas galės insigyti aliexprese
https://souvenirboutique.com/en/en-m...-babushka-doll
Comment
-
Dar viena "burbulo" paklodė, šįkart didžiausias dėmesys skiriamas Kinijos karinėms pajėgoms.
Gerą dieną visiems rubrikos “toli toli, už jūrių marių” skaitytojams. O diena išties nebloga - šeštadienį Taivano rinkėjai parodė špygą raudonajam drakonui, ir išsirinko Lai Čing-te (draugams - Viljamas) prezidentu. Kontinentinė Kinija iškart apsipylė jei ne snargliais ir ašarom, tai bent jau visokiausio plauko valstybininkų, visuomeninkų irgi influencerių virkavimais, kaipgi čia taip negerai gavosi, kapgi tie kurvos nedėkingi kitoj sąsiaurio pusėj įtampą vis labiau tempia ir kad jau tuoj tuoj turbūt rytoj reiks kažko imtis.
Šventė demokratijos stovykloje, deja nėra pilna - parlamento rinkimuose DPP nebesurinko daugumos, tad Lai turės remtis mažumos vyriausybe, kas gerokai apsunkins reikalus. Nukritęs rinkėjų pasitikėjimas tačiau neturi nieko bendro su “vienos Kinijos” klausimu, o yra normalus demokratinės sistemos išreiškiamas nepasitenkinimas kylančiomis kainomis ir kitais įprastais vidinės politikos klausimais. Na, o “kylančios įtampos” klausimą šiandien apžvelgsim plačiau, bet pradžioje šiek tiek trumpų naujienų:
- Pamenat CCP (Ciniškų Camunistų Parcijas) ėjimą arkliu prieš pora savaičių, kuris nubraukė 80 milijardų žaidimų kompanijų akcijų vertės per vieną dieną? CCP patį ėjimą padarė vedama noro geriau kontroliuoti online žaidimuose vykstančią komunikaciją, tačiau 80 jardų yra 80 jardų, ir dar iš užsienio pinigų. Suvokdami, kad reikia kažką daryti idant babkės grįžtų, CCP surado šios kolosalios žioplystės kalčiausią asmenį ir atleido… bičą, kuris perskaitė pranešimą apie naująjį įstatymą. I shit you not - pranešėjas, kuris literaliai iš lapelio perskaitė tekstą, išspirtas, o įstatymą priėmęs komitetas vangiais rankų mostais irgi brėžnevinėmis šypsenomis kviečia užsienio babkes sugrįžti, girdi - pataisėm juk, ko jūs parinatės?!
- Kinijos kosminės programos raketa mažumėlę pasimetė pakeliui į orbitą ir nukrito mažiau kaip 200 km nuo 8-milijoninio miesto Nanning. Kitą dieną kritimo vietos apylinkėse gyvenantys piliečiai gavo žinutę, kad “Jūsų teritorijoje GALI kristi kostminė raketa arba jos dalys. Jeigu kam nors nunešė namą, karvę ar bobutę - duokit žinot, mes liekanas (raketos) susirinksim ir biškį kompensacijos duosim”.
- Turi firną Kinijoje? Patiri finansinį spaudimą? Nori atleisti darbuotojus, bet nenori mokėti išeitinių pašalpų? Naujas būdas - perkeli ofisą iš didelio miesto į visišką užkampį kalnuose (kaip suprantu, “kalnai” Kinijoje yra terminas, apimantis “kaimą”, “provinciją” ir “velnio subinę”) ir nekompensuoji kasdieninės kelionės išlaidų. NT kainos vis dar krenta, taip kad persikraustyt beveik nieks negali, ir nepraėjus nei mėnesiui patys pasiprašo iš darbo. Win-win. Bent jau taip rodo staiga pašokęs ofisų nuomos nioliktos eilės miestuose poreikis ir verksmai Weibo juostoje.
O dabar pereikim prie karinių temų. Taip taip, gerai išgirdote, šį kartą ekonomikos nejudinsim.
Pradžiai - Raudonoji jūra, kurion praeitą savaitę Iranas irgi atsiuntė karinį laivą, bet ne tam, kad prisidėti prie komercinių laivų gynybos, o išimtinai šnipinėjimo tikslais.
