Parašė bebop
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos ekonomikos aktualijos
Collapse
X
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąBus prieš ką kovoti kaimų bendruomenėms?
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąKaimų bendruomenės tai viena, o lietuviškos valdžios godumas ir durnumas tai kita. Aišku viena, kaip bebus padaryta, Lietuvai bus tik nuostolis.
Comment
-
Nustatytų, jog žemės gelmių turtai priklauso žemės savininkui, problemų iš karto sumažėtų. Ateitų privati įmonė pas žemės savininką ir tartųsi kaip lygus su lygiu. O dabar atradus kokį telkinį žemės savininkai tampa nepageidaujamu svetimkūniu, nes gelmių ištekliai atseit priklauso valstybei. O valstybė ne tik nesugeba tų išteklių išgauti, bet net ir tinkamai apmokestinti. Todėl tiksliau būtų sakyti, kad naudingieji ištekliai priklauso privačioms įmonėms, o valstybė tik pusvelčiui skirsto leidimus. Abejoju, ar daug pavyktų atrasti valdininkėlių, kuriems rūpėtų šis tas daugiau nei gauti asmeninę dovanėlę už palankų sprendimą.
Lietuvoje 20 m. išgaunama nafta, yra naftos perdirbimo gamykla (tiesa, lietuviška nafta jai rodos netinka), bet ar eilinis Golfo vairuotojas tai kažkaip jaučia?
Apskritai skubėti išgauti išteklius nėra prasmės, nes jų vertė tik kyla. Pavojus nebent tame, kad atsiras pakaitalų ir kai kuriuos išteklius nebus prasmės išgauti. Bet tai lėtas procesas, kokia anglis kasama iki šiol.Paskutinis taisė senasnamas; 2013.06.09, 12:43.
Comment
-
Pavojus tame, kad bus atrastas didelis tokių išteklių telkinys kur nors kitur pasaulyje ir Kinija neteks savo monopolijos. Kol yra monopolis, Lietuvai įeiti į šią rinką būtų labai palanku.
Kaip ir visada tokiais atvejais pirmas logiškas žingsnis yra žvalgyba vien tam, kad žinotume ar apskritai verta šiuo klausimus gaišti laiką ir valstybė žinotų savo išteklių potencialą. Galime ir neeksploatuoti, tačiau ištyrinėti savo gelmes turime. Pvz., JAV turi nemažai neeksploatuojamų išteklių Aliaskoje. Tiesiog yra juos "suindeksavusi".
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąNustatytų, jog žemės gelmių turtai priklauso žemės savininkui, problemų iš karto sumažėtų. Ateitų privati įmonė pas žemės savininką ir tartųsi kaip lygus su lygiu. O dabar atradus kokį telkinį žemės savininkai tampa nepageidaujamu svetimkūniu, nes gelmių ištekliai atseit priklauso valstybei. O valstybė ne tik nesugeba tų išteklių išgauti, bet net ir tinkamai apmokestinti. Todėl tiksliau būtų sakyti, kad naudingieji ištekliai priklauso privačioms įmonėms, o valstybė tik pusvelčiui skirsto leidimus. Abejoju, ar daug pavyktų atrasti valdininkėlių, kuriems rūpėtų šis tas daugiau nei gauti asmeninę dovanėlę už palankų sprendimą.
Lietuvoje 20 m. išgaunama nafta, yra naftos perdirbimo gamykla (tiesa, lietuviška nafta jai rodos netinka), bet ar eilinis Golfo vairuotojas tai kažkaip jaučia?
Apskritai skubėti išgauti išteklius nėra prasmės, nes jų vertė tik kyla. Pavojus nebent tame, kad atsiras pakaitalų ir kai kuriuos išteklius nebus prasmės išgauti. Bet tai lėtas procesas, kokia anglis kasama iki šiol.
O dėl naftos išgavimo kuras ir neturi atpigti. Nafta parduodama rinkos kaina ir ne Mažeikių naftai (nes ji berods tam net per gera ), o jei ir parduotų tai jos tiesiog per mažai. Todėl tame nieko bendro. Tiesiog, jei naftos neišgautume valstybė gautų mažiau pajamų, o Lietuvoje būtų mažiau ir prasčiau apmokamų darbo vietų.
