Aš Londone gyvenu apsuptas, turbūt, nemažiau lietuvių nei tu Londonas jau dabar yra top 5 Lietuvos miestas pagal lietuvių skaičių, todėl klausimas, kas iš mūsų yra labiau atitrūkęs nuo Lietuvos piliečių realijų... Gal Brigadą ir Brat 2 pakeitė nauji 'šedevrai', bet esmė liko ta pati ir tas tipas vis dar egzistuoja ir yra labai populiarus.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Diskusijos apie lietuviškus banknotus
Collapse
X
-
Parašė blitz Rodyti pranešimąAš Londone gyvenu apsuptas, turbūt, nemažiau lietuvių nei tu Londonas jau dabar yra top 5 Lietuvos miestas pagal lietuvių skaičių, todėl klausimas, kas iš mūsų yra labiau atitrūkęs nuo Lietuvos piliečių realijų... Gal Brigadą ir Brat 2 pakeitė nauji 'šedevrai', bet esmė liko ta pati ir tas tipas vis dar egzistuoja ir yra labai populiarus.
Comment
-
Parašė blitz Rodyti pranešimąJo, mes visi gyvenam atitrūkę nuo pasaulio centro (Vilijampolės) ir labai nerimaujame, kad į mus 'šnairuos' Čikupakas
2. Niekas nesake, kad vilijampole yra pasaulio centras. Niekas netgi nesake, kad Vilijampole yra Lietuvos centras.
Eilinis pabegelio paironizavimas ne i tema.
Comment
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąZinot, o as visgi noreciau, kad Lietuva nors minimaliai pasinaudotu savo LDK paveldu, kuriuo puikiai naudojasi Lenkai ir Gudai. Turejom nuostabaus grozio monetas LDK laikais, kodel negaletume bent vienos simbolines isleisti su Zygimantu Augustu, Jonu Kazimieru, ar kad ir Radvilu/Sapiegu atstovu?
Toks vaizdas, kad begam nuo savo didingiausios istorijos ir uzsiciklinam ant veikeju, tokiu kaip Zemaite (cia ne izeidimas), kurie realiai naudojami tik pabrezti identitetui, kuri paniskai norima nukirsti nuo LDK...
Kolekcionuoju LDK monetas ir manau, kad jos vienos nuostabiausiu to laikotarpio europos monetu, tai kodel mes turetume to atsisakyti? Tiesiog galetume atsigaivinti bent viena moneta is LDK laiku ar bent su tu laiku motyvais, o ne vien su "lietuvybes puoseletojais"
Atvaizdas
Taip parašyta, lyg gyvenime dar nebūtum matęs litų nei naujų nei tarpukario iš tų kur idėjai, tai juk tas pats Vytis ir yra, o jei senesnė stilistika gražesnė nei modernesni variantai, tai čia estetikos klausimas, o ne istorinės atminties.
Comment
-
Parašė miestasKas tas Maironis, kas ta Žemaitė? Niekas.
Ir Maironis, ir Žemaitė savojo laiko kontekste yra gigantai. Kaip ir Donelaitis. Ir nėra nė vieno šiuolaikinio rašytojo, kuris mūsų laiko kontekste bent iš tolo prilygtų poezijos ar prozos gilumu ir natūralumu. "Vykruntasininkų" tai taip, nors vežimu vežk.
Comment
-
Parašė miestasPacituoti Žemaitės biografiją? Kaimo moterėlė išmoko rašyti bene 30 metų ir tik Višinskio priversta ėmė, kaip jo prikalbėta, rašyti tiesiog tai, ką mato.
Būsimąją rašytoją namuose mokė tėvas, vėliau dėdienė, taip pat bajorė, kartu su savo vaikais Šemetose.Pirmą kūrinį parašė būdama daugiau kaip keturiasdešimties metų.[1]Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Taigi Lietuvos bankas, dar prieš dėdamas Žemaitę ant 1 lito banknoto padarė labai labai toliaregišką žingsnį. Aiškinu - Lietuva pirmauja pasaulyje pagal interneto skvarbą, greitį ir t.t. Interneto plėtra sukūrė socialinę žiniasklaidą, blogus ir t.t. O kas buvo pirmoji Lietuvos blogerė (kaip miestas rašė savo pranešime - rašė ką mato, kur eina, ką valgo ir t.t.) - taigi Žemaitė! Ji yra modernios ir pasaulyje pirmaujančios "Interneto Lietuvos" simbolis.
