Parašė mantasm
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Gyventojų skaičius Lietuvos miestuose, miesteliuose, regionuose
Collapse
X
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Didmiesčiai (išskyrus Vilnių) ir taip sparčiai mažėja, koks tikslas plėsti infrastruktūrą retai apgyvendintoje šalyje ir naujus miestus statyti?
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Kol kas miestai stambėja nuo pat jų atsiradimo - tūktančius metų. Labai skambi frazė tai vadindi Ponzi piramide, kurios dažniausiai tėra laikinas reiškinys.
Parašė andyour Rodyti pranešimąTiesiog nėra paplitę dirbti nuotoliniu būdu. Tai pritaikoma tik vienetiniams atvejams. Daugelis verslu negali savo darbuotojams pasiūlyti tokios darbo vietos. Nematau, kad čia kažkas greitu metu pasikeis. Šiuolaikiniame versle kaip tik visus ofise susodina į vieną patalpą, kad visi suvoktų - big picture.
Open floor ofisai yra blogiausias pastarojo dešimtmečio dalykas kas galėjo nutikti. Pažįstu žmonių kurie net nesvarstė kai kurių darbo pasiūlymų dėl to, kad tektų dirbti open floor ofise. Kas dirba - sėdi kiaurą dieną su ausinėmis, kad galėtų susikaupti. Arba ateina nuo 5 ryto kai dar tylu Susodina ne dėl kažkokio "susivokimo", o elementariai kaštų taupymas.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Didmiesčiai (išskyrus Vilnių) ir taip sparčiai mažėja, koks tikslas plėsti infrastruktūrą retai apgyvendintoje šalyje ir naujus miestus statyti?Paskutinis taisė mantasm; 2017.12.08, 10:42.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Žmonės darbo ieško kiek įmanoma arčiau namų. Taip pat gyvena santykinai netoli darbo, bet taip pat stengiasi gyventi tvarkingose ir patogiose vietose. Miesteliai nepatenka į jokią kategoriją, nes ten nėra darbo, nėra normalios NT rinkos, nestatoma naujų daugiabučių(neskaitant išimčių), gana netvarkinga, nėra žmonių, nėra paslaugų ir prekių, gyventojų mažėja. Privalumas tik vienintelis - gamta gamtos mylėtojams.
Pvz koks Lentvaris palyginus su Perkunkiemiu. Lentvaryje bent šalia mokykla/darželis/poliklinika. Piko metu iki senamiesčio iš Lentvario traukiniu netgi greičiau nei autobusu iš Perkunkiemio Tvarkingumo prasme irgi dar labai didelis klausimas kur gražiau susitvarkę.
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimąPvz koks Lentvaris palyginus su Perkunkiemiu. Lentvaryje bent šalia mokykla/darželis/poliklinika. Piko metu iki senamiesčio iš Lentvario traukiniu netgi greičiau nei autobusu iš Perkunkiemio Tvarkingumo prasme irgi dar labai didelis klausimas kur gražiau susitvarkę.
Comment
-
Parašė Fulgur Rodyti pranešimą
Tiek Kaunas kraustosi į rajoną, tiek Klaipėda.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Vilniaus miestas ir simboliškai rajonas auga. Visi pagrindiniai didmiesčiai sudėjus kartu su jų rajonais plius minus išlaiko gyventojų skaičių.
Apidendrintai matome, kad Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Tauragės ir Marijampolės apskritys laikosi santykinai gerai. Šiaulių ir Panevėžio miestai laikosi irgi santykinai gerai, bet apskričių rajonų jau nebeištempia. Alytaus, Utenos ir Telšių apskritys reikalauja rimtos pagalbos.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimą
Radikali nuomonė yra maskvietės. Ir jokių argumentų taip pat nėra. Gerai, kad valdžioje visgi ant tiek nukvakusių nėra, kad palaikytų tokią nuomonę.
Fundametalizmu dvokia pačios pamąstymai apie visų suvarymą į vos kelis miestus.
