Kažkaip sunku patikėti, kad toks skirtumas. Čia gal kokie nacionalinės statistikos rinkimo ypatumai? Maždaug LT skaičiuoja tik butelius ir maišelius, o EE priskaičiuoja ir ausų krapštukus bei barbes?
EDIT: Eurostatas skiria recovery nuo recycling. Recycling yra perdirbimas, recovery apima visą surinktą ir antrąkart panaudotą plastiką.
Plastic package recycling: EE: 24,6% vs. LT: 74,4%
Plastic package recovery: EE: 84,8%, vs. LT 74,4%
Įdomu kodėl Vengrija yra toks statistinis outlier. Ko gero ten yra kokių nors quasi policijos pajėgos.
P.S.
Padarius 15 sekundžių fact check wikipedijoje, rašo kad policijos pajėgos Vengrijoje yra 44.900. Gyventojų skaičius - 9,8 mln. t.y. 458 policininkai 100.000 gyventojų - kur kas panašiau į kitas panašias šalis.
If a lion could speak, we could not understand him.
Kiek lietuvių nori, kad šalis paliktų ES? Kiek nori padėti pabėgėliams? Kiek žino, kad Šveicarija nėra ES narė? Kiek kasdien žiūri televizorių? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus atskleidė naujausias Eurobarometras – reguliariai, dukart per metus visose 28 ES šalyse atliekama apklausa, kuria siekiama išsiaiškinti europiečių nuomonę įvairiais aktualiais klausimais.
Portalas 15min pristato 30 įdomiausių apklausos rezultatų, atskleidžiančių, Lietuvos gyventojai mano įvairiomis temomis – apie ES, apie Lietuvą ir apie save pačius.
Labai įdomi apklausa, tačiau daug prieštaravimų lietuvių atsakymuose.
Labai įdomi apklausa, tačiau daug prieštaravimų lietuvių atsakymuose.
Perskaiciau straipsni ir susidare ispudis, kad lietuviai patys nezino nei ko nori, nei kaip gyvena. Gerai, kad del Sveicarijos taip ziauriai nenusifeilino, maniau bus prastesni popieriai su ziniom
Lietuviai galvoja, kad kitur žolė žalesnė, o mūsų politikai homo sovietikus vagys, va pusbratkis vokiečiuos padirbo, ten tai tvarka! Net kaimuose kaip paplėtoji šitą temą, daug kas dalina Lietuvą į dvi dalis: iki ES ir po ES. Viskas gerai su LT.
Mano asmeninį vertinimą dėl ateities kažkiek sujaukia vienas dalykas - demografija. Žmonių nuomonėje atsiliepiama, kad einama ant kortos, kad Europa suteiks geresnį gyvenimą vaikams, bet ištrauks per daug dirbančių iš Lietuvos, Lietuva, esą, šviečia (pavojingai) per blyškiai šalia tokių šviesulių kaip Vokietija ir Švedija ar šiaip visko į Vakarus nuo Lietuvos. Tuo poožiūriu, dar nepadaryta pakankamai, kad Lietuva būtų psichologiškai integruota į Europą.
Matyt tokia by default posovietinių kraštų dalia XXI a. amžiaus pusėje šioje Europos pusėje. Kūrė sovietinį eksperimentą, eksperimentas nepavyko, sienos atsivėrė, šalys liko kultūriškai daugybė dešimtmečių atsilikusios ir net dalis jų vydamosios Vakarų Europą nesugeba masiškai kelti tų kraštų žmonių vertinimo apie savo šalį ir vien dėl demografijos (kitur - ir dėl BVP per capita atsilikimo). Kiek domėjausi, emigruojama iš didesnės dalies europinės Posovietinės dalies, vieni į Maskvą, kiti į Londoną, yra tik kelios išimtys, pvz. Estija, Baltarusija, kur statistika mažėjimą rodo ne taip ryškiai arba išvis nerodo jokio mažėjimo. Jei nebūtume ES, o būtume kokie geriau besitvarkantys CIS, tai turbūt irgi tokio mažėjimo nebūtų, bet jaučiu, kad gal geriau būnam ES, nepaisant šių problemų, o ir ekonominėje statistikoje palyginti ir atrodom gana pusė velnio, nepaisant niuansų šen bei ten.
Jei su ES niekas per stipriai nesubraška ir susitvarkom su demografija, matyt ir visuomenėje šalies vertinimas galimai susitvarkys. Aišku, papildomai turim būtinai išspręst užsilikusias ūkio tvarkymo problemas, nes vėl bus lengva pirštu pabaksnot. Mes pasitikim ES išsivystimu, bet (dar) nepasitikim ar ES TIKRAI iš Lietuvos padarys TIKRAI cool šalimi, na kaip kokia Austrija Matom kaip kaimynai, kurie nepriklauso ES sėdi su savo išsivystimu, kur viskas atrodo neaiškiai, statistika rodo, kad šalys biednesnės kartais, etc., o kokie Skandinavai ir be ES sugebėjo išsivystyti iki aukšto lygio, kad stojant jau nebereikėjo nieko "vytis".
Matom, kur Ukraina ar Moldova Lietuva ir Ukraina turbūt su jokia kita šalimi turbūt neturėjo tiek bendros istorijos Latvija, Estija ir šiek tiek Lenkija tiek neturi. Tai ir nepasitikim, kad be ES žinių mes būtume labai jau geresni Manau, kad Estija ir neegzistuojant ES galėtų joti ant savo Nordic arkliuko. Nėra Briuselio? Padės Helsinkis ir Stokholmas. Lietuva nepanašu, kad to tikėtųsi iš Varšuvos
Comment