Parašė senasnamas
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos ekonomikos aktualijos
Collapse
X
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Iš savo subjektyvių vertinimų. Latvijoje visada buvo didesnis spaudimas algoms. Štai mūsų giminingoje firmoje Latvijoje algos buvo aukštesnės visada ko gero dar nuo 90-ųjų, nors darbo apimtys (ir pelnai) dažnai mažesnės nei pas mus. Tenka daryti išvadą, kad tiesiog šiek tiek didesnė pyrago dalis Latvijoje tenka darbuotojams. Gal dėl to, kad ketvirtis (dabar jau mažiau) yra iš viso "nepiliečiai"?
Comment
-
Tavo įkeltas rodiklis nerodo verslo pajamų, tik household. Lietuvoje visi santechnikai ir mašinų perekūpai yra verslininkai su verslo liudijimais.
Household income is the combined gross income of all members of a household who are 15 years or older.
Lietuvoje ir Estijoje pajamų nelygybė, šėšėlinė ekonomika ir pajamos yra daugmaž vienodos. Estijoje dėl palankios mokestinės politikos persikraustė daug stambaus verslo, kurie nemoka jokių mokesčių, bet deklaruoja dideles pajamas, pvz tas pats Avulio Hanner. Bet išlaidos Hanner akcininkų tai yra Lietuvoje, ne Estijoje.
Comment
-
Buvo seniau diskusija, kaip provincijoje viskas blogai ir kaip būtina gyventi didesniame mieste, jei nori būti žmogum .
Nors ir muzikologė, bet skaičiuoti moka. Pagrindinis dalykas turbūt, kad rado darbą, kažkiek atitinkantį išsilavinimą, ir alga sumažėjo tik 100 eurų.
Vilnių iškeitė į Naująją Akmenę – pokyčius nulėmė elementari matematika
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...tika-56-989840
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąO tai su verslo liudijimu dirbantys ne namų ūkyje gyvena, o po tiltu?
https://www.investopedia.com/terms/h...old_income.asp
Taip, iš Lietuvos emigruoja ir stambesnis verslas, ir darbo jėga. Vadinasi, sąlygos nepalankios niekam . Kad Avulis daug suvartoja, tai galima numanyti, bet Avulis nėra statistinis pilietis. Daug daugiau parodytų informacija apie tai, kiek uždirba ir kiek išleidžia vidutinis Avulio darbuotojas.
o Avulis gal ir nėra statistinis pilietis (nes niekas nėra statistinis pilietis) bet jei aš gaunu dividendus iš fondo, kuris investavęs į Avulio įmonę (kuri ant popierio yra Estijoje), ir juos išleidžiu vartojimui, tai labai aiškiai atsispinės AIC rodiklyje.Paskutinis taisė sankauskas; 2018.06.23, 18:19.If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąBuvo seniau diskusija, kaip provincijoje viskas blogai ir kaip būtina gyventi didesniame mieste, jei nori būti žmogum .
Nors ir muzikologė, bet skaičiuoti moka. Pagrindinis dalykas turbūt, kad rado darbą, kažkiek atitinkantį išsilavinimą, ir alga sumažėjo tik 100 eurų.
Vilnių iškeitė į Naująją Akmenę – pokyčius nulėmė elementari matematika
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...tika-56-989840If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąBuvo seniau diskusija, kaip provincijoje viskas blogai ir kaip būtina gyventi didesniame mieste, jei nori būti žmogum .
Nors ir muzikologė, bet skaičiuoti moka. Pagrindinis dalykas turbūt, kad rado darbą, kažkiek atitinkantį išsilavinimą, ir alga sumažėjo tik 100 eurų.
Vilnių iškeitė į Naująją Akmenę – pokyčius nulėmė elementari matematika
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...tika-56-989840
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
Daugiausiai kalba apie tai, kaip provincijoje nėra ką veikti tie valstiečiai, kurie neseniai atsikraustė į Vilnių, ir didžiausia kultūrinė pramoga yra nueiti pačiuožinėti ant ledo Akropolyje.