Antradienį USA+UK kariniai laivai konvojavo laivų grupę, kurioje buvo ir JAVų vėliavą nešiojantys konteinervežiai, dažnai vykdantys Department of Defense užsakymus. Tai ta proga hučiai paleido į orą ko gero viską, ką tik turėjo - pradedant smėlėtom tapkėm ir pabaigiant balistinėmis raketomis, kas yr labai nevaikiškas pareiškimas. Irano laivas malėsi nuo vieno konvojaus galo prie kito, konspektavo iranietiškos technikos pasirodymą ir atviru tekstu telegrafavo krantan hučiams, kur koks laivas plaukia. Nei vienas užtaisas nepasiekė taikinio, tad civiliokai jūreiviai išsikratė kelnes (čia ne pašaipa - aš sėdėdamas viduryje balos su dideliu taikiniu ant nugaros ir be menkiausios ragatkės gynybai kokiais trim kilais būčiau palengvėjęs) ir tesė kelionę, o puikiai atidirbę kovinių laivų ekipažai paskambino savo vyriausybėms ir pasakė “ė, į mus šaudo”.
Trečiadienį JT Saugumo Taryba griežtai pasmerkė hučių veiksmus - pasirodo pyškinimas į Liberijos ar tai Kipro vėliavos laivus yra viena, o tiesioginė ataka prieš karinį ir civilinį JAVų laivyną, biškį kita. Pastovios JTST narės Kinija ir Rusija net nepyptelėję pasirašė rezoliuciją. Nešami ant tokio rimto dokumento sparnų, JAVų F-18 ir britų Eurofaiteriai ketvirtadienį sumalė į miltus 60 hučių taikinių 16-oje Jemeno lokacijų - amunicijos sandėlius, komandinius centrus, paleidimo įtaisus. Na o vakar Vašington Post padūsavo pirmame puslapyje, kad girdi tik koks ketvirtis hučių pajėgumų buvo paveikta, tai gal ir išvis nereikėjo?..
Atsitraukus žingsnį atgal - ataką palaikė Nyderlandai, Danija, Bachreinas ir dar kažkas. Kelis mėnesius savivaliavę smėlio blusų šeichai gavo gerai į snukį. Ką tai pakeis? Kol kas labai sunku pasakyti. Iš vienos pusės akcija pakeitė reakciją, kas gerina savijautą ir didina prestižą. Iš kitos pusės hučius penkiolika metų bombino Saudai, ir vistiek neišnaikino tos velnio sėklos.
Na o iš mūsų vartotojiškos perspektyvos - konteinerių pervežimo per du mėnesius daugiau kaip padvigubėjo, bet vis dar nepasiekė 2020 metų lygio. Tai čia kaip ir pofig. Nauja grėsmė yra gerai žinomas Irano kerštingumas - jeigu ajatolos nuspręs, jog šiemet svarbu ne tik išrinkti naują supremialiausią lyderį, bet ir padalyvaut užsienio politikoje, atsakas gali būti pats įvairiausias, įskaitant pvz Persijos įlankoje plaukiojančių tanklaivių pabombinimą. O vat tada bus gerokai linksmiau, nes naftos kainų kilimas atsilieps viso pasaulio ekonomikai griausmingai, įskaitant aukso lietų Rasiejos karinės industrijos finansavimui.
Pasukime atgal į labiausiai tikėtiną viso šito tramtamtam sponsorių - ar bent jau tylųjį pritarėją - Kiniją.
Jau visi spėjote prisižvengti iš kinietišku jūros vandeniu užpildytų raketų? Kaip manote, kiek raketų yra paveikta? Teisingas atsakymas - mes nežinome nei ar, nei kiek. Jeigu atidžiau panagrinėsite straipsnį, pamatysite, kad Blumbergas remiasi “šaltiniais JAVų žvalgyboje”. Aš ginkdie nesakau, kad Blumbergas apsimelavo, tačiau būtina suprasti, kad nėra pateikta jokių konkrečių įrodymų, o informacijos perdavimo grandinė turi kaip minimum tris didokus neapibrėžtumo mazgelius, taigi visus teiginiuia reiktų vertinti kaip “tikėtina, kad tiesa”, bet jokiu būdu ne “100% tiesa”.
Ta proga panarstykime, ką mes - interneto planktonas -, iš tiesų žinome apie paskutinį dešimtmetį tarptautinėje arenoje ypač pamėgusios dusinti oponentus jei ne jėga, tai kūno kvapu, Kinijos karines pajėgas. Atskirkime, cituojant klasikus, kotletus prie kotletų, o muses prie musių.