Comment
-
Deja, seniai jau nėra Žemaitės (anei Valančiaus su Jablonskiu) atvaizdo ant lito, o ir patį litą euras perspektyvoje tikriausiai negrįžtamai pakeis. O visgi tuo ir įdomi nacionalinė valiuta, kad galima sužinoti apie tam tikrai svarbius asmenis. Pavyzdžiui, būtent iš Estijos kronų banknoto kažkada sužinojau (t. y. buvo paskata pasidomėti) apie vietinę tautinio atgimimo poetę Lydia Koidula.
Ir nesakyčiau, kad Žemaitė nebuvo verta puošti mūsų valstybės valiutos banknoto. Žinia, turime didelę istoriją ir daug žymių žmonių, tuo tarpu skirtingų nominalų litų nedaug, tad visada galima ginčytis, kodėl tas, o ne anas atsidurė ant lito. Galima šaipytis sakant, kad sukurti Žemaitės ar Maironio lygio kūrinėlį būtų vienas juokas, bet reikia atsiminti, kad jie tai darė savo gyvenamoje epochoje ir tuomet jie čia buvo lyderiai ir pionieriai. (Malevičiaus juodąjį kvadratą irgi nesunku nutapyti, bet tuo į meno istoriją jau nebeįsirašysi; eilinis šiuolaikinis smuiko klasės studentas tikriausiai griežia meistriškiau už Paganinį, bet tai nereiškia, jog pastarasis turėtų būti nuvainikuotas).
Comment
-
Parašė miestasPavyzdžiui Venclova apie Žemaitę:
Tik aišku praleidai porą dalykų
Skaityti ir rašyti išmoko namie iš tėvo, daugiau pradinio mokslo žinių gavo pas turtingą giminaitę. Vėliau mokėsi pati iš knygų.1894m., būdama 49 metų Žemaitė sukūrė pirmąjį savo apsakymą.Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė miestasDėl Žemaitės. Na, nebuvo ji vienintelė moteris. Atsiminkim Simonaitytę, Lazdynų Pelėdas ir pan. Jei jau būtinai ten reikėjo uždėti kokią moterį, kuri būtų vėliau kiekvienami mažai mergaitei kaip sektinas pavyzdys ir idealas - galėjome pasirinkti nebūtinai tik tą kaimo močiutę. Nebent čia ugdo gerumą, pagarbą senjorams, meilę savo močiutėms.
Na, lyginimas su Paganiniu tai kaip zaporožiečio su subaru - abu lyg ir keturis ratus turi, benzinu varomi ir kt.
Parašė miestasKoidulą žinojau seniai prieš pirmą kartą Estiją aplankant. Tiesiog skaitinėjau Birutės Misevičienės "Baltijos Tautos". Tad priklauso ne nuo pinigų, o nuo šiaip domėjimosi. Kas tie juokingi nykštukai ant kitų estiškų pinigų - nelabai man buvo įdomu. Kita vertus, tik todėl, kad jie tik estams ir tėra svarbūs... Būtent todėl ir reiktų dėti žinomesnius pasauly asmenis ar tikrai kažką įspūdingo padariusius.
Comment
-
Parašė miestasAch tu melagi, susiradai referatai.lt ir cituoji.
Privatus mokslas namuose ir pas tėvus ir yra privatus mokslas namuose. Dabar atsiversk jos raštus, biografiją ir pacituok kaip Višinskis ją prikalbino "rayšti tai, ką mato".
O dar sakai, kad referatai.lt. Gal pasiskaityk http://antologija.lt/about
Ši svetainė yra klasikinės pasaulio literatūros virtualios bibliotekos dalis. Projektą inicijavo UNESCO, norėdama palengvinti visuomenei priėjimą prie žmonijos kultūrinio paveldo lobynų . Lietuvių klasikinės literatūros antologija apima 64 lietuvių autorių kūrinius nuo seniausių dokumentų iki šiuolaikinės literatūros.Paskutinis taisė bebop; 2012.11.08, 00:37.Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė Civis Rodyti pranešimąTai sakiau, galime ginčytis, kas turėjo papuošti litą: Žemaitė, Lazdynų Pelėda, Šatrijos Ragana ar Petkevičaitė-Bitė, bet banknotas vienas, tai reikia apsiriboti kažkuria viena. Žemaitė neblogesnė už kitas.
