Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos ekonomikos aktualijos

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė VNS Rodyti pranešimą
    Žemiausias vietas Lietuva užėmė pagal galimybės rasti kvalifikuotus darbuotojus (124) ir absolventų gebėjimų (82) rodiklių vertinimus.

    Ryškiai gausiai atsižvelgiama į šitą ir panašų tyrimą.
    Apklausą pildė Lietuvos įmonių vadovai. Aišku sunku surast kvalifikuotus darbuotojus už atlyginimus, kuriuos jie siūlo

    Comment


      Su liepsnosvaidžiu reikia optimizuoti visas procedūras. Ar sveiku protu suvokiama, kad 1/12 laiko reikia skirti BVP nekuriančioms procedūroms:

      Smulki įmonė per metus biurokratams privalo dirbti visą mėnesį https://www.vz.lt/smulkusis-verslas/...ti-visa-menesi
      Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
      Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

      Comment


        Šiaip tai techniškai kalbant, kuria BVP. Nekuria GVA - Gross Value Added
        If a lion could speak, we could not understand him.

        Comment


          Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
          Šiaip tai techniškai kalbant, kuria BVP. Nekuria GVA - Gross Value Added
          Nemanau, kad laiko gaišimas nepatogių formų pildymui ką nors naudingo kuria. Alternatyva būtų geresnės elektroninės paslaugos, pačių institucijų tarpusavio duomenų apsikeitimas ir pan.
          Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
          Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

          Comment


            Verslo sąlygas vertinančiame Pasaulio banko tyrime „Doing Business 2020“ Lietuva iškopė į 11 vietą. Tai aukščiausia Lietuvos pasiekta vieta nuo šio reitingo skelbimo pradžios, rašoma Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pranešime žiniasklaidai.190 pasaulio šalių vertinančiame reitinge Lietuva gerokai pralenkė ne tik Latviją (19 vieta) ir Estiją (18 vieta), bet ir Suomiją (20 vieta), Vokietiją (22 vieta) bei Lenkiją (40 vieta).
            Tarp visų 28 Europos Sąjungos valstybių narių Lietuva užima 4 vietą ir nusileidžia tik Danijai, Jungtinei Karalystei ir Švedijai.
            Pasaulio banko verslo sąlygas vertinančiame tyrime jau keletą metų iš eilės palankiausios verslui šalys lieka ir pozicijų reitinge neužleidžia Naujoji Zelandija ir Singapūras. Į trečią vietą šį kartą iškopė Honkongas (Kinija), į ketvirtą išstumdamas Daniją. Penktoje vietoje rikiuojasi Pietų Korėja, šeštoje - Jungtinės Amerikos Valstijos, septintoje – Gruzija, aštuntoje - Jungtinė Karalystė, devintoje – Norvegija, dešimtoje – Švedija.
            https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=82603147
            Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
            Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

            Comment


              Prasta situacija lietuvius privertė suktis: tapome šios srities lyderiais, bet koją kiša valdininkų neraštingumas
              Lietuviams jau tapo visiškai įprasta internetu deklaruoti pajamas, užrašyti vaiką į darželį ar įkurti verslą. Tačiau, anot Ekonomikos ir inovacijų viceministro Elijaus Čivilio, vokiečiams tokie dalykai atrodo kaip „kosmosų kosmosas“. Viceministras teigia, kad Lietuvos laimėjimai skaitmenizcijos srityje yra nulemti mūsų biednumo bei drąsumo ir E. Čivilis įvardija, kas trukdo Lietuvai dar labiau tobulėti informacinių technologijų sektoriuje.
              Yra įdomių faktų:
              Manau, kad mūsų IRT sektorius yra unikaliausias Baltijos šalyse vien dėl to, kad valstybė leido jam vystytis, pateikdama jam užsakymus. Dabar Lietuvoje IT specialistų ir IT įmonių yra 10 kartų daugiau nei Latvijoje ir Estijoje kartu sudėjus“, – sako pašnekovas.

              Anot jo, estai ir latviai, priešingai nei lietuviai, negali pasiūlyti IRT srityje produktų ar sprendimų. E. Čivilis pasakoja, kad Lietuvos IRT sektorius gali pasiūlyti sprendimus, kuriuo gali būti pritaikyti bet kurioje kitoje šalyje. „Manau, kad labai greitai pamatysime Indijos programuotojus, kurie kuria lietuviškus produktus: lietuviai pradės pirkti gamybos paslaugą, bet pats produktas, palaikymas – viskas bus iš Lietuvos“, – viliasi E. Čivilis.

