Parašė Gator
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Kinijos santvarka ir ekonomika
Collapse
X
-
Kažkada čia buvo diskusija apie Kinijos pretenzijas kaimyninėms šalims. https://t.me/tolk_tolk/12238 rašoma, kad Kinija turėjo teritorinių pretenzijų visiems kaimynams, didžiausios pretenzijos yra Indijai, ir netgi daroma išvada, kad Indija yra Kinijos amžinas priešas:
Начал читать книгу американского стратега, бывшего советника президента Рейгана Эдварда Люттвака «Возвышение Китая наперекор логике стратегии». Он написал её в 2012 году на основе, как он сам признаётся в предисловии, сделанного им по заказу Управления общих сетевых оценок Министерства обороны США аналитического отчёта. Хорошая иллюстрация подхода Пентагона к аналитическим оценкам – когда заказываются отчёты разным think tank, а потом на их основе вырабатывается стратегия. Большой контраст к российскому подходу, где преобладают только внутриведомственные оценки.
Одна из первых глав книги посвящена обзору естественных врагов Китая. Китайский Уклад очень герметичен (Люттвак называет его «великодержавный аутизм»), и потому в его описании очень важны косвенные оценки. И одна из таких оценок – на виду. Китай принято считать в мире «приграничным вымогателем», потому что у страны были территориальные претензии ко ВСЕМ соседям. Но по мере нормализации после эпохи Мао Китай снял территориальные претензии к соседям после их небольших уступок. Люттвак пишет:
«В ходе двусторонних переговоров, китайская сторона уступила 100% своих притязаний на территории Афганистана, 76% – Лаоса, 66% – Казахстана, 65% – Монголии, 94% – Непала, 60% – Северной Кореи, 96% – Таджикистана и 50% – Вьетнама на суше. С Советским Союзом, а затем и с Российской Федерацией переговоры также были успешно завершены на основе 50-процентных уступок».
Лишь к одному соседу Китай не снял территориального рэкета, и не собирается это делать в будущем – к Индии. Причём претензии к Индии составляет не сотни квадратных километров, как к другим соседям (например, Россия отдала Китаю 337 кв. км своей территории), а сотни тысяч кв. км.
Например, одно из требований Китая – вернуть ему целый индийский штат Аруначал Прадеш. Его площадь 84 тыс. кв. км и население 1,4 млн. человек. В целом Китай не признаёт вообще ВСЕЙ границы с Индией. Пекин нашёл и обоснование: эти границы с Китаем провели английские колонизаторы, выкрутив руки Пекину, когда тот был слаб; теперь мы сильные и возьмём эти территории обратно.
Из такого факта Люттвак делает вывод, что у Китая только один естественный вечный враг – Индия, и от этой страны он никогда не отступит. Нельзя поверить и в то, что Индия когда-то согласится отдать такие значительные территории. Со всеми же другими соседями (в т.ч. и Россией) Китай склонен договариваться (пусть и с уступками с их стороны), видит в них субъектов (пусть и не совсем полноценных), но тем не менее, как минимум не склонен решать проблемы с ними силовым путём. В конце концов, если надо будет Китаю, соседи ещё раз что-то мирно уступят ему.
Но с Индией – это не так.
- 1 patinka
Comment
-
Kad Kinija ir Indija yra didžiausi priešai, tai visiems seniai gerai žinomas faktas. Indai nekenčia visko apie Kiniją. Jų komunizmo, tai, kad jų ekonomika labiau pažengus, bei to, kad kinai yra mėsėdžiai. Įtampa Kinijos ir Indijos pasienyje tvyro jau ne vienerius metus ir netgi buvo įvesta taisyklė, kad pasieniečiai negalėtų turėti šaunamųjų ginklų. Muštynės ir daužymasis lazdomis - tai Kinijos ir Indijos pasienio kasdienybė.
