Labiau gal tiktų pavadinimas "vis riebiau numelžiama rusiška karvutė".
Eksporto į konkrečią šalį santykis su BVP? Originalu. Kodėl su BVP, o ne su minimaliu atlyginimu?
Vieną dieną Putinas pasako - nx mums lietuviška produkcija. Kur lekia LT BVP su visu savo fenomenaliu augimu? Teisingai, subinėn.
Tai kad tu čia man protą p*si su savo grafikais. Lietuvoje išvis eksportas smarkiai augo. Kiek suprantu, pernai pirmą sykį per Nepriklausomybės laikotarpį nuėjom į pliusą užsienio prekyboje. Žodžiu, pagaliau atstatoma pusiausvyra, ir eksporto yra maždaug tiek, kiek reikia.
Užvakar nupaišei grafiką, kiek į kokią šalį eksportuojama, su skambiu pavadinimu "Konservatoriai pardavė Lietuvą Rusijai". Kai išsiaiškinom, kad eksporto dalis į Rusiją tik nežymiai išaugo, tai tada ėmei kažkodėl eksportą į Rusiją lyginti su šalies BVP. Nu tai palygink eksportą į Estiją su BVP, dar gražiau stulpeliai atrodys.
Rusija panašiai ir elgiasi. Štai tik ką buvo sugriežtintos eksportuotojų vežimo Rusijoje taisyklės. Berods ne tik Lietuvai, bet visiems vežėjams.
Absoliučiai visiems vežėjams, net ir rusams. Gal Tomas galėtų nupiešti grafiką, kiek sumažės nedarbas Rusijoje, kai kiekvienam vilkikui teks organizuoti palydą.
Tai kad tu čia man protą p*si su savo grafikais. Lietuvoje išvis eksportas smarkiai augo. Kiek suprantu, pernai pirmą sykį per Nepriklausomybės laikotarpį nuėjom į pliusą užsienio prekyboje.
Klystate.
Užvakar nupaišei grafiką, kiek į kokią šalį eksportuojama, su skambiu pavadinimu "Konservatoriai pardavė Lietuvą Rusijai".
Propaganda yra propaganda.
Kai išsiaiškinom, kad eksporto dalis į Rusiją tik nežymiai išaugo, tai tada ėmei kažkodėl eksportą į Rusiją lyginti su šalies BVP. Nu tai palygink eksportą į Estiją su BVP, dar gražiau stulpeliai atrodys.
Kadangi absoliutiniai skaičiai Tamstos neįtikino, prašom procentus (tame tarpe ir eksporto į Estiją):
Kaip matome fenomenalusis Lietuvos eksporto augimas laikosi iš esmės ant trijų banginių (tiksliau vieno banginio, vieno pūgžlio ir vieno kilbuko) - Rusijos, Latvijos ir Estijos. Rusiją vadinti patikimu prekybos partneriu neapsiverčia liežuvis dėl geopolitinių ir politekonominių priežasčių, na o Latvija ir Estija - tai tik nykštukai kurių ekonomikos kartu su gebėjimu ir noru importuoti lietuvišką produkciją gali labai lengvai išlėkt į orą.
Tuo tarpu eksporto į tokias dideles ir +/- patikimas rinkas kaip Vokietija ar Lenkija dalis praktiškai neauga.
It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Tuo tarpu eksporto į tokias dideles ir +/- patikimas rinkas kaip Vokietija ar Lenkija dalis praktiškai neauga.
Na kaip, palyginus su 2007-2008 m. išaugo ženkliai, vertinti vien pagal 2012 m. tendencijas yra negerai.
Kitas dalykas, kad šito rodiklio išaugimas apskritai tereiškia, kad eksportas augo sparčiau nei kiti BVP komponentai ir apie paties BVP išaugimą pasako gana nedaug. Geriausiai paties eksporto išaugimą atspindėtų jo indeksas, o šalių reikšmę - dalis visame eksporte (kadangi statistiką turi prieinamesnėje vietoje net stat.gov.lt DB, tai tu ir įmesk grafikus ).
Labai jau apokaliptinį vaizdelį piešia šitas veikėjas.
Šiaip jo "arkliukas" yra krizės, tai jas ir perša visur kur įmanoma. Nenuostabu, kad "įspėjo" 2008 metų krizę.
Tuo tarpu eksporto į tokias dideles ir +/- patikimas rinkas kaip Vokietija ar Lenkija dalis praktiškai neauga.
Eksportas į ES sudaro 60%. Nėra taip jau blogai.
Lietuviškos kilmės prekių daugiausia eksportuota į Vokietiją, Latviją, Estiją ir Jungtinę Karalystę. Tai taip išeina, kad nemažą dalį eksporto į Rusiją sudaro kažkas, tipo, "importavau į Lietuvą - eksportavau į Rusiją". Nežinau, ar čia dėvėti automobiliai, ar dar kažkas. Tai tokio tipo verslo sukuriama pridėtinė vertė yra daug mažesnė už eksporto vertę, bet, aišku, stulpeliai grafike atrodo dramatiškai.