Comment
-
Parašė miestasVa koks chamas ir prasivardžiuoklis.
O už savo žodžius atsakai?
Tomas Venclova, Vilniaus Vardai. 2006, R. Paknio leidykla.
Nuo 213 psl. 10 eilutės nuo viršaus iki galo.
Gal tau dar porą knygų atnešt pacituot, o gal net atsiųsti jas paštu?Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė miestasYra blogesnė, nėra geresnė. Na...
Parašė miestasTai vat būtent, kad svarbu, nes kai būdamas užsienietis, jau būsiu "kažką" girdėjęs apie Čiurlionį, banknotas mane privers pasidomėti giliau, tuo tarpu kai ant pinigo kokia nors "Žemaitė" ar "estiškas nykštukas", atvirai sakant mane tokie pinigai tik pajuokdo, bet nesidomiu. Na, estiškas nykštukas, močiutė su skarele ar koks latvijos gyvūnėlis. Vau.
O dėl Semenavičiaus. Jis žinomas pasaulyje. Kažkas bus kažką girdėjęs, pamatys lietuviškus pinigus, mintyse kažką susies, namie pasidomės ir tars: "wow, lietuvis sukūrė daugiapakopių raketų teoriją, turbūt didinga šalis ir tauta, tokį genijų turėjo".
O lietuvis, kuris pirks už litus kasdien kaime dounas, peina, šitu da - alas, vuo, galėtų tapatntis ne tik su kaimo moterimi, kuri skundžiasi kad toks kaip jis ją dauža ir skreudžia, neprietelis visai yr, o savo vaikui lieps likti ūky ir dirbt ž.ū. darbus; bet kažką, kad "vuo, yr pinigs, Kazimiers Semenavičius. Jaučiu jam pagarbą, a girdž, va šaunuols, sukūšė šitą gį, daugiapakopes raketas į kosmasą, mokslinyks, savo vaiką mokysiu ir globosiu, skirsiu piniga irgi leisiu į universitetą, lai ans į Vilnią važiuoj, irgi rakietas kanstruos ir bus veliau ant penega".
Comment
-
Ukrainietės ir lietuvio palikuonis siūlo Žemaitę keisti Dostojevskiu. Beveik anekdotas. O kodėl ne Gogoliu? Kažkada yra sakęs, kad ir liaudies muzika žmones bukina. Panašėja jis su savo personažais ir gana sparčiai.
Ta nuolatinė Žemaitės kritika tik parodo kompleksus - apgailestavimą, kad Žemaitė nebuvo Jane Austen ar Maironis nebuvo Šekspyras. Na nebuvo, nepavyko, atsisėskim kampe ir paverkim kaip nesiseka. Sudeginkim Žemaitės raštus, skaitykim vien Šekspyrą ar Dikensą ir pabėgsim nuo valstietiškos praeities.
Gal mokyklose tos Žemaitės ir per daug, tačiau susipažinimas su savo šalies rašytojais būtinas. Jei Žemaitė tuo metu Lietuvoje buvo žymi kaip rašytoja, tai ne Žemaitės problema . Ir mokyklose tai turėtų būti aptariama ir analizuojama, kodėl Žemaitė nebuvo Jane Austen . Gal tiems, kuriems Žemaitė vis užkliūva, mokykloje buvo įkalta, kad ji pasaulinio masto rašytoja. Po to žmonės užauga, sužino, kad buvo ne visai taip, ir bėga skandintis.
Šiaip jau Žemaitė nebuvo kokia valstietė (kaip kad mėgstama spręsti pagal jos skarą), ji kilusi iš bajorų, tik bežemių . Todėl jos namuose buvo kalbama tuo metu madinga kalba - lenkų. Reikėtų įvertinti bent tai, kad rašė lietuviškai.Paskutinis taisė senasnamas; 2012.11.16, 23:27.
Comment
-
Šiaip jau, mokyklose apskritai per daug dėmesio skiriama būtent šitam XIX a. pab. - XX a. pr. rašytojams, o būtent tuo metu mūsų literatūra ir buvo tokia primityvoka... Tuo tarpu vėliau atsirado daug rimtesnės ir vertingesnės lietuvių literatūros, o jai skiriama gerokai mažiau dėmesio. Vienu žodžiu, mums reikėtų mažiau Žemaitės ir daugiau Škėmos.Post in English - fight censorship!
Comment
Comment