Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kinijos santvarka ir ekonomika

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė DJ+ Rodyti pranešimą

    Turbūt. Ir tuo pačiu:
    Pas JAV žvalgybą visi mūsų pokalbiai, žinutės ir emailai kuriuos kada nors gyvenime esam siuntę. Interneto komentarai irgi. Slaptažodžiai irgi. Visa browsing history (įskaitant private browsing) ir visos telefonų lokacijos. Bet šitą manau kad visi žino, po Snowden‘o paviešinimų.
    Bendra nuovoka sako tai, kad viskas, ką įvedi į internetą, yra saugoma nebe pas tave ir tu tolimesniame tos informacijos apdorojime ir panaudojime nebedalyvauji.

    "Kam tau ta SD kortelė telefone? Gi kelk viską į debesį". Ne, ačiū, idiote, savo dalykus noriu turėti tik aš pats

    Comment


      Parašė DJ+ Rodyti pranešimą

      Turbūt. Ir tuo pačiu:
      Pas JAV žvalgybą visi mūsų pokalbiai, žinutės ir emailai kuriuos kada nors gyvenime esam siuntę. Interneto komentarai irgi. Slaptažodžiai irgi. Visa browsing history (įskaitant private browsing) ir visos telefonų lokacijos. Bet šitą manau kad visi žino, po Snowden‘o paviešinimų.
      Jeigu reikėtu rinktis - JAV žvalgybą ar Kinija, tai labai aišku kuriuo pasitikėčiau labiau.

      Comment


        Labas rytas, šiandien rubrika “toli toli, už jūrių marių” trumpai, konkrečiai ir su razinka pabaigoj.

        Didžioji prareitos savaitės istorija, be abejo, yra Honkongo teismo sprendimas likviduoti liūdnai plačiuose sluoksniuose pagarsėjusią NT vystymo irgi prekybos kontorą Evergrande. Ne taip seniai buvęs didžiausiu, Kinijos NT milžinas jau tris metus vartėsi iš gaidžio ir suko uodegą iš bankroto. Techniškai vartymasis baigėsi, bet užsienio kreditoriai, kurių iniciatyva teismo sprendimas buvo galų gale praspaustas, neskuba high-five’inti - Honkongo teismo sprendimai turi tendenciją būti nepripažinti žemyninėje Kinijoje. Vėlgi, net jei CCP leis išparduoti Evergrande turtą, net pats Vinipuchas, persiprašau, Ši negali pasakyti, kuriems kreditoriams šaibos bus išmokėtos pirmiausiai - užsienio, ar saviems. Turint omeny, kad minėtas bankrotas buvo akivaizdus jau keli metai, rinkoje tiesiogiai praktiškai nieko nepakeis, nes nuostoliai jau apskaičiuoti ir pripažinti buhalterinėse knygose. Užtat labai pakeis investuotojų ir kitų rinkos dalyvių veiksmus tai, kaip CCP vadelios situaciją toliau, ir kuriems kreditoriams teiks preferenciją.

        Honkongas galų gale išsileido savo pačių susikurtą “paragrafą 23”. Tai yra įstatymas, kuriuo apibrėžiama “užsienio aktorių įtaka, maišto kėlimas, kibernetinės, politinės ir fizinės atakos prieš teisėtą valdžią” ir dar krūva kitų eufemizmų, po kuriais, atvirai pripažįstama, bus galima pakišti viską, ką nuspręs “teisminė sistema”. Taip vadinami įstatymo leidėjai pasiplojo sau katučių ir per pečius, girdi va dabar tai turim demokratiška, visiškai nuosavą ir visai ne žemyninės Kinijos iš viršaus nuleistą įstatymą, cituoju “draudžiantį mus pulti”. Užsienio analitikai mandagiai konstatavo, kad įstatymas principe šauna į vidurinę Honkongo, kaip tarptautinio finansų ir komercijos centro, koją.

        Naujienos trumpai:

        - Ukraina išplatino sąrašą kompanijų, kurias apskelbė esant terorizmo rėmėjomis. CCP liepė pašalinti tuojau pat visas dvylika Kinijos kompanijų iš minėtojo sąrašo, nes “tai gadina Kinijos kompanijų įvaizdį”.

        - 2023 pirmą kartą per 20 metų privačių asmenų NT lizingo įsiskolinimas Kinijoje sumažėjo, lyginant su praeitais metais. Spėkit, kodėl, turit vieną bandymą.

        - Obuolys, tas kur “Apple”, su giliu liūdesiu pranešė mažinantis iPhone 15 kainą Kinijoje cielais 70 dolcų, nes per nago juodymą nepasiekė užsiplanuotų pardavimų. Kai kas bando aiškinti, jog nepasiekimas yra dėl “didelės Huawey Mate 60 Pro konkurencijos”. Vertinant faktą, kad Huiwej taip vadinamas flagmanas pagal technines charakteristikas ne tai, kad su 15 aifonu nesilygiuoja, bet net nebėga tose pat lenktynėse, kaip pernai metų androidai, esu labiau linkęs manyti, jog bendras vartotojų nubiednėjimas turėjo gerokai daugiau įtakos.

