Parašė John
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Kinijos santvarka ir ekonomika
Collapse
X
-
-
Parašė themanual Rodyti pranešimą
Nemanau, kad jis tipinis moliūgas, man panašiau į žaidėją, kuris slapčia visada žiūri savo interesus ir prisidengia visuomenės interesais, kada jam patogiau. Mūsų politikoje tokių tiek daug, kad praktiškai žodis politikas jau visiems asocijuojasi su šia rūšimi, nors jie išties nieko bendro su politika neturi ir jų ten net neturėtų būti. Kasčiūnas panašaus tipo veikėjas, tik man rodos tas dar ir moliūgas yra (pataisykit, jei klystu).
Comment
-
Parašė themanual Rodyti pranešimą
Nemanau, kad jis tipinis moliūgas, man panašiau į žaidėją, kuris slapčia visada žiūri savo interesus ir prisidengia visuomenės interesais, kada jam patogiau. Mūsų politikoje tokių tiek daug, kad praktiškai žodis politikas jau visiems asocijuojasi su šia rūšimi, nors jie išties nieko bendro su politika neturi ir jų ten net neturėtų būti. Kasčiūnas panašaus tipo veikėjas, tik man rodos tas dar ir moliūgas yra (pataisykit, jei klystu).
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Apskritai, ar yra šventų arba niekada "nesusimovusių" politikų? Politikai tokie pat žmonės, daro klaidas darbe, supainioja interesus, kartais nusišneka ir pan.Show must go von!
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Apskritai, ar yra šventų arba niekada "nesusimovusių" politikų? Politikai tokie pat žmonės, daro klaidas darbe, supainioja interesus, kartais nusišneka ir pan.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Apskritai, ar yra šventų arba niekada "nesusimovusių" politikų? Politikai tokie pat žmonės, daro klaidas darbe, supainioja interesus, kartais nusišneka ir pan.
P.S. tokius asmenis labai gerai išduoda nenuoseklumas, panašiai kaip Trumpas, kuris tai respublikonas, tai demokratas, tai vėl respublikonas.Paskutinis taisė themanual; 2019.10.24, 15:45.
- 1 patinka
Comment
-
M. Adomėno FB, yra ir nuotraukų iš įvykių.
RINKIMAI HONKONGE: NUKĄSTA AUSIS, NUPLĖŠTA GARBĖ IR BĖGIMAS POLICIJAI ĮKANDIN
Pasibaigė ilga Honkongo rinkimų diena. 10.30 vietos laiku apylinkės užsidarė, dabar balsai skaičiuojami. Aišku viena – kad rinkimų aktyvumas rekordinis, siekia 71,2 proc. (2015 metais analogiškuose rinkimuose balsavo 47 procentai registruotų rinkėjų.)
Tokiam aktyvumui įtakos neabejotinai turėjo jau kelis mėnesius trunkantys protestai, peraugę į mūšius su policija. Jie savo ruožtu buvo atsakas į komunistinės Kinijos bandymus pamažu užgniaužti Honkongo autonomiją, teisės viršenybę ir demokratiją, o vėliau – ir atsakas į policijos brutalumą vaikant mitingus bei persekiojant protestuotojus. Nemažos honkongiečių dalies neapleidžia jausmas, kad čia gali būti paskutiniai demokratiniai rinkimai, kuriuose jie balsuoja. Todėl balsuodami dėl vietos tarybų kandidatų jie daro kur kas gilesnį politinį pareiškimą – šitaip jie tvirtina savo teisę į demokratinius rinkimus, vietos savivaldos rinkimus faktiškai paversdami referendumu dėl Beijingo vykdomos politikos Honkonge.
Diena prasidėjo lakstant paskui pranešimus apie vykstančius rinkimų pažeidimus.
Pranešė, kad vienoje apylinkėje autobusais veža rinkėjus – kai atvažiavome (Honkongas nedidelis, bet pervažiuoti jį skersai užtrunka), netoli apylinkės stovėjo tuščias autobusas, o jo turinys seniai buvo išsisklaidęs iš rinkimų apylinkės. Policininkai su riaušių malšinimo įranga nemeiliai mus nužvelgė, bet praleido.