Aišku, visada galima svaigti, kad nieko išgauti negalima, nes vis tiek viską visi išvogs, vandenį užterš, o tas jau tuoj tuoj bus pats didžiausias turtas ir mes jį visiems brangiau nei naftą eksportuosim.Paskutinis taisė index; 2013.06.09, 14:06.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąAišku, mokesčio dydį reikia pareguliuoti taip, kad išgaunančiam tektų tik tiek, kad jam apsimokėtų, bet nereikia svaigti, kad valstybei "išgaunant pačiai" ir "pasiimant viską" ji gautų daugiau. Greičiausiai technologijų įsisavinimas kainuotų tiek, kad labiau apsimokės pasiimti tuos keliasdešimt procentų nuo pardavimų.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąPasakyk tą norvegams, kad Statoilas įsisavindamas technologijas praranda per daug ir tegul atiduoda visus išteklių išgavinėti kitų šalių kompanijoms, juk privatus verslas dirba žymiai efektyviau už valstybinį
Valstybei svarbu tik viską gerai sureguliuoti (geriausia šiaip būtų dirbti bendros bendrovės pagrindu), imti teisingą mokestį ir bandyti perimti technologijas, o ne utopiškai svaigti, kaip dažniausiai daroma pas mus.Paskutinis taisė index; 2013.06.09, 14:33.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Nustatytų, jog žemės gelmių turtai priklauso žemės savininkui, problemų iš karto sumažėtų.
Comment
-
Vakarykščios mūsų diskusijos euro tema pagrindu parašiau rašinėlį savo bloge. Kam įdomu, žiūr. čia:
http://www.izvalgos.lt/2013/06/euras...-lietuvai.html
Comment
-
Parašė Aš Rodyti pranešimąVakarykščios mūsų diskusijos euro tema pagrindu parašiau rašinėlį savo bloge. Kam įdomu, žiūr. čia:
http://www.izvalgos.lt/2013/06/euras...-lietuvai.html
Latvijos skolinimosi palūkanos galėjo sumažėti ir dėl euro perspektyvos (skolos latais turėtų būti iš naujo denominuotos eurais, t.y. dingsta valiutos rizika), tiek dėl greičiau nei pas mus sumažinto biudžeto deficito.
Ir dar prie privalumų reiktų pridėti šiek tiek pasireikšiantį ekonomikos šokų absorbavimą kitų Eurozonos narių (nors čia iš dalies ir trūkumas, nes pajausime ir kitų šalių šokus).
Skaitau toliau.Paskutinis taisė index; 2013.06.09, 17:41.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąKaimų bendruomenės tai viena, o lietuviškos valdžios godumas ir durnumas tai kita. Aišku viena, kaip bebus padaryta, Lietuvai bus tik nuostolis.
Comment
-
index: O supranti, kad išteklių mokestis mokamas nuo pardavimo pajamų, o ne pelno ir kad išgavimas irgi kainuoja. Dė to 20 proc. kai kuriais atvejais gali būti ir pakankamai nemažai. Aišku, mokesčio dydį reikia pareguliuoti taip, kad išgaunančiam tektų tik tiek, kad jam apsimokėtų, bet nereikia svaigti, kad valstybei "išgaunant pačiai" ir "pasiimant viską" ji gautų daugiau. Greičiausiai technologijų įsisavinimas kainuotų tiek, kad labiau apsimokės pasiimti tuos keliasdešimt procentų nuo pardavimų.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąŽinau tik tiek, kad išteklių mokesčiai Lietuvoje mažesni nei aplinkinėse šalyse.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Iškilo man tokia mintis. Ar veiktų modelis, kuomet Seimas nustatytų konkrečiai kurių mokesčių pinigai eitų konkrečioms sritims ir konkretiems darbams? Štai, pavyzdžiui PVM'as už šilumą eitų konkrečiai biokuro ir kt. kuro rūšių skatinimui, katilinių atnaujinimui, renovacijai. Kuro akcizas - konkrečiai keliams. Baudos - konkrečiai policijai, gaisrinei ir greitajai. Ir t.t. T.y. pinigai nenusėstų biudžete ir po to būtų paskirstyti, o eitų tiesiogiai į tam tikras sritis. Kaip manot? Nes man susidaro toks įspūdis, kad skirstant pinigus bendrai, jie panaudojami ne taip tikslingai. Štai, pavyzdžiui dabartinė situacija Vilniuje. Skyrė Vyriausybė 16 mln. Lt. miesto aptvarkymui - tai darbai pasipylė kaip iš gausybės rago. O jeigu būtų buvę skirti tiesiog į miesto biudžetą ir leista juos panaudoti bet kam? Gal būtų sutvarkytas koks vienas kitas fontanas, viena gatvė. Kiti pinigai nueitų į skolos aptarnavimą kokį nors ar dar kitur. T.y. nors skirti su tikslu, tačiau tikslo greičiausiai nepasiektų. Žinoma, tai suveiktų tik galbūt siauroms sritis, bet gal taip pavyktų geriau skirti pinigus konkretiems darbams?
P.S. Dabar irgi teoriškai dalis gautų pajamų iš tam tikrų mokesčių nueina (arba turėtų nueiti) tiesiai į tam tikras sritis, tik jos labai siauros ir pinigai nėra dideli.
Comment
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąLietuva, kaiptik dar yra labai tolimam kelyje iki tikro liberalumo
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąŽiūrint iš kurios pusės žiūrėsi, iš ekonominės, tai pakankamai liberali.
Aišku, ir ne toks socializmas kaip kokioj Graikijoj ar Slovėnijoj.Post in English - fight censorship!
Comment
Comment