SEB atstovas piktybiškai nusišneka, bet tai neturėtų stebinti.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos ekonomikos aktualijos
Collapse
X
-
Parašė tajus3 Rodyti pranešimą
Gal galiu ir aš susitarti su konkurentais ir pakelti kainas? Nu čia, kad subalansuoti rinką, nes žmonių atlyginimai bei įmonių pelnai auga per greitai, tai tada nekils pavojus dėl ekonomikos perkaitimo...
Pateikusiems įrodymų apie kartelius – atlygis nuo 1.000 iki 100.000 Eur https://www.vz.lt/verslo-aplinka/201...iki-100000-eurNepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąSEB atstovas piktybiškai nusišneka, bet tai neturėtų stebinti.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Ober Haus:
Bendras būstui įsigyti išleistų pinigų kiekis šalyje ir toliau auga. VĮ Registrų centro duomenimis, per 2019 metų pirmąjį pusmetį Lietuvoje būstui (butams ir namams) įsigyti buvo išleista virš 1,07 mlrd. eurų arba 10,2% daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. 2019 metais pinigų kiekio augimas būsto rinkoje stebimas iš esmės visos šalies mastu, t. y., palyginti su tuo pačiu 2018 metų laikotarpiu, net 51 iš 60 Lietuvos savivaldybių buvo užfiksuotas augimas.
Comment
-
Neįsivaizduoju, ką reikia rūkyti, kad tokius kliedesius rašinėti. Kas iš viso šiais laikais vaikšto į bibliotekas? Nesakau kad visiškai nevaikšto, bet turbūt 100 kart mažiau nei prieš pvz.: 30-40 metų.
Naujausias tyrimas pateikia visiškai netikėtą rezultatą: kokių specialistų iš tiesų reikės Lietuvai https://www.delfi.lt/projektai/studi....d?id=81741085
Pasirodo, artimiausiu metu Lietuvai labiausiai reikės ne IT specialistų. Auksiniai laikai laukia medikų, bibliotekininkų, muziejininkų, vairuotojų, mechanikų, kiemsargių ir kurjerių.
Tai rodo Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) atlikta prognozė „Žmogiškasis kapitalas Lietuvoje 2019: kryptis – ateities darbo rinka“, kurioje analizuojama, kokios profesijos bus paklausiausios iki 2022 m.
Tiesa, ekonomistas Žygimantas Mauricas šią informaciją vertina kritiškai ir linki, kad prognozės neišsipildytų.
„Iš pirmo žvilgsnio, tai atrodo gana keistai. Didelė dalis sektorių (pavyzdžiui, pramonės, žemės ūkio, iš dalies – paslaugų) arba automatizuojasi ir robotizuojasi, arba keičia verslo modelį ir pereina prie aukštesnės pridėtinės vertės kūrimo. Lietuva nebelabai gali konkuruoti pasaulyje pigia darbo jėga, mus nukonkuruoja ir Indija, ir Rumunija, ir Ukraina. Todėl mane stebina, kad tiek daug reikės žemos kvalifikacijos ir nekvalifikuotų darbuotojų. Dauguma kitų tyrimų, tiesa, žvelgiančių toliau į priekį, rodo, kad Lietuvai reikės daug aukštos kvalifikacijos darbuotojų, nes vyresnio amžiaus darbuotojai nelabai geba persikvalifikuoti, o darbo vietos kursis, jas turės užpildyti jaunimas“, – įžvalgomis dalijosi Ž. Mauricas.
Ž. Maurico teigimu, kalbant apie aukštos kvalifikacijos specialistus, išvados atrodo keistai. Anot jo, duomenis galbūt galėjo iškreipti įprotis aukštos kvalifikacijos darbuotojų ieškoti privačiai, informacija dalintis iš lūpų į lūpas. „Tokių specialistų kaip, tarkime, rinkodaros tikrai reikia Lietuvai. Norint kilti pridėtinės vertės grandine aukštyn, reikia gerų rinkodaros specialistų. Kad trūksta IT specialistų, vieša paslaptis. Dalis įmonių jau nebesirenka Lietuvos arba riboja plėtros planus vien dėlto, kad mums trūksta IT specialistų. Beje, mes jų paruošiame gerokai mažiau nei kitos šalys, net centrinės Rytų Europos. Technologijos arba prekės ženklas/ IT arba rinkodara – du dalykai, kuriuos mes turime daryti – esame mažos rinkos, menkai apgyvendinta, gana atšiauraus klimato šalis su pakankamai ribotomis galimybėmis vystyti, pavyzdžiui, kažkokią plataus masto gamybą“, – sakė jis.