Atvykę prie kitos apylinkės, radome kilometro (pažodžiui) eilę; jos viduryje stovėjęs jaunuolis pasakė, kad stovi jau 45 minutes – ir dar antra tiek turės stovėti. Eilėje piktintasi, kad vyresnius žmones praleidžia be eilės, o jaunimą laiko pusantros valandos saulėkaitoje. Atrodytų, humaniška praleisti vyresniuosius, tačiau honkongiečiai įtaria, kad taip gali būti bandoma priversti jaunimą nesulaukti savo eilės ir nedalyvauti balsavime – o kaip žinia, vyresnė karta yra kur kas labiau pro-Beijingiška, negu jaunoji.
Trečioje apylinkėje buvo pranešta apie triadų – Honkongo mafijos – narius, kurie terorizavo prodemokratinio kandidato talkininkus ir baugino rinkėjus. Atvykę jų neberadome, tik du niaukti Mercedesai lėtai pravažiavo pro apylinkę, pro langą mus filmuodami, kol apklausinėjome įvykių dalyvius. Prokiniškas kandidatas šioje apylinkėje, tvirtino vietiniai, taip pat yra ir triadų narys bei statytinis.
Paskui gyvenimo spalvos ėmė tirštėti, o tempas - greitėti.
Rytą vainikavo susitikimas su Junius Ho – prokomunistiniu įstatymų leidėju, pagarsėjusiu niekšišku elgesiu su politiniais oponentais. Demokratus jis reguliariai vadina „tarakonais“ ir 2017 metais ragino protestuotojus „žudyti be gailesčio“, nes užmušinėti „kiaules ir šunis“ – nedidelis čia daiktas. Savo kolegai Eddie Chu radijo eteryje jis pagrasino, kad tas būsiąs nužudytas, o už anglo ištekėjusią demokratę Claudia Mo viešai išvadino „nuolat ryjančią užsienietišką dešrą“ – yep, prie viso to dar ir rasistas.
Dalykas tas, kad jis buvo gavęs – nelabai aišku, už ką, - garbės doktoratą iš savo alma mater, Anglia Ruskin University. Mūsų grupelėje buvo Luke de Pulford, visuomenininkas, suorganizavęs viešą laišką universitetui, po kurio garbės doktoratas iš Junius Ho buvo atimtas.
Prisiartinome prie Junius Ho, einančio savo gerbėjų ir kūnsargių apsuptyje, ir Luke’as, paėmęs Junius Ho už rankos, prisistatė, sakydamas: „Beje, čia aš esu tas žmogus, dėl kurio netekot savo garbės doktorato“. Buvo gražu žiūrėti, kaip persimainė Junius Ho veidas – liepė nešdintis, taip suteikdamas nesibaigiančio peno memams (kurių vieną pridedu).
Dar kitoje apylinkėje sutikome Andrew Chiu, kuriam Beijingo rėmėjas porą savaičių prieš rinkimus nukando ausį. Taip, teisingai išgirdote: politinis oponentas kandidatui nukando ausį. Andrew yra vienas iš daugelio – suskaičiavau apie dešimtį – prodemokratinių kandidatų, kurie buvo sumušti, mafijozų daužomi virbais, suniokotos mašinos ir kitaip juos mėginama terorizuoti.
Galiausiai pietinėje Honkongo salos dalyje susitikome su Joshua Wong, demokratinio judėjimo lyderiu, kuriam režimas neleido kandidatuoti – abejotinu pagrindu panaikino kandidato registraciją. Neseniai dar ir uždraudė jam išvykti iš šalies. Keista matyti tokį dar visai vaikėzą, kuris yra pripažintas demokratinio judėjimo lyderiu. Ir visi protestuotojai atrodo neišpasakytai jauni. Tačiau dalis jų, kurie buvo suimti ir apkaltinti riaušėmis, gali ir nebebūti tokie jauni, kai grįš į demokratinio judėjimo gretas – jiems gresia iki 10 metų kalėjimo bausmė.
Po to gavau progą pasikalbėti su priešingame amžiaus skalės gale esančiu Honkongo demokratinio judėjimo patriarchu, Demokratinės partijos steigėju Martin Lee. „Du milijonai Honkongo žmonių išėjo šią vasarą į miesto gatves, taip pareikšdami savo teisę į laisvę ir teisės viršenybę. Noriu, kad tie du milijonai šituose rinkimuose virstų balsais už demokratiją Honkonge.“ Rinkimuose balsavo virš 2,94 milijono žmonių. Kai bus suskaičiuoti balsai, matysime, ar Martino lūkestis išsipildė.
Grįžinėdami į viešbutį apibendrinti stebėjimo rezultatų prieš važiuodami stebėti balsų skaičiavimo, užsukome prie Honkongo Politechninio universiteto.
