Parašė Creatium
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Ekonominė situacija Vilniaus miesto savivaldybėje
Collapse
X
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąTai kad ne jie NUOMAVOSI ofisa. O ateit galejo lygiai taip pat ir i Kauna, kur specialistu reikiamu daugiau ir pigesniu, bet buvo beda - nera ka nuomotis Kaune poreikis A klases ofisams yra labai didelis, o pastatu nera Pasirinke Vilniu jie nieko nepramete, tenais RADO plota, kuri gali issinuomot
Comment
-
Parašė udrius Rodyti pranešimąBet tu taip ir nepasakei , kokios tos išlaidos. Jos turi būti aiškiai didelės. O jei žmogus gauna 500 ltl ir išleidžia 1500 ltl pasirinkimai du - arba keičia darbą (gauna didesnes pajamas) arba mažina išlaidas - t.y. keliasi į paprastesnį būstą ar mažina išlaidas maistui.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąo kai atėjo tokių kaip jūs etalonas Imbrasas ar Navickas, projektų nebeliko, tik staigiai pradėjo augti skola.
Parašė Lettered Rodyti pranešimąTaip, kad nereikia užsiiminėti populizmu. Vilnius į valstybės biudžetą kasmet atiduoda 500 mln. GPM ir dar 300 mln. kitoms savivaldybės, kurių gyventojai dirba Vilniuje, bet formaliai gyvena savo rajonuose.
Ar tik vienas Vilnius gali turet gyventoju nutekejimo problema i rajonus?
Parašė Lettered Rodyti pranešimąTaip, kad baikim apsimetinėti, kad galima ir kaimuose gyventi, kurie neturi jokių perspektyvų. Jeigu žiūrim iš sustainable development pusės, tai norint konkuruoti su kaimynimėmis šalimis reikia suprasti, jog mūsų visa šalis yra vienas mažas regionas, o dar čia kažkas svaigsta apie regionų plėtrą regione
Parašė Lettered Rodyti pranešimąO ką jūs siūlot? Toliau rietis ir matuotis, kurio kaimas geresnis? Būkim, atviri, tiek Vilnius, tiek Kaunas, jau nekalbant apie kitus miestus, yra kaimai lyginant Europos mastu. Tad norint konkuruoti ir turėti perspektyvų, reikia pripažinti, kad Lietuva yra vienas nedidelis vientisas regionas, o jūs norit dar jį skaldyti.
Parašė D.P Rodyti pranešimąĮdomu, kas išlaiko Lietuvą ir atiduoda daugiau kitoms savivaldybėms...
Kiek pinigų gauna Kaunas iš Vilniaus? Koks GPM paliktas Kaunui, o koks Vilniui?
Kažkos kvailas įsitikinimas neva miestas yra dirbtinai pučiamas. Pateikite to pavyzdžius, nes aš dabar jų neprisimenu. Vilnius auga dėl objektyvių, nuo valdžios nepriklausomų priežasčių. Kodėl Šiauliai, Panevežys tuštėja irgi paaiškinama.
Dėl valdininkų, tai absoliutus nonsensas ir jau apie tai buvo rašyta seniai, seniai, seniai, tad kartotis reikštų švaistyti laiką.
Parašė D.P Rodyti pranešimąPasakos, kad va, Barclay įsikurtų kur tai Balbieriškyje...Jo. Tai net ne pasakos, o ... investicijų praradimas būtų. Kartais ne Kaunas savu laiku praganė norvegų Elkem, Google...? (ieškoti vz.lt archyve)
Parašė D.P Rodyti pranešimąjeigu kitos Savivaldybės nemoka dirbti eksmetaliose situacijose - tai ne Vilniaus problema. Mes bent jau kelius šaip ne taip susitvarkom, nors kelių priežiūrai Vilnius gavo mažaiu, nei berdos Plaanga.....Skriaudžiami regionai, cha.