        - Trys metai karantino išvijo ko gero bent pusę Kinijoje rezidavusių vakarų valstybių piliečių. Karantinas baigėsi, ir didžiausi bei atspariausi sinofilai atsikvėpė ir nusiteikė vien tik gerėjimui, bet deja. Antra traukimosi banga įsibėgėjo įvyta macniai išaugusios kinų baimės ir pykčio, nukreipto net į puikiai prisiadaptavusius užsieniečius. Tikslūs reemigracijos skaičiai, be abejo, kol kas neaiškūs, nes po 2021 nustoti skelbti (po to, kai užsieniečių populiacija skirtingose provincijose sumažėjo 20-40%). Paskutinė žinoma tvirta metrika - 2021/22 mokslo metais vakarų valstybių studentų skaičius sumažėjo 98%... Užsieniečiai Kinijoje sudarė labai svarbų ypač aukšto lygio specialistų anklavą, o studentai ypač prisidėjo platinant prokiniškus sentimentus irgi šiaip maivantis, kad pas mus matote tai lygis, ne koks ten sušiktas harvardas.

        - Džeikas Salivanas - Baideno patarėjas visais klausimais, pastoviai patariantis draugauti ir nesipykti - praeitą savaitę diskutavo diskusiją su CCP užsienio reikalų atstovu Vongu, kurio įgaliojimai irgi bybis žino kokie. Dėl hučių grandinės sutrumpinimo (įtakojant Iraną) atsakymas buvo nevienareikšmiškas, dėl Kimo pasodinimo ant dietos klausimas liko neišspręstas, bet užtat labai gerai sekėsi aptarti Mianmaro/Birmos pilietinį konfliktą! Nu ir dar “artimiausiom savaitėm Baidenas ir Ši susiskambins”.

        - Šalia to įvyko JAV-CCP darbo grupės “stabdyk fentanilio arklius” susitikimas. JAVai bando išjudinti Vinipucho Baidenui duotą pažadą užsukti sintetinio narkotiko prekursorių tiekimo kranelius Meksikos karteliams. Judinimas juda lėtai.

        - Gamtinių bezdalų vambzdis Jamalas-Mongolija-Kinija, dar žinomas kaip “Sibyriaus Jėga-2” (nepainiokit su loterija), eilinį kartą atidėtas. Kinija ir Rusija bandė nutylėti tokį nepatriotinį ėjimą (ar tiksliau ėjimo nebuvimą), bet broliukus Ši ir Pu po medijos traukiniu pakišo Mongolijos užsienio reikalų ministras, sąžiningai atraportaves eilinę pauzę dešimt metų trunkančiose derybose.

        Šiandienos naujienų santrauką pabaigsiu CŽV viršininko Viljamo Burnso straipsniu “Spycraft and statecraft”, kuriame atvirai deklaruojama, kad “niekas taip nestebi konflikto Ukrainoje, kaip Kinija”. Burnsas taip pat pastebi, kad “Ši pradėjo savo trečią kadenciją susigriebęs tiek galios, kiek iš jo pirmtakų turėjo nebent Mao”. CŽV vadas straipsnyje neapsistoja vien tik prie Kinijos, bet jo paties žodžiais sakant, “prioritetai yra tikri prioritetai tik tada, kai jiems yra skiriamas biudžetas. Šiuo metu CŽV turi tik vieną konkrečiai šaliai dedikuotą padalinį, ir tai yra Kinija”. Labai rekomenduoju perskaityti visą straipsnį (nuoroda apačioje), nes jame taip pat puikiai išanalizuota “viduriniųjų jėgų” dinamika tarp JAV ir Kinijos politinių polių.

        https://www.foreignaffairs.com/unite...-william-burns

        Comment


          Tradicinė pirmadieninė apžvalga

          Sveiki rubrikos “toli toli, už jūrių marių” skaitytojai. Šią savaitę naujienų įvairovė tokia, kad rubrika gaunasi jei ne laikraščio, tai bent jau tabloido lygio, tai jūs ten tą kavytę pasiruoškit atitinkamai, aha?

