Parašė AšNeRobotas
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Kinijos santvarka ir ekonomika
Collapse
X
-
Parašė 10.000 Rodyti pranešimąBeje, kodėl diskusijos apie Pelosi vizitą Taivane vyksta Lietuvos-Kinijos temoje ? Ar čia reikia suprasti kad Lietuva pirma paekspermentavo su santykiu su Taivanu atšildinimu, o tuomet JAV pamatė kad ir pati gali sau tai leisti ?
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimąBus vienas iš tų atvejų kur Lietuva pirma padarė teisingą žingsnį, dėl to ją visokie vatnikai išskalbė kaip tik galėjo, o poto pasirodo kad kiti irgi tą latį nori daryti. Kitas pavyzdys - dujų terminalas.
Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąYra dar vienas - chuilostaną paskelbė teroristine valstybe.
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimąKas iš to paskelbimo, jei nebuvo papildomų sankcijų?
Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąReikia minimaliai kantrybės. Tai žinia pasauliui ir pavyzdys ir kitiems panašiai pasielgti kas kartu didina tikimybę dar didesnėms sankcijoms. Nereikia labai supaprastintai žiūrėti. Tai šachmatų partija o šaškių sprigtukas.
Jei uždrausim verslo ryšius su ta teroristine valstybe - va tada bus rimtas žingsnis kuriuo galės sekti.
O dabar gaunasi kaip kiniečių tarpusavio santykiai. Riejasi ir mėtosi vienom Kinijom, bet prekyba ir investicijos eina pilnu tempu.
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąYra dar vienas - chuilostaną paskelbė teroristine valstybe.
Comment
-
Ričardas Savukynas FB:
Nuo to laiko, kai Kinijos ambasados pasamdyti chuliganai vidury baltos dienos, vidury Vilniaus užpuolė Mantą Adomėną ir kitus, protestavusius prieš komunistinės Kinijos nusikaltimus, praėjo daug laiko. Truputį ėmėm susivokti, kad komunistinė Kinija nėra miela šalis, o greičiau - šūdų imperija.
Kitos šalys irgi ima susivokti. Jau vieša paslaptimi tampa, kad neduokdie kokią nors savo suprojektuotą prekę užsakinėti Kinijos gamintojams - nesvarbu, ką beužsakytum, ta pat gamykla tos pačios prekės klonus su tuo pačiu pavadinimu už porą kartų pigiau (nes jiems nekainavo kūrimas) pasiūlys rinkoje netgi anksčiau, nei gausi bandomąją partiją.
Visgi dar labiau pasaulį ima šokiruoti Kinijos šnipinėjimo mastai - aiškėja, kad jie yra neįtikėtinai dideli ir pagal poveikį nenusileidžia Rusijos šnipinėjimo mastams. Pastarieji mums neblogai žinomi - pakanka pasižiūrėti, kiek politikų yra paperkama ir kiek politikų kovoja prieš bet ką, kas kelia problemas Rusijai.
Kinijos įtakas irgi nesunku pamatyti netiesiogiai - nors Lietuvos eksportas į Kiniją buvo mikroskopinis, t.y., realių įtakų ekonomikai ta šalis nedarė, vos paspaudus Kinijos valdžiai, Lietuvoje prasidėjo toksai neįtikėtinas cypimas iš visų pusių, kad vien šiaip durnumu jo paaiškinti tikrai neįmanoma.
Dabar jau identifikuojami pirmieji Kinijos šnipai ir tų šnipų tinklai, ir aiškėja, kad, skirtingai nuo Rusijos, kuri savo šnipinėjimo reikalus organizuodavo neįtikėtinu įžūlumu (pvz., netgi rengdama atviras prokremlines konferencijas su verbavimais vidury Vilniaus), Kinijos taktika labai skiriasi. Būtent dėl visiškai kitokios taktikos šnipai ilgai būdavo nepastebimi, o kartais, netgi pastebėjus, neįmanoma suformuluoti aiškių kaltinimų.
