Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos ekonomikos aktualijos

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Foxorota Rodyti pranešimą
    Nu tai ką, tada darom kažką - įsitraukiam į pileitinę visuomenę, dalyvaujam protestuose, renginiuose, politinėje veikloje, protestuojam prieš nelygybę - VEIKIAM. Pažiūrėkit vien kiek koks Tapinas spėjo nuveikti visuomeninėje veikloje - energising jaunimą regionuose, iš Youtubo pliekia politikus, kielia į dienos šviesą visas nesąmones. Kad kokia nuomonę apie jį turėtumėt, sutikit - jis mldc, kad kažką daro ir jam rūpi.

    O Lietuvoj daugiau negu pusė mūsų tautiečių gali drąsiai varyt į ašarų fabriką - oi kaip blogai, nepatinka, EMIGRUOSIU. Nu ok, prašom, esam laisva šalis, įstojom į ES. Jeigu ne Lietuva tai ir emigruoti nesigautų (paklauskit baltarusių)

    Čia yra mūsų šalis ir mes už ją atsakingi - taigi prašau balsuojam atsakingai ir apie rezidentų atlyginimus ne tyliai aprašinėjam forumuose ir emigracija grąsinam,o rengiam grupę - kad ir trisdešimt studentų ir varom, skambinam politikams - jie gi privalo atsiliepti.

    Man tiesa sakant sunku matyti kai vienu metu mes verkiam, esam absoliutus pesimistai, bet visiškai nesugebam rankos pakelti ir paveikti tą mūsų aplinką. Jeigu neveiki ir nereiški savo pozicijos atvirai, nu ką - tell us more about your problems, I'm sure we can help you through the internet

    O jei rimtai - yra problemų Lietuvoje, kaip yra ir galimybių. Vien tik matyti problemas, neįžvelgiant pozityvių dalykų ir galimybių kur mes patys galim paveikti yra asmeninė problema, o ne pačios šalies. Juk šalis ir susideda iš visuomenė, o visuomenė iš individų, jei individai nepasitiki vienas kitais ir pliekia savo šalį, ko tada tikėtis? Pakeiskim požiūrį, o tada kalbėkim.
    Norėčiau šiek tiek apginti šitą iš pirmo žvilgsnio "negatyvią" ir "pesimistišką" forume tvyrančią atmosferą, kadangi pats norom nenorom paaudrinau šias diskusijas apie gilias psicho-kultūrines Lietuvos (salyginio) atsilikimo priežastis, kurios nerimsta ir jau tęsiasi pora dienų šiek tiek ne tam skirtoje temoje apie "Lietuvos ekonomikos aktualijas"

    Manau dauguma šiame forume sutaria dėl to, ką mes visi norime pasiekti - laimingesnę, laisvesnę, turtingesnę ir atsakingesnę visuomenę Lietuvoje. Skirtumas diskusijose yra kartais dėl to kaip tą padaryti, ir tai neesminis skirtumas, mano nuomone. Kad tiek daug "protų" čia sutaria dėl bendrų tikslų, ir dar tokiame laukiniame interneto išsvietės kontekste - labai pagirtina savaime.

    Be abejo, anksčiau ar vėliau kiekvienas mūsų turim pereiti nuo žodžių prie veiksmo. Tačiau, dažniau nei rečiau, gyjimas prasideda nuo gedėjimo, o pasveikimas nuo problemos pripažinimo. Tai, kad problemos Lietuvos visuomenėje ir asmens kultūroje čia pripažįstamos, analizuojamos - o ne "patriotiškai" neigiamos kišant galvą į smėlį - yra puiku. Jau vien šiuo bruožu mes, kaip lietuviai, matyt lenkiam kai kuriuos savo kaimynus ...