Pirmai pradžiai reikia suvokti, kad PLA (Pipl Libereišn Armi) yra visai kitokia struktūra, nei visų kitų šalių kariuomenės - tai yra armija su savo pačių pajamomis. Tikrai taip, nuo Mao laikų beveik visa karinė pramonė yra tiesiogiai pavaldi PLA, ir PLA susirenka visą pelną uždirbtą iš ginklų eksporto. To, žinoma, neužtenka gyventi be CCP skiriamų babkių, bet keičia jėgos balansą gana smarkiai. Taigi Norinco (China North Industries Group) - viena iš pagrindinių PLA korporacijų - adekvačiai apginklavo pėstininkiją kalašų ir RPG kopijomis, neperšaunamomis liemenėmis ir t.t. Daiktai gana gerai žinomi, plačiai pardavinėjami siauruose sluoksniuose.
China South Industries Group tuo tarpu aprūpino transportu, apie kurį žinome mažiau, tačiau sprendžiant pagal civilinius Kinijos sunkvežimių gamybos pajėgumus, labai tikėtina jog irgi galintys atlikti savo funkciją.
Karo karalienė artilerija, tokia mėgstama Šiaurės Korėjoje ir Rasiejoj, taip pat yra yra mylimas PLA vaikas nuo karo su Vietnamu laikų. Čia tačiau turime pirmą svarbų faktą - didžioji dalis Kinijos pabūklų vis dar yra 122 mm kalibro, t.y. bum gaunasi įtikinantis, bet šaudymo distancija gerokai mažesnė, nei 152/155mm.
Ta pati bėda su tankais - Kinija operuoja milžinišku kiekiu tankų, bet tik (tokiai šaliai - tik) apie 1000 yra plius minus modernūs Type 99, panašaus pajėgumo, kaip T-72B3. Šalia to tūkstančio PLA vis dar operuoja kelis šimtus gana gerai žinomų, drūčiai pasenusių T-55 kopijų Type 59/69, ir apie tūkstantį “naminio” dizaino Type 96, daugmaž atitinkančių T-72M su modernizuota elektronika. Na ir visą ordą lengvųjų Type 15 tankų, skirtų gąsdinti tibetiečius ir uigūrus. Ką dar galima pasakyti apie tankus? Ak taip, į Rasiejos organizuojamus “tankų biatlonus” Kinija nebodama nacionalinio prestižo kažkodėl siunčia senuką Type 96, net ir po to, kai 2020 prieš visas kameras “senas geras” 96-as pametė ratą dideliam žiūrovų džiaugsmui.
Su aviacija dar didesnis liūdesys, nei su tankais: iki 2010 Kinija gamino arba vogtus sovietų sraigtasparnių dizainus, arba išmelstus Eurokopterius. 2010 įvyko šventė, ir saulės tekėjimą išvydo Harbin Z-10, “kietesnis apačis, negu Apačis”, persiprašau už kalambūrą. Kaip “visiškai nacionalinį dizainą” pristatomą Z-10, aviacijos specialistai siūlė iš karto dažyti mėlynai ir padabinti balta JTO emblema, nes praktiškai kiekvienas komponentas yra pirktas, iškaulytas arba naglai nupyzdintas iš Prancūzijos, Pietų Afrikos Respublikos, Kanados, Nyderlandų, Ispanijos ir t.t., tad surinkus visas šalis-tiekėjas į krūvą gautųsi akurat JT Asamblėjos kvorumas. 2019 pasirodė ir juodesnė už juodą Black Hawk kopija Z-20. Sraigtasparnių parametrai nėra paviešinti, bet gerai žinant sudedamąsias dalis, neįmanoma tikėtis kažko itin kietesnio, nei vakarietiški 80-ųjų dizainai, paskaninti modernia elektronika.
Truputį mažiau ašarą spaudžia sparninė aviacija, bet ir ten yra savų skeletų. Nelendant į detales - Kinijos eksportuojami koviniai lėktuvai vis dar komplektuojami su Rusijoje gamintais varikliais, nes pagal licenziją gaminamos kopijos turi tendenciją degti net neperšautos.
Na ir viena vieta, kur Kinija dviem korpusais lenkia visus kitus - maži ir vidutiniai bepiločiai.
