Man tai viskas atrodo labai paprastai. Abu bankai, ir Snoras ir Ūkio tai rusų kapitalo bankai. Rusijos uždavinys įnešti kuo daugiau nestabilumo į Lietuvos ekonomiką, ką dabar ir matome. Tik durniai gali laikyti pinigus tokiuose bankuose, pusbrolis iki šiol dėkoja, kad prieš keletą metų įkalbėjau jo firmelės pinigus išimti iš Snoro.
Ūkio bankas, čia kur didžiausias akcininkas Romanovas? Siūlyčiau šiuo banku pasidomėti irgi atidžiau prieš investuojant į jo obligacijas ir pan.. Šiais laikais, ir ypač dabar, atsargumas nepamaišys
Vilniuje viešintis neįvardintas Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) atstovas šiuos klausimus svarstė su Šiaulių banko akcininkais, rašo„Verslo žinios”.
Šiaulių banko vadovas Audrius Žiugžda VŽ nepaneigė, kad banke lankosi 63% Šiaulių banko akcijų paketo savininko – ERPB – atstovai, bet susitikimų turinio nekomentavo.
"Mes reguliariai susitinkame su ERPB atstovais - nieko čia nėra ypatingo. Kalbame apie bendradarbiavimą, rezultatus. ERPB, kaip visuomet, domisi mūsų verslu, mūsų rezultatais", - VŽ teigė jis.
„Verslo žinios“ praėjusių metų lapkritį rašė, kad ERPB, Europos investicijų bankas ir Pasaulio bankas susitarė 2013-2014 m. laikotarpiu Vidurio ir Pietryčių Europos šalims, įskaitant ir Lietuvą, ketina skirti apie 30 mlrd. EUR (apie 104 mlrd. Lt) įvairiomis finansinėmis priemonėmis. Tada nurodyta, kad šiais pinigais ketinama skatinti augimą regione, remti privataus bei viešojo sektoriaus iniciatyvas finansų sektoriuose.
Čia Rusijos mažiausiai reikėtų ieškoti - banko savininkas politikuos rizikuodamas sulaukti antrankių? Užtenka pasižiūrėti į savininko veidą, pasiklausyti "protingų" kalbų, pasidomėti, kaip "sėkmingai" valdo sporto klubus ir bus aišku, ko tikėtis iš banko. Vaizdas toks, kad bankas Romanovui buvo reikalingas asmeniniams reikalams tvarkyti. Kita vertus, veikė pakankamai ilgai, normaliai teikdavo paslaugas (dažnai pigiau nei kiti bankai) ir klientai juo lyg nesiskųsdavo. Šiaip bankas nėra uždarytas, veikla tik laikinai apribota. Po to gal bus reorganizuojamas, nes antras banko bankrotas Lietuvai gali būti per didelė našta. Nors garantijų nėra - iš pradžių buvo kalbama ir apie Snoro reorganizaciją. O laikinasis administratorius šį kartą gerokai pigesnis - sparčiai karjerą darantis, bet vis tiek vaiku pravardžiuojamas A. Audickas .
prisimink SNORA ir Lietuvos ryta. Lietuvos rytas isvis pradejo puolimu pries Lietuvos institucijas, neva nusitaikiusias griauti lietuviska bankininkyste. Tad su Kauno diena nieko naujo ir stebinancio
Tapinas: "Popiežius paskelbia apie atsistatydinimą, kitą dieną stabdoma Ūkio banko veikla, niekas nežino, kur Romanovas, užsienio žiniasklaida teigia, kad popiežiaus įpėdinis gali būti labai netikėtas..."
Keistoka i siuos ivykius V.Romanovo reakcija. Zinant jo polinki visus isvadinti iskrypeliais, jokiu kaltinimu LB ir valdziai, jokiu pretenziju. Tai galetu reiksti, kad jis jau is anksto buvo suderines su LB toki UB scenariju. gal mainais uz tai gaves is LB laiko pasitvarkyti savo reikalus ir pazada kad jo paties nekabins, ka siandien aiskiai pasake ir prokuroras, kad V.Romanovui pretenziju kol kas nera. Kuodis ir Vasiliauskas irgi akcentuoja, kad tai nesekmingo verslo pasekmes, o ne nusikalstama veikla. Paziuresim kaip artimiausiu metu elgsis V.Romanovas.