              Comment


                Cia panasiau i skiedakus, o ne faktus. Lietuva pagal IRT sektoriaus darboutojus ir pacio sektoriaus indeli bendrame salies bvp yra 2 ar 3 kartus atsilikus. Bent jau taip rode paskutine matyta oficiali statistika.

                Comment


                  Parašė deep'as Rodyti pranešimą

                  Cia panasiau i skiedakus, o ne faktus. Lietuva pagal IRT sektoriaus darboutojus ir pacio sektoriaus indeli bendrame salies bvp yra 2 ar 3 kartus atsilikus. Bent jau taip rode paskutine matyta oficiali statistika.
                  Deja, tai yra tiesa. Nėra baisiai sunku nueiti į Eurostatą ir susirikti visą reikiamą info.

                  Keletas svarbių.

                  Interneto turėjimas namuose: 78%. Treti nuo galo
                  Kompiuterio turėjimas namuose: 73%. Ketvirti ar penkti nuo galo
                  Mobilusis internetas: 17%. Septinti nuo galo.
                  Kompiuteriais kasdien naudojasi: 61%. Devinti nuo galo
                  Niekada nesinaudojo internetu: 17%. Aštunti nuo viršaus
                  E-prekyba naudojosi: 34Į. Dešimti nuo galo

                  Dėmesio! Svarbus!
                  E-valdžios paslaugų naudojimas
                  51%. Dešimti nuo galo. Vokietija, beje, 57%. UK 59%. Estija 79%

                  Ir t.t. Yra ten dar daugiau svarbių rodiklių, bet pakanka susidaryti labai gerą paveikslą, kad Lietuva ES pagal savo IT raštingumą ir naudojimą yra arba gana stipri atsilikelė arba labai labai silpna vidutiniokė. Nu tokie, vienužodžiu, esam a bit shit, naudojant anglišką posakį
                  Mus gelbėja mūsų geriausi draugai rumunai su bulgarais, dar lenkai ir italai su graikais. Nebaisiai gera kompanija.


                  Yra viena sritis, kur Lietuva iš tikrųjų yra geroje pozicijoje. Ne tai kad esam absoliutūs lyderiai, bet reitingų lentelės tarsi apsiverčia. Esam arba tarp lyderių arba gerokai virš vidutiniokų. Tai ICT naudojimas privačiame versle (ICT use in enterprises).
                  Ar tai būtų tiekimo grandinių ir klientų integravimas ar visokie kitokie mandrūs ir madingi terminai, susiję su šiuolaikiniu corporate environment, visur atrodom gerai.

                  Tai apibendrinant, žmonių ir visuomenės lygyje esame tokie biškį nevykėliai IT srityje. Corporate lygyje esame gana kieti.
                  Paskutinis taisė John; 2019.10.24, 20:20.

                  Comment


                    A jo, dar iš to straipsnio:

                    Dabar Lietuvoje IT specialistų ir IT įmonių yra 10 kartų daugiau nei Latvijoje ir Estijoje kartu sudėjus“, – sako pašnekovas.
                    Nu jis meluoja. Tiesiog taip, bukai ir brutaliai. ICT specialistų kiekis vien Estijoje yra didesnis, nei Lietuvoje. Absoliučiais skaičiais, be abejo. Tai velnias žino, kodėl jis sako tokius kliedesius.

                    Eurostate ten paspaudinėju visokias knopkes ir parodo tikriuosius skaičius: https://ec.europa.eu/eurostat/web/di.../data/database
                    Nebent, aišku, Eurostatas meluoja, o tas kažkoks niekam nežinomas ir negirdėtas straipsnio herojus turi kažkokius alternatyvius šaltinius.