Palanga, Pagegiai, Kelme ar Neringa gali lygiai taip pat issciustyt savo kelius, sutvarkyt visus saligatvius ir t.t. Bet nedaro, nes zino, jog isaugusia skola teks grazint, vyriausybe greiciausaii prisidedu tik pasirupinimu ir t.t. Vilniaus atveju - "eee, ziurekit, mes cia bisky kosmodromu pastatem, keliu viena kita tepstelejom ir baiges saibos, tai gal galit susimoket uz musu nemokejima elgtis su pinigais?"
Parašė D.P Rodyti pranešimąTie, kas suokia apie regionų plėtrą - Klaipėda ir Vilnius kol kas rodo geriausius rezultatus.
Sovietmečiu decentralizavo, neprotingai išplėtė kitus miestus, pristatė gamyklų,kur dirbo po du tūkstančius žmonių, vėliau bankrutavo, o laisvos ekonomikos sąlygomis maža valstybė nepajėgi su tuo susitvarkyti.
Parašė D.P Rodyti pranešimąO kodėl to negalėjo padaryti kitos svaivaldybės? Gal Vyriuasybė neleido? Kodėl kitos savivaldybės nesukūrė programos "Dovanok dovaną miestui"? Vyriausybė neleido?
Parašė D.P Rodyti pranešimąJei sudėtinga suprasti, kad didėjant gyventojų skaičiui mieste, greičiau dėvesi VT, mažėja vietų darželiuose ir t.t. ir dėl to reikia imti, pvz, paskolą (= skola), t.y. didėja miesto poreikiai, nes pinigai atiduodami miestams, kurie greičiausai juos investuoja į "puošybą", o ne, pvz, detaliųjų planų rengimą (t.y. geresniu sąlygų investuotojams sudarymą), tai žinote, durną ir Bažnyčioje muša...
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąPats sau prieštarauji. O kad privatus kapitalas nesuinteresuotas, tai daug ką pasako. Kai investuoji milijonus, tu daugiau pamąstai nei, kad čia forume parašydamas žinutę.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąDėl to ir neužtenka darželių. Kad pas daktarą pakliūti tenka ir po kelis mėnesius laukti. Operacijos gali laukti ir metus laiko, net ir jei gali mirti bet kurią akimirką... Tik nesakyk, kad medikų nėra. Jie emigruoja, nes nenori dirbti tokio atsakingo darbo už centus.
Comment
-
Parašė udrius Rodyti pranešimąBet tu taip ir nepasakei , kokios tos išlaidos. Jos turi būti aiškiai didelės. O jei žmogus gauna 500 ltl ir išleidžia 1500 ltl pasirinkimai du - arba keičia darbą (gauna didesnes pajamas) arba mažina išlaidas - t.y. keliasi į paprastesnį būstą ar mažina išlaidas maistui.
Comment
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąTaip suprast, kad cia vieno Vilniaus problema? o kaip tada apie Klaipeda, kur rajonuose gyvenancius zmoniu problema dar labiau aktuali ir dar labiau istampo infrastrukturos tinklus?
Ar tik vienas Vilnius gali turet gyventoju nutekejimo problema i rajonus?
Tuo tarpu Vilnius vienintelis miestas, atiduodantis daugiau negu 15% savo surinkto GPM kitoms savivaldybėms. Nei Kaunas, nei Klaipėda tokiais kiekiais pasigirti negali (Kaunas berods atiduoda ~17 mln. Lt).
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąProblema ta, kad betkokie vykdomi projektai vyksta ne Panevezyj, Siauliuose, bet Vilniuj, su labai retom isimtim Kaune ir Klaipedoj. O Vilniuj puciant skola ir perdaug nesijaudinant infrastruktura statoma, kuriamos savivaldybes taki imones, oro linijos..
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąPrimink is kokiu pinigu susitvarke? Ar zuokas turi graziu meniniu sugebejimu ir pats vakarais piese banknotus? Ai tiesa, pasiskolino suma
Palanga, Pagegiai, Kelme ar Neringa gali lygiai taip pat issciustyt savo kelius, sutvarkyt visus saligatvius ir t.t. Bet nedaro, nes zino, jog isaugusia skola teks grazint, vyriausybe greiciausaii prisidedu tik pasirupinimu ir t.t. Vilniaus atveju - "eee, ziurekit, mes cia bisky kosmodromu pastatem, keliu viena kita tepstelejom ir baiges saibos, tai gal galit susimoket uz musu nemokejima elgtis su pinigais?"