Anot ekonomisto, keistas ir sprendimas pramonės, žemės ūkio mechanikus ir taisytojus laikyti žemos kvalifikacijos specialistais. Šiuo metu technika esą itin automatizuota, sudėtinga. „Kalbant apie vairuotojus, viena vertus, galime sutikti, nes pastebima didelė transporto įmonių plėtra. Antra vertus, čia egzistuoja didelė konkurencija – vairuotojais jau dabar dirba ukrainiečiai, baltarusiai. Taigi potencialas kilti darbo užmokesčiui yra pakankamai ribotas“, – kalbėjo jis. Keista Ž. Mauricui, kad analizėje tarp paklausiausių specialistų neatsidūrė ir asmenys, dirbantys su orlaiviais, nes skrydžių skaičius auga milžinišku greičiu.Paskutinis taisė Arunasx; 2019.07.23, 08:28.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąNeįsivaizduoju, ką reikia rūkyti, kad tokius kliedesius rašinėti. Kas iš viso šiais laikais vaikšto į bibliotekas? Nesakau kad visiškai nevaikšto, bet turbūt 100 kart mažiau nei prieš pvz.: 30-40 metų.
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąNeįsivaizduoju, ką reikia rūkyti, kad tokius kliedesius rašinėti. Kas iš viso šiais laikais vaikšto į bibliotekas? Nesakau kad visiškai nevaikšto, bet turbūt 100 kart mažiau nei prieš pvz.: 30-40 metų.
Naujausias tyrimas pateikia visiškai netikėtą rezultatą: kokių specialistų iš tiesų reikės Lietuvai https://www.delfi.lt/projektai/studi....d?id=81741085
Unit sales of print books rose 1.3% in 2018 over 2017 at outlets that report to NPD BookScan. According to BookScan, which tracks 80% to 85% of print sales, units topped 695 million in the 52-week period ended December 29 compared to 686.9 million in 2017.Parašė Sula Rodyti pranešimą
Įsivaizduoju, kad ateities bibliotekininkas iš tiesų bus IT specialistas (kaip dabar traktuojama), o ne tipinė senyvo amžiaus moteriškė tarp knygų lentynų ir popierinių registracijos kortelių. Kokybiškos informacijos parinikimas ir adaptacija klientui yra svarbūs ir vertingi šiuolaikinėje šlamšto duomenų jūroje. Čia gali būti meno ir literatūros, mokslinės ir techninės kryptys.Paskutinis taisė Lettered; 2019.07.23, 09:09.
Comment
-
Taigi čia ta MOSTA, garsėjusi savo raudonplauke vadove (liūdno likimo švietimo ministre) ir brangiais projektais. Įdomu, ar bibliotekų Lietuvoje mažėja, ar daugėja . Kai dėl žemų atlyginimų ten niekas nesiveržia dirbti, turbūt bibliotekininkų trūksta ir dabar. Tikriausiai norėjo pasakyti, kad bibliotekininkams bus labai lengva rasti darbo, nes jo niekas nenorės dirbti. Tas pats turbūt galioja ir muziejininkams. Kas muziejuose dirba? Pensininkai ir studentai. Tos profesijos nuvertintos vos ne iki kiemsargių. Tai ne veltui išvardijamos greta. Tyrime reikėjo rašyti: Lietuvai labiausiai trūks pigios darbo jėgos.
IT žinių bibliotekininkai nereikia, žmogus pats gali susirasti norimą knygą per bibliotekos elektroninę paiešką, pasižiūrėti, kiek puslapių turi knyga ir pan. techninius parametrus, užtat ko reiks, tai apsiskaitymo ir knygų išmanymo, kad galėtų tiesiogiai patarti.Paskutinis taisė senasnamas; 2019.07.23, 09:34.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąužtat ko reiks, tai apsiskaitymo ir knygų išmanymo, kad galėtų tiesiogiai patarti.
Comment
-
Kalbama ir apie naują NT mokestį
Kaip rašo naujienų agentūra BNS, premjeras Saulius Skvernelis dar kartą pareiškė, kad nuo 2020 metų keisis nekilnojamojo turto (NT) apmokestinimas, bus įvestas taršių automobilių mokestis.
„Bet kokiu atveju klausimas darbotvarkėje bus, išvengti negalėsime (...). Niekur nedingsime, mes čia rudenį ateisime, nes biudžetas turi ne tiktai išlaidas, kurias mes matome, pritariame ir norime didesnių, bet ir pajamas. Tai norint didinti išlaidas, reikia turėti ir papildomas pajamas“, – antradienį Seime sakė S. Skvernelis.