          Kad nereiktų versti laikraščio į patį galą, pradėkime nuo skaitomiausios dalies - orų apžvalgos. Pačiose Mėnulio (dar žinomi, kaip Kinijos) Naųjųjų Metų išvakarėse, t.y. per absoliučiai didžiausią metinę tautos migraciją “pas tėvukus int kaimų”, didelę dalį Kinijos užgriuvo sniego ir lijundros audra. Ir čia paaiškėjo, kad šalis turinti “didžiausią automagistralių kiekį”, sniego valymo techniką turi tik didmiesčiuose, o druskos ir smėlio neturi visai, nes tam šaibos net nebuvo numatytos. Prie to pridėkime, kad šalyje su mažiau kaip 30 metų vairavimo kultūros, dauguma vairuotojų yra švelniai tariant nepasirengę kritinėms vairavimo situacijoms - ir čia turiu omenyje dar baisesnį lygį, nei mano pačio matytas Airijoje ir JK. Rezultatas: milijonai žmonių strigę betoniniuose autostradų loviuose dešimtims valandų in the middle of nowhere, nes eismas sustojęs ir priekyje, ir gale. Dalis be šiltų drabužių, dauguma be maisto ir vandens. Internetus, be abejo, užplūdo tragiškų vaizdų tiktokai. Čainos Comunistų Parciją (CCP), kaip visuomet, griebėsi taisyti situaciją. Vidosikus su prie sakurų laužo besišildančiom mamom su kūdikiais operatyviai ištrynė, o kiekvienas save ir savo karjerą gerbiantis politrukas savanoriškai privalomai papostino, kaip jis asmeniškai neša karšto vandens termosą užstrigusios fūros vairuotojui, ar, iš bėdos, kaip jo vaikai susikibę už rankyčių laiko dailų plakatą “nemokamas vanduo”. Tiesa, šią idiliją sugadino ne mažesnė krūva pafilmavimų, kaip partijos oficiozui padavinėjant termosą, parankiniai iš už kadro plikom rankom beria sniegą, idant kadre atrodytų, jog pūga vis dar siaučia, o išmanantys kalbą jūtūberiai prisiekinėjo, kad fūros vairuotojo replikos visai nerodė dėkingimo, o skambėjo greičiau kaip direkcijos nx. Pro žvitrias internautų akis nepraslydo ir tai, kad ant vaikučių pabiručių plakato buvo ir draugiškas Weibo QR kodas, pagal kurį galima greitai ir patogiai atsiskaityti už nemokamą vandenį.

          Na o milijonai papuolusių į bėdą kinų dar kartą parodė, kokia vis tik jie darbšti nacija: nukasė įkalnėse sniegą ir nudaužė ledą parankinėmis priemonėmis, tame tarpe statybinėmis mentelėmis bei daržo kultivatoriais, ir galų gale nuvažiavo, kur važiavę. Išskyrus tuos, kurie vadeliojo elektromobilius, nes pastariesiems batarkės baigėsi po kelių valandų stoviniavimo ir bandymo išlaikyti šilumą automobilio viduje.

          Na gerai, gerai, žinoma, kad ne visi pakliuvę į bėdą vadavosi savom jėgom, tiesas sakant, daugumą greičiausiai atkasė kelininkai ar jų atitikmuo. Tačiau paliktų likimo valiai kiekis jei ne procentais, tai absoliučiais skaičiais yra tikrai stulbinantis, o oficiozų poreikis labiau rūpintis geru įvaizdžiu, o ne darbo atlikimu vienok vis dar pribloškia.

          Tarptautinės naujienos.

          – Tarp Filipinų prezidento (Marcos politinis klanas) ir viceprezidentės (Duterte politinis klanas) prabėgo vidutinės meškos dydžio juoda katė. Viceprezidentės tėtukas, ex-prezidentas Duterte, pradėjo smarkiai supti valtį, reikalaudamas Mindanao regiono atskyrimo nuo Filipinų Respublikos. Eksprezikas aiškina, kad tai istoriškai teisinga ir išganinga, atseit darysim viską pagal JT taisykles, referendumas ir fsio takoje. Prezidentas Marcos Jr. (ex-diktatoriaus Marcos Sr. atžala) atsakė, kad Duterte gali susikišti referendumus kur nesueina, bo čia tik būdas pasislėpti nuo Tarptautinio Tesimo gvildenamų ieškinių minėto ekspreziko atžvilgiu. Yra taip ar nėra, mes galim būti tikri dėl vieno dalyko pilnai - Kinija pasišildys rankas prie šio konflikto, ir dar vieno beveik tikrai - referendumas nepaeis, net jeigu įvyks, nes vienas iš Mindanao regionų ne taip seniai per kraujus išsikovojo autonomiją, ir visai neketina jos kompromituoti neaiškiais referendumais, ir dar rengiamais juos intensyviai praeityje pyzdinusio ekspreziko.

          – Jau visi girdėjot, kaip Sakeris su Karlsonu keliavo Maskvon teisybės parnešti? Tai vat iš kart po tokio emociškai svarbaus įvykio Putinukas pasiskambino Vinipukui, musėt norėjo pasigirti ačyvmentu. Pokalbį diedukai vainikavo beveik identiškais presrelyzais apie kovą “prieš amerikietišką imperializmą ir multipolinių kažkotai kūrimą”.