Palanga juk puikiai tvarkosi. Šiemet sutvarkė (pilnai rekonstravo) berods 2-3 gatves, alėjas, atnaujina dabar savo parką, stato sporto kompleksą. Investuotojai nori daryt šimtus milijonų siekiančias investicijas (tiesa, jiems vis kojas kaišioja tai vienos tai kitos institucijos). Birštonas, vėl gi Druskininkai. Pavyzdžių yra labai gerų. Tereikia tik atsimerkti.
Comment
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąIstikruju, tai jei nori faktais - prasom, man kaip ekonomistui daug paprasciau taip
Del 30proc, tai klysta tamstele 2011 buvo 29proc. proc lyginant su visais darbingo amziaus zmonem. 2012 duomenimis, tai valstybiniam sektoriuj dirba 36.6proc visu dirbanciu zmoniu. Nepatinka skaiciai? www.stat.gov.lt
Kas del kitu pastabu. Tai velgi, pats mini, kad "savivaldybei reikia skolintis", kad sugebetu moketi algas ir igyvendinti naujus projektus. Kurioj vietoj matom nesueinancia logika pastarajam sakinyje? Mokyklos suole, nuo 9kl mokiniai gali pasirinkti bazini ekonomikos kursa. Jame yra mokomi pati elementariausia ekonomika, kuria is bendrinio issilavinimo zino ir gatves valkatos - negali NUOLAT isleist daugiau nei turi. Kazkam reikes sumoket skolas. Niekas Vilniaus nevercia skolintis, lygiai taip pat, kaip tu teigi, niekas nevercia keltis i Vilniu.
Temos pavadinimas yra "Ekonominė situacija Vilniaus miesto savivaldybėje", is ekonomines puses diskutuojant, tai nuolat statant vasiukus, ta bankroto situacija nepasikeis. Ir taip, Vilniui netik tie 50mln yra daug, bet ir 50tukst. yra tokia suma, kurios bankrutaves miestas neigali sau leisti.
Lyginant su darbingo amžiaus žmonėmis taip, statistika tokia yra. Bet juk žmogus kalbėjo ne apie tokią statistiką. Teiginius paskaityk, pamatysi dėl ko perėjom prie to. Ir vėl, nepamirškime, kad labai nedidelė tų 36,6% dirba valstybinėse valdymo institucijose (t.y. Seime, ministerijose ir pan.). Todėl jau kelintą kartą kartoju, kad teiginys apie Vilniuje dirbančius vien tik valdininkus - visiškai neprotinga ir niekuo neparemta. Tad šitoje vietoje užtenka diskutuot. Nebent, žinoma, turėsit naujų faktų, o ne trauksit savo jau kelis kartus kartotas tezes, kurios tiek pat kartų buvo paneigtos (čia kreipiuosi ne į asmeniškai kažką, o į visus).
Nepamirškime kokie projektai yra vykdomi ir kam jie skirti. Klausantis kalbų susidaro įspūdis, kad Vilnius Gugenheimą statosi už šimtus milijonų. Juk taip nėra. Visi infrastruktūros projektai yra reikalingi ir naudingi miestui. Kad ir tarkim dabar ruošiamasi Lvovo ir Kernavės g. tvarkymui, po truputį artėjama prie naujo tilto statymo. Taip, laisvai galima šituos projektus nustumti į šoną kokiai 10 metų. Bet juk be jų nesivystys miestui labai svarbus NMC. Todėl galimai išeis visos investicijos. Nenustebčiau, jeigu tai būtų viena iš priežasčių, kodėl Kaune niekas nenori investuoti. Tas pats pavyzdys su IKEA viaduku. Sakysit nafik jo reikėjo. Bet be jo galbūt nebūtų ir pačios IKEA. Turbūt nebandysit paneigti, kad tai yra reikšminga investicija visai Lietuvai?Paskutinis taisė Creatium; 2013.11.17, 22:09.
