Lietuvis dar nesupranta, kad reikia kartas nuo karto keisti darbovietę. Taip pat jam sunku suvokti, kad dažnai naudinga pakeisti ir profesiją. Lietuvis mano, kad kaip atsisėdo į kokią kėdę taip ir sėdės sėkmingai iki pensijos. Lietuvis labai sunkiai persikels į gretimą miestą, jei ten rastų geresnį darbą. Valstietiškas būdas, kaip gi aš paliksiu savo įdirbtą žemę
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos ekonomikos aktualijos
Collapse
X
-
Aš kiek geresnės nuomonės apie lietuvius manau čia ta situacija, kai ne žmogus, o aplinka kalta. Sovietmetis, deja, tačiau pagadino žmones. Kaip pvz. galėtų atrodyti sovietmetyje mokęsis/augęs/darbavęsis marketingo specialistas. Tokio žodžio kaip marketingas veikiausiai net nebuvo. Kaip turėtų atrodyti sovietmetye užaugęs bankininkas, nekalbant jau apie visą IT sferą. Daugybės darbų sovietmečių net nebuvo, daug ko lietuviams reikėjo iš naujo išmokti ir natūralu, kad jaunimui tai padaryti buvo kur kas lengviau, nei kad kokiam 50-mečiui keisti profesiją. Netgi spėčiau, kad kokią teisę jaunam specialistui buvo lengviau išmokti, negu tam, kuris savo teisines žinias sovietmečiu įgijo ir vos ne visas jas po to į šiukšlyną išmest turėjo. Jaunimo pagrindinis kozeris yra tai, kad jis imlus naujoms žinioms, o vyresnių žmonių pagrindinis koziris yra patirtis, tačiau kai sovietinė patirtis vos ne bet kokio darbo tapo nieko verta, tai atitinkamai ir nieko nuostabaus, kad pas mus skirtingai nuo vakarų atlyginimus didžiausius įžengę į trisdešimtį gauna.Paskutinis taisė Eidvis; 2015.11.25, 20:53.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąProblemos prasidės, jeigu be atlyginimų augimo niekas daugiau nebus daroma ir šalis praras konkurencingumą, panašiai kaip kokia Graikija ar iš dalies Estija.Paskutinis taisė andyour; 2015.11.25, 22:00.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąAš kiek geresnės nuomonės apie lietuvius manau čia ta situacija, kai ne žmogus, o aplinka kalta. Sovietmetis, deja, tačiau pagadino žmones. Kaip pvz. galėtų atrodyti sovietmetyje mokęsis/augęs/darbavęsis marketingo specialistas. Tokio žodžio kaip marketingas veikiausiai net nebuvo. Kaip turėtų atrodyti sovietmetye užaugęs bankininkas, nekalbant jau apie visą IT sferą. Daugybės darbų sovietmečių net nebuvo, daug ko lietuviams reikėjo iš naujo išmokti ir natūralu, kad jaunimui tai padaryti buvo kur kas lengviau, nei kad kokiam 50-mečiui keisti profesiją. Netgi spėčiau, kad kokią teisę jaunam specialistui buvo lengviau išmokti, negu tam, kuris savo teisines žinias sovietmečiu įgijo ir vos ne visas jas po to į šiukšlyną išmest turėjo. Jaunimo pagrindinis kozeris yra tai, kad jis imlus naujoms žinioms, o vyresnių žmonių pagrindinis koziris yra patirtis, tačiau kai sovietinė patirtis vos ne bet kokio darbo tapo nieko verta, tai atitinkamai ir nieko nuostabaus, kad pas mus skirtingai nuo vakarų atlyginimus didžiausius įžengę į trisdešimtį gauna.
Comment
-
Netgi spėčiau, kad kokią teisę jaunam specialistui buvo lengviau išmokti, negu tam, kuris savo teisines žinias sovietmečiu įgijo ir vos ne visas jas po to į šiukšlyną išmest turėjo.
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąLietuvis dar nesupranta, kad reikia kartas nuo karto keisti darbovietę. Taip pat jam sunku suvokti, kad dažnai naudinga pakeisti ir profesiją.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąSpecialybės ir amatai nėra kažkokios kosminės technologijos. 10 metų ir tu gali tapti geru specialistų daugelio profesijų. Ir nesvarbu, ar tu imlus ar neimlus, esmė, kad reikia daryti tai ką reikia, t.y. ko reikia klientui ar darbdaviui. Jei nežinai, tai sužinok, jei nemoki tai išmok.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąPritariu, kad blogiausios dienos jau praeity, negana to tas peržengtas 2% BVP augimas bus tik pirmasis laiptelis. Jeigu dar ir populistai su komunistais kitąmet bus nustumpti į politines užribes,It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąPvz.: 10 metų dirbai IT programuotoju, po to 10 metų širdies chirurgu, vėliau - architektu, ir galu gale - policijos komisaru?
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąNereikia ironizuoti, šitą žinau iš savo praktikos. Per gyvenimą pakeičiau 4 specialybes ir kas kartą vis daugiau uždirbdavau. Todėl dabar man nereikia dejuoti kad pensija maža.
Kita vertus, kai kurie priversti keisti specialybę, pvz.: statutiniai pareigūnai.
Dabar tampa paklausios hibridinės specialybės.
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąNereikia ironizuoti, šitą žinau iš savo praktikos. Per gyvenimą pakeičiau 4 specialybes ir kas kartą vis daugiau uždirbdavau. Todėl dabar man nereikia dejuoti kad pensija maža.
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąJeigu ne paslaptis, kokios buvo tos specialybės?
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąNa, nieko gėdingo jose nėra, tai radioelektronika, paskui pramoninės automatikos projektavimas, paskui apie 15 metų fotografija ir paskutiniai 10 metų IT.
Bet pasirodo, šaknys tos pačios
Fotografija, jeigu meninė, iškrenta iš konteksto.
Aš elektroniką buvau priverstas mesti, nes kaip tik žlugo viskas tuo metu.
Norint atgauti profesinius gabumus, reiktų bent 3-4 metus mokytis/stažuotis. Juolab mikroelektronikos specializacija neitin paklausi Lietuvoje. Geriau tuomet automatikos inžinieriumi, bet pasivyti tuos, "kurie nekeitė profesijos" būtų labai sunku.
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąNa, nieko gėdingo jose nėra, tai radioelektronika, paskui pramoninės automatikos projektavimas, paskui apie 15 metų fotografija ir paskutiniai 10 metų IT.AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąPvz.: 10 metų dirbai IT programuotoju, po to 10 metų širdies chirurgu, vėliau - architektu, ir galu gale - policijos komisaru?
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąAš kalbėjau apie tai, kad jei tu savietiniais laikais dirbai kažką kas dabar neturi paklausos
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąNa jeigu, dirbai CK sekretoriumi arba dėstytoju Aukštojoje partinėje mokykloje, tai taip
Comment
Comment