https://en.wikipedia.org/wiki/2020%E...dia_skirmishes
- 2 patinka
Comment
-
Top Intel: China Not Ready to Invade Taiwan; Ukraine War in Stalemate https://www.airforcemag.com/top-inte...-in-stalemate/
China was “surprised by the degree to which the United States and Europe came together to enact sanctions, and that is something they obviously will be looking at in the context of Taiwan,” Haines said. Also, “one of the issues for them is the confidence they have that they are able to take action in Taiwan over our intervention.” This will “play into their decision-making over time.” Seeing events unfold in Ukraine “may give them less confidence, in some respects, over what is likely to happen” in a Taiwan invasion, Haines said.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Rusija yra šalia mūsų, bet toliau yra košmariška Kinija, kurioje atgimė maoizmas. Jau kelis kartus esu rašęs, kas per padaras yra Vinipūchas (tai pravardė, panaši į Xuilo) - taip vadinamas Xi Jinpingas.
Kinija dabar atseit "neremia" Rusijos, bet išties ją jau remia daugybe dvigubos paskirties prekių, įskaitant milžiniškus kiekius buitinės paskirties, tačiau karui naudojamų dronų, o taip pat ir dronų aptikimo bei kontrolės įrangos.
Ir taip pat Kinija grasina ir ruošiasi pulti Taivaną (taip pat grasina ir Japonijai) - panašiai, kaip Rusija užpuolė Ukrainą. Kinija mokosi iš Rusijos ir stebi, kuo viskas baigsis - ir jei Rusija gaus, ko norėjusi, Kinija irgi žinos, kad gali pradėti karą.
Rusija ir Kinija bendrauja ir realiai po truputį kuria gal ir nelabai stabilią, bet visgi sąjungą, nukreiptą prieš demokratišką pasaulį.
----
Protestuojantys kinų hakeriai sugebėjo įsilaužti į porą vietinių Kinijos policijos sistemų ir rado ten krūvą medžiagos apie tai, kaip veikia atseit "mokymo" įstaigos, valdomos Kinijos švietimo ministerijos - permokymo (reedukacijos) stovyklos. Taip pat ir tūkstančius nuotraukų.
Realiai tos permokymo stovyklos yra elementarūs kankinimo konclageriai, kuriuose žmones "reedukuja" taip, kad jie tiesiog bijotų išvis būti savimi.
Tuo pat metu visi tie žmonės yra naudojami tiesiog vergiškam darbui. Kankinami, mušami, žeminami ir išnaudojami kaip realūs vergai, nes jie ir yra paverčiami vergais.
Galima spėti ir apie tai, kad galų gale kažkuri dalis iš tų žmonių paklius ir į tuos mirties autobusus. Bus panaudota tiesiog organams. Apie tokią praktiką irgi jau senokai žinoma.
----
Už ką žmogus gali būti pasodintas į tokį konclagerį? Ogi už bet ką - už tai, kad leptelėjo kažką apie valdžią, už tai, kad pasidalino paveiksliuku su Mike Pūkuotuku, už tai, kad kalbėjo ne kiniškai, už tai, kad vaikščiojo į bažnyčią (krikščionys tenai irgi masiškai kišami į kalėjimus, o krikščionių ten yra milijonai), už tai, kad netinkamai apsirengė (pvz., tautiniais rūbais), už tai, kad šiaip kam nors nepatiko.
Kinija dabar turi tą socialinio kredito sistemą, kuri išvystyta nepaprastai smarkiai - neigiami balai duodami, pvz., už netinkamus drabužius, netinkamą šukuoseną, žaidimą kompiuterių žaidimais, bendravimą su užsieniečiais, už bendravimą ir pagalbą tiems, kam apriboti tie balai ir taip toliau.
Nedaug neigiamų balų prisirinkę yra baudžiami nesmarkiai - pvz., praranda teisę važiuoti traukiniais, išvykti į užsienį, mokytis aukštosiose mokyklose ir dirbti valdišką darbą. Daugiau neigiamų balų gavę žmonės baudžiami griežčiau.