Būtent kaimas visais laikais ir visur buvo sveiko genofondo šaltinis, o miestai net ir prieš tūkstančius metų buvo ligų, nusikaltimų, paleistuvystės, degradacijos (įskaitant alkoholizmą ir narkotikus), išsigimimo, tiek moralinio, tiek ir psichinio bei biologinio, centrai. Dabar dar prisideda ir užteršta aplinka, technogeninė tarša, nenormalus paros ciklas, atitrūkimas nuo gamtos (anksčiau miestuose visgi jis buvo mažas) ir kt. Ir ką mes matome. Tose šalyse, kur urbanizacija pasiekė aukštą lygį ir kaimuose praktiškai nebeliko sveiko genofondo, visuomenės degraduoja, sensta ir skendi gilioje demografinėje krizėje (nereikia painioti su Lietuva, kur demografinė krizė dėl emigracijos). Tai visos Vakarų Europos šalys ir Japonija. Tas pats laukia ir kitų šalių, kai urbanizacija pasieks 90 ar daugiau procentų.
Padėtis liūdna aišku, bet reikia kažką daryti. Dr. Kuodžio fb.
Comment
-
Parašė Fulgur Rodyti pranešimą
Apidendrintai matome, kad Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Tauragės ir Marijampolės apskritys laikosi santykinai gerai. Šiaulių ir Panevėžio miestai laikosi irgi santykinai gerai, bet apskričių rajonų jau nebeištempia. Alytaus, Utenos ir Telšių apskritys reikalauja rimtos pagalbos.
Comment
-
Parašė Fulgur Rodyti pranešimą
Padėtis liūdna aišku, bet reikia kažką daryti. Dr. Kuodžio fb.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
... Miesteliai nepatenka į jokią kategoriją, nes ten nėra darbo, nėra normalios NT rinkos, nestatoma naujų daugiabučių(neskaitant išimčių), gana netvarkinga, nėra žmonių, nėra paslaugų ir prekių, ..
Comment
-
Parašė Al1
Visiški kliedesiai. Tu tikrai taip manai ir kiek tau metų, kad tokias nesąmones rašai?
Natūriniai mato vienetai (tonos, kubiniai metrai ir t.t.), o ne pinigai yra tikrasis matas.
Lietuvoje sunaikintos ištisos pramonės šakos ir praktiškai nieko naujo nesukurta. Tai iš kur ta gamyba gali būti? Krepšelių pynimas ir gintarinių karolių gamyba buvo ir anais laikais, tik ne tokie mastai. Taip. Bet, atsiprašant, tai ekonomikoje yra lašas jūroje.
- 1 patinka
Comment
-
Lietuvos gyventojų skaičiaus pokyčio prognozė 2017-2021 m.
http://vrk.maps.arcgis.com/apps/MapS...3961419bafd8e7
Comment
-
Vienintelis dalykas, kurį galima prognozuoti, yra demografija.
Įdomios geografo R.Tučo (jis perbraižė Seimo rinkimų apygardų žemėlapį) įžvalgos 2018-2021 metams.
Gal kiek per daug pesimistiškai nurodytas 1992-1997 m. gimusių žmonių skaičiaus mažėjimas (dabar 20-25 metai, o vėliau jiems bus 25-30 metų)
Tačiau dėl emigracijos tos pesimistiškos prognozės gali išsipildyti - antroji pokario "babyoomer'ių karta (gimę 1984-1992 m.) masiškai emigravo ir jokio piko dabar beveik nesimato.
Straipsnyje pagal atskiras savivaldybes nagrinėjama, kaip atrodys demografinė struktūra, kai 1955-1975 m. buvusi pirmosios "babyboomer'ių" karta sulauks pensinio amžiaus.
Labai gaila, kad demografijos tendencijomis iki šiol mažai domėjosi švietimo strategai ir savivaldybių vadai (labai lengva nuspėti kada reikės darželių, o kada - mokyklų), o apie ateitį negalvojantys socialinės apsaugos ministerijos vadais patapę pašalpininkai išvis nesidomi demografija ir iš ko reikės mokėti pensijas po 10 metų.
Lietuva nyksta netolygiai: mokslininkas užčiuopė tendenciją
Prognostinį Lietuvos gyventojų kaitos 2017-2021 m. laikotarpyje tyrimą atlikęs Vilniaus universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedros docentas Rolandas Tučas pastebėjo, kad spartesnis vyresnio išlaikomo amžiaus (65 m. ir daugiau) gyventojų skaičiaus augimas bus būdingas toms savivaldybėmis, kurių gyventojų skaičius (dėl į jas gyventi atvykusių tuomet dar jaunų darbingo amžiaus žmonių) sparčiai augo sovietmetyje. Apie tai jis kalbėjo Švietimo ir mokslo ministerijoje vykusiame tyrimo pristatyme.
https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=77050545
Keli grafikai
Bendras gyventojų pokytis savivaldybėse 2017-2021 m.
