Parašė nomad
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos ekonomikos aktualijos
Collapse
X
-
Parašė nomad Rodyti pranešimą/\ Man sunku įsivaizduoti tą 1200 kaip minimumą, nes Vilniuje tikrai bent 1500 yra super minimumas. Padavėjai restuose prieš arbatpinigius daugiau gauna.
Du pvz turiu realius Vilniuje, konditerė pilnu etatu 1200 Lt į rankas, vairuotojas po Lietuva su busiku 1800 Lt. Na gal kaip sako John dar ir gauna tryliktą atlyginimą ir t.t., bet bet kuriuo atveju, manau konditerė, tai amatas, galėtų, norėtų ir turėtų daugiau uždirbti, bet kiek darbų teko dirbti, šitam paskutiniam darbe tai yra kol kas didžiausias atlyginimas.AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba
Comment
-
Parašė Gator Rodyti pranešimąVilnius ne visa Lietuva.
Comment
-
Parašė Gator Rodyti pranešimąTaigi dalis žmonių tiesiog mazohistai ir jiems patinka viską perdėdi smarkiai į neigiamą pusę.AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba
Comment
-
Parašė booraz Rodyti pranešimąTruputį nesupratau tavo minties, 1500lt yra tas Vilniuje atlyginimas, kuris sunkiai pasiekiamas, ar tas, kad mažiau tikrai niekas nemoka?
Du pvz turiu realius Vilniuje, konditerė pilnu etatu 1200 Lt į rankas, vairuotojas po Lietuva su busiku 1800 Lt. Na gal kaip sako John dar ir gauna tryliktą atlyginimą ir t.t., bet bet kuriuo atveju, manau konditerė, tai amatas, galėtų, norėtų ir turėtų daugiau uždirbti, bet kiek darbų teko dirbti, šitam paskutiniam darbe tai yra kol kas didžiausias atlyginimas.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąDaug yra pakankamai kvalifikacijos reikalaujančių darbų, kurie vienodai žemai apmokami ir Vilniuje. Pvz.: pažįstama teisimo (!) sekretorė 1200Lt ant popieriaus; mūsų bibliotekos bibliotekininkė "jau" gauna minimumą. Nors apie 2000 metus jų algos buvo dvigubai didesnės nei tuomet buvęs minimumas 430 Lt.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąAtlyginimas priklauso ne nuo darbo kvalifikuotumo, sunkumo, rizikingumo ar sukuriamos pridėtinės vertės, viskas iš esmės priklauso nuo darbo rinkos, kuomet nedarbas pradės sparčiai mažėti, tada ir atlyginimai pradės augti ne tik nišinėse srityse, kur trūksta darbuotojų, bet beveik visur, na panašiai kaip ir 2004-2008 m.Paskutinis taisė Sula; 2014.12.04, 09:34.
Comment
-
Lietuviškas paradoksas: šalyje registruota 151 tūkst. valstybės išlaikomų bedarbių, o premjeras Algirdas Butkevičius prakalbo, kad mažėjant gyventojų ir trūkstant darbo jėgos, reikėtų liberalizuoti užsieniečių įdarbinimą.
Nėra Lietuvoje iš esmės to nedarbo - visi kas labai nori dirbti, tai ir dirba. Nuo 2009 m. buvo galima įgyti pora specialybių. Kvalifikuotų darbuotojų trūksta, pigių darbščių irgi trūksta. Daug kas turi arba rinkos poreikių neatitinkantį išsilavinimą, arba nenori dirbti už tiek, kiek siūloma. Tai kažką dirba neoficialiai ir naudojasi lengvatomis arba išvis išvažiuoja. Ir nereikia galvoti, kad kiekvienoje darbo vietoje sninga vokeliais ir visokiais tryliktais atlyginimais. O verslas spaudžia valdžią, kad palengvintų pigios darbo jėgos įvežimą.
Anot V. Trofimovo, darbdaviui labiau apsimoka pirkti daugiau pigios darbo jėgos nei investuoti dideles sumas į darbo našumą. Pavyzdžiui, pigiau už nedidelį užmokestį samdyti dešimt nešikų ar duobės kasėjų statybose nei investuoti į brangų, šiuolaikinį ekskavatorių.
Darbo biržos vadovo teigimu, tos pačios tendencijos matomos ir pramonėje, kur rankomis dirba siuvėjai už minimalų darbo užmokestį vietoj automatinių inovatyvių siuvimo įrenginių.
