Parašė mantasm
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Kinijos santvarka ir ekonomika
Collapse
X
-
Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
O kur čia taip jau būna tas "hard landing" totalitariniuose režimuose? Net visokiuose Šiaurės Korėjose, kur žmonės žolę ėda ir peles maistui gaudo, nebūna jokių hard landingų. Tiesiog pavarai propogandos kad kitur žminės net pelių nepasigauna, kas kelia bangas, išsiunti į koncentracijos stovyklas. Kokie dar hard landingai? Čia atvirų demokratinių valstybių savybė.
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Jei svarbiausia blizgantis dangoraižis ir metro nuvažiuot į jį, o ne visokios ten žmogaus teisės, žodžio laisvės ir t.t.... Žinoma, kad labai šaunu.
Nors kas liečia žodžio laisvę, tai oficialiai dauguma Afrikos šalių skelbiasi demokratijomis (kiek tas veikia realiai - atskiras klausimas), o Kinija niekur neatrodo labai suinteresuota santvarkų keitimais, visokių spalvų revoliucijomis ir perversmais (kiek buvo prokiniškų perversmų, įdomu?). Kinija dirba ten, kur yra ekonominė nauda, ir neužsiima ideologiniu mesianizmu, kas labai būdinga krikščionybės ir islamo pagrindu susiformavusioms pasaulio kultūroms (abi religijos artimos ir stipriai mesianistinės, kas kultūriškai persiduoda netgi į nereligines sritis, ir netgi kai didelė dalis visuomenės netikinti, tai vis tiek išlieka). Labai panašu, kad Rytų Azijos civilizacijai būdingas visai kitoks supratimas šitame reikale. Kai mes svarstome, ar Kinija atneš demokratiją/komunizmą/krikščionybę/konfucianizmą, mes sprendžiame iš savo kultūrinių pozicijų - kad būtinai turi kažką "nešti". Mes irgi mesianistinės civilizacijos dalis. Kinija ne.Paskutinis taisė Tomizmas; 2020.05.22, 22:30.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąKai gyveni skurde ir nepritekliuje, tai dangoraižis (=darbo vieta, valstybės finansai, ekonomika) ir galimybė su metro nuvažiuoti į jį (=infrastruktūra, jos patogumas gyventojams ir verslui) tikrai yra pirmoje vietoje, nes tai suteikia šansą tavo šaliai tapti kažkuo daugiau nei labiausiai atsilikusio pasaulio regiono eilinė problemų kamuojama valstybė.
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąNors kas liečia žodžio laisvę, tai oficialiai dauguma Afrikos šalių skelbiasi demokratijomis (kiek tas veikia realiai - atskiras klausimas), o Kinija niekur neatrodo labai suinteresuota santvarkų keitimais, visokių spalvų revoliucijomis ir perversmais (kiek buvo prokiniškų perversmų, įdomu?). Kinija dirba ten, kur yra ekonominė nauda, ir neužsiima ideologiniu mesianizmu, kas labai būdinga krikščionybės ir islamo pagrindu susiformavusioms pasaulio kultūroms (abi religijos artimos ir stipriai mesianistinės, kas kultūriškai persiduoda netgi į nereligines sritis, ir netgi kai didelė dalis visuomenės netikinti, tai vis tiek išlieka).
- 3 patinka
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Tai juk Vakarų žiniasklaida ir ekspertai šitą terminą buvo labai smarkiai įsikandę bent iki kokių 2015. Tai va įdomu, ar vis dar bus tas hard landingas ar jau kažkuo pakeitė. Nes nu juk turi kažkas blogo "jau tuoj tuoj" būti Kinijoje.If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
o Kinija niekur neatrodo labai suinteresuota santvarkų keitimais, visokių spalvų revoliucijomis ir perversmais (kiek buvo prokiniškų perversmų, įdomu?).Aukšto IQ Danskės Darbuotojas.
Comment
-
Kinijos BVP I ketv. -6,8%.
Дракон приземлился: что случилось с китайской экономикой
Экономика КНР оказалась отброшенной на 40 лет назад. Китайский ВВП ушел в минус на 6,8%. Тем не менее власти республики намерены наращивать оборонный бюджет, достроить «среднезажиточное общество» и покончить с нищетой.
Comment
-
Kad šiemet, kaip koronos pasekmė, praktiškai visų ekonomikos kris, tai čia jau faktas ir kažko kito nereikia tikėtis. Bet žurnalistai eilinį kartą pavarė: -6,8% ekonomikos jau skaitosi "40 metų atgal" Tai taip išeina, kad nuo 1980 metų Kinijos ekonomika paaugo 6,8%, so sick Kai realiai kas metai buvo toks augimas ir kartais netgi didesnis, o ne per 4 dešimtmečius.
Vėliau straipsnyje paaiškėja, kad paskutinį kartą Kinijos ekonomika ėjo į minusą prieš 40 metų. Na tada viskas aišku, kodėl nubloškė Kiniją 40 metų atgal Straipsnio "logika" verta bulvinio medalio.Paskutinis taisė Tomizmas; 2020.05.22, 23:38.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąNu kaip nesekasi, va PSO šefas gi nepaminėjo TaivanoAukšto IQ Danskės Darbuotojas.