          – JAVų-Kinijos darbo grupė vėl susitiko darbinei sesijai, po kurios konstatavo, kad “rezultatų beveik nėra, bet gerai, kad bent šnekamės”. Atskirai pastebėsime, kad JAVų pusė išsakė rimtą nepasitenkinimą už rankos pagautų Kinijos hakerių bandymais įsilaužti į įvairias JAVų infrastruktūras. Kiniją atsakė “patys jūs tokie, jūs internetą išradot, reiškia jūs patys ir hakinat!” ir dar apkaltino JAVus esant “Walking War Machine!!”. Juokėsi puodas, kaip sakoma. Kinija, idant neprarast gero slogano, suorganizavo šalies viduje cielą kampaniją su minėtu šūkiu ir krūva AI sugeneruotų picturiukų, į kuriuos pasižiūrėję nacionaliniai internautai išsakė nuomonę: “jo, Amerika iš tiesų labai baisi, aš norėčiau būti jų pusėje”. Vieną pavyzduką prisegų jūsų įvertinimui.

          – Kaip jau žinome, Hučių bajeriai Raudonojoje jūroje drūčiai sukėlė Kinija-Europa transportavimo kainas. Tris mėnesius ant atsarginių suolelio sėdėjus Kinija galų gale atšvartavo savo karinius laivus iš Džibučio, ir pradėjo konvojuoti griežtai tik savo laivus, kažką neaiškiai murmėdama apie “Irano atsisakymą bendradarbiauti”. JAVai tuo tarpu apsišaudė su Iranu vienas kito karines bazes, o po to ir vieni, ir kiti pareiškė, kad “karo nu visai nenori”, kas greičiausiai yra tiesa, bet veidą išlaikyt reikia. Tik JAVai iš kart sugadino visą gražiai augantį tarpusavio supratimą pagrasinę, kad jei Bab-el-Mandebo regione vėl pamatys šliaužiojantį Irano “komercinį” laivą ir telegrafuojant žvalgybos duomenis Hučiams, tai dabar jau numuš, kaip šūdą nuo kaliošų. Iranas įsižeidė.

          Ekonomikos skyrelis.

          – seniai seniai, dar prieš Kalėdas Ši paskelbė, kad “Šanchajaus akcijų biržos indeksas nenukris žemiau 3000”. Indeksas atsakė “sak maj dik” ir Kalėdų dieną nukrito. Už savaitės MSS (Ministry of State Security, Kinijos KGB atitikmuo), labai baisi ir dažniausiai labai tyli organizacija, kažkodėl išspausdino straipsnį, kuriame be jokių apylankų teigė, kad “indeksas tikrai nenukris žemiau 2900”. Deja, tokių perdėm skaidrių užuominų indeksas irgi nesuprato, ir krito toliau, vasario pradžioje džiaugsmingai pramušdamas 2700 dugną. CCP ilgai mąstė, gal net galvą kasė, ir ant galų pagalės išbezdėjo PLANĄ. Nebe pirmą ir net ne antrą, bet rinkoms šitas konkrečiau jau biškį patiko. Tai trečiadienį biržos raportavo 6% pakilimą, bet tuo džiaugsmingu įvykiu kol kas viskas ir pasibaigė. Šanchajaus indeksas iki penktadienio pakilo dar procentuką, o Honkongo vėl nukrito 3%. Tai gali būti ilgai lauktas lūžio taškas, gali ir nebūti.

          – Nebodama vis stiprėjančio burbėjimo iš EU, Kinija nusprendė nemesti kelio dėl takelio ir šiemet dar labiau padidino rėmimą saulės panelių ir elektromobilių gamintojams, ko pasekoje yra didžiulis produkcijos perteklius. Reikia suprasti, kad dotacijoms pinigai neatsiranda iš niekur - šis jau kelis dešimtmečius CCP naudojamas būdas iš tiesų perkelia turtą iš gyventojų į gamybinį sektorių, ko pasekoje Kinijos vidaus rinkos vartojimas praktiškai nebeauga. Iš vienos pusės tokia politika padeda nurungti konkurenciją tarptautinėse rinkose, iš kitos - padaro Kinijos ekonomiką ypač jautrią eksportui. Palyginimui: kuomet 2015 metais vyko Kinijos biržų panika, pakeliui krito ir kitų pasaulio akcijų indeksai. 2021, t.y. praėjus vos 6 metams, Kinijos biržos vėl krito, bet tai praktiškai nepaveikį nei JAV, nei EU indeksų, o Japonijos Nikkei be jokių klausimų net ir išlošė. Vakarų “atsijungumo” politika vis tik veikia.

          – Gerai žinoma ir gerbiama finansų analitikų kompaniją Rhodium Group LLC sausio 30 dieną išpublikavo straipsnį pavadinimu “Kurtinanti tyla iš Beidžino” (Beijing’s Silence is Deafening), kuriame baksnoja į visas Kinijos bėdas ir vis mažėjantį gerų pasirinkimų kiekį. Straipsnis labai glaustas ir parašytas “ekonomikos nūbams”, tad smarkiai rekomenduoju susirasti ir perskaityti, o visiškiems tinginiams pacituosiu vos kelis momentus, idant sukelti lūkestį: skolos dydis ir didėjimas, labai didelis vietinės valiutos kiekis, užsienio finansų atsitraukimas, kurį tik dar labiau paskatins žema Kinijos palūkanų norma (ir visos kitos nesamonės), niekaip neatsigaunantis vidaus vartojimas.