Su šiais pajėgumais PLA neabejotinai galėtų numalšinti trijų provincijų sukilimą vienu metu, suvolioti bet kurį savo kontinentinį kaimyną, ir netgi gerai duoti pyzdakų Rusijai.
Tai ko gi mes bijome? Nerimą kelia Ši Dzinpino mylimukai: laivynas ir raketinė artilerija. Kinai per paskutinius 12 metų taip įsisiautėjo, kad prisigamino daugiau laivų, nei turi JAVai, o raketų prisivirė kaip tas durnius giros. Pajėgumų tiksliai nežinome, bet yra keletas stiprių spėjimų, paremtų stebėjimais:
- Kinijos laivynas gausus, bet nėra pritaikytas tolimoms ir ilgoms operacijoms;
- Nors ir turėdama “superlėktuvnešį”, Kinijos laivyno aviacija šiuo metu beveik garantuotai gautų į dūdą išėję vienas ant vieno su UK, nekalbant apie dvi ar daugiau JAV lėktuvnešių grupių (JAVai turi 11 iš viso);
- Garsusis baisusis nenumušamasis hipergarsinis Dongfeng-17 šiek tiek nuvyto baisume, kuomet Ukrainoje ne pats naujausias Patriotas pradėjo numušinėti teoriškai dar baisesnius ir praktiškai truputį greitesnius ruskių Kinžalus.
- Raketų Kinija turi labai, LABAI, daug, ir garantuotai ne visos užpildytos vandeniu.
- Kinijos karinės pajėgos 40 metų nekovojo su bent kiek sau lygiu priešininku, tad niekas, įskaitant PLA ir CCP, nežino, kokie yra tų pajėgų tikrieji pajėgumai.
Apibendrinant: PLA garantuotai nėra lygi NATO pajėgoms technologiškai, tačiau karas Ukrainoje, hamasikų bliadstvos Izraelyje irgi hučių pasilinksminimai Raudonojoje jūroje pirštu prikišamai rodo, jog ignoruojant savo nuostolius ir turint pakankamai geležies galima siaubingai daug pasiekti archaiškomis priemonėmis, net jei tai ir nesibaigia pergale.
Šiuo metu Kinijos Liaudies Respublika potencialiai sėkmingai gali projektuoti jėgą į artimiausius kaimynus - Taivaną, Pietų Korėją, Japoniją, Filipinus. Neturėdama tikrai stiprių atsparos taškų, tiesiogiai kibint Australijos, Amerikos ir tuo labiau Europos Kinija negali (neskaitant, žinoma, branduolinio ginklo). Mums, deja, gyvenimą nu labai sujauks bet koks Kinijos susipliekimas su jūriniais kaimynais, nes 100% nukreips JAV dėmesį tenai ir supis visą pasaulinę prekybą. Arba dar blogiau - jeigu Ši paprašys Vovos “paimt vieną už komandą” ir iš anksto nutraukti JAVų dėmesį į Šiaurės-rytų Europos teatrą…
Tai toks šį kartą žiupsnis faktų ir krūva apmąstymų. Kaip jau ne kartą minėjau - vartokite informaciją atsakingai.
- 4 patinka
Comment
-
Parašė neamos Rodyti pranešimąDėl Honkongo turbūt reikia skirti prijungimą prieš 25 metus ir protestus prieš kelis metus, kurie kilo kai Kinija užraukė miesto autonomiją ir demokratines institucijas, nors prieš tai žadėjo kad gyvens pagal "viena šalis - dvi sistemos", bet konclageris atėjo ir ten
Comment
-
Parašė taspac Rodyti pranešimąDar viena "burbulo" paklodė, šįkart didžiausias dėmesys skiriamas Kinijos karinėms pajėgoms.
suvolioti bet kurį savo kontinentinį kaimynąŠiuo metu Kinijos Liaudies Respublika potencialiai sėkmingai gali projektuoti jėgą į artimiausius kaimynus - <...> JaponijąIf a lion could speak, we could not understand him.