    Todėl gal net eičiau dar toliau ir pasakyčiau, kad pridėčiau "optimizmo" šioje diskusijoje, kad šis lietuviškas "negatyvumas" ir "pesimistiškumas" iš tikrųjų yra (atsargi, tačiau vis dėlto) nuoširdumo su savim forma. O nuoširdumas ir atvirumas su pačiu savim - geriausias būdas neišprotėti šitame kompleksų ir iliuzijų sukaustytame pasaulyje. Kitaip tariant, į šitą "negatyvumą" ir "pesimistiškumą" reiktų žiūrėti kaip į kurą, energiją asmeniniam ir visuomenės augimui. To kuro tikrai turim pakankamai ... Kur su tuo kuru nuvažiuosim, vienok, jau kitas klausimas

    Welcome to the forum.
    Paskutinis taisė nomad; 2017.05.15, 23:35.
    There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

    Comment


      Jeigu lietuviai taip emigruoja, tai reiškia, kad kaip tik neverkia (neprotestuoja ir pan.), o veikia kurdami sau gyvenimą ir gana aktyviai, nes emigruoti nėra toks jau lengvas žingsnis.
      Emigracija dažniausiai reiškia pasidavimą ir pabėgimą. Jei visi emigravę tą energiją, kurią skiria įsitvirtinimui kitoje šalyje, skirtų Lietuvai, tai situacija būtų daug geresnė. Organizuoti protestai nėra kažkoks silpnumo parodymas, o kaip tik gebėjimas ginti savo teises ir už save pakovoti.
      Beje, ir emigracinės kryptys yra ne ten, kur saulė ryškiau šviečia, o ten kur pinigai didesni mokami, kas rodo pragmatizmą ir mokėjimą skaičiuoti.
      Tai rodo, kad emigruojama iš skurdo.

      Comment


        Pasigendi pasiūlymų ? idėjų tai pilna. How about, pradėkime mažinti mokesčius darbo jėgai, kurie yra didžiausi ES. Tavo pasiūlymas dėl kolektyvinių sutarčių irgi geras. Daug kitų pasiūlymų išsakyta net ir šioje temoje. Politinės valios nėra priimti nei vienai idėjai.

        Comment


          Nomad - ačiū labai už puikų komentarą. Visiškai sutinku, kad pragmatizmas yra labai svarbu ir nuoširdus požiūris į save yra būtinas. Tiesa, manau Lietuvoje priimama per daug pesimistinė perspektyva ir "smėlis" pasikeičia iš balto (amerikietiško) į juodą - kas sąlygoja suprastėjusį psicho-klimatą. Geriausias to pavyzdys - mūsų žiniasklaida, kuri puikiai atspindi visuomenines nuotaikas.

          Pedigree - politinė valia irgi neateina iš niekur. Visuomeninis spaudimas irgi yra būtinas, kad ir smulkus. Padarysiu mažą pilietinį eksperimentą - šitas išsakytas mintis perduosiu savo apygardos seimūnui, pažiūrėsim kaip atrašys. O jei atrašys/neatrašys - žiūrėsim kaip toliau elgtis.

          Comment


            Dėl pasiūlymų. Na, pvz., Kuodis, reaguodamas į SoDros absurdiškumą buvo pasiūlęs jos reformos projektą, kuriam pritarė nemažai su šia sfera susijusių žmonių. Arba pvz., teta Aušra su Šimonyte kalėsi, kad VMI rodytų vidutinį atlyginimą. O dabar dar siekia daugiau prapelstį šį reikalą. Kai kas atkreipia dėmesį į demokratijos silpnumą, kiti diskutuoja, rašo pasiūlymus dėl mokesčių reformos. Kiekvienoje srityje yra šiokių tokių pasiūlymų, todėl būtų kvaila neigti, kad niekas nieko nesiūlo, negalvoja. Tiesiog Tautai sunkoka atsirinkti, suvokti, kur asmeniniai interesai, kur iš tiesių idealistų siekis pagerinti padėtį. Dar yra principinės nuostatos dėl vienų ar kitų dalykų (dviguba pilietybė, w raidės ir 100 tokių problemų) dėl kurių nesutariam. O juk pranašų turėjom daug, kurie žadėjo kalnus nuversti. Gal iš to ir skepticizmas, kad niekas nesikeičia.
            Galiu pasakyti šiek tiek iš švietimo pozicijos. Ten šiuo metu yra ne viena pozicija, kaip pagerinti padėtį, bet kartu jos visos skirtingos, bet jeigu įsiklausai, pradėti gilintis, tai matai, kad kažkiek tiesos skamba visų pusių lūpomis. Sunku iš tiesų rasti aukso viduriuką. Lygiai taip pat visame švietimo sistemos reformavime. Kol nepadirbau mokykloje atrodė vienaip, o vėliau pasirodė, kad yra kiek kitaip. Kartais žmogui sunku paaiškinti, kodėl yra daroma vienaip, paskui tokie rašinėja delfi apie griaunamus dalykus. Tad ir visur taip.
            Noriu pasakyti, kad mūsų visų siekiai, kaip ir sakė nomad, yra tokie patys, bet metodai yra skirtingi ir tai atsiranda dėl išsilavinimo, patirties ir kitų savybių.