Bendra Kinijos nuostata yra paprasta - kad negalima daryti skandalų, negalima triukšmauti, nebent būtų kažkoks ypatingas atvejis (pvz., kaip su protestais dėl Hong Kongo ar santykiais su Taivanu).
Kinijos taktika - daryti prekybinius ryšius, jais maskuoti šnipinėjimą ir visiškai bet kokius ekonominius santykius bet kokiais lygmenimis pajungti šnipinėjimo ir įtakos tinklams.
Jei iš Rusijos galima įsivežti kokias nors prekes ir, jei tie mastai nėra dideli, o prekyba nestabili - tai taip ir likti niekaip nepastebėtu FSB agentų, tai su Kinija šitai neįmanoma.
Dar prieš nemažai metų daugelis nevyriausybinių organizacijų pastebėjo keistų dalykų - pvz., pasikvieti ką nors iš žmogaus teisių gynėjų, kurie yra pasisakę ką nors apie Kiniją ir joje vykdomus žmogaus teisių pažeidimus, ir kažkodėl su tavim nutraukia santykius visai lyg ir niekaip nesusiję kultūrinės Kinijos organizacijos. Paaiškinimų neduoda, nebent kaip nors labai aptakiomis užuominomis pasako, kad dirbti būtent su jumis negali ir negalės.
Kiti pastebėdavo dar įdomesnius dalykus - pvz., pabendravai su kuo nors dėl Tibeto ar Taivano, o kažkodėl tavo šeimos nariai, kurie jau buvo susiruošę nukeliauti kur nors į Pekiną, kažkoėl nebegali. Paaiškinimo nėra, nors viskas ir aišku.
Poveikį Kinija organizuoja taip plačiai ir per tiek kanalų, kad vienaip ar kitaip į įtakos tinklus įtraukiami visi, kas tik kaip nors su Kinija susiję - ir tie, kas eksportuoja į ten, ir tie, kas iš ten įsiveža prekes. Tiekimas tampa šantažo įrankiu. Tylaus šantažo, organizuojamo taip, kad skandalai nekiltų.
Šantažas vyksta netgi visai smulkiame lygyje - pvz., gal pirkdavai pusšimtį kokių nors daiktų iš kokio nors Ali Express, o kažkodėl tiekėjas ėmė ir dabar nebesiunčia. Be jokio paaiškinimo. Ir kiti, analogiškus daiktus siūlantys - irgi. Atrodytų, kam rūpetum, bet tiesiog vat nesiunčia ir viskas.
Išties tai reiškia būtent tą, kad į politinės įtakos, šnipinėjimo ir šantažo sistemą įtraukiami net ir visai nedideli Kinijos prekeiviai ir kontroliuojami netgi visai nedideli, smulkūs prekybos atvejai.
Dėl tokios sistemingos įtakos Kinija tyliai pasiekia labai labai daug įvairiausių žmonių, įmonių ar organizacijų, esančių Europoje. Ir nors tas pasiekimas yra labai palaidas, paremtas principu "pasisemkim kaušą smėlio ir jį persijoję rasim aukso smiltelę", tai visvien veikia.
Dar blogiau, kad būtent dėl to "kaušo smėlio" principo, kai dauguma veiksmų nesisieja su šnipinėjimu, pastebėti pavojingus šantažo ir šnipinėjimo atvejus būna ypatingai sunku.
Čia ne Rusija, kuri tiesiogiai taikosi į ryškesnes figūras, o paskui jas grubiai išnaudoja. Rusijos poveikis būna pamatomas. Kinijos poveikis lieka labai užmaskuotas.
Vakaruose vertinama, kad Kinijos poveikis ir slaptų technologijų vogimo mastai jau nenusileidžia Rusijos/SSRS mastams jų šnipų didžiausio klestėjimo metu. Bet Kinijos šnipinėjimas organizuojamas taip švelniai, nekeliant skandalų ir patyliukais, kad požymių nepasimato. Tiktai kažkodėl Kinijoje iš kažkur atsiranda naujausios ir slapčiausios Vakarų pasaulio technologijos.