          Sporto skyrelis (sakiau, kad mostelsim visą naujienų spektrą)!

          Kojaspirdžio fanai ko gero jau girdėjo, kaip baisulingai Lionel Messi priškandalijo Honkonge. Tiems, kas šiek tiek nutolęs nuo tradicinio pripūstos pūslės vaikymo, trumpai nušviečiu: su Honkongo valdžios grirežtu palaiminimu buvo suorganizuotos draugiškos a.k.a. parodomosios fūlės rungtynės. Deja superstaras Lionel Messi, cituodamas žalą klyno regione, į aikštelę taip ir neišbėgo. Paskui nepaspaudė rankos CCP pastatytam Honkongo vadui. Nepasakė prakalbos po žaidimo. Čia gal dar būtų nieko, po 600 baksų už bilietus pakloję fanai būtų pasipjaustę venas ir pamiršę, bet… už trijų dienų Lionelis cielą pusvalandį žaidė tokiam pat bereikšmiam žaidime Japonijoje!!1! Pradžioje keletas žemyninės Kinijos atseit “freelance nuomonės formuotojų” išsakė savo nuodingą nuomonę apie “kontrakto nesilaikymą” irgi “nepagarbą nacijai”, o paskui į reikalą stojo ir oficiali propaganda. Buvo surastos visos Messi nuodėmės, įskaitant ir priklausomybę Argentinos nacijai, kuri kaip tik prieš pora mėnesių parodė špygą imperijai ir t.t. Fanai ir nacionaistai nejuokais įsiaudrino ir pradėjo reikalauti kredito už bilietus (vienok 600 baksų yra tik truputį mažiau nei du vidutiniai mėnesio atlyginimai), atsiprašymo su nusilenkimu, ėjimu keliais aplink ką nors, ir, pagal galimybes, savikastracija.

          Finale oficialus žaidimo organizatorius graudžiu veidu pažadėjo atiduoti pusę bilietų kainos (virš 7 liamų dolcų sumoj), o Europos ir Amerikos futbolo klubai atidžiai klausėsi, konspektavo, ir nukancelino velniop beveik visus ateinantiems trims mėnesiams suplanuotus tarptautinius mačus Honkonge, nes nu nafig tokią galerą…

          Na ir pabaigai tas, ko niekas neskaito - kultūrinė apžvalga.

          Vidutiniškai populiarus britų jūtūberis Brendan Kavanagh, užsiimantis pagrinde viešai padėto kliapo maigymu Padingtono stotyje, prieš kelias savaites laivstrymindamas eilinį pagrojimą, užsirovė ant labai raudono Kinijos jūtūberio, katras irgi laivstrymino iš tos pačios stoties ir nusprendė rėkimu bei naglu veidu pasidaryti daugiau vietos. Viskas gal ir būtų nuėję užmarštin po penkiolikos minučių, jei minėtas raudonulis nebūtų pabandęs ne tik įsivaizduojamas teises pakačialint, bet ir užvaryti ant bulinimui nepasidavusio pianisto virtualioje erdvėje. Vėlgi, tarp nacionalistinių mažulių raudonulių palaikymas buvo visuotinis, bet vakarų publika ir bent dvi smegenų raukšles turinti kinijos populiacijos dalis džiaugsmingai iš raudonojo jūtūberio padarė memą pavadinimu “don’t touch her”. Pianistas tuo tarpu mėgaujasi padvigubėjusiu sekėjų skaičiumi, o atsimušimui nuo tolimesnių puldinėjimų apdėliojo jau pagarsėjusį pianiną Mikės lėlėmis ir užklojo Taivano vėliava. Mažuliai raudonuliai, kai jau sučiulpė validolį ir susilašino korvalolą, kontratakavo grasinimais “nušvilpti tą prakeiktą performerį, kai jis atvažiuos koncertuoti į Kiniją”. Ir kur aš tai girdėjau ne taip seniai?...

          Dėkoju, kad skaitėte, net jei ir neįveikėt kultūros ir meno sekcijos. Nepažadu, kad ateityje turėsim tokius pilnaverčius naujienų srautus, taip kad nepripraskit
          Click image for larger version

Name:	427975531_10224326015605812_7923933066049578484_n.jpg
Views:	386
Size:	120,6 kB
ID:	2110417

          Comment


            Idomios analizes lenda i dienios sviesa

            Analysis Claims China Hiding True Economic Growth Data
            https://www.newsweek.com/china-hidin...alysis-1866760


            As China watchers call into question Beijing's claimed GDP growth figure for last year, a Japanese financial reporter estimates the world's second-largest economy not only expanded less than reported—but also contracted.

            Last month, China's National Bureau of Statistics said the country had surpassed its 5 percent economic target for 2023 with a rate of 5.2 percent GDP growth in inflation-adjusted terms.

            This exceeded earlier expectations of the International Monetary Fund and other leading financial institutions. The Chinese economy is beset by a range of problems, including deflation, muted global appetite for exports, and a tumbling stock market.