Tokius kaip Chazinas pasiskaityti įdomu, nors kai kurie jo teiginiai labiau panašūs į astrologo, o ne į ekonomisto. Kasmet prognozuok, kad bus krizė, tai kažkada vis tiek pataikysi . Pats teigia, kad nuo 2008 m. vartojimo skatinimas paskolomis sustojo, o paskui sako, kad kol gyventojų išlaidos nesusilygins su pajamomis, tol krizė tęsis. Man atrodo, kad kaip tik dabar išleidžiama mažiau nei uždirbama, nes žmonės linkę pasitaupyti. O bankai vartojimui neskolina. Dar toliau "iš lempos" rašo, kad vartojimo išlaidos turės būti sumažintos du kartus. Kodėl ne keturis?
Šitą prognozę reikėtų įsidėmėti:
2013 m. jokių kardinalių permainų neįvyks. Manau, kad kitas pablogėjimas bus susijęs su JAV vertybinių popierių biržos griūtimi. Tai pasaulį, taip pat ir Lietuvą, palies 2014 m. rudenį. Vyks masiniai bankrotai. Iki to laiko bendra situacija pasaulyje blogės po truputį.
Griūtis be priežasties nevyksta, save laikantis ekonomistu galėtų nurodyti, kodėl ta griūtis turėtų būti. Stambiosios pasaulio įmonės šiuo metu laikosi visai pakenčiamai, pajamos saikingai auga. Investuotojai tik dabar nuo obligacijų pradeda labiau žvalgytis į akcijas, nes tikimasi reikšmingesnio ekonomikos atsigavimo. Tai tikėtis, kad per metus išsipūs kažkoks burbulas nėra pagrindo.
Ne šiaip liūdnai juokaujama, kad šiais laikais ruošiami dviejų rūšių "specialistai" - ekonomistai, kurie nieko neišmano apie finansus, ir finansininkai - kurie nieko neišmano apie ekonomiką.
It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Chazino kalbos galėtų būti net ne astrologijos, o psichiatrijos sritis, jei jis būtų koks anglas ar amerikietis.
Na taip. Jis ir už Roubinį labiau paplaukęs. Pastarajam tik šiaip naujos krizės pastoviai šviečiasi, o šitam tuoj viso pasaulio ekonomika 20-30 proc. smuks, prasidės karai, ES subyrėjimai (nors Roubinis irgi apie šitą svaigo) ir t.t.
Tik pritrūko kaip rusų "ikanamystui" pridera pasakyti, kad "tik vienintelė motina Rusija išliks, jos ekonomika taps stipriausia, o rublis - pasaulio rezervinė valiuta vietoje žlugusių euro su doleriu".
P. Gylys. A. Butkevičius ir A. Kubilius: ekonominio tikėjimo broliai?
Nors A.Butkevičiaus ir A.Kubiliaus blokai kartais pasibaksnoja, tačiau tas pasibadymas pirštais bei apsižodžiavimas vyksta tos pačios ekonominės pasaulėžiūros rėmuose. Turiu galvoje pirmiausia ekonominės tikrovės suvokimą. Jis yra neoliberalus.
Ir A.Kubilius, ir A.Butkevičius nesuvokia visuminės paklausos reikšmės verslo ir apskritai ekonomikos atsigavimui. Ir vienas, ir kitas yra pasiūlos ekonomikos doktrinos šalininkai. Ši pora pakenčiamai orientuojasi mikroekonominiame lygmenyje, bet turi didelių sunkumų, kai kalba apie makroekonomines problemas.
2012 metais turėjom teigiamą užsienio prekybos balansą, bent jau taip visur rašė.
Suminis metinis rezultatas neigiamas, bet į metų pabaigą buvom perlipę pliusą ir tai berods buvo pirmas toks atvejis kiek ištraukia Statistikos departamento duomenys:
Čia metų pirmųjų ketvirčių duomenys, kuriais remiantis būtų galima pasakyt, jog augant UP apimčiai deficitas išliko stabilus. T.y. 2008 m. I ketv. užsienio prekybos deficitas santykiu su visa užsienio prekybos apimtimi sudarė >17 proc., o atitinkamu 2013 m. laikotarpiu - vos 3 proc.:
---
Prabėgom tik mačiau jūsų diskusiją. Tai, kaip suprantu, baidomasi ekonominių santykių su Rusija. Be reikalo. Rusija yra didelė kaimyninė rinka ir darbas su ja yra ne tik neišvengiamybė, bet ir galimybė, kuria reikia naudotis. Tai auganti didelės rinka. Būtų kvaila ribot save su ja prekiaujant ir pan. Ekonominiai saitai tai ne tas pats, kas rusų tiekėjų monopolis energetikoje. Elementari logika diktuoja tai, kad savo prekybos struktūrą turėtume diversifikuoti tiek produkcijos, tiek geografine prasme. Bet nemanau, kad šiandieninis mūsų UP pasiskirstymas turėtų kelti mums nerimą. Žodžiu, neįžvelgiu čia plačiai aptariamos problemos.
Comment