/\
Na va, pagaliau aiškiai suprantamas unifikuotas skolos skaičiavimas, o ne bandymai sužaisti su grafikais ir lentelėmis pasirenkant 'teisingus' atskaitos taškus ir pan. Žinoma džiugu ir tai, kad skola mažėja, o turint omeny kažkiek augančias Vilniaus biudžeto pajamas, tai jos santykinė vertė viso biudžeto atžvilgiu dar labiau mažėja. Ko trūksta, tai 'aptarnavimo kaštų' eilutės, kurie taip pat turėtų būti ryškiai sumažėję ne tik dėl šiuo metu rinkoje esančių mažų palūkanų, bet ir dėl atgauto kreditorių pasitikėjimo. Iš esmės jau galima sakyti, kad Vilnius sugebėjo susitvarkyti su didžiulės, sparčiai augančios ir didelių aptarnavimo kaštų skolos problema, kas būtų sukėlę labai didelių problemų, jeigu judėjimo trajektorija nebūtų buvus pakeista.
Šia info pasidalino P. Poderskis savo Facebooke. Ten pat parašė, kad penktadienį bus pristatyta viešai ši informacija ir paaiškinimai kodėl mažėja skola. Deja, bet kaip komentaruose jau spėta pastebėti, didžiausią įtaką daro didėjantis GPM surinkimas ir dotacijos iš valstybės (grąžinimas).
Aišku, paties mažėjimo fakto tai niekaip nekeičia.
Nėra tiesiogiai su surišta su temos pavadinimu, bet:
Kas atsitiko, tas atsitiko, tik man paaiškinkit kitą rebuso detalę, kuri man neduoda ramybės – jei jau vis dėl nuotėkis atsirado, ir buvo paskelbta ypatinga padėtis, kodėl aikštelė nebuvo užversta gruntu „non stop“ važiuojančiomis transporto priemonėmis? Juk Vilniaus mero liepimu galėjo suvažiuoti „Grindos“, „Keristos“, „Fegdos“ ir kitų didžiųjų įmonių savivarčiai ir per mažiau nei parą viskas galėjo būti sustabdyta, kodėl buvo leista tokiam kiekiui nuotekų subėgti į upę? Taupymas? Skaičiavimai? Čia juk gamta, čia juk tai, kas liks po mūsų. Kur logika? Tačiau labiausiai mane „užmušė“ finalinis mano rebuso klausimas.
Gerbiamas Vilniaus miesto meras lakstė, dirbusius per šventes vadindamas didvyriais, kumščiais į krūtinę mušė, aiškindamas kad visi kaltieji bus rasti ir nubausti dėl šios neatleistinos žalos gamtai. Bet kur tos šnekos dabar? Praėjus beveik mėnesiui po įvykio? Kur straipsniai? Kur vardai? Kur tos žadėtos baudos? Juk kiekvienas yra lygus prieš įstatymą, ar čia kaip anksčiau – yra lygūs, o yra ir lygesni?
Aišku, kažin, ar gausiu atsakymus į savo klausimus, o gal ir nenoriu jų žinoti, turbūt visi, kas skaito mano rašliavas, tik ironiškai šyptelės. Bet pasakysiu, kas mane labiausiai nervina šioje situacijoje. Aš turiu savo verslą, aš sąžiningai moku mokesčius, vedu gamtosauginius žurnalus, pildau, utilizuoju (beje, už utilizavimą kainos nežmoniškos), ir, neduok Dieve, pas mane trūks įrašo ar parašo, ar atsiskaitymo, iš karto ateis „dėdė“ su pažymėjimu ir gamtosaugininko uniforma ir pasakys – „Blogas tu vyras, žalą padarei gamtai, reikia tau skirti baudą su trim nuliais“. O tai kur tos baudos su nuliais žmonėms, pas kuriuos ne parašo trūko, o gamta REALIAI nukentėjo negrįžtamai? Atsakysiu. Kol kas nėra. Ir abejoju, kad bus.