Visas sios dienos show tai tik spektaklis. Viskas jau seniai buvo nuspresta koks bus UB likimas.
R.Kuodis LR laidoje Lietuva tiesiogiai patvirtino, kad jau metus laiko del UB, LB derejosi su ERPB. Sios dienos SAB ir ERPB veiksmai tai tik patvirtina.
Likvidumo problema sukele paskutiniu metu nepaliaujama lavina blogos info apie UB ir V.Romanova. Toki puolima butu sunkiai atlaikes ir daug stipresnis bankas nei UB. Nemanau kad visi sie ivykiai vyko atsitiktinai. Taip kazkam reikejo.
---------------
Šiaulių banko valdybos posėdyje antradienį nuspręsta dalyvauti derybose dėl galimo AB Ūkio banko turto, teisių, sandorių ir įsipareigojimų ar jų dalies perėmimo.
Šiandien VŽ jau rašė, kad Vilniuje viešinti Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) atstovė Sabina Dziurman svarstė naujų investicijų galimybes su Šiaulių banko akcininkais.
Kaip visada, išsamiausiai per krizes infromaciją valdo www.15min.lt
Vienas iš daugelio rašinių su dar vienu išraiškingu Ingridos Šimonytės posakiu.
Ingrida Šimonytė: „Ūkio bankas greičiausiai nebankrutuos“
Šiame kontekste esu visiškai tikra, kad [Lietuvos] bankas tiesiog matė daug daugiau motyvų tą sprendimą priimti šiandien nei to sprendimo šiandien nepriimti. (...)
Taip, kaip su „Snoru“ trečiadienį nebuvo galima laukti ketvirtadienio, taip pat turbūt ir šiuo atveju Lietuvos bankas turi motyvus ir gali pateikti paaiškinimus, kodėl sprendimas priimtas būtent šiandien.
Lietuvai mažų mažiausiai reikia antro žlugusio banko, nes tai indikuotų apie rinkos nestabilumą, tad reikia viltis, jog nenutiktų taip, kad Edinburgo "hearts"taptų LR nuosavybe.
Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
* Vienas seniausių Lietuvoje komercinis Ūkio bankas per savo veiklos metus išsiskyrė didele akcininkų kaita ir nesėkmingomis strateginio investuotojo paieškomis, kol galiausiai banko kontrolę tiesiogiai perėmė prieštaringai vertinamas verslininkas V.Romanovas.
* 1989 metais įkurtas Ūkio bankas, kuris veiklos pradžioje vadinosi Komerciniu pramonės banku, per pirmus penkiolika veiklos metų tarp akcininkų turėjo Švedijos investicijų bendrovę „Swedfund”, Didžiosios Britanijos investicijų banką „Nomura International”, Estijos „Hansabank” (dabar – „Swedbank”), kitus užsienio bankus ir fondus, kuriems kartu priklausydavo 50 proc. ir daugiau banko akcinio kapitalo.
* Nors Ūkio banko vadovai ne kartą yra kalbėję apie siekius pritraukti strateginį užsienio investuotoją, šie ketinimai taip ir nebuvo įgyvendinti.
* 1999 metais tuometis Ūkio banko valdybos pirmininkas Liutauras Varanavičius buvo užsiminęs apie galimą susijungimą su vėliau, 2011 m., bankrutavusiu „Snoro” banku, jei abiem bankams būtų pavykę iš valstybės įsigyti kontrolinį tuomečio Žemės ūkio banko akcijų paketą.
* Ilgą laiką su Ūkio banku sietas V.Romanovas pirmą kartą tiesioginiu banko akcininku tapo 2004-ųjų pabaigoje, kai įsigijo 7,2 proc. akcijų, ir vėliau valdomą dalį nuosekliai didino – 2005 metų vasarį jis jau valdė 19,43 proc., 2006-ųjų spalį – 32,95 proc., 2010 metų pabaigoje – 53,1 proc., kol galiausiai pernai balandį turėjo jau 64,92 proc. banko akcijų.
* V.Romanovas taip pat kontroliuoja bendrovę Ūkio banko investicinę grupę (ŪBIG), kurios steigėjas 1998 metais buvo Ūkio bankas, tačiau po kelerių metų jo atstovai jau tvirtino šios įmonės nekontroliuojantys. 2010 metais pirmą kartą viešai paskelbus ŪBIG akcininkus, Ūkio banko tarp jų nebuvo.