Žmonės, kurie skaitė netinkamas knygas ar žiūrėjo netinkamą video medžiagą iš Interneto ar pan., gali būti suimami ir baudžiami net ir be jokių ten socialinių kreditų, o iškart.
Kinijoje šiuo metu jau yra uždrausti grynieji pinigai. Ką tai reiškia? Ogi tą, kad jei prirenki neigiamų balų, valdžia tau apriboja teisę pirkti ką nors netinkamose parduotuvėse - gali pirkti tik maisto prekes ir tik už labai nedidelę sumą.
Visai netikusiems gali būti išvis išjungta teisė ką nors pirkti. Gli būti išjungta ir jų draugams ar giminėms, jei automatinės sistemos pastebės, kad giminės taip nubaustus maitina. Ką tai reiškia? Ogi tą, kad jei žmogus nenori mirti iš bado, tai jis jau gali būti priverčiamas netgi "savanoriškai" eiti į tokią permokymo konclagerį.
----
Po tą nuleakintą duomenų bazę labai verta pasižvalgyti. Pasiskaityti apie tai, kokios tų žmonių įkalinimo priežastys.
Kaip pvz., moteris, būdama dar 14 metų amžiaus vaiku 2002 metais, pusę metų gyveno pas savo senelę. Tenai apsirengdavo tautiniais rūbais ir taip pat skaitė kažkokias netinkamas knygas. 2018 metais už tai buvo suimta ir įkalinta konclageryje.
Tarp kitų priežasčių - pvz., tai, kad žmogus mokėsi melstis arba kam nors kitam aiškino apie religines apeigas, ar į jas ką nors nusivedė.
Arba, pvz., priežastys, už kurias į konclagerius sodina uigūrus - kad žmogus turėjo kokią nors knygą arabų kalba (pvz., vaikišką rašybos vadovėlį - elementorių). Arba, pvz., turėjo tautinių drabužių, pvz., sijoną ar skarelę. Tokie daiktai dar ir konfiskuojami, kaip nusikalstami.
Arba, pvz., žmogus pasodintas į konclagerį už tai, kad buvo išjungęs mobilų telefoną - nors ir neįvardinama, čia nesunku suprasti, kad Kinijoje tai gali būti nusikaltimas, nes mobilus telefonas tenai yra asmeninio sekimo įrenginys.
Arba, pvz., geriausias iš kaltinimų buvo - už tai, kad tris mėnesius augino barzdą.
Beje, komunistinės kinų valdžios elgesys kartais tiesiog drastiškas - kaip pvz., pakabina mečetėje ar bažnyčioje stebėjimo kamerą, o paskui sodina tuos, ką ta stebėjimo kamera nufilmavo.
----
Kinija yra toli, todėl mes nematome, kas dedasi tenai. O tenai dabar jau vėl vyksta tokie košmarai, kokie vyko prieš pusę šimto metų, kai siautėjo žmones masiškai kankinę ir žudę chunveibinai.
Vipipūchas Xi Jinpeng ir yra vienas iš tų chunveibinų, dabar ir atkuriantis tą tvarką, kokia buvo prie Mao. Tiktai ta tvarka modernizuota, užmaskuota, todėl mus ir apgaunanti.
Lyginant su chunveibinų laikais, yra tik vienas pokytis - daugiau žmonių įkalinama tiesiog tam, kad būtų daugiau vergų darbo jėgos. Vergiškas darbas yra naudojamas prekėms gaminti, o tos prekės paskui parduodamos mums. Taigi, vietoje masinių žudynių, kokias rengdavo chunveibinai, dabar yra masiniai įkalinimai, verčiant žmones vergais.