/\ Taip. 45,6+18,6=64.2mln, reiškia atmetus iš 67,6 lieka tik 3,4mln. Jei nėra zuokulos aferų, tai kažkaip mažokas skirtumas. Nors visokius Air Lituanica buvo "apdovanojęs" šilumos tinklams ir t.t.
dažniausiai išlaidų didėjimas nuo savivaldybės net nepriklauso, pvz. pakelia minimalią algą ir prasideda grandininė reakcija savivaldybės išlaidose, taigi išlaidų kilimas jau vien dėl to yra neišvengiamas, tačiau svarbiausia, kad pasikeitė požiūris ir finansus pradėjo tvarkyti atsakingai. Su laiku sulauksim ir to taupymo teigiamų rezultatų, t.y. mažesnės skolos aptarnavimo išlaidos, arba skolos dydis pasidarys optimalus ir nebeliks poreikio jo mažinti, taigi lėšas galima bus nukreipti į kitas sferas.
tiesą sakant man net #smagu skaityti apie korupciją Vilniaus savivaldybėje. Smagu matyti kaip korupcijos maštabai pasikeitė. Jeigu prieš tai buvo Rubiconas, kuris Vilniaus miestui ir patiems vilniečiais darė šimtamilijoninius nuostolius, tai dabar korupcija yra prastumti vieną vaiką be eilės į darželį
Vilniaus meras liberalas Remigijus Šimašius antradienį inicijuoja tyrimą dėl tarybos nario konservatoriaus Vido Urbonavičiaus galimo neteisėto poveikio siekiant asmeninės naudos, BNS pranešė mero atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas. Pats konservatorius kategoriškai neigia įtarimus.
Įtariama, kad politikas apeidamas numatytas elektroninės registracijos tvarkas ir darydamas spaudimą darbuotojams gavo vietą savo sūnui viename sostinės darželių. „Yra pagrįstų įtarimų, kad V. Urbonavičius naudojo politinį spaudimą kai kuriems valstybės tarnautojams siekdamas asmeninės naudos sau ir savo šeimai“, – antradienį sakė A. Zubriakovas.
Ir reakcija į korupciją visiškai skirtinga. Dabar pradėtas vidinis tyrimas, ankščiau ne tik jokių tyrimų nebuvo pradedama, bet netgi toliau aktyviai ir be jokios gėdos propaguojamas Rubiconas.
Žygimantas Mauricas apie Vilniui tenkančią GPM dalį: mėto tritaškius, gauna tašką
Ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad dabartinė tvarka neskatina nei Vilniaus, nei mažųjų miestų surinkti daugiau mokesčių, nes pastarieji gauna didmiesčių atriektą dalį, o Vilnius, surinkęs daugiau, rizikuoja, kad bus atimta dar didesnė gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalis.
...
Taip pat ir kalbant apie Kelių fondo, renovacijos pinigų skirstymą. Išgirdau planus, kad kitąmet Vilniuje planuojama finansuoti tik 19-kos namų renovaciją. Tai absoliučiai neadekvatu.
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu...aska-56-758832
p.s. mažesniuose miestuose turbūt greit bus visi renovuoti. Bet nebus kam ten gyventi. Panašiai kaip mokyklas kokiame nors bezdoniškio kaime renovuoja ir uždaro dėl mokinių trūkumo.
Žygimantas Mauricas apie Vilniui tenkančią GPM dalį: mėto tritaškius, gauna tašką
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu...aska-56-758832
p.s. mažesniuose miestuose turbūt greit bus visi renovuoti. Bet nebus kam ten gyventi. Panašiai kaip mokyklas kokiame nors bezdoniškio kaime renovuoja ir uždaro dėl mokinių trūkumo.
Esmė turbūt tame, kad tuose mažesniuose miestuose sėdi "grupė draugų" kuriems iš kažkur reikia paimti pinigų ir tada kitas "draugų" flangas dideliame mieste skiria ES pinigų "įsisavinimui". Gal po socdemų kracho kas pasikeis?
Sostinės savivaldybė refinansuoja dar 19 mln. Eur paskolų – naujos galimybės su „OP Corporate Bank“
Dar didesnis bankų pasitikėjimas sostinės savivaldybe – vasario 22 dieną pasirašyta kreditavimo sutartis su „OP Corporate Bank", pagal kurą savivaldybei suteikiama 19,69 milijonų eurų paskola, skirta refinansuoti senas brangias paskolas. Naujoji paskola suteikiama palankesnėmis sąlygomis – 2,5 karto mažesnėmis palūkanomis. Tai leis sumažinti miesto skolos aptarnavimo išlaidas, o sutaupytas biudžeto lėšas skirti socialinėms vilniečių reikmėms.