* Ūkio bankui sparčiai plečiant veiklos apimtį vidaus rinkoje ir planuojant aktyvesnę veiklą užsienyje, Lietuvos bankas 2001-ųjų balandį įpareigojo jo vadovus imtis veiksmų saugesnei ir patikimesnei veiklai užtikrinti.
* Tokie patys įpareigojimai Ūkio bankui buvo nurodyti ir 2004 metų lapkritį, o 2005-ųjų gruodį banko vadovus centrinis bankas įpareigojo sumažinti veiklos riziką.
* 2006 metų lapkritį Lietuvos bankas liepė Ūkio bankui stiprinti kapitalo bazę ir apdairiau vykdyti skolinimo politiką, o 2008 metais bankui buvo nurodyta imtis priemonių dėl paskolų, kuriomis finansuojamas užsienio valstybėse esančio nekilnojamojo turto įsigijimas ir statyba, apimties mažinimo.
* 2009 metų sausį Lietuvos bankas vėl įpareigojo Ūkio banką stiprinti kapitalo bazę ir riboti kai kurių rizikingų aktyvų augimą, tokie pat nurodymai pateikti ir 2010-ųjų gruodį, o tuomečiam banko valdybos pirmininkui Gintarui Ugianskiui už centrinio banko raštiškų nurodymų netinkamą vykdymą skirta 6,5 tūkst. litų bauda.
* 2012 metų kovą paaiškėjo, kad Ūkio bankas tų metų sausį suformavo 50 mln. litų atidėjinių nekilnojamojo turto plėtotojams išduotoms paskoloms, o tai lėmė nuostolingą banko veiklą pirmąjį ketvirtį.
* Praėjusių metų spalį G. Ugianskį valdybos pirmininko ir administracijos direktoriaus poste pakeitė banko finansų tarnybos vadovas Arnas Žalys.
* Lapkričio mėnesį Ūkio bankas baigė prieštaringai vertinamą 357 mln. litų vertės 94,9 proc. bendrovės „Žalgirio” sporto arenos, kuriai priklauso Vilniaus „Žalgirio” stadionas ir aplinkui esantys žemės sklypai, akcijų perėmimo sandorį ir padidino valdomą įmonės akcijų dalį iki 100 procentų.
* Gruodžio mėnesį rinkoje pasklido gandai apie galimą Ūkio banko ir Šiaulių banko sujungimą, kurio siekia Lietuvos bankas.
Ūkio banko atveju pagrindinis nurodomas rizikos šaltinis – per daug įvertintas jo turtas. Mat, pavyzdžiui, bankas išduodamas kreditą, kaip užstatą paiima turtą; kredito suma aiški, o turto vertė nuolat svyruoja, priklausomai nuo rinkos. Ji svyruoja tiek į minuso pusę, tiek ir į pliuso pusę.
Bet jeigu kiekvieną kartą akcijų kursui kritus ar kažkurios paskolą paėmusios įmonės veiklai suprastėjus būtų uždaromi bankai, reikėtų uždaryti visus bankus, nė vieno neliktų.
Buvo pranešta, kad Ūkio banko likvidumo normatyvas buvo 29, o reikalaujamas minimumas - 30. Tai labai mažas neatitikimas. Vadinasi, bankas lyg ir vykdė reikalavimą, lyg ir turėjo lėšų vykdyti atsiskaitymus, tačiau Lietuvos bankas išsigando, nes patikrinęs įkeistą turtą suabejojo, ar šis įvertintas tokia verte, kokia jį būtų galima realizuoti. Ar to pakako panikai?
Pastaruoju metu dauguma šalies komercinių bankų mažindami išlaidas atleidinėjo darbuotojus, tačiau Ūkio bankas buvo visiška priešingybė. Praėjusių metų rugsėjo pabaigoje Ūkio banke dirbo 652 žmonės, o metų pabaigoje jau 740. Per paskutinį metų ketvirtį banko darbuotojų skaičius padidėjo net 14 proc.
Faktas, kad finansinių problemų turintis bankas samdė naujus darbuotojus, T. Andrejauskui pasirodė įdomus.
Jis svarsto, kad Ūkio bankas galėjo sparčiai auginti darbuotojų gretas, nes pradėjo teikti ar ruošėsi teikti kokias nors naujas paslaugas, ar bandė intensyvinti veiklą.
Comment