            Subject matter experts have long questioned the veracity of Beijing's economic reports in general, including former Chinese premier Li Keqiang, who in 2007 dismissed his country's economic data as "man-made."

            Tamura Hideo, senior staff writer and special commentary writer for Japanese newspaper the Sankei Shimbun, disputed the growth numbers allegedly cooked up by Beijing with his own estimates, published January 22 by the Japan Institute for National Fundamentals.

            Real estate comprises over 10 percent of China's GDP, he said. However, when considering related factors, such as demand for electrical products, this figure balloons to 30 percent. Factoring in an estimated 16.7 percent drop in property market investment since 2022, Tamura concluded the contraction seen in China's real-estate and related industries may have knocked 5 percent off the government's claimed 5.2 percent growth.

            In terms of net export data, Tamura arrived at his estimate by subtracting total imports from total exports. Net exports were down by nearly one-third from January-November year on year. Since this category comprises about 3 percent of China's GDP, Tamura calculated it caused China's GDP to shrink by one percentage point.

            The third category, household consumption, makes up almost 40 percent of China's GDP, he said.

            This category had to be estimated from retail sales of consumer products since related official data was not released. Tamura inferred it by totaling retail sales of consumer products. Household consumption was thus projected to be 7.2 percent higher last year, boosting the GDP by about 2.8 percent.

            Finally, Tamura accounted for China's negative inflation rate of under minus 1 percent, which he said shaved another 2 percent off the GDP.

            Overall, the GDP may have shrunk by over 2 percent adjusted for inflation and more than 3 percent unadjusted for inflation, he projected.

            He said public investment would be critical to stimulate the economy and reverse this trend but that this is unlikely to occur, given the reluctance of China's leader Xi Jinping to risk further depreciating the renminbi currency through major government expenditures.

            "The falsification and concealment of information, symbolized by GDP statistics, cannot help but increase investment risks in China," Tamura warned. He called on Japanese companies still hoping for an economic rebound to "give up on investment in China completely" and return home.

            Comment


              taspac, o čia tamstos paties apžvalgos ar kažkur iš internetų? Nes tikrai labai įdomu paskaityti!

              Comment


                Parašė deep'as Rodyti pranešimą
                Idomios analizes lenda i dienios sviesa



                Laukiam mūsų joniuko-durniuko lėkštų komentarų apie hard landing'ą
                If a lion could speak, we could not understand him.

                Comment


                  Parašė John Rodyti pranešimą
                  Tai kad ne tik mašinos naudoja. Pavyzdžiui, tavo telefonas tikriausiai irgi naudoja tiek GPS, tiek BeiDou, tiek Glonass, tiek Galileo. Tai Xi Jinpingas turbūt net šiuo metu trackina, kur esi
                  Nei GPS, nei BeiDou, nei Glonass, nei Galileo nieko netrackina.
                  -

                  Comment


                    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                    Laukiam mūsų joniuko-durniuko lėkštų komentarų apie hard landing'ą
                    O tai nėra taip, kad Kinija žlugo dar 2008?

                    Comment


                      Parašė John Rodyti pranešimą

                      O tai nėra taip, kad Kinija žlugo dar 2008?
                      2008, 2018, 2022, 2024... 2026, 2029
                      "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                      - George W. Bush President of the USA

                      Comment


                        Parašė DeSadas Rodyti pranešimą

                        2008, 2018, 2022, 2024... 2026, 2029
                        Kinijos žlugimų pasiutpolkė

                        Comment


                          Zmones siek tiek nesupranta, kad ir su visais kinijos valdzios kvailais sprendimais tai vistiek 1.4 miliardo rinka, gana vienalytiska. Jei nepadarys kvailu sprendimu (isivelt i branduolini kara), vistiek tai bus pagrindinis pasaulinis zaidejas.
                          "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                          - George W. Bush President of the USA

                          Comment


                            O kaip kitos šalys su belekiek gyventojų, kaip Indija ar Indonezija?

                            Comment


                              Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
                              Zmones siek tiek nesupranta, kad ir su visais kinijos valdzios kvailais sprendimais tai vistiek 1.4 miliardo rinka, gana vienalytiska. Jei nepadarys kvailu sprendimu (isivelt i branduolini kara), vistiek tai bus pagrindinis pasaulinis zaidejas.
                              Kažkaip nemanau, kad nors vienas to nesupranta.

                              Comment


                                Parašė DJ+ Rodyti pranešimą
                                O kaip kitos šalys su belekiek gyventojų, kaip Indija ar Indonezija?
                                Indija galbut, bet iskasenu nera (vienintelis vienyjantis dalykas religija) o tautu tauteliu... indonezija tiesiog per maza, ir salynas su daug tautu.
                                "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                                - George W. Bush President of the USA

                                Comment


                                  Kinijoje irgi yra daug tautelių, tačiau ten jų asimiliaciją į vieną imperinį darinį vyksta jau apie 4000 metų, tai jie atrodo daug labiau monolitiški.