V. Trofimovo nuomone, susitelkti į pigią darbo jėgą yra trumparegiškas darbdavių požiūris – Lietuvos verslui ateityje konkuruojant su kitomis šalimis neišvengiamai teks persiorientuoti investuojant į darbo našumą.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąDaug kas turi arba rinkos poreikių neatitinkantį išsilavinimą, arba nenori dirbti už tiek, kiek siūloma.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Creatium Rodyti pranešimąUžsieniečių pritraukimas gali duoti stimulo ir vietiniams. Apkarpius pašalpų mokėjimą (tas greičiausiai įvyks nuo kitų metų, kai pašalpas mokėti pradės savivaldybės), vis daugiau žmonių turėtų anksčiau ar vėliau susivokti. Juolab, kai jų vietas pradės užiminėti užsieniečiai.
Kvalifikuotus darbuotojus įmonės ir dabar kviečiasi. Čia "laisvos" rinkos nelabai rasi.
Comment
-
Parašė balietis Rodyti pranešimąPrasmė tokia, kad čia alga mokama eurais ir gali susišnekėti rusiškai (pakistaniečiui neaktualu, abejoju, ar daug jų Lietuvoje, lyginant su kokias ukrainiečiais ar baltarusiais).
Yra niša - tarptautinių reisų vairuotojai, bet čia tokia mobili profesija ir mažėjant paklausai į rytus reikės mažiau.
Beje, moldavų jaunimas jau prastai moka rusų, jau nekalbant apie nekvalifkuotus tadžikus ir uzbekus - jie niekada ir nemokėjo.
Ir ką jūs galvojate? Imate 1 mln. Bangladešo siuvėjų, talpinate juos Lietuvoje, ir Lietuva suklesti?? Tikrai abejoju. Beje, gal ir verslininkai galėtų būti iš Indijos, pvz.Paskutinis taisė Sula; 2014.12.04, 10:35.
Comment
-
Užsieniečių pritraukimas gali duoti stimulo ir vietiniams.Paskutinis taisė senasnamas; 2014.12.04, 10:38.
Comment
-
Mėgėjiškas bandymas suskaičiuoti, kaip paskirstomas visai padorus Lietuvos BVP. Straipsnio išvada, kad 30 proc. Lietuvos BVP kažkur tiesiog dingsta .
Diskusijų klubas – kodėl Lietuvoje tokie maži atlyginimai?
http://www.sarmatas.lt/11/diskusiju-...i-atlyginimai/
Pas mus yra aiškinama, jog atlyginimai Lietuvoje maži, nes mažas darbo našumas. Todėl surinkau informaciją apie 20 šalių, kurią čia jums ir pateiksiu palyginimui.
Pagal logiką, jeigu paskirstymas visur yra maždaug toks pat, tada kiek skiriasi darbo našumas, tiek turi skirtis ir atlyginimai:
Šveicarija – jos BVP didesnis 4,5 karto, o atlyginimai didesni 7 kartus.
Danija – BVP didesnis 3,7 karto, o atlyginimai didesni 6,6 karto.
Airija – BVP didesnis 3,34 karto, o atlyginimai didesni – 6,01 karto.
Kipras – BVP didesnis 2,02 karto, o atlyginimai didesni – 3,34 karto.
Čia atskiro dėmesio nusipelno Kroatija – jų BVP yra 3% mažesnis už Lietuvos, tačiau atlyginimai yra didesni 1,6 karto.Paskutinis taisė senasnamas; 2014.12.04, 10:49.
Comment
-
Ar tuose skaičiavimuose yra kokių nors rimtų metodinių trūkumų?Paskutinis taisė senasnamas; 2014.12.04, 11:03.
Comment
-
Jo. Skaičiai paimti iš lubų.
2013 m. BVP 119,5 mlrd. LTL
Darbuotojų kompensacija (atlyginimai ir socialiniai mokesčiai): 47,4 mlrd. LTL arba 39,7 proc. BVP;
Likutinis perteklius ir mišriosios pajamos (verslo pelnas ir individualios veiklos pajamos): 45,4 mlrd. LTL arba 37,99 proc. BVP;
Pagrindinio kapitalo vartojimas (aka nusidėvėjimas, aka pajamos verslo investicijoms kompensuoti): 14,7 mlrd. LTL arba 12,28 proc. BVP;
Gamybos ir importo mokesčiai (aka dalis valstybės pajamų): 13,3 mlrd. LTL arba 11,1 proc. BVP.
Skaičiai suapvalinti, tikslūs čia: http://db1.stat.gov.lt/statbank/Sele...selections.asp
Ir visokie sąmokslo teoretikai, su kosmosu bendraujantys sarmatai nėra tas šaltinis, kur reiktų skaityti apie ekonomiką.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąKai tokie ykanamystai nemoka pažiūrėti statistikos irba jos nesupranta tai ir dingtsa kažkur BVP.
Comment
Comment