                    Comment


                      Siečiau su jaunimo emigracijos grimasomis, o vyresni nei 50 m. su kompais paprastai nelabai draugauja, ypač provincijoje. Siečiau su mūsų visuomenės kultūrine "ortodoksizacija" (mano išgalvotas terminas) sovietmečiu ir galbūt net carmečiu, todėl mūsų vyresniai kartai, o gal net apskritai mūsų visuomenei sunkiau įsileisti Europą nei kokiems estams ar čekams, o turbūt situacija panašesnė į visas pasienio su Baltarusija, Ukraina teritorijas+Balkanai, iš kurių dabar mažai ką gero girdėt . Situacija su kompiuterių naudojimu turbūt pasitaisys, išmirus paskutinei kartai savo trisdešimtmečio sulaukusiai dar sovietmečiu, tada turbūt ir visoje Europoje skirtumai tarp šalių pasidarys neesminiai, manau su Lietuva šioje statistikoje bus viskas gerai. Tada statistika turėtų išsidėsti visiškai nepriklausomai kiek yra išprususi ar išsivysčiusi tos šalies visuomenė
                      Paskutinis taisė PoDV; 2019.10.24, 21:05.

                      Comment


                        V. Vasiliauskas: siūlomas bankų mokestis – grubiausias apmokestinimo modelis
                        Lietuvos banko valdybos pirmininkas kritikuoja valdančiųjų siekį nuo sausio įvesti bankų aktyvų mokestį. Vito Vasiliausko teigimu, Lietuvoje siūlomas grubiausias bankų apmokestinimo modelis.

                        „Tai grubiausias apmokestinimo modelis, nes bazė paimta iš principo aktyvai, turtas. Tai reiškia – paskolų portfelis“, – penktadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete pareiškė V. Vasiliauskas...
                        Plačiau: https://www.vz.lt/finansai-apskaita/...#ixzz65LQBQIgm
                        Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

                        Comment


                          Eurostatas: eksportas Baltijos šalyse labiausiai augo Lietuvoje
                          Eksportas Baltijos šalyse per devynis šių metų mėnesius labiausiai augo Lietuvoje, skelbia Eurostatas.

                          Lietuvos eksportas sausį–rugsėjį, palyginti su tuo pat metu pernai, padidėjo 6 proc. iki 21,9 mlrd. eurų, Latvijos – 1 proc. iki 10,1 mlrd. eurų, Estijos – 2 proc. iki 10,8 mlrd. eurų, rodo penktadienį paskelbti Europos Sąjungos (ES) statistikos tarnybos duomenys.

                          Lietuvos importas šiemet augo 5 proc. iki 23,8 mlrd. eurų, Latvijos – 1 proc. iki 12,4 mlrd. eurų, o Estijos – 1 proc. iki 12 mlrd. eurų.

                          Lietuvos prekybos deficitas siekė 1,9 mlrd. eurų, Latvijos – 2,3 mlrd. eurų, Estijos – 1,2 mlrd. eurų.
                          Eurostatas: metinė infliacija Lietuvoje spalį – didesnė, nei vidutiniškai ES
                          Suderinta metinė infliacija Lietuvoje spalį buvo didesnė nei vidutiniškai Europos Sąjungos (ES) šalyse, skelbia Eurostatas.

                          Lietuvoje infliacija spalį siekė 1,5 proc., Latvijoje – 2,2 proc., Estijoje – 1,4 proc., rodo penktadienį paskelbti ES statistikos tarnybos duomenys.

                          Visoje ES kainos per metus padidėjo vidutiniškai 1,1 proc., o vien euro zonoje – 0,7 procento...
                          Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

                          Comment


                            Bruto darbo užmokestis šalies ūkyje per 2019 m. trečiąjį ketvirtį padidėjo 2,2 proc.
                            • Vidutinis mėnesinis bruto (neatskaičius darbuotojo mokesčių) darbo užmokestis šalies ūkyje (be individualiųjų įmonių) 2019 m. trečiąjį ketvirtį sudarė 1 317,6 EUR ir, palyginti su 2019 m. antruoju ketvirčiu, padidėjo 2,2 proc.:viešajame sektoriuje vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis sudarė 1 371,3 EUR ir buvo 2,3 proc. didesnis, privačiajame – 1 294 EUR ir buvo 2,2 proc. didesnis.
                            • Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis šalies ūkyje 2019 m. trečiąjį ketvirtį išaugo daugumoje ekonominės veiklos rūšių įmonių, išskyrus vandens tiekimo, nuotekų valymo, atliekų tvarkymo ir regeneravimo, informacijos ir ryšių, finansinės ir draudimo bei elektros, dujų, garo tiekimas ir oro kondicionavimo veiklos rūšių įmones, kuriose sumažėjo nuo 0,2 iki 7,6 proc.
                            • Vidutinis mėnesinis neto (atskaičius darbuotojo mokesčius) darbo užmokestis šalies ūkyje sudarė 834,3 EUR ir, palyginti su 2019 m. antruoju ketvirčiu, padidėjo 2 proc.: viešajame sektoriuje jis sudarė 865,2 EUR ir buvo 2,1 proc. didesnis, privačiajame – 820,7 EUR ir buvo 2 proc. didesnis.
                            https://osp.stat.gov.lt/informacinia...eventId=186211