Visos gatvės aplinkui miesto centre esantį universitetą uždarytos ir patruliuojamos policijos, kuri apgultyje laiko keliasdešimt paskutinių likusių užsibarikadavusių protestuotojų. Besidairant per daugiajuosčio greitkelio plynę į tamsius universiteto langus, pro mus skubriai pražygiavo policijos būrys. Nusprendžiau pasekti jiems iš paskos. Policija prižygiavo daugiaaukštį garažą, stūksantį tiesiai prieš universitetą, ir pradėjo rodyti rankomis bei fotografuoti – ant jo fasado ką tik buvo išskleistas, dar nebaigtas kabinti, naujas šūkis: „Mes nepasiduosime! Mūsų dvasios nepalaušite“ – ar bent jau taip man jį išvertė mus lydėję honkongiečiai. Netrukus policija pasileido bėgti, pamatę einant jaunuolius, jų manymu, galėjusius pakabinti plakatą. Nubėgau paskui juos, iš paskos pasekė ir kiti kolegos. Vienas jaunuolis paspruko, o du sučiupę atsivedė ir iškratė. Gal todėl, kad procesą stebėjo ir nuolat filmavo būrys užsieniečių stebėtojų, gal dėl to, kad nieko nerado, kurį laiką juos patardę ir pagąsdinę, galiausiai paleido.
Grįžom prie Politechninio universiteto. Iš ten atskriejo užkimęs balsas – „Mes niekada nepasiduosim!“, kantonietiškai šaukė vienas iš paskutiniųjų protestuotojų.
Ką galiu pasakyti apie rinkimus?
Viena vertus, nepaisant pranešimų apie pažeidimus ir pavienius fiksuotus incidentus, rinkimai vyko ramiai ir tvarkingai, kiek galėjome juos stebėti ir fiksuoti, nors apylinkėms buvo nelengva susidoroti su dvigubai – nuo praeito karto - išaugusiais rinkėjų srautais.
Kita vertus, labai sunku vadinti laisvais ir demokratiškais rinkimus, kur pagrindinis opozicijos kandidatas diskvalifikuojamas (Putino Rusijoje įprasta praktika), o dar dešimt – užpuolami ir terorizuojami.
Trečia vertus, Honkongo piliečiams šie rinkimai labai svarbūs kaip vienintelė ir, galbūt, paskutinė jų laisvės daugiau mažiau demokratiškai rinktis galimybė.
Tai ką aš žinau, kokia čia gali būti vienareikšmiška išvada. Turbūt jokios, kaip ir su visomis svarbiomis situacijomis gyvenime.
Belieka laukti balsavimo rezultatų.
#StandWithHongKong
UPDATE #1: Preliminariais duomenimis, Junius Ho 與君同行 何君堯 (Junius Ho Kwan Yiu) neteko savo vietos taryboje.
UPDATE #2: Atrodo, iš apylinkių plaukiančiais duomenimis, kad įvyks istorinis lūžis - iš 145 vietų, kurių rezultatai aiškūs, 126 laimėjo demokratinė opozicija, prokiniški kandidatai - tik 14. (Iš viso renkami atstovai į 452 vietas.)
UPDATE #3: Totalinė demokratinės pusės pergalė ir labai stiprus signalas Beijingui: YOU SHALL NOT PASS!Paskutinis taisė Lettered; 2019.11.25, 13:13.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimąUž 30 metų bus Lietuvoje.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Kaip tai įmanoma? Azija mažiau augs už Europą?
Aš spėčiau kad per ateinančius 30-50 metų labai stipriai augs Afrikos ekonomika, tad centras slinks į vakarus, ir į pietus nuo dabartinio taško. Maždaug tiesiai į LietuvąIf a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Čia toks biškį mažiau rodomas HK demokratijos protestuotojų veidas. Silpnesnių nervų turėtojams siūlau nežiūrėti: https://twitter.com/i/status/1200895901998272513
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąČia toks biškį mažiau rodomas HK demokratijos protestuotojų veidas. Silpnesnių nervų turėtojams siūlau nežiūrėti: https://twitter.com/i/status/1200895901998272513
Kas yra neįtikėtina, tai kiek mažai tokių įvykių tebuvo per tuos mėnesius, protestuojant šimtams tūkstančių žmonių, kurie nuolat susiduria su nebaudžiamu policijos brutalumu. Kitas dalykas - tie patys protestuotojai iš karto puolė tvarstytį stribą. Aš bučiau dar vieną pliauską užmetęs for good measure.If a lion could speak, we could not understand him.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
Tai jau tokių atvejų buvo ne vienas. Senį buvo benzinu apipylę ir padegę, boba kažkokia iš paleistos plytos gavo.