            Comment


              Kas man patinka pastaraisiais metais, tai, kad pradėta aktyviau tvarkyti miestų infrastruktūra. Ypač po to, kai buvo susirūpinta Kauno duobių problema iš kart po krizės. Iki krizės, prisimenu, skaitydavau laikrašty, kad pvz. Kaune neužtekdavo pinigų dažais pagrindinių gatvių paženklinti, perasfaltuodavo tik vieną nedidelę gatvę visame mieste, o panašu ir šiaip visuomenėje buvo toks mąstymas: "Čia ne Vakarai, čia galima ir taip". Žmonės (gal po truputį) junta, kad čia ir reik tokių Vakarų tokių, kokie ten ir yra Dabar Kaune jau matomi rezultatai: daugmoje vietų ženklina plastiku, gatvių tvarkymai vyksta visur. Vilnius irgi atsikrato dangiškų projektų, kaip metro ar oro linijos, atsikrato skolų ir taip pat po truputį pradeda įsivažiuoti su gatvių statybos projektais. Tvarkinga viešoji aplinka, kuria kasdien naudojasi dešimtys tūkstančių žmonių, manau, yra vienas iš ženklų, kad šalis tvarkytis gali Norisi tikėtis, kad darbų nemažės. Mes realiai ir pavydim Lenkijai būtent dėl to, kad ten gražiai sutvarkyta. Dirbti ar gyventi ten nepuolam.

              Jeigu jau turim, kaip sakom, problemų su protu, tai nusikopijuoti tam tikrus standartus iš Vakarų, kurie nesikerta su kažkokiais mentalitetų ar kultūrų skirtumais, yra nesunku. Aišku, reik susiimti ir tvarkyt forume paminėtas problemas, nes panašu ilgalaikė perspektyva su dabartine situacija yra klaikoka. Galim paminėt: mokestinė sistema, švietimas, verslumo skatinimas ir smulkusis verslas.

              Comment


                Parašė Pedigree Rodyti pranešimą
                Ir ta vargingiausia Lenkijos dalis atrodo gražiau nei Vilnius.
                O kada Vilnius buvo lyderis Lietuvoje pagal infrastruktūros išvystymą, gatvių ir fasadų tvarkingumą, kad pagal jį lyginti?

                Parašė John Rodyti pranešimą
                Dėl šito tai man jau gana seniai keista. Šiaip ekonomikos rodikliai per capita yra truputį Lietuvos naudai ir taip yra gana seniai. Nu neatrodo Lenkija gerai ant popieriaus. BET atrodo labai gerai ant žemės ir su Lietuva visiškai nesulyginama. Atrodo dažnai geriau, nei Rytinė Vokietija. Nelabai pagaunu, kodėl taip yra. Galbūt kultūriniai dalykai.to.
                Kokios vietos geriau pas lenkus nei Rytų Vokietijoje? Nes kertant sieną tai skirtumas plika akimi matomas. Analogiškai ir kertant sieną su Čekija, irgi ne lenkų naudai.
                GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                Comment


                  Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
                  O kada Vilnius buvo lyderis Lietuvoje pagal infrastruktūros išvystymą, gatvių ir fasadų tvarkingumą, kad pagal jį lyginti?