Prisiminus tą patį kadaise buvusį Kinijos ambasados surengtą Manto Adomėno užpuolimą - visi užpuolikai buvo lyg savaiminiai, niekuo dėti, tiesiog kažkokie kiniškų restoranų virėjai ar tai kažkas panašaus. Atrodytų, ką gali padaryti virėjas?
Netgi virėjas gali užpulti kokį nors žmogų, jei tą virėją gali paveikti Kinijos saugumiečiai. O jie paveikti gali labai lengvai - kad ir šantažuodami per to virėjo šeimos narius. Ir štai jokios įtakos neturintis virėjas tampa užpuoliku.
Būtent toks visas Kinijos poveikių principas - tyliai, bet visai efektyviai. Per ten, kur nei nesitikėtum. Ir ta komunistinės Kinijos įtaka tiktai auga, o žalą daro vis didesnę.
- 2 patinka
Comment
-
Ilgas straipsnis rusų kalba apie Kinijos - JAV santykius, užkabinta ir rusija. Paaiškinta, kodėl santykiai suprastėjo prie Trumpo, bet nepagerėjo ir prie Bideno - https://bit.ly/chinatown_kit
- 1 patinka
Comment
-
The US government's new export controls are wreaking havoc on China's chip industry.
"Lots of people don’t know what happened yesterday.
To put it simply, Biden has forced all Americans working in China to pick between quitting their jobs and losing American citizenship.
Every American executive and engineer working in China’s semiconductor manufacturing industry resigned yesterday, paralyzing Chinese manufacturing overnight.
One round of sanctions from Biden did more damage than all four years of performative sanctioning under Trump.
Although American semiconductor exporters had to apply for licenses during the Trump years, licenses were approved within a month.
With the new Biden sanctions, all American suppliers of IP blocks, components, and services departed overnight —— thus cutting off all service [to China].
Long story short, every advanced node semiconductor company is currently facing comprehensive supply cut-off, resignations from all American staff, and immediate operations paralysis.
This is what annihilation looks like: China’s semiconductor manufacturing industry was reduced to zero overnight. Complete collapse. No chance of survival.
- 2 patinka
Comment
-
Tai čia buvo visada aišku kad tokia trečiojo pasaulio šalis kaip Kinija yra absoliučiai priklausoma nuo Vakarų malonės. Nemanau kad šitos sankcijos iš tiesų suduos tokį jau mirtiną smūgį Kinijos puslaidininkių pramonei, bet šiaip čia geras indikatorius kaip ramiai, be didelio skausmo Vakarai gali padėti tokias Kinijas į vietą.If a lion could speak, we could not understand him.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimąNuorodoje neparašyta, šitos sankcijos tik Mainland China ar ir Taiwanui taikomos?If a lion could speak, we could not understand him.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
Čia panašiai kaip klausti, ar JAV sankcijos taikomos tik Rusijai, ar ir Europos Sąjungai.
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
Kad JAV oficialiai pripažįsta taiwaną kaip Kinijos dalį ir nuo to ar jam pritaikytos sankcijos ar ne iš esmės priklausys puse pasaulio chipų rinkos.
Comment
-
Balius baigtas ...
Chinese ex-president Hu Jintao escorted out of congress - BBC News
https://www.youtube.com/watch?v=BAwoZMvRirA
Comment
-
Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimąO varlius Jiang Zeminas vis dar užkonservuotas namie sėdi?
Hu Jintao irgi 80, gal blogai pasijautė, bet jis lyderis didziausios opozicines grupes viduje CCP ir labai grubiai simboliška pašalinti nuo scenos visų akivaizdoje, Dar gandai sklinda, kad suiiminėja "komjaunuolių" (jos ir yra neformalus leaderis Hu) grupės šalininkus visoje Kinijoje.
- 1 patinka
Comment
Comment