...
Vilnius džiaugiasi istoriniu lūžiu: per metus Vilniaus skola sumažėjo beveik 70 mln. eurų, sutaupytas 1 mln. eurų palūkanoms. Atsakingas finansų valdymas sostinėje duoda vaisių – savivaldybė pirmą kartą po ilgos pertraukos ne tik įvykdė Finansų ministerijos užbrėžtus skolos valdymo rodiklius, bet ir gerokai juos viršijo – per metus Vilniaus įsipareigojimai kreditoriams sumažėjo net 67,9 mln. Eur.
Žygimantas Mauricas apie Vilniui tenkančią GPM dalį: mėto tritaškius, gauna tašką
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu...aska-56-758832
p.s. mažesniuose miestuose turbūt greit bus visi renovuoti. Bet nebus kam ten gyventi. Panašiai kaip mokyklas kokiame nors bezdoniškio kaime renovuoja ir uždaro dėl mokinių trūkumo.
Kai impotentai nesiryžra pakelti GPM iki normalaus 70-75% lygio taip ir atsitinka
Netiesiogiai susiję su tema, bet pertvarkos rezultatai matomi. Užsidarė dar viena sasaldemokratų kormuškė:
„Vilniaus vandenys“ tapo skaidresni: darbuotojams kels algas, gyventojams mažins kainas
Didžiausia Lietuvoje vandentiekio bendrovė „Vilniaus vandenys“ ruošiasi investicijoms. Išloš ir gyventojai – bendrovė planuoja vandens kainas Vilniaus gyventojams mažinti maždaug 10 proc.
„Radome tokį įmonės balansą – sąskaitoje buvo 400 tūkst. grynų pinigų, 5 milijonai eurų pradelstų skolų. Bet kuris iš tiekėjų galėjo mus parduoti į teismą ir atsidurtume ant bankroto ligos. Nei vienas bankas nenorėjo skolinti“
„Per pirmą pusmetį visą įmonės finansinę apskaitą sutvarkėme pagal tarptautinius standartus ir jau naujos mūsų finansinės ataskaitos yra pilnai audituotos tarptautinių auditorių“, – sakė D.Nedzinskas. Reikšmingai sumažintos ir bendrovės veiklos sąnaudos. „Po metų laiko, po visų pertvarkų. Sąskaitoje 19,4milijono eurų grynų pinigų, skolų – 1,7milijono eurų. Per metus į įmonės sąskaitą buvo sugrąžinta 25,2milijono eurų“, – džiaugėsi D.Nedzinskas. Valdyba pastebėjo įdomų dalyką – įmonėje net nuo paprasčiausios pasikakintos pradžios nebuvo registruojamos konkrečios trasos, į kurias buvo investuojama. „Tinklai nebuvo suvesti į vieną sistemą. Apie investicijų pririšimą prie konkrečios trasos nebuvo nė kalbos. Tik tie, kurie stovėjo prie duobės, galėjo apsakyti ku užkasami pinigai“, – prisiminė D.Nedzinskas. Dabar investicijų planai dėliojami apgalvotai, planuojami darbai 5-6 metams į priekį.
Praėjusių metų birželį buvo atnaujinta įmonės struktūra. „Vilniaus vandenyse“ reikšmingai sumažėjo vidurinio lygmens vadovų ir pagalbinėje veikloje dirbusių darbininkų – valytojų, apskaitininkų, sargų. Darbuotojų skaičius buvo sumažintas daugiau nei penktadaliu – nuo 945 iki 745.
Tiksliau būtų sakyti ne sutaupė, o neišleido padidėjusių pajamų.
I am at the parallel universe. ar 'sutaupyti' nera 'neisleisti' apibrezimas ?
Our deepest fear is not that we are inadequate. It is that we are powerful beyond measure. Who are we to be brilliant, gorgeous, talented ? Actually, who are you not to be? As we let our own light shine, we unconsciously give other people permission to do the same.
Comment