Vilnius turi savo žaidimo taisykles ir jei žaisi ne pagal jas, tada tikrai teks kraustytis į Akmenę. Provincija irgi ne rojus, ten taip pat yra savos gyvenimo taisyklės ir ne kiekvienam jos priimtinos.Paskutinis taisė andyour; 2018.06.23, 19:06.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Jeigu kada atvyktum į Vilnių, tai pamatytum, kad didžiausia pramoga yra leisti laiką kavinėse ir baruose - sėdėti, gerti, kalbėti. Kokybiški kultūriniai renginiai yra momentiniai, neskaitant tos abejotinos kokybės daugumos.
Vilnius turi savo žaidimo taisykles ir jei žaisi ne pagal jas, tada tikrai teks kraustytis į Akmenę. Provincija irgi ne rojus, ten taip pat yra savos gyvenimo taisyklės ir ne kiekvienam jos priimtinos.
O šiaip Vilniuje daug kultūrinių renginių, jeigu, žinoma, turite pinigų ir domites muzika, teatru, kinu. Bet to, visada būna kažkokie sporto renginiai. Žinoma, būtų gerai, kad daugiau atvažiuotų čionais koncertuoti ar vaidinti, bet realybė tokia, kad rinka nedelė. O apie abejotina kokybę tai.... geriau plačiau pakomentuokite, kokios meno srities esate specialistas ir kur yra abejotina kokybė, nes dabar nesuprasi minties.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė R.D. Rodyti pranešimąO apie abejotina kokybę tai.... geriau plačiau pakomentuokite, kokios meno srities esate specialistas ir kur yra abejotina kokybė, nes dabar nesuprasi minties.Paskutinis taisė andyour; 2018.06.23, 19:33.
Comment
-
Pažįstami pasiemę paskolas naujos statybos 3 kambarių butams gyvena nuostabiai.
Jeigu kada atvyktum į Vilnių, tai pamatytum, kad didžiausia pramoga yra leisti laiką kavinėse ir baruose - sėdėti, gerti, kalbėti.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąO ji gyvens nuostabiai ir be paskolos .
Comment
-
taip, tiesa. Matai tai, ką nori matyti.
O dėl kultūros renginių pripažinimo tai nesupratau. Kas ką turi pripažinti? Apskirtai, kaip čia įmanoma diskuoti? Jeigu atvažiuoja koncertuoti kažkas į Vilnių koncertuoti, tai kaip tai vertinti? Turit atvažiuoti tik labai pripažinti, ar ne? Štai neseniai Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras VRM kiemelyje atlikinėjo "Carmina Burana". Jeigu žinote, kas yra Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir kas yra Orfo "Carmina Burana", tai jau bus kažkas, bet kaip man dabar čia jums atsakyti į jūsų klausimą? O renginys buvo puikus.
O jeigu jūs esate sukirmyjęs senis, kuris nieko nesigaudo nei istorijoje, nei muzikos, nei teatre, nei kine, tai jums ir Paryžius, Roma, Amsterdamas, Milanas, Berlynas, New Yorkas bus neįdomybė. Viskas priklauso nuo jūsų išsilavinimo ir siekio kažką pažinit. Bet jums pačiam spręsti. Dėl nieko jūsų nekaltinu, turėkite savo nuomonę.Paskutinis taisė R.D.; 2018.06.23, 20:08.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąTai tu tik žinai... O ką tu pats moki realiai kurti gyvenime? Vaikštai į koncertukus ir jau pasikėlęs?
Ir šiaip, taip, vaikštau kartais į koncertus ir nežliumbiu, kad mažai kultūros, nors jos norėčiau kartais tikrai daugiau. Tik dėl to sutinku.