                                  Comment


                                    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
                                    Kinijoje irgi yra daug tautelių, tačiau ten jų asimiliaciją į vieną imperinį darinį vyksta jau apie 4000 metų, tai jie atrodo daug labiau monolitiški.
                                    apie ta ir sneku daug labiau vienalytiskesni, ir pasiruosusi ta vienalytiskuma gint. Tiesiog azija.
                                    "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                                    - George W. Bush President of the USA

                                    Comment


                                      Parašė DeSadas Rodyti pranešimą

                                      apie ta ir sneku daug labiau vienalytiskesni, ir pasiruosusi ta vienalytiskuma gint. Tiesiog azija.
                                      Nuo ko ginti? Ką ginti?
                                      Dėl monolišiškumo ir taip ir ne, ty labiau monoliteškisni už Indiją ir stipresnis bendros nacijos indentitetas, bet net mandarinai turi 1 dialektą kurio nesupranta kiti, HAN kieniečiai turi bent 4 didžiausios grupės viduje grupių savo turi bent kraštinius dialektus kurie negali susikalbėti tarp savęs. Bei Šiaurės ir Pietų Kinijos mentalitetai, Šiaurė už- stiprią valstybė, Pietus už materialų klestėjimą, čia sena tendencija, bei Pietus visalaik turtingesni ir dabar didžioji dalis labiau išvystytos/eksportinės ekonomikos Pietuose.

                                      Comment


                                        Ar Japoinija po 1990 žlugo? Ne tik turėjo 3 prarastus dešimtmečius. Tik skirtingai nei Kinija ten pragyveniomo lygis jau buvo net aukštenis už daugelio Vakaruose, dabar nukrites ženkliai. O vat Kinijoje nominalus BVP gyventojui ne aukštas dabar, bet dar nėra 3 prarastų dešimtmečių.

                                        2023 BVP gyventojui:
                                        China $12,620
                                        Japan $33,950

                                        Japan 1990 BVP gyventojui x 1990 pataisymas infliacijai iki 2023
                                        25,371.46 x 2.36 = 59875 $ 2023 doleriais


                                        1990 (no ajustments)
                                        USA 23888.60 USD (1990)
                                        France 21865.56 USD (1990)

                                        2023 BVP gyventojui
                                        France 46315.2$
                                        USA 67494.00
                                        Paskutinis taisė Dundorfas; 2024.02.19, 12:23.

                                        Comment


                                          Weekly update

                                          sveiki, rubrikos “toli toli, už jūrių marių” skaitytojai, sulaukę drakono metų pagal mėnulio, t.y. Kinietišką kalendorių, o mes draugiškai su jumis pačiu pirmu sakiniu trenkiamės į didžiąją kontroversiją - kaip vis tik teisinga tą kalendorių vadinti?? Ccp propagandos ruporai klykia į kairę, kad supuvę vakarai vėl bando padaryti kultūrinį kinietiško naujako nupyzdinimą ir pervadinti pastarąjį “mėnulio naujaku”, o į dešinę staugia, kad tie patys supisti vakarai yra visiški rasistai, nes matote “tradicinį azijos kalendorių vis bando išvadinti kinietišku!!1!”. O kad visiems viskas būtų aišku, dar išleido ir filmuką, kuriame vakarietiškas drakonas (velsietiškas? Germaniškas?...) žliumbia ir skundžiasi, kaip jis reiškiasi yra nekenčiamas šlykštus aukso ir princesių grobikas, o atseit kinietiškas (rytietiškas?) drakonas mėgaujasi būdamas sėkmės, turto ir derliaus simboliu. Džiaugsmas, tiesa, baigiasi iškart, kai pereinama prie “rasistinių vakarų tičiojimosi iš geltonojo drakono!”, žliumbt žliumbt.

                                          Go figure, juolab, kad ir nauji metai, persiprašau - pavasario festivalis, ir drakonai yra svarbi tiek vietnamo, tiek kambodžos, tiek kitų pietryčių azijos šalių kultūros dalis.

                                          Pereikim prie ekonomikos naujienų, kurių beveik kaip ir nėra. Akcijų indeksas užpraeitą ketvirtadienį kaip kilstelėjo, taip ir liko styroti tarsi erekcija vidur lauko, nes biržos visą savaitę atostogavo ir atsidarys tik šiandien. Vieninteliai įdomesni ekonominiai duomenys buvo preliminari šventinių dienų kelionių statistika. Kol kas duomenys rodo 60+% didesnį nei 2023m traukinių bilietų ir t.t. Pardavimą, bet reikia pastebėti, kad 2023 kinietiškas naujakas išpuolė ant pačios karantinų pabaigos, tad ir kartelė šuoliui gavosi ypač neaukšta. Energingesni analitikai jau pasiraitojo rankoves skaičiuoti atsigaunantį vidinį vartojimą, tačiau šaltesnės galvos siūlo nestatyti priekabos priešais teslą ir atkreipti dėmesį, kad sausio mėnesio “big ticket items” (automobiliai, butai, buitinė technika) pirkimai smuko daugiau kaip 20%, lyginant su gruodžiu. Na o paprasta kalba šnekant - pagyvensim, pamatysim, trūksta duomenų.