Kas yra neįtikėtina, tai kiek mažai tokių įvykių tebuvo per tuos mėnesius, protestuojant šimtams tūkstančių žmonių, kurie nuolat susiduria su nebaudžiamu policijos brutalumu. Kitas dalykas - tie patys protestuotojai iš karto puolė tvarstytį stribą. Aš bučiau dar vieną pliauską užmetęs for good measure.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Lietuvoje 1990-1991 buvo kur kas pavojingesnė politinė situacija, bet niekas nei iš plytos gavo, nei buvo padegtas.
Parašė John Rodyti pranešimąMatyt skirtumas tas, kad Lietuvoje žmonės norėjo (ir iškovojo) laisvės, kai HK atveju, panašu, neaišku, ko tie protestuotojai nori. Panašu į nuobodžiaujančius jaunuolius, kurie sočiai gyvendami nori daugiau ir ekstremalesnių pramogų.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Dovydas Rodyti pranešimąMan tai visiškai akivaizdu, kad Honkongas nori laisvės, panašiai kaip ir mes prieš 30 metų. Kai skaitau naujienas apie Honkongą man akyse stovi mūsų 1990-ieji. Kijevo Maidanas vyko irgi dėl tos pačios priežasties - žmonės nori demokratijos, nori patys savo šalyje tvarkytis, be didžiojo brolio prievartos.
Tiesa, dar jis yra du kartus buvęs Kinijoje, ir moka kantonietiškai užsisakyti dim sum, kas jį automatiškai daro sinologijos egzpertu visais klausimais.If a lion could speak, we could not understand him.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė Dovydas Rodyti pranešimą
Man tai visiškai akivaizdu, kad Honkongas nori laisvės, panašiai kaip ir mes prieš 30 metų. Kai skaitau naujienas apie Honkongą man akyse stovi mūsų 1990-ieji. Kijevo Maidanas vyko irgi dėl tos pačios priežasties - žmonės nori demokratijos, nori patys savo šalyje tvarkytis, be didžiojo brolio prievartos.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Taip yra tikriausiai todėl, kad nelabai domiesi ar giliniesi į regiono politiką ir jos specifiką. Kuo mažiau žinių ir supratimo, tuo daugiau lyginimo ir "panašumų" su savo kiemu. Situacija ten yra gana smarkiai kitokia ir nei buvo su mumis ar yra su Ukraina. Dėl to, deja, lyginti niekaip neišeina.
Comment
-
Aš dažnai paskaitau ir kitą pusę, t.y. visokius Kinijos komunistų partijos propogandos ruporus. Labiausiai mėgstu GlobalTimes.cn
Ten toks yra dalykas, labai primenantis Orwello 1984-uosius. Knygoje Oceania nuolat kovoja su viena (iš 3 esančių pasaulyje) iš šalių, ir yra taikoje su kita. Iš pradžių kariauja su Earasia, ir taikoje su Eurasia. Po to pasikeičia, ir Partija perrašo visą istoriją (nes Partija niekada neklysta), ir visi puola nekęsti Eurazijos, su visom Neapykantos dviminutėmis.
Tai panašiai ir Global Times. Neseniai Indija buvo partnerė ir draugė, dabar Partijos nuomonė pasikeitė, ir Indija tapo priešė. Dabar dominuoja straipsniai antraštėmis
India will lose both ways after rejecting RCEP
India’s GDP slowdown won’t soon be reversedIf a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Jei jau skaitai Global Times, tai turėtum žinoti esminius dalykus . Straipsnyje paminėta ir Ukraina.
US foundation supporting HK riots shows ‘Americanization’ aims: observers
A CIA-backed US foundation has been colluding with the heads of the recent Hong Kong riots with financial and strategic support, actions that Chinese experts said show the US' intention of "Americanization" which is endangering Hong Kong.
Sentaku, a Japanese monthly magazine, revealed in August how the foreign forces represented by the US, manipulate the Hong Kong chaos.
The magazine said that Hong Kong extremists received significant funding from the National Endowment for Democracy (NED), which it called "a CIA soft-power cutout that has played a critical role in innumerable US regime-change operations.
Comment
Comment