                  Kokios vietos geriau pas lenkus nei Rytų Vokietijoje? Nes kertant sieną tai skirtumas plika akimi matomas. Analogiškai ir kertant sieną su Čekija, irgi ne lenkų naudai.
                  Kertant sieną A2 (Varšuva-Berlynas). Autostrados būklė. Nors ir kai kurie miesteliai Rytų Vokietijoje atrodo labai nekaip.

                  Comment


                    Parašė John Rodyti pranešimą
                    Kertant sieną A2 (Varšuva-Berlynas). Autostrados būklė.
                    Kad ji ten vos ne ką tik atidaryta

                    Comment


                      Parašė digital Rodyti pranešimą
                      Kad ji ten vos ne ką tik atidaryta
                      Gali būti, nesigilinau. Tiesiog dalinuosi įspūdžiais.

                      Comment


                        Parašė tajus2 Rodyti pranešimą
                        Pagal IMF ar CIA factbooko duomenis Lietuva smarkiai aplenkusi ir Vengriją, ir Lenkiją, o nuo Slovakijos tik per vieną laiptelį atsilieka. Truputi daugiau nuo Čekijos.
                        Duomenys iš čia:
                        https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...PP)_per_capita

                        Beje, ir Graikija, ir Portugalija jau taip pat aplenktos.
                        Taip, kad reikia truputį mažiau savęs spardymo...
                        1) Bratislavos ir Prahos BNP/capita jau nuo 2011 lenkia beveik visas ES sostines.
                        Saltinis: Eurostat

                        2) Lenkijoje, Slovakijoje, Cekijoje, Vengrijoje kaupiasi labai daug industrijos.
                        Lenkijoje nuo Whirpool surinkimo ar Volvo autobusu iki vienos didziausiu pasaulyje bateriju gamyklos (LG Chem).
                        Kol Lietuvoje pezama apie Tesla Gigafactory gamyklos atsivedima, dideles bateriju gamyklos jau siandien kuriasi Lenkijoje, Vengrijoje ir Cekijoje/Slovakijoje.
                        Slovakija isvis turi daugiausiai automobiliu pramones (per capita) visame pasaulyje. Net Vokietijai ar Japonijaj tooooli iki Slovakijos.

                        Esme ta, kad jau siandien tos 4 salys turi tvirtus industrinius pagrindus.
                        Jau laiko klausimas kol skirtumas tarp LT ir tu 4 saliu bus laaabai didelis.

                        Comment


                          Parašė Saturn Rodyti pranešimą
                          Esme ta, kad jau siandien tos 4 salys turi tvirtus industrinius pagrindus.
                          Jau laiko klausimas kol skirtumas tarp LT ir tu 4 saliu bus laaabai didelis.
                          Jau ne kartą mūsų forume buvo kalbama maždaug tai, kad gamyklos ar kalnakasyba su žemes ūkiu yra praeito amžiaus ekonomikos pagridas, o dabartiniais laikais reikalingi bankai, kontoros, ofisai ir pan. O maistą ir automobilius galima importuoti.

                          Comment


                            Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                            Jau ne kartą mūsų forume buvo kalbama maždaug tai, kad gamyklos ar kalnakasyba su žemes ūkiu yra praeito amžiaus ekonomikos pagridas, o dabartiniais laikais reikalingi bankai, kontoros, ofisai ir pan. O maistą ir automobilius galima importuoti.
                            Sitas komentaras man visiskai nesuprantamas.
                            Gal galima placiau/detaliau?

                            Nesuprantu kodel yra pateikiama kaip pramone VS bankai. Ar zemes ukis VS ofisai.
                            Ir ka ofisai reiskia? Ofisu statyba, shared-service centers ar IT-service production?