- 1 patinka
Comment
-
China is not alone in having unreliable growth data
https://www.ft.com/content/187e4183-...0-444aa0594791
When China’s premier, Li Qiang, announced at Davos on Tuesday that the country’s economy grew at an estimated 5.2 per cent in 2023 it caught economists off guard. Many had projected a figure close to Beijing’s 5 per cent growth target — but markets had not expected the data to come until Wednesday, as per the official release schedule. It is fair to say that this is not the only example of China’s hazy approach to reporting national statistics. Economists now largely consider Beijing’s official economic data to be only a reference point. While China puts significant resources into its National Bureau of Statistics, trust in its output has been dented by deteriorating transparency. The number of economic indicators made available by the agency has dropped significantly since President Xi Jinping became leader in 2013. At the same time, forecasters have become more sceptical over China’s official gross domestic product numbers. The country’s slowdown in trend growth over the past decade has increased the spotlight on its system of GDP targets.
It is of course possible that China’s economy has done a consistently accurate job of hitting those targets. But limited transparency, including on its statistical methodologies, does not engender trust. Economists have meanwhile developed their own GDP estimates using directly observable statistics, such as night-light density, or data collected by surveys and international agencies. Staggeringly, Rhodium Group thinks China’s growth last year may have been as low as 1.5 per cent. Capital Economics’s “China Activity Proxy” suggests that Beijing has been overestimating its output notably since the start of 2022. Its modelling also implies faster growth in 2023 as official data may have lowballed the extent of Covid-19 disruption the year before.
Paskutinis taisė deep'as; 2024.01.21, 10:19.
- 4 patinka
Comment
-
Parašė deep'as Rodyti pranešimąNes consensusas yra ...
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Nereiktų painioti kažkieno spekuliacijų ir/arba savo svajonių su consensusu. Nu čia net jeigu perskaitai kažkokį straipsnį, kad žemė yra plokščia ir pats norėtum kad taip būtų, dar nereiškia, kad tai yra concensusas
Truputėlį konteksto, globalios kompanijos turi vidinius ekonomistus kurie analizuoja įvairius duomenis ir jais dalinasi kompanijų viduje. Maždaug tokie Mačiuliai tik ne vieši. Tai va tuos reportus pasiskaičius ten yra daug įdomių dalykų kurie nebūtinai viešai publikuojami ir kurie nėra kažkaip tendencingi kas dažnai publikuojama. Tai va tiek apie tuos consensusus. O kad tokių publikacijų pasipils virtinės aš tau garantuoju ir čia su mano norais.ar nenorais neturi nieko bendro kam išvis tokius dalykus rašinėti?Paskutinis taisė deep'as; 2024.01.21, 20:33.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė deep'as Rodyti pranešimą
Supratau. Dabar skaityti Sankausko pranešimą aukščiau.
Truputėlį konteksto, globalios kompanijos turi vidinius ekonomistus kurie analizuoja įvairius duomenis ir jais dalinasi kompanijų viduje. Maždaug tokie Mačiuliai tik ne vieši. Tai va tuos reportus pasiskaičius ten yra daug įdomių dalykų kurie nebūtinai viešai publikuojami ir kurie nėra kažkaip tendencingi kas dažnai publikuojama. Tai va tiek apie tuos consensusus. O kad tokių publikacijų pasipils virtinės aš tau garantuoju ir čia su mano norais.ar nenorais neturi nieko bendro kam išvis tokius dalykus rašinėti?
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Tai žinoma, kad yra visokių nuomonių spektras, nuo batshit crazy iki visai realistiškų. Vėlgi, tai nereiškia, kad viena tavo išsirinkta kažkokio vieno analizatoriaus analizė yra "consensusas", net jeigu tu tai "garantuoji".
Tu turi savo nuomonę ir tas ok, mano tikslas nėra kažką.kažkam įrodyti, dalinuosi įžvalgom kurios man asmeniškai įdomios. Pasidalinsiu ir vėliau o tu galėsi vėl apie plokčią žemę kokią repliką numesti.
- 3 patinka
Comment
-
Pagal tai, kad Jonelis valgo didžiojo Xi šalyje vien amerikietiškose šūdmaisčio užeigose tada tai paaiškina, kodėl jis nevažiuoja apžiūrėti uigurų regioną, ten gi nėra jam tinkamo maistoNepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė deep'as Rodyti pranešimąNe vieno, bet visos community. Lietuvoje veikiančių bankų ekonomistai tą viešai sutaria. Davose susirikę ekonomistai dėl to viešai sutaria. Gal gali man duoti kokį šaltinį kur visi sutaria kad kiniečiai skelbia tikslius duomenis?