Comment
-
Nemalonu darosi vien paskaičius antraštę (kažkodėl ji be klaustuko)
Bet finansinė realybė, atrodo, dar blogesnė
2013 m. lapkričio 17 d. 21:57
Vidas Urbonavičius
Už Vilniaus skolas teks įkeisti Gedimino pilį
Žiniasklaidoje pasirodo vis grėsmingesnių žinučių, kad Vilnius gali tapti nemokus ar net bankrutuoti.
Skola nuolat auga, neseniai buvo 800 mln., 1 mlrd., o dabar girdime jau 1,2 mlrd. litų. Jau nieko nenustebino Vilniaus savivaldybės pastato įkeitimas, nors prieš kelis metus tai atrodė nepadoru. Ar neteks įkeisti ir Gedimino pilies, nes Vyriausybė sostinei leido skolintis dar daugiau, o dar neįkeisto turto savivaldybė jau nebeturi.
http://www.delfi.lt/news/ringas/poli....d?id=63301330Paskutinis taisė Romas; 2013.12.07, 12:58.
Comment
-
Parašė Romas Rodyti pranešimąNemalonu darosi vien paskaičius antraštę (akžkodėl ji be klaustuko)
Bet finansinė realybė, atrodo, dar blogesnė
2013 m. lapkričio 17 d. 21:57
Vidas Urbonavičius
Už Vilniaus skolas teks įkeisti Gedimino pilį
Tiesiog tai vienas iš daugelio kuris keliasi reitinga amžinai dejuodamas. Manyčiau, kol kas dėmesio kreipti neverta - nepamenu ar bent vieną pozityvią nuomonę jis yra kada išreiškęs...Paskutinis taisė D.P; 2013.11.17, 23:46.
Comment
-
Parašė Romas Rodyti pranešimąNemalonu darosi vien paskaičius antraštę (akžkodėl ji be klaustuko)
Bet finansinė realybė, atrodo, dar blogesnė
2013 m. lapkričio 17 d. 21:57
Vidas Urbonavičius
Už Vilniaus skolas teks įkeisti Gedimino pilį
Pilies miestas įkeisti negali, nes jis jos nevaldo. Visa pilių teritorija priklauso berods LNM ar tai Pilių direkcijai, dabar tiksliai neprisimenu.
Comment
-
Parašė D.P Rodyti pranešimąReikia pridurti, kad kaltų ieškojimas praėjus dešimtmečiui irgi atrodo juokingai, o dar juokingiau, kai visa atsakmybė verčiama ant vieno žmogaus, kai sprendimai priimami visos in corpore.
Jei valdžioje būtų TSKD, matyt jis kitaip kalbėtų.
Comment
-
Parašė Creatium Rodyti pranešimąBet juk ne vienas Vilnius turi problemų. Ne tokių didelių, bet turi. Savivaldybių asociacija jau ne kartą skundėsi dėl biudžeto formavimo ypatumų, ko pasekoje daugelio savivaldybių skolos per pastaruosius metus išaugo. Ne taip, kaip Vilniaus. Tas tiesa. Bet berods bendra savivaldybių skola siekia 2 mlrd. Lt (iš jų 1 mlrd. - Vilniaus).
Parašė Creatium Rodyti pranešimąTuo tarpu Vilnius vienintelis miestas, atiduodantis daugiau negu 15% savo surinkto GPM kitoms savivaldybėms. Nei Kaunas, nei Klaipėda tokiais kiekiais pasigirti negali (Kaunas berods atiduoda ~17 mln. Lt).
Parašė Creatium Rodyti pranešimąNa, ar tikrai? Mano jau pamėgtas Druskininkų pavyzdys yra vienas geriausių. Nepamirškime ir tos pačios Palangos ar kitų miestų, prie kurių kuriasi gamyklos. Kaip jau minėjau, nereikia tikėtis, kad paslaugų centrą atidaranti įmonė įsisteigs kaime kokiame nors. Ne ta rinka.
Comment
-
Parašė Creatium Rodyti pranešimąPilies miestas įkeisti negali, nes jis jos nevaldo. Visa pilių teritorija priklauso berods LNM ar tai Pilių direkcijai, dabar tiksliai neprisimenu.
