Oho, nesitikėjau tokio radikalaus Grybauskaitės žingsnio. Įdomu kur gi viskas pakryps, labai tikiuosi, kad Grybauskaitė yra numačiusi daugiau nei vieną ėjimą į priekį ir kad žino ką daro.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
LR Seimo rinkimai 2012
Collapse
X
-
Parašė panevezynys Rodyti pranešimąVa kaip pasisuko viskas
http://www.delfi.lt/news/daily/lithu....d?id=59865779
Kas tuomet formuos? Vaivorykštė?
Comment
-
Ištiesų Kubilius prieš tai tikriausiai nedviprasmiškai užsiminė, kad "vakarų Europoje koalicijos dažnai yra lipdomos labai ilgą laiką". Ir dabar galvoju ar nėra įmanomas variantas, kad viskas užsitęs ganėtinai ilgai, o galbūt netgi bus skelbiami pirmalaikiai seimo rinkimai. Per tą laiką galbūt būtų išspręsta darbo partijos byla ir netgi pačiai darbo partijai būtų uždrausta dalyvauti rinkimuose.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Oho, nesitikėjau tokio radikalaus Grybauskaitės žingsnio. Įdomu kur gi viskas pakryps, labai tikiuosi, kad Grybauskaitė yra numačiusi daugiau nei vieną ėjimą į priekį ir kad žino ką daro.
Socdemų, konservų ir liberalų koalicija tik sugadintų visų šitų 3 partijų vardą. Pernelyg skirtingos pažiūros, kad būtų galimas prasmingas valdymas (prasmingas - su kažkokia vizija į ateitį). O DP ir TT būtų aukos (jie laimėjo, bet jiems neleido), ir opozicija, populiarėjanti nuo kiekvienos valdančiųjų klaidos.
Reikia DP ir TT chebrai leisti pasireikšti. Tauta turi žinot savo didvyrius. Būnant valdžioje, labai greitai paaiškės, kas yra kas.
Comment
-
Nu, žinai, leist kažką į valdžią tik tam, kad jie susimautų, irgi nelabai džiugi perspektyva. Mintis kad runkeliai kažko pasimokys yra abejotina, o žalos gali nemažai čia gautis.
Aš tai galvoju, kad galbūt lošiama ant tos kortos, jog DP galimai nėra labai vieninga ir nemažai būsimos frakcijos narių, pajutę slystančią valdžią numigruos pas socialdemokratus ir paliks Uspaskichą su Graužiniene, Gapšiu ir sloiku agurkų.Got sun in my face, sleeping rough on the road
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąReikia DP ir TT chebrai leisti pasireikšti. Tauta turi žinot savo didvyrius. Būnant valdžioje, labai greitai paaiškės, kas yra kas.
Comment
-
Aš taip pat galvoju, kad konservatorių + LSDP + liberalų koaliciją ilguoju laikotarpiu Lietuvai duotų daugiau žalos, nei naudos. Nes sekanti vyriausybė tikriausiai būtų grynai populistinė. Dėl to ir parašiau, kad labai tikiuosi, jog Grybauskaitė yra numačiusi keletą ėjimų į priekį, nes nemanau, jog tokia vyriausybė yra įmanoma (jinai nebūtų priimtina nei socdemams, nei konservatoriams). Tačiau yra ir kitų variantų: 1. gali būti pirmalaikiai seimo rinkimai. 2. Gali būti, kad kairieji pasipriešins Grybauskaitės norams ir formuos vyriausybę be Grybauskaitės palaikymo, tokiu atveju Grybauskaitės sąžinė galėtų būti švari ir jinai vėliau galėtų sakyti "matot, sakiau, kad šitoji valdžia susimaus".
Straipsnis šia tema:
Politologas Vincentas Vobolevičius: prezidentė rizikuoja užauginti populistų mylėtojų minią
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimątokiu atveju Grybauskaitės sąžinė galėtų būti švari ir jinai vėliau galėtų sakyti "matot, sakiau, kad šitoji valdžia susimaus".It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąMano nuomone, iš šito žingsnio nieko gero:
Socdemų, konservų ir liberalų koalicija tik sugadintų visų šitų 3 partijų vardą. Pernelyg skirtingos pažiūros, kad būtų galimas prasmingas valdymas (prasmingas - su kažkokia vizija į ateitį). O DP ir TT būtų aukos (jie laimėjo, bet jiems neleido), ir opozicija, populiarėjanti nuo kiekvienos valdančiųjų klaidos.