Tu turi savo nuomonę ir tas ok, mano tikslas nėra kažką.kažkam įrodyti, dalinuosi įžvalgom kurios man asmeniškai įdomios. Pasidalinsiu ir vėliau o tu galėsi vėl apie plokčią žemę kokią repliką numesti.
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąPagal tai, kad Jonelis valgo didžiojo Xi šalyje vien amerikietiškose šūdmaisčio užeigose tada tai paaiškina, kodėl jis nevažiuoja apžiūrėti uigurų regioną, ten gi nėra jam tinkamo maisto
Comment
-
Savaitės naujienos:
Peržiūrėkime praeitos savaitės Rinktines Naujienas (tm):
- Guižou provincijos gubernatorius buvo suimtas už “valstybinių lėšų švaistymą”. Viena iš pačių biedniausių provincijų jau prieš metus patraukė dėmesį katastrofišku skolų/pajamų balansu. Gubernatorius, ištaškęs virš pusės trilijono dolcų komerciškai beprasmiams keliams ir tiltams (provincijoje yra 40(!!) iš 100 aukščiausių pasaulio tiltų), į TV kamerą pripažino bb dėjęs ant skolos, nes “žinojo už poros metų kilsiantis pareigose dėl gerų pasiekimų, o skolos atidavimas būtų įpėdinio problema”. Šiuo metu skirtingose Kinijos provincijose paskolų infrastruktūrai plėsti palūkanos nuo kelių iki keliolikos kartų viršija tos infrastruktūros atnešamą pelną, jau nekalbant apie pačios skolos grąžinimą.
- Vietoje to, kad nutaisę medinę šypseną pasveikintų šviežiai išrinktą Taivano perzidentą, CCP visą savaitę spaudoje ir Weibuose publikavo pesimistiškus straipsnius, kaip gi čia viskas bus dabar negerai, ir koks gi tas Viljamas Lai negeras pasirinkimas. Kai virkavimų užpisti internautai pradėjo uždavinėti pernelyg daug demokratija atsiduodančių klausimų, CCP ištrynė nafig visus komentarus ir niūriai apskelbė, kaip girdi “liūdna, jog maža mažuma taivaniečių parsidavė JAVams ir tuo pačiu tempia prapultin su CCP norinčią draugauti daugumą”.
- Praignoravusi JAVų ir EU sveikinimus Viljamui Lai, CCP užsienio reikalų ministerija nepatingėjo kaip reikiant užsipulti visus mažesnius kaimynus, kurie irgi išdrįso taip nekorektiškai suabejoti Vienos Kinijos principu. Filipinų, pavyzdžiui, sveikinimą, CCP URM gaižiai pakomentavo siūlymu “pasiskaityti istorines knygutes”, į ką Filipinų URM atsakė siūlymų išsitraukti galvą iš šiknos ir nebūti tokiais jobanais kaimiečiais. CCP URM tik atsiduso, kaip girdi “liūdna, jog maža mažuma filipiniečių parsidavė JAVams ir tuo pačiu tempia prapultin su CCP norinčią draugauti daugumą”.
- Pagal praeitą savaitę paskelbtus oficialius Kinijos duomenis, nacionalinė skola per 2023 padidėjo 16% bendro vidaus produkto, o ekonomika paaugo 5,2%, soriukas 5,3% nepasiekėm. Užsienio finansų analitikai, turintys ofisus Kinijoje arba Honkonge, sako kad greičiau augimas apsiribojo 1-3%... Analitikai, neturintys jokių ofisų Kinijoje, sako iš kur blia tas pozityvas, jei NT traukėsi, eksportas traukėsi, vidaus vartojimas mažėjo?! Reaguodama Kinija pažadėjo per 2024 nusitiesti dar 2400 km supergreito gelažynkelio ir šiaip painvestuot į gamybą. Užsienio investuotojai atsakė “Ah-a, ah-a… Akcija! Parduodu akcijas! Su nuolaida! Jamkit, kol dar bent kažką kainuoja!!”
- Skaičiuojant nuo absoliutaus piko 2021 metų pradžioje, Kinijos ir Honkongo akcijų biržos šiai dienai prarado 6 trilijonus baksų. 100 didžiausių pensijų fondų apklausa parodė, kad nei vienas iš jų nemato pozityvios ateities Kinijos akcijose. Išvertus į lietuvių irgi žemdirbių kalbą - akcijos atpigo daxują, ir dar ne pabaiga.
