Bet vis tiek kiek tenka skaityt dauguma įmonių kitąmet jokio augimo (lyginant su 2919, ne su nukritusia apyvarta) neplanuoja.
Be to bedarbystė irgi didesnė.
Tai nesimato prielaidų net 9prof atlyginimo kilimui, kai prie mažos bedarbystės ir prie apyvartų kilimo tiek nelabai kildavo.
Pastaruoju metu dažniausiai atlyginimai kildavo apie 10%. Kitamet gali būti kažkirk lėtesnis augimas kai kuriems sektoriams bus sunkiau, bet apskritai ekonomikos augimas bus spartus. Atlyginimui mano prognozė (biški nuo lubų) yra apie +6-7% kitamet ir €1000 neto nepasieksim per plauką. Peršoksim 2022 pradžioje.
Augimas nuo pirkinių 2019? Tada visai apsimoka specialiai krizes daryti, jei po yo vis tiek toliau auga
Nuo 2020. Atlyginimams (kitaip nei BVP) 2019 nebuvo pikas, nes net BVP stabtelėjus atlyginimai toliau augo.
Ir šiaip su šita krize mums taip nutiko. Mūsų ji beveik nepalietė, bet gavom monetarinį ir dar kitamet gausim fiskalinį stimulą. Čia dėl to, kad pandemija skirtingų ES vslstybių ekonomikas paveikė labai nevienodai. Kokia Italija/Ispanija nukentėjo labai, Lietuva labai mažai, o paramos visi gaus kaip silpniausi.
Iš dalies ir minimalaus atlyginimo didėjimas. Kitas dalykas, kad pandemija paveikė tik nedidelę dalį verslo - iš esmės tik HoReCa. Nemaža dalis kitų susiduria su darbuotojų trūkumu ir priversti didinti atlyginimus.
Didžiausius atlyginimus mokantys sektoriai kaip IT, finansai jokios krizės nepajuto, netgi priešingai, todėl ten algos toliau kilo sparčiai, o krizė labiausiai pjovė tuos sektorius, kurie mokėjo mažiausius atlyginimus - apgyvendinimas ir maitinimas, tai ten atleisti mažas algas gavę darbuotojai vėl pakėlė atlyginimų vidurkį. Dabar tik svarbu, kad tie darbuotojai persikvalifuotų į ateities specialybes ir neliktų be darbo, nes nepanašu, kad tie sektoriai 100% grįžtų į senas vėžes, dalis verslo bus išmokęs gyventi be komandiruočių ir fizinių seminarų, susitikimų, o žmonės užsisakyti maistą į namus.
Esmė, kad atlyginimai 2020 nemažėjo, o tik augo (nes yra darbuotojų trūkumas). BVP 2020 kritęs didės ir tikėtina kad pralenks tiek 2020, tiek 2019 (nors šiuos gal ir nelabai daug).
Bet atlyginimai augs dar daugiau dėl darbuotojų trūkumo. Dabar yra ta ekonomikos ciklo vieta kai darbuotojai turi derybinę galią ir atlyginimai auga daugiau nei įmonių pelnai.
Matyt kitiem daugiau pakėlė. Tiesiog būtent Danskėj vidiniai šaltiniai pasakojo, kad kirpo algas ir kai kuriem gan skaudžiai. Toli gražu ne visam IT ir finansam lengvas karantinas.
Man rodos čia labiau wishful thinking pas gerbiamąjį.
Nei mediana, nei vidurkis, nei 25% kvantilis, nei 75% kvantilis šiemet nekrito. Statistika prieinama viešai, nieko čia nenustebinsite.
Kurioj vietoj čia wishful thinking?
Gal daliai skyrių nukirpo, o kitiem pakėlė kaip visada. Arba stiprino geriau apmokamas specialybes, pvz IT, kirpdami likusiam planktonui už ankstesnes šunybes.
Žiūrint į statistiką įdomu, kad pilną ir nepilną mėnesį išdirbusiųjų vidurkiai seniau reikšmingai skirdavosi, o nuo karantino praktiškai susivienodino. Nors žiūrint į darbuotojų kiekį samdymo lyg ir neužraukė.
Su sąlyga, kad FB dabar populiarus memas tarp kirpėjų toks, tai iškilo klausimas, kiek įdomu iki Covid'o vidutiniškai kirpėjos, manikiūrininkės sumokėdavo mokesčių gpm, psd, vsd? Nes dabar tai reikalauja daugiau negu 260€, o gal jie neverti net ir tų, nes nesu gavęs čekio iš grožio sektoriaus paslaugų. Suprantu, kad yra ir normaliai sumokančių, bet turbūt didžioji dalis tai centus moka.
Comment