                            Ir zemes ukis, i kuri daug kas ziuri kaip "mazos vertes" ar "nereiksminga veikla" yra labai stipriai nuvertinamas:
                            1) Olandijoje agri sudaro 22% viso NL eksporto, nors NL agri sektoriuje dirba vos 2,4% zmoniu. Lietuvoje esantys SSC (=biurai ir ofisai) neturi jokiu sansu pasiekti tokiu skaiciu.
                            2) Maisto gamyba yra labai stabili industrija ir jos svarba ateityje tik augs, del augancio gelo vandens stygiaus, problemu su monokultura, populiacijos augimu pasaulyje ir t.t.

                            Kad tokios industrijos kaip autogamyba yra "nurasomos" yra dar keisciau...
                            Paskutinis taisė Saturn; 2017.05.16, 01:55.

                            Comment


                              Kad tokios industrijos kaip autogamyba yra "nurasomos" yra dar keisciau...
                              Su autogamyba ir apskritai gamyba šiuo metu yra panašiai taip kaip su mobiliais telefonais prieš keletą metų. Turiu omeny, kad labai nesunkiai galima pakartoti Nokios "sėkmės" istoriją.

                              Apskritai apie visą diskusiją, tai Lietuva dar nieko negrįžtamo neprarado, nes laikui bėgant verslas ir gyventojai taps tik dar labiau mobilūs-globalūs. Tik kiek gaila, kad dažnai tie, kurie nemažai skundžiasi elementariai tingi nueiti iki balsavimo dėžių ir mes prarandame metus po metų.
                              Kitas dalykas, kad nemažai tų, kurie galėtų savo sprendimais nemažai nuveikti, neprisiima atsakomybės sudalyvauti rinkimuose.
                              Kad ir R.Kuodis skundžiasi, kad virš 10 metų nešioja pasiūlymus vyriausybėms, bet niekas į jį nekreipia dėmesio, o realiai manau būtų labai populiarus politikas.

                              Comment


                                200 mln. eurų siekiantis projektas: kurioje Lietuvos vietoje jis bus įgyvendinamas?

                                Biotechnologijų verslininkas Vladas Bumelis turi idėja – sukurti 500 darbo vietų ir pastatyti tris fabrikus, kuriuose būtų gaminami vaistai...

                                ... V. Bumelis teigė, kad svarstydamas apie vietą, kurioje galėtų atsirasti naujas mokslinis kompleksas, galvoja ne tik apie didžiuosius šalies miestus – Vilnių ar Kauną, – bet ir regionų galimybes.
                                Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

                                Comment


                                  Parašė Galys Rodyti pranešimą
                                  Su autogamyba ir apskritai gamyba šiuo metu yra panašiai taip kaip su mobiliais telefonais prieš keletą metų. Turiu omeny, kad labai nesunkiai galima pakartoti Nokios "sėkmės" istoriją.

                                  Apskritai apie visą diskusiją, tai Lietuva dar nieko negrįžtamo neprarado, nes laikui bėgant verslas ir gyventojai taps tik dar labiau mobilūs-globalūs. Tik kiek gaila, kad dažnai tie, kurie nemažai skundžiasi elementariai tingi nueiti iki balsavimo dėžių ir mes prarandame metus po metų.
                                  Nieko nepraranda, tik po kokius 1-2 proc. gyventojų kasmet, ir kas blogiausia, ne pensininkų, kuriuos kažkas turės išlaikyti, o jaunų darbingo amžiaus žmonių, galim sakyti kartojam Nokios "sėkmę", tik visos valstybės mastu (aišku išskyrus Vilnių, kur viskas auga). Bet jei sakot, kad čia nieko blogo tapti seniorų valstybe ir nieko blogo neįvyko, tai tada nenorėkite, kad ir valdžia darytų išvadas ir kažką keistų, tik kalbės apie visokias globalias Lietuvas ir PR'insis investuodami į infrastruktūrą provincijoje, kuria greit nebebus kam naudotis.
                                  Paskutinis taisė Lettered; 2017.05.16, 09:08.
                                  Flickr