- Visi girdėjote, kad Kinija parduoda viską? Patvirtinta - už niekingus 57 gabalus dolcų plius dar štukė su biškiu už atvežimą į Lietuvą, Alibaboje galima nusipirkti dar niekad nenaudotą droną Šached, taip pat žinomą, kaip Geranija. Pavadinimas kitoks, tačiau parametrai ir forma visai atsitiktinai sutampa. Batarkės, benzas ir sprogmenys į kainą neįtraukti, bet gerai Alibaboj paieškojus…
Pagal tuos pačius oficialius duomenis, 2023 metais Kinija prarado virš 2 milijonų populiacijos, t.y. maždaug vieną Latviją, o gimstamumas nukrito iki 0,95-1,00 vaiko vienai moteriai, t.y. visiškai ir absoliučiai mažiausio skaičiaus visoje planetoje. Galima ilgai ir nuobodžiai gilintis į ekonomines priežastis, atvedusias prie tokio katastrofiško skaičiaus (spoiler alert - idiotiška partijos politika), galima parašyti belenkiek puslapių, prie ko netrukus tai atves (spoiler alert - labai blogų sąlygų pencynykam). Vietoje to siūlau pasigėrėti viena labai netikėta ilgametės “vieno vaiko” politikos pasėkme.
Kaip žinia Kinijos kultūroje sūnus yra senstančių tėvų išlaikymo garantas, o duktė šiaip, kraitis ir balastas. Tad nenuostabu, jog “vieno vaiko” metu mergaičių kūdikių mirštamumas buvo baisesnis, nei per marą, ko pasekoje šiandieninėje jaunojoje kartoje vyrų perviršis yra daugiau kaip 38 milijonai vienetų, t.y. maždaug viena Lenkija. Toks moteriško dėmesio trūkumas įšovė į aukštą kosminę orbitą strymerių-moterų populiarumą. Merginos kasdien praleidžia nuo 6 iki 9 valandų prieš kamerą, šnekėdamos malonius niekus ir dailiai aikčiodamos dėl kiekvienos virtualios dovanėlės, nupirktos onlain sekėjų. Aišku, visa tai būtų niekieno, išskyrus pačių miniselebričių ir jų gerbėjų reikalas, jeigu ne liūdnas faktas, kad selebričių tikrumas, kaip ir daug kas Kinijoje, yra labai celofaninis - visos iki vienos merginos slepiasi po “balto veido, mažo smakro, didelių akių Marytė” video filtrais. Dar liūdnesnis faktas yra tas, kad tokia paklausi rinkos niša, reikalaujanti tik puspadorio telefono, šviesos šaltinio ir Tiktoko paskyros, patraukė ne tik merginų dėmesį… Tikrai taip, šiuo metu nebegali pasitikėti net savomis akimis ir video kameromis! Juntama porcija malonių moteriškų veidelių yra virtualiai užlipinti ant ilgaplaukių vyrukų, kurie neretai net nesivargina nusiskusti skystų azijietiškų ūsų, ir laikas nuo laiko užsisšviečia, pamiršę seanso pradžioje aktyvuoti tą nelemtą Marytės filtrą. Iš kitos pusės, galime bent jau pasidžiaugti, kad jaunoji Kinijos karta pasakė griežtą “ne” genderizmui…
Tiek žinių šį kartą, ačiū, kad skaitėte. Foto nugrabinta tiesiai iš tos Alibabos, katra su gerokai daugiau, nei 40 plėšikų.
- 5 patinka
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Apie konsensusą kalbi tu, tai tu ir pateik šaltinius, kurie konstatuoja tokio konsensuso buvimą.
Lauksim saltiniu, prasom bent viena rimta saltini kuris teigtu kad Kinijos pateikiami statistiniai duomenys yra patikimi, ir kad visi abejojantys yra tiesiog norintys kad taip butu.
- 4 patinka
Comment
-
Parašė deep'as Rodyti pranešimą
Apie consensusus pradejai rasineti pats. Saltinius as tau jau pateikiau. Manau diskusija cia jau baigta nes man pradeda kilti itarimai kad as atsakineju AI sugeneruota teksta.
Lauksim saltiniu, prasom bent viena rimta saltini kuris teigtu kad Kinijos pateikiami statistiniai duomenys yra patikimi, ir kad visi abejojantys yra tiesiog norintys kad taip butu.
Comment
Comment