Comment
-
Ir vietoj aukštojo mokslo kai kas renkasi profesinį, ir vietoj gyvenimo Vilniuje kai kas renkasi gyvenimą provincijoje. Tokių pavyzdžių daugėja, tik ne apie visus parašoma. Žmonės ima blaiviau atsirinkti, kas jiems labiau tinka, ir negyvena pagal populiarius standartus ar pažįstamų bei giminių patarimus. Šiaip jauni žmonės provincijoje daug labiau reikalingi ir nors karjeros galimybės ribotos (ne visiems jos ir reikia), bet galimybės kažką nuveikti niekur nedingsta. Tai priklauso nuo žmogaus, o ne nuo gyvenamosios vietos. Ir mažame mieste bet kokia veikla daug labiau pastebima, tai labai lengva tapti žinomu ir gerbiamu (jei yra toks poreikis ).Paskutinis taisė senasnamas; 2018.06.23, 20:27.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąIr vietoj aukštojo mokslo kai kas renkasi profesinį, ir vietoj gyvenimo Vilniuje kai kas renkasi gyvenimą provincijoje. Tokių pavyzdžių daugėja, tik ne apie visus parašoma. Žmonės ima blaiviau atsirinkti, kas jiems labiau tinka, ir negyvena pagal populiarius standartus ar pažįstamų bei giminių patarimus. Šiaip jauni žmonės provincijoje daug labiau reikalingi ir nors karjeros galimybės ribotos (ne visiems jos ir reikia), bet galimybės kažką nuveikti niekur nedingsta. Tai priklauso nuo žmogaus, o ne nuo gyvenamosios vietos. Ir mažame mieste bet kokia veikla daug labiau pastebima, tai labai lengva tapti žinomu ir gerbiamu (jei yra toks poreikis ).
Comment
-
EK siūlymas: ES parama mažės iki 278 Eur gyventojui
Pagal pateiktus Europos Komisijos (EK) siūlymus ES paramos intensyvumas Lietuvoje nuo 2021 m. mažėja iki 278 Eur gyventojui. Tai 12% mažiau nei 2014-2020 m. laikotarpiu.
Tokią informaciją trečiadienį Vilniuje pateikė Marcas Lermaite‘as, generalinis direktorius, vadovaujantis Europos Komisijos Regioninės ir miestų politikos generaliniam direktoratui. Jis pristatė EK siūlymą valstybėms narėms dėl finansinės perspektyvos 2021-2027 m.Asignavimai Lietuvai mažėja dėl dviejų priežasčių: šalis perkopė 75% ES gerovės slenkstį, nuo kurio parama valstybėms narėms mažėja. Kita priežastis – iš Bendrijos po 2019 m. kovo besitraukianti Jungtinė Karalystė. Grynosios britų įmokos po išmokų į ES biudžetą šiuo metu yra antros didžiausios po Vokietijos.
Pagal pateiktas formules, matyti, kad Lietuva, finansuodama ES remiamus projektus taip pat turės prisidėti ne iki 30%, o jau iki 45% projekto vertės, kai ES prisidės 55%. Tai kasmet iš Lietuvos biudžeto gali pareikalauti papildomai apie 150–200 mln. Eur......EK pareigūnas pažymėjo, kad Lietuva pagal pasiektą ekonominę pažangą 2014-2016 m., lyginant su 2007-2009 m. periodu yra antra po Airijos: Lietuvos BVP gyventojui per laikotarpį kilstelėjo 15 proc. punktų iki 76% ES BVP vienam gyventojui vidurkio...
Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...
- 3 patinka
Comment
-
Parašė lukass Rodyti pranešimą...EK pareigūnas pažymėjo, kad Lietuva pagal pasiektą ekonominę pažangą 2014-2016 m., lyginant su 2007-2009 m. periodu yra antra po Airijos: Lietuvos BVP gyventojui per laikotarpį kilstelėjo 15 proc. punktų iki 76% ES BVP vienam gyventojui vidurkio...If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
Comment