Naujojo DK privalumai darbuotojams:
Tikrai reikalinga, kad nereikėtų darbintis po puse etato keliose įmonėse.
Įdėja gera, jeigu tik darbdaviai jos laikysis.
Pavyzdžiui įdarbino terminuotai sutarčiai vasarai ir moteris pastojo vidurį vasaros, tai bus galima atleisti. Nebus nesąmonės, kad turi laikyti ledų pardavėją per visą žiemą, nes negali jos atleisti.
Sakėt išmokos blogos, visai gerai, 6 mėn. VDU.
Lankstumas visada naudingas.
Galimybė dirbti iš namų dalį laiko, ypač kai darbą gali atlikti ir namie tai labai gerai.
Vistiek mažokai, galėtų leisti daugiau. Dabar gaunasi, jei kiekvieną darbo dieną dirbi vos 45 min viršvalandžių tai ir surenki tas 180 valandų per metus.
Nebeliks dviprasmybės ir darbdavio reikalavimo imti atostogas ir savaitgaliais. Žinai, kad turi 20 darbo dienų atostogų ir viskas.
Privalumas darbuotojams irgi.
Skaitykite daugiau: http://verslas.lrytas.lt/izvalgos-ir-nuomones/darbo-kodeksas-advokates-akimis-17-pokyciu-kurie-uzgrius-po-naujuju.htm
Darbo keliems darbdaviams sutartis.
Minimalusis darbo užmokestis galės būti mokamas tik už nekvalifikuotą darbą. Nekvalifikuotu darbu laikomas darbas, kuriam atlikti nekeliami jokie specialūs kvalifikaciniai įgūdžiai ar profesiniai gebėjimai.
Nebelieka apsaugos nėščiosioms, dirbančioms pagal terminuotą darbo sutartį, – jos galės būti atleistos pasibaigus darbo sutarties terminui.
Darbdavys turės teisę atleisti darbuotoją nenurodant jokios priežasties, įspėjant prieš tris darbo dienas ir sumokant ne mažesnę kaip 6 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką.
Numatyta daugiau galimybių darbo sutartyse numatyti lankstų darbo grafiką, t.y. pritaikyti darbo grafiką kiekvienam darbuotojui individualiai pagal jo asmeninius, socialinius ar šeimos poreikius. Darbo sutartyse bus galimybė susitarti dėl žymiai lankstesnio darbo grafiko, nei iki šiol taikyta penkių ar šešių darbo dienų savaitė.
Numatyta galimybė dirbti iš namų nėščiosioms ir tėvams, auginantiems vaikus: darbdavys privalo tenkinti darbuotojo prašymą dirbti nuotoliniu būdu ne mažiau kaip 1/5 visos darbo laiko normos, to pareikalavus nėščiai, neseniai pagimdžiusiai ar krūtimi maitinančiai darbuotojai, darbuotojui, auginančiam vaiką iki 3 metų, bei darbuotojui, vienam auginančiam vaiką iki 14 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų, nebent darbdavys įrodys, kad dėl gamybinio būtinumo ar darbo organizavimo ypatumų tai sukeltų per dideles sąnaudas.
Bus leidžiama dirbti daugiau viršvalandžių, nei senajame Darbo kodekse. Jų maksimali riba didinama iki 180 valandų
Kasmetinės atostogos bus skaičiuojamos nebe kalendorinėmis, o darbo dienomis: bus suteikiamos 20 darbo dienų (jei dirbama 5 darbo dienas per savaitę) arba 24 darbo dienos (jei dirbama 6 darbo dienas per savaitę) kasmetinės atostogos, todėl imant atostogas dalimis, jos sąlyginai sutrumpės.
Darbuotojo atsakomybė už padarytą žalą bus ribojama 3 vidutiniais darbo užmokesčių dydžiais, o jeigu turtinė žala padaryta dėl darbuotojo didelio neatsargumo, – 6 vidutiniais darbo užmokesčių dydžiais.
Skaitykite daugiau: http://verslas.lrytas.lt/izvalgos-ir-nuomones/darbo-kodeksas-advokates-akimis-17-pokyciu-kurie-uzgrius-po-naujuju.htm
Comment