                            Jau galima teigti, kad bent jau algomis pasivijome Vidurio Rytų Europą. Kai dar 2000 m. Lietuva atsilikinėjo nuo Višegrado šalių dvigubai.

                            Comment


                              Lietuva su vidutiniu darbo užmokesčiu ilgai vilkosi ES uodegoje, mažesnis buvo tik Rumunijoje ir Bulgarijoje. Bet jau ir Vengrija palikta už nugaros, pavyko ir Latviją pralenkti, sekančios - Slovakija, Lenkija, Kroatija, Graikija ir Portugalija. Visas jas skiria ne didesnis nei 100 eur. skirtumas ir tikriausiai visas jas pavyks pralenkti poros metų bėgyje. Iš trečios nuo galo Lietuva pasidarys 10-ta, jau nelabai 'galu' bus galima vadinti.

                              Comment


                                Pagal vartojimą (AIC) Lietuva yra lygiai per vidurį - dalinasi 14-15 vietomis su Ispanija. Iš 28 ES šalių 13 gyvena geriau nei mes, ir 13 blogiau nei mes.
                                If a lion could speak, we could not understand him.

                                Comment


                                  Gal kas galėtų paaiškinti, kodėl Lietuvoje namų ūkio išlaidos maistui yra beveik didžiausios visoje ES, nors maisto kainos vienos žemiausių?



                                  Flickr

                                  Comment


                                    Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                    Gal kas galėtų paaiškinti, kodėl Lietuvoje namų ūkio išlaidos maistui yra beveik didžiausios visoje ES, nors maisto kainos vienos žemiausių?
                                    Ką jau kalbėti apie rūbų ir kainas, ir išlaidas..

                                    Comment


                                      Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                      Gal kas galėtų paaiškinti, kodėl Lietuvoje namų ūkio išlaidos maistui yra beveik didžiausios visoje ES, nors maisto kainos vienos žemiausių?
                                      Spėčiau, kad valgo daugiau kalorijų nei priklauso ir labai mėgsta dovanoti visokius saldumynus per gimtadienius, Kalėdas ar eidami pas gydytoją.

                                      Comment


                                        Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                        Gal kas galėtų paaiškinti, kodėl Lietuvoje namų ūkio išlaidos maistui yra beveik didžiausios visoje ES, nors maisto kainos vienos žemiausių?


                                        Pagal viską turėtume "neblogai" atrodyti nutukimo lentelėse.

                                        Comment


                                          Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                          Gal kas galėtų paaiškinti, kodėl Lietuvoje namų ūkio išlaidos maistui yra beveik didžiausios visoje ES, nors maisto kainos vienos žemiausių?
                                          Todėl, kad lietuviai valgo namie. Pažiūrėk į restoranų eilutę - lietuviai vieni mažiausiai išleidžiančių restoranuose. Jie perka maistą už vienas mažiausių kainų Europoje ir namie su šeima valgo. Likusi Europa maisto perka mažiau, nes valgo restorane. Tai realiai matosi pasivaikščiojus po Europos miestų gyvenamuosius rajonus: ten maistas išsineštinai (picos, kebabai, indian, maroccan, chinese) ant kiekvieno kampo. Lietuvoje - gyvenamuosiuose rajonuose maisto išsinešimui beveik nėra, nebent Vilniuje.

                                          Išlaidos maistui ir išlaidos restoranams patenka į skirtingas eilutes.

                                          Man tai labiausiai liūdna, kad išlaidos švietimui Lietuvoje vienos mažiausių Europoje.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X