„Turime nekilnojamojo turto mokestį, bet diskusija turbūt neišvengiama, ar jis yra efektyvus, ar teisingas, ar bazė yra tinkama“, – pridūrė S. Skvernelis.
Tarptautinės organizacijos ne vienerius metus Lietuvai siūlo įvesti taršių transporto priemonių mokesčius, plėsti NT apmokestinimą.
Vyriausybė pernai siūlė 0,3 proc. apmokestinti antrą ir daugiau vieno žmogaus turimus būstus, tačiau jis Seime pritarimo nesulaukė.
Na, būtų neblogai jei Skvernelis parodytų politinę valią ir įvestų automobilių (kad ir tokį šiek tiek apgailėtiną koks yra siūlomas dabar) taršos mokestį, ir stipriai praplėstų NT mokesčio ribas.
Turiu tokią (naivią) viltį kad FinMin specialistai padirbės iš peties ir NT mokesčio užkamšys visas potencialais spragas.If a lion could speak, we could not understand him.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
https://m.delfi.lt/verslas/transport...hp?id=81796327
Na, būtų neblogai jei Skvernelis parodytų politinę valią ir įvestų automobilių (kad ir tokį šiek tiek apgailėtiną koks yra siūlomas dabar) taršos mokestį, ir stipriai praplėstų NT mokesčio ribas.
Turiu tokią (naivią) viltį kad FinMin specialistai padirbės iš peties ir NT mokesčio užkamšys visas potencialais spragas.
Seimo „valstiečių“ frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad projektų dėl automobilių ir nekilnojamojo turto mokesčių nėra, todėl niekas nėra svarstoma.
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas...97365#cxrecs_s
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimąTaip, mačiau šitą.
Čia kažkoks lievas "Geras policininkas, blogas policininkas" žaidimas.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Manau akivaizdu, kad iki rinkimų jokių naujų mokesčių, tuo labiau tokių "jautrių" visuomenei ir ypač valstiečių/socdarbiečių elektoratui.
Comment
-
Parašė uzdvidesimt Rodyti pranešimą
Panašu, kad Skvernelis ruošias tapt koncervatorium.
- 1 patinka
Comment
-
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ministras Sinkevičius mandagiai išsityčiojo iš Mostos ataskaitos. Atseit truks 2022 metais bibliotininkystės specialistų gal kelių šimtų, tačiau nemato to, kad IT žmonių jau dabar trūksta 15'000. O juokaujant visi 3 mln galėtų dirbti IT srityje jei sugebėtų. Mauricas irgi dėjo į šuns dienas, kad pastoviai augant eksportui Mosta nemato iš viso, kad reikia rinkodaros specialistų.
orientuotis reikia į aukštos pridėtinės vertės darbo vietas su grynai legaliomis pajamomis ir mokamais mokesčiais bei vartojimu, be ne šnekėti apie vairuotojus, kurie iš esmės neprisideda prie mokesčių mokėjimo.Paskutinis taisė Arunasx; 2019.07.23, 19:29.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Manau akivaizdu, kad iki rinkimų jokių naujų mokesčių, tuo labiau tokių "jautrių" visuomenei ir ypač valstiečių/socdarbiečių elektoratui.
Comment
-
Pratęsiant apie Mostos ataskaitos kliedesius ir Maurico pastebėjimą apie rinkodaros specialistų poreikį, ko nemato Mosta visai, geras pavyzdys:
Dar 5-ios Lietuvos įmonės kuria strategiją JAV: nauda neabejotina https://www.vz.lt/pramone/2019/07/25...da-neabejotina
p.s. buvo pasirašyta ES aisvos prekybos sutartis su Kanada, Japonija:
https://www.vz.lt/verslo-aplinka/201...l-gmo-ir-mesos
https://www.vz.lt/prekyba/2018/07/17...ekybos-sutarti
tačiau Mostai labiau rūpi kiemsargių darbo rinka.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Didžiausios birželio algų medianos – IT bendrovėse
Kažkaip muziejininkų ir bibliotekininkų nematyti. Matyt, jų aukso amžius dar neatėjo .
https://www.vz.lt/verslo-valdymas/pe...#ixzz5ufZWLV2E
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąDidžiausios birželio algų medianos – IT bendrovėse
Kažkaip muziejininkų ir bibliotekininkų nematyti. Matyt, jų aukso amžius dar neatėjo .
https://www.vz.lt/verslo-valdymas/pe...#ixzz5ufZWLV2E
Comment
Comment