Comment
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąAs bandau kalbet apie ekonomine dali, ne pacius projektus. Todel taip, vilniaus savivaldybe bankrutavus ir tvarkosi su esamais istekliais labai blogai.
Cia dirbtinis saugiklis, kuris turejo pristabdyt Vilniaus pletra kitu miestu naudai. Be sio saugiklio butu i vienus vartus dauzoma likusi Lietuva. Bet ar sitas "dalinimosi procentas" parinktas teisingai - kitas klausimas
Siek tiek su Druskininkais yra kiek kitaip nei atrodo. Deimantas is isores, bet problemos viduj. Nedarbas, zemas pragyvenimo lygis, zemos algos, jokiu perspektyvu geresniam uzdarbiui (paslaugose moka arti minimumo, o vietiniu auksto lygio darbuotoju nereik)... Sakyciau geresnis pavyzdys butu Marijampole.
Taip, Druskininkai gražūs paviršutiniškai, jeigu kalbėtume apie aplinką. Tačiau kiek jie sugebėjo investicijų pritraukti. Pavyzdys tikrai geras, jeigu kalbame apie tai, kad tik Vilnius sutraukia viską.
O kodėl žmonės Druskininkuose gauna mažą atlyginimą? Priežasčių reikėtų paieškoti, tačiau ir Vilnius nėra aukso kasykla - čia žmonės gauna ir minimumą ir labai didelius atlyginimus.
Parašė andyour Rodyti pranešimąO ar turi kokio nenaudojamo turto?
Comment
-
Norėčiau apžvelgti temą eilinio antros kartos vilniečio požiūriu:
1. Mokesčius valstybei ir, atitinkamai, savivaldybei mokame mes - eiliniai mokesčių mokėtojai. Lietuvoje pagrindinė mokesčių našta tenka gyventojams.
2. Mokesčių mokėtojų Vilniuje yra daug ir jų lygis aukštas.
3. Dalis gyventojų mokesčių atitenka savivaldybei kurioje jie nuolat negyvena. Ar čia yra logikos įstatymuose? Vien mano skyriuje 5 iš 10 darbuotojų registruoti ne Vilniuje. Tiesa, vienas pereis į vilniečių gretas, nes vaikui reikės darželio
4. Valstybės tarnautojų Vilniuje yra santykinai daugiau, bet, jei atmesti teiginį "visi vagys", jie irgi kuria tam tikrą visuomeninio produkto dalį.
5. Vilniaus savivaldybė yra vienu metu ir brangi ir skurdi. Aš tiesiog apstulbau sužinojęs, kad kelioliką tūkstančių gyventojų seniūnija gauna vos kelis šimtus litų tvarkymui. Seniūnijoje dabar dirba vos du etatiniai darbuotojai.
6. Ta pati gyvenamoji aplinka Vilniaus "provincijoje" yra gerokai nustekenta. Daug kas daroma pačių gyventojų lėšomis. Vaikų mokyklos renovuotos vos pernai, vaikų darželis taip ir likęs be remonto. Iki tol kiek įmanoma viską darėme tėvų lėšomis - pirkome suolus, langus, sportinę įrangą...
7. Gatvėse šviesa įjungiama vos porai valandų per parą... miesto kanalizacija valoma gyventojų lėšomis , nes jie ir "užkišo", vandentiekis trūkinėja vos ne kas savaitę...Paskutinis taisė Sula; 2013.11.18, 11:52.
Comment
-
Sula, pagrindine mokesciu nasta tenka verslui!
Cia kazkokia normalesne diskusija vyksta. Pagaliau man tai labai keista, kad kiemsargiams ar slavejams nemoka, o kitiems kam paranku yra sumokama. Savivaldybiu nemokejimas gyventi pagal isgales atsirugs. Stai va, mano gimtas miestas Vilkaviskis tampa nemokus, bet kodel siam miestui, negalima tiek procentaliai pasiskolinti, kaip Vilniui?You've got one life! Live it!
Comment
Comment