                                  Comment


                                    Parašė Galys Rodyti pranešimą
                                    Su autogamyba ir apskritai gamyba šiuo metu yra panašiai taip kaip su mobiliais telefonais prieš keletą metų. Turiu omeny, kad labai nesunkiai galima pakartoti Nokios "sėkmės" istoriją.
                                    Skirtumas tas, kad "Nokia" pabaigoje ko gero viskas buvo gaminama ne Suomijoje. Tai ta gamyba kitur iš esmės išliko, persiorientavo į kitus brandus.
                                    Atsakomybės prisiėmimas taip pat turi būti atsakingas. Tas pats Kuodis mato, kad realaus palaikymo tarp politinių jėgų neturi, o be to kažką įgyvendinti praktiškai neįmanoma. Kurti naują atskirą partiją irgi reikia kitokio pobūdžio gebėjimų.

                                    Comment


                                      Parašė Sula Rodyti pranešimą
                                      Skirtumas tas, kad "Nokia" pabaigoje ko gero viskas buvo gaminama ne Suomijoje. Tai ta gamyba kitur iš esmės išliko, persiorientavo į kitus brandus.
                                      Atsakomybės prisiėmimas taip pat turi būti atsakingas. Tas pats Kuodis mato, kad realaus palaikymo tarp politinių jėgų neturi, o be to kažką įgyvendinti praktiškai neįmanoma. Kurti naują atskirą partiją irgi reikia kitokio pobūdžio gebėjimų.
                                      Nemanau kad toks Kuodis yra viena balta varna, ir kad visiškai neturi užtarimo tarp vienokių ar kitokių sluoksnių. Su partijomis Lietuvoj dabar apskritai yra gan prasti reikalai ir vieninteliai TS dar kažkiek traukia į tą pusę.
                                      Teko pabendrauti su provincijos aktyvistu(čia toks neoficialus miestelio paštininkas) tai jo parteikta žmonių nuomonė apie valstiečius yra labai ir labai prasta. Liberalai sėdi susimovę, apie socdemus ir kitus net nešneku. Lietuvoje yra dėkinga terpė naujai politinei jėgai(valstiečių sėkmė tai rodė dar per rinkimus). Tik baisu, kad jos neužimtų kokie persivadinę darbiečiai ar pan.

                                      Comment


                                        Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                        Nieko nepraranda, tik po kokius 1-2 proc. gyventojų kasmet, ir kas blogiausia, ne pensininkų, kuriuos kažkas turės išlaikyti, o jaunų darbingo amžiaus žmonių, galim sakyti kartojam Nokios "sėkmę", tik visos valstybės mastu (aišku išskyrus Vilnių, kur viskas auga). Bet jei sakot, kad čia nieko blogo tapti seniorų valstybe ir nieko blogo neįvyko, tai tada nenorėkite, kad ir valdžia darytų išvadas ir kažką keistų, tik kalbės apie visokias globalias Lietuvas ir PR'insis investuodami į infrastruktūrą provincijoje, kuria greit nebebus kam naudotis.
                                        Rašiau, nieko negrįžtamo... Jei kažkas kažkur išvažiavo tai dar nereiškia, kad negali grįžti ar kažkas kitas negali atvažiuoti į jų vietą.

                                        Comment


                                          Su partijomis Lietuvoj dabar apskritai yra gan prasti reikalai ir vieninteliai TS dar kažkiek traukia į tą pusę.
                                          Čia tik iliuzija, kuri nesisklaido vien todėl, kad TS trumpokai valdė . Lietuvoje nėra didelio skirtumo, kuri partija valdo - patekus į valdžią visų pozicijos kažkaip supanašėja. Kuodis yra bendravęs ir teikęs pasiūlymus visoms valdančioms partijoms, rezultatas visais atvejais buvo vienodas.

                                          Finansų ministras gražiai kalba, pažiūrėsim, kaip tai atrodys praktikoje

                                          V. Šapoka žada mažesnius mokesčius mažiau uždirbantiems
                                          Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/....d?id=74650876

                                          Comment

                                          Working...
                                          X