Reikia DP ir TT chebrai leisti pasireikšti. Tauta turi žinot savo didvyrius. Būnant valdžioje, labai greitai paaiškės, kas yra kas.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąO jei nesusimaus?“The cavalry ain’t coming. You’ve got to do this yourself.” – Chris Gardner
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąO jei nesusimaus?I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Prezidentė jau treptelėjo. Socdemai ir konservatoriai bendrai turi 71 mandatą, tai kokios problemos? Pasimaivys kažkiek dėl pozicijų skirtumų, o paskui susivienys - juk stambūs projektai tai laukia. Butkevičius yra pakankamai nuolankus ir sukalbamas. Įdomiau, ar Uspaskichas tyliai suvirškins antausį, ar kažko imsis. Nes partijai kaip ir nelieka prasmės dalyvauti politikoje, jei neprileidžiama prie valdžios. Rinkimams ruošėsi, nemažai išleido, braižė koalicijų planus, matavosi portfelius ir staiga nieko. Tai kažkoks pasityčiojimas .Paskutinis taisė senasnamas; 2012.10.29, 14:57.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąPrezidentė jau treptelėjo. Socdemai ir konservatoriai bendrai turi 71 mandatą, tai kokios problemos? Pasimaivys kažkiek dėl pozicijų skirtumų, o paskui susivienys - juk stambūs projektai tai laukia. Butkevičius yra pakankamai nuolankus ir sukalbamas. Įdomu, ar Uspaskichas tyliai suvirškins antausį, ar kažko imsis. Nes partijai kaip ir nelieka prasmės dalyvauti politikoje, jei neprileidžiama prie valdžios.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Įdomu, kad Uspaskichas užsiminė, jog geriausia finansų ministrė būtų Šimonytė. Labai įdomu, kokiu greičiu tuomet didėtų minimalus atlyginimas.
Įdomūs yra ir dabartiniai variantai, kuriuos surašiau tiek iš savo, tiek iš čia buvusių forumiečių idėjų. Regis, kad trumpuoju laikotarpiu, bet kurio atveju Prezidentė aukoja dalį savo plataus politinio auteriteto – bent tam tikrai grupei žmonių.
1) Dabartinės derybinės grupės dėmesio nekreipimas į Prezidentės žodžius. Regis, PTT tokį variantą palaiko (R.Paksas: „Esame pasiruošę dalyvauti valdančios koalicijos darbe ir formuoti Vyriausybę. Tikiuosi, kad mūsų partneriai <...> formuojant Vyriausybę bus tiek pat stiprūs psichologiškai, politiškai, kiek esame mes“). Toks sprendimas galėtų potencialiai sukelti vieną ar kelias politines krizes. Net jei ir pavyktų patvirtinti ministrų kabinetą, vėliau atsirastų jau daug didesnis spaudimas bet kokio mažo skandalo metu, ypač jei bylos būtų išspręstos ne taip, kaip DP norėtųsi. Galbūt matytume bent keletą veto.
2) LSDP, TT ir LLRA mažumos vyriausybė (su palaikymu). Patogus variantas tuo, jog nei viena partija neaukotų savo rinkiminio potencialo. Stabilumo prasme – sudėtingas variantas, kadangi DP matyt dėtų visas pastangas blokuoti normalų darbą.
3) LSDP, TT, LLRA, LRLS daugumos vyriausybė. Sudėtingas variantas tuo, jog LRLS iki šiol prisiekinėjo partnerystę su TS. Taip pat, ko gero, jiems kenksmingas rinkimų prasme – draugystė su TS jiems neabejotinai suteikė papildomų balsų, kuriuos jie galimai prarastų. Galbūt didesnė tikimybė, jei jie būtų paskatinti Prezidentės (stabilumo dėlei) ar net pačių konservatorių (kurie galbūt buvimą opozicijoje matytų kaip mažesnę blogybę nei darbą su LSDP)
4) Vaivorykštė + LRLS. Manau, mažiausiai tikėtinas variantas iš visų. Partijos neaukos savo populiarumo. Visiems, išskyrus populistus, kenkiantis sprendimas. Taip pat, neaišku, ar apskritai sugebėtų dirbti kartu (pvz., Šimonytės ir Blinkevičiūtės duetas sunkiai suvokiamas)
5) LSDP ir TS neoficiali sąjunga su technokratų vyriausybe (bet galbūt partiniu premjeru). Tokia „paslėpta“ koalicija leistų dirbti neprarandant rinkėjų pasitikėjimo, kurie kaltę galėtų suversti „ponų vyriausybei“. Ko gero, būtų labiausiai Prezidentę tenkinantis variantas. Abejotino stabilumo garantas. Nesant partinių ministrų, kompromisinių sprendimų paieška būtų mažesnė. Padidėtų tikimybė, jog partijos susikirstų dėl tam tikro svarbaus sprendimo ir technokratinis-ministras nebūtų palaikomas (socialinės išmokos). Manau, taip pat labai mažai tikėtinas variantas – ne pakankamai pribrendusi politinė padėtis.