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
Kai gyveni skurde ir nepritekliuje, tai dangoraižis (=darbo vieta, valstybės finansai, ekonomika) ir galimybė su metro nuvažiuoti į jį (=infrastruktūra, jos patogumas gyventojams ir verslui) tikrai yra pirmoje vietoje, nes tai suteikia šansą tavo šaliai tapti kažkuo daugiau nei labiausiai atsilikusio pasaulio regiono eilinė problemų iškamuota valstybė.
Nors kas liečia žodžio laisvę, tai oficialiai dauguma Afrikos šalių skelbiasi demokratijomis (kiek tas veikia realiai - atskiras klausimas), o Kinija niekur neatrodo labai suinteresuota santvarkų keitimais, visokių spalvų revoliucijomis ir perversmais (kiek buvo prokiniškų perversmų, įdomu?). Kinija dirba ten, kur yra ekonominė nauda, ir neužsiima ideologiniu mesianizmu, kas labai būdinga krikščionybės ir islamo pagrindu susiformavusioms pasaulio kultūroms (abi religijos artimos ir stipriai mesianistinės, kas kultūriškai persiduoda netgi į nereligines sritis, ir netgi kai didelė dalis visuomenės netikinti, tai vis tiek išlieka). Labai panašu, kad Rytų Azijos civilizacijai būdingas visai kitoks supratimas šitame reikale. Kai mes svarstome, ar Kinija atneš demokratiją/komunizmą/krikščionybę/konfucianizmą, mes sprendžiame iš savo kultūrinių pozicijų - kad būtinai turi kažką "nešti". Mes irgi mesianistinės civilizacijos dalis. Kinija ne.
Seniau jei norėjai daryti verslą su Kinija turėjai mokėti imperatoriui duoklę, o dabar turi dalyvauti jų strateginiuose projektuose, palaikyti geopolitiniuose reikaluose etc.Post in English - fight censorship!
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Kvailas Rodyti pranešimą
Nelabai ir reikia Taivanui PSO, 441 koronos atvėjis valstybėje su 23 milijonais žmonių, taigi galimai geriausiai susitvarkė pasaulyje. Bet nepamirškim kad beveik visi vakarai pilnai nepripažįsta Taivano, pigūs niekučiai svarbiau.Show must go von!
Comment
-
Na, GDP skaičiai Kinijoje paskutinius kelis mėnesius pasidarė kažkaip nebepopuliarūs.
Dabar diskurse dominuoja kitas indikatorius - nedarbo lygis, tas pats Li Keqiang vakar prasidėjusiame kasmetiniame komunistų partijos kongrese bent kelis kartus akcentavo kad svarbiausias partijos uždavinys - išlaikyti nedarbo lygį ties 5,5%. Panašus oficialus propogandinis nedarbo lygis šiuo metu ir yra Kinijoje - 5,9%. Vakarų ekonomistų vertinimu tas skaičius yra tarp 10-15%.
Tiesa, viena kinų finansinių brokerių kompanija neseniai atlikusi analizę paskelbė publikaciją kad nedarbas yra apie 20%.
A Chinese securities brokerage retracted an analyst report Monday that put the country’s real jobless rate above 20%, far in excess of the official gauge.
As many as 70 million people could have lost their jobs due to the economic fallout from the coronavirus pandemic, translating into an actual unemployment rate of around 20.5%, a group of three analysts from Shandong-based Zhongtai Securities wrote in a report dated April 24.
The surge in unemployment was due to the outsize impact of the pandemic on services and small businesses, which provide the bulk of job opportunities, they said.It’s rare in mainland China for economists to critique the official job data, a topic of high political sensitivity to the Communist Party leadership.
The report became inaccessible on social media Monday. One of the report’s authors, Zhang Chen, said by phone that it had been retracted.
“Zhongtai’s attitude is that we should go by the official figures for unemployment,” Zhang said.
Turbūt dabar tos publikacijos autoriai jau turi garantuotą darbo vietą dešimčiai metų puikiuosiuose Kinijos Re-education through labor stovyklose.If a lion could speak, we could not understand him.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąAš tai manau, kad realitiškas nedarbo lygis Kinijoje šiuo metu yra kažkur ties 70%, o BVP šiemet kris apie 170%If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
Kuo daugiau kris, tuo civilizuotam pasauliui geriau.
Suprantu, kad Kinijos demokratėjimas būtų pageidautinas, bet norėti tokių drastiškų dalykų, paliečiančių eilines žmonių mases - tai yra sick.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
Kuo didesnė dalis pasaulio gyventojų turės "very high" HDI (prie kurio Kinija artėja) arba "high" (kurį Kinija jau turi), tuo visiems geriau. Nes tai išsprendžia aibes problemų. Skurdas - tai netvarka, chaosas, neramumai, netgi karai, nekontroliuojamos migracijos bangos (kaip Graikijos - Turkijos pasienyje prieš koroną) ir t. t. Šia dalykai paliečia visus. Todėl norėjimas, kad kažkas gyventų blogiau, dėsningai turi tendenciją atsisukti prieš patį norintį.
Suprantu, kad Kinijos demokratėjimas būtų pageidautinas, bet norėti tokių drastiškų dalykų, paliečiančių eilines žmonių mases - tai yra sick.
Ačiū už įžvalgas, jas užsirašiau ant lapelio, gražiai sulanksčiai ir nuleidau į unitazą, kur joms ir vieta.If a lion could speak, we could not understand him.
- 2 patinka
Comment
Comment