Priešpensinio amžiaus (60-64 m.) žmonių pokytis
Pensinio amžiaus (60-64 m.) žmonių pokytis
Dvi savivaldybės palyginimui
(dar yra pateikti Klaipėdos, Kėdainių, Pasvalio, Mažeikių rajonų grafikai)
Trakai - gana tolygi amžiaus pasiskirstymo kreivė
Visaginas - dauguma gyventojų dabar yra 50-55 m. intervale
https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=77050545Paskutinis taisė Romas; 2018.02.05, 08:34.
- 2 patinka
Comment
-
Įdomu, ar Šiaulius ir Panevėžį pasidalins didieji miestai, ar šie miestai vis tik prisikels. Vienintelis stabdis bus didžiųjų miestų NT kainos.
Šiaulių universiteto uždanga leidžiasi
http://www.skrastas.lt/?data=2017-05...&id=1493741320
Mokslo lopšyje – nė vieno pirmakursio
Tenka pripažinti, kad sėkmė nusisuko nuo regionų aukštųjų mokyklų – kai kurios jų neteko net pusės studentų.
https://naujienos.alfa.lt/leidinys/s...o-pirmakursio/Paskutinis taisė andyour; 2018.02.05, 10:37.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąĮdomu, ar Šiaulius ir Panevėžį pasidalins didieji miestai, ar šie miestai vis tik prisikels. Vienintelis stabdis bus didžiųjų miestų NT kainos.
Jei ŠU prijungs prie VU, tai grečiausiai optimizuos studijas. Pvz. naikins dalį ŠU studijų, kuriuos dubliuojasi su VU ir surenka mažai studentų. Viskas bus į VU naudą, nes gali atvykti studijuoti į VU.
Apie KTU padalinį Panevėžyje.
Universitetas/jo padalinys padeda išlaikyti jaunimą mieste, Erasmusai irgi įkvepia gyvybės. Taip pat padėtų valdiškų ar privačių institucijų perkėlimas (tarkim vidinio ofiso padaliniai) ar tarkim Regitra centrinė būstinė, "112 Alio" ir pan. sukurtų didesnį kiekį darbo jėgos (iš emigracijos ir iš aplinkinių savivaldybių). O tada šansas gamykloms, paslaugų centrams.Paskutinis taisė Fulgur; 2018.02.08, 01:12.
Comment
-
Parašė Fulgur Rodyti pranešimą
Abiem miestam reikia universitetų/jų padalinių. Ne visi gali vykti į didžiuosius miestus 4 metams. Pavyzdžiui, anksti gimė vaikai, sergantys tėvai, nuosavas verslas ir pan. Programos gali būti tiek bendrosios kaip Vadyba, Ekonomika, tiek kažkokia specializacija, jei regionas turi privalumų.
Universitetas/jo padalinys padeda išlaikyti jaunimą mieste, Erasmusai irgi įkvepia gyvybės. Taip pat padėtų valdiškų ar privačių institucijų perkėlimas (tarkim vidinio ofiso padaliniai) ar tarkim Regitra centrinė būstinė, "112 Alio" ir pan. sukurtų didesnį kiekį darbo jėgos (iš emigracijos ir iš aplinkinių savivaldybių). O tada šansas gamykloms, paslaugų centrams.
Comment
-
Na kelius sukėlė į Kauną. Ne viskas tik į Vilnių.
Įmonės aprašymas:
VĮ „Kelių priežiūra“ įkurta sujungus 11 regioninių kelių priežiūros įmonių. Esame viena iš didžiausių įmonių Lietuvoje, vienijanti 2600 savo srities specialistų. Įmonė yra atsakinga už valstybinės reikšmės kelius
Adresas I. Kanto g. 23, LT-44296 Kaunas
https://rekvizitai.vz.lt/imone/kauno_regiono_keliai/
Comment
Comment