                                          Iš nuobodesnių naujienų:

                                          - naujų asmeninių paskolų skaičiaus augimas sausio mėnesį buvo pats mažiausias nuo 2003 metų, t.y. Pinigų srautas į rinką ypač sulėtėjo.

                                          - 2019-2023 laikotarpiu deklaruojamas kinijos gdp augimas buvo 28%. Per tą patį laikotarpį valstybinė skola išaugo daugiau kaip 50%. Tai čia jei tikėsim oficialiais duomenimis.

                                          - 2023 metais nepaisant kelių didžiausių šalių-partnerių pasitraukimo, kinija vėl pradėjo sparčiai auginti “belt & road” iniciatyvos investicijas, pagrinde fokusuodama elektros gamybą ir elektros perdavimą.

                                          - remiantis us census bureau duomenimis, pernai meksika išeksportavo į javus tiek viso ko, kad pirmą kart per 17 metų apdėjo kiniją, o kanada labai karštai šnopuoja į eksčempiono nugarą.

                                          - nikkei asia apskelbė, kad pietų korėja ir japonija sėkmingai mažina priklausomybę nuo prekybos su didžiaja kaimyne. Pareiškimą motyvuoja faktu, kad abi šalys vėl daugiau išeksportuoja į jav nei kiniją.

                                          - išskirsčius kinijos gdp augimą regionais, didžiausias užfiksuotas augimas buvo 5,1%, mažiausias 3,3%. Kokiu būdu tai transformuojasi į visos šalies augimą 5,2%, statistikos departamentas atsako siūlymu pasiskambinti vietinėms jėgos tarnyboms, sakė ten paaiškins.

                                          Keli trupiniai bendro pobūdžio plepalų.

                                          Vašingtone vėl diskutavosi diskusijos apie grėsmes taivanui, ir kaip tai transformuojasi į grėsmę japonijai (pla savo vadovėliuose naudoja frazę “o tada japonijos komercinės komunikacijos atsidurs mūsų lėktuvų pasiekiamoje zonoje”), grėsmę javams (puslaidininkiai, patys suprantat), ir grėsmę visam likusiam pasauliui (garantuota milžiniško mąsto ekonominė depresija). Nieko išimtinai naujo niekas nepasakė, užtat visi iki negaliu citavo citatą “if china took taiwan, it would be a disaster of utmost importance to the united states, and i am convinced that time is of the essence”. šiuos protingus žodžius parašė generolas duglasas makarturas 1950 metais slaptame memorandume vašingtonui, kuomet administravo po karo užimtą japoniją. Tai per septymketuris metus ne daug kas pasikeitė, ar ne?

                                          Netrukus turėtų išeiti labai žinomo ir gerbiamo akademiko minxin pei knyga “the sentinel state”. Ta proga žurnalas “foreign affairs” išspausdino keletą adaptuotų ištraukų. Autorius giliai knisa visuotinio sekimo ir diktatūros temą, bet mus, ex-homo sovieticus, ko gero labiau domina ne ryšys kurį mes savu kailiu dar patyrėm, o konkretūs faktai apie kinijos sekimo sistemą. Jei konkrečiai - autorius argumentuoja, kad nepaisant milžiniško technologijų adaptavimo ir didelio siekio eksportuoti know-how, ccp nepasiseks lengvai ir paprastai išplatinti kitoms diktatūroms atidirbto modelio. Kliūtis - nepaisant kamerų ir apmokyto personalo vis dar jaučiamas milžiniškas skundikų, informatorių ir užverbuotųjų poreikis. Minxin pei nuomone šiuo metu kinijos slaptosios tarnybos šalies viduje turi minimum 15 milijonų nekadrinių “darbuotojų”, mūsų kraštuose plačiau žinomų, kaip “stukačiai”, “rudanosiai”, o kartais tiesiog šiaip komunistinės žiūrkės.

                                          Na ir kad jau pradėjom drakonais, tai pabaigai - ėgi spėkit, kur dar buvo visu pajėgumu švenčiamas kinietiškas naujakas praeitą savaitę?! Neatspėjot. O gi rusijos pederacijoj. Visi oficialūs teliko kanalai su iš nasrų drimbančiom putom aiškino moskovijos piliečiams, kaip dabar gerai ir zjbs yra šventę švęst irgi būt nepriklausomiems nuo supuvusių vakarų. Kaip manote, kada ten pas juos mandarinų kalba taps antrąja valstybine, o dongfengai bus perdislokuoti į kaliningrado sritį?

                                          Dėkoju, kad skaitėte.

                                          Update: šanchajaus biržos indeksas nuo ryto dar šiek tiek kilstelėjo, honkongo makaluojasi ties nuline pokyčio padala.
                                          Kažkodėl forumas autromatiškai panaikino nemažai didžiųjų raidžių pvz akronimuose ar tikriniuose daiktavardžiuose.
                                          Paskutinis taisė taspac; 2024.02.19, 13:40.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X