----
Čia nuoroda, patys pasižvalgykite. Prie įkalintų žmonių nuotraukų yra ir trumpi aprašymai, už ką jie įkalinti. Yra ir kitų nuotraukų bei dokumentų.
https://www.xinjiangpolicefiles.org/
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąLaukiame išsamių John komentarų.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Diktatūra yra efektyvesnė nei demokratija?
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąLaukiame išsamių John komentarų.
Jis mėgsta rašyti tekstus, su iš šiknos trauktais, dažnai melagingais, teiginiais, dėl ko jo rašliavas reiktų vertinti ypač atsargiai. Tai toks būtų mano išsamus komentaras
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Taivano, Pietų Korėjos pavyzdžiai rodo, kad ta pati tauta su demokratija veikia efektyviau ir sėkmingiau nei diktatūra.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Aš tik priminsiu, kad Savukynas nepasidomejės studijomis išsijuosęs rašė kliedesius apie tai, kaip Covid vakcinos visiškai užkerta kelią viruso plitimui.
Jis mėgsta rašyti tekstus, su iš šiknos trauktais, dažnai melagingais, teiginiais, dėl ko jo rašliavas reiktų vertinti ypač atsargiai. Tai toks būtų mano išsamus komentaras
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Gator Rodyti pranešimą
Geriau ir įdomiau, kad parašytum konkreciai bent 3 dalykus iš straipsnio kur nusišnekėjo, nes kritika '"jis neteisus, nes ankščiau buvo neteisus", visgi yra ad hominem punktas.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Aš tik priminsiu, kad Savukynas nepasidomejės studijomis išsijuosęs rašė kliedesius apie tai, kaip Covid vakcinos visiškai užkerta kelią viruso plitimui.
Jis mėgsta rašyti tekstus, su iš šiknos trauktais, dažnai melagingais, teiginiais, dėl ko jo rašliavas reiktų vertinti ypač atsargiai. Tai toks būtų mano išsamus komentaras
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
O kurie jo argumentai šiuo atveju neteisingi? Man jis irgi nelabai patinka kaip žmogus, bet tai nereiškia, kad jis meluoja kalbėdamas apie Kiniją.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Diktatūra yra efektyvesnė nei demokratija?
- 4 patinka
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
O čia įskaitant karinės diktatūros laikotarpį Taiwane ir Pietų Korėjoje ar tik jam pasibaigus ir prasidėjus nominalios demokratijos laikotarpiui? Nes problema su šituo naratyvu ta, kad ekonominis takeoff ir šitų šalių atsiradimas pasaulio žemėlapyje (plačiąja prasme) atsitiko joms būnant po karinės chuntos valdžia. Demokratija atsirado vėliau, kai jau viskas buvo duagmaž sutvarkyta normaliam gyvenimui.
Paskutinis taisė Lettered; 2022.05.28, 16:56.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
Manyčiau, kad efektyvumas nepriklauso nuo valdymo formos. Diktatoriai nebūtinai yra korumpuoti idiotai, o demokratija ne visuomet užtikrina, kad valstybei priimti sprendimai bus teisingi. Ir atvirkščiai
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Kita vertus, panašų grafiką, ir net su panašiais laikotarpiais ir grafikų pokyčiais, rasime lygindami diktatūrinę Kiniją su demokratine Indija. Tai ką dabar daryti? Ar tai reiškia, kad diktatūra yra geriau, nei demokratija pagal tavo logiką? Ar šitą argumentą naudoji tik tada, kai jis atitinka tavo apriori įsitikinimus ir teiginius, o kitais atvejais "nesiskaito"?
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Nebūtinai, bet demokratijoje veikia krūva institucijų ir vienas diktatorius net būdamas protingas negali užtikrint efektyvios checks and balances sistemos. Yra sėkmingų diktatūrų kaip gulf states, bet su tokiais resursais demokratiškos šalys kaip mes dar aukštesnį pragyvenimo lygį turėtume.
Comment
Comment