6) TS, LRLS, LLRA, TT ir likųsių mandatų vyriausybė. Per daug politinių aktorių, todėl susitarti būtų per sudėtinga (TT matyt nesutiktų iš principo). Taip pat labai nestabili, kadangi turėtų vos vieno ar kelių balsų daugumą. Trūktų demokratinio legitimumo, kadangi TS nelaimėjo rinkimų. Svarstytinas variantas tik tuomet, jei Butkevičius pats nuspręs pasitraukti į opoziciją.
7) Pirmalaikiai rinkimai. Galimas variantas, jei strigtų koalicijos sudarymas ir darbas kelis mėnesius. Tai rizikingas sprendimas, kadangi tauta galbūt nustebintų ir legitimuotų Darbo Partiją, net jei bylos jau būtų pasibaigusios jiems neigiamu rezultatu. Matant antrojo turo rezultatus, jie tiek daug pasitikėjimo neprarado (TS, LS elektoratas natūraliai palaikė LSDP kandidatus, kur įmanoma), o šiuo atveju dar prisidėtų už kankinius paprastai balsuojančių balsai, reiškiantys nuomonę prieš Prezidentęs „terorą“. Ko gero, labiausiai netinkantis variantas Drąsos Keliui, kuriems, neabejoju būtų sunku išlaikyti politinį momentumą.
8) Darbo Partijos bylų pabaiga – šalinimas iš politikos. Mažiausiai tikėtinas ir pats pavojingiausias variantas, potencialiai sukelsiantis pasėkmes panašias į Pakso nuvertimą bei kovą tarp sluoksnių. Atsiradusią spragą bemaž užpildytų kiti ar net tie patys populistai po kita vėliava. Puikios žinios Pakso ir Drąsos partijoms.
Comment
-
Iš esmės dabar Lietuvai šviečia Ukrainos likimas - slinkimas po truputėlį Rusijos glėbin, kol galutinai uždusins iš didelės meilės. Rinkimų laimėtojai iš tikro yra lietuviški judai (nenoriu tikrojo Judo įžeist).
Antra vertus, didžioji Lietuvos gyventojų dalis taip ir neišsprūdo iš rusiško glėbio. Žiūri rusiškas TV, plūsta į visokių kirkorovų koncertus ir tt. Galvose kaip įkalė per 50 metų rusišką mąstymą, taip jis ir liko. Ypač kaimuose, ką akivaizdžiai pamatėme per rinkimus.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąNeturi visa tai absoliučiai nieko bendro, pažįstu daug mokančių rusų k. kalbą žmonių, žiūrinčių rusiškus filmus ar skaitančių rusiškas knygas, kurie balsavo už konservatorius ar liberalus. Atitinkamai ir visokių "patriotų", kurie balsavo už TT ar DK.
Tai būtent 15-25 mečiai, kurių tėvai (seneliai) nerado vietos po Nepriklausomybės paskelbimo. Nė neįsivaizduojate, kiek buvusių mechanizatorių, melžėjų, pardavėjų, audėjų, siuvėjų ir t.t. turėjusių gana aukštą statusą TSRS, mano, kad prarado beveik viską (paradoksas, bet funkcionieriai kaip tik pritapo).Paskutinis taisė Sula; 2012.10.29, 16:12.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąJau yra užauginta ištisa jaunosios kartos dalis, išauklėta pagal lozungą: "prie ruso buvo geriau", nors neturi jokios sovietinės patirties.
Tai būtent 15-25 mečiai, kurių tėvai (seneliai) nerado vietos po Nepriklausomybės paskelbimo. Nė neįsivaizduojate, kiek buvusių mechanizatorių, melžėjų, pardavėjų, audėjų, siuvėjų ir t.t. turėjusių gana aukštą statusą TSRS, mano, kad prarado beveik viską (paradoksas, bet funkcionieriai kaip tik pritapo).
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąNe prie "ruso", o prie "sovieto", nes kas jau kas, bet dabartinis kapitalistas "rusas" jiems to statuso tikrai nesugražins, greičiau dar labiau sumažins
Todėl rusas, dar ir deklaruojantis, kad gerins santykius su Rusija (t.y. gaus daug pigios naftos ir dujų) turi atnešti mums visą šitą gerovę.Paskutinis taisė index; 2012.10.29, 16:43.Post in English - fight censorship!
Comment
Comment