Parašė Lettered
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos ekonomikos aktualijos
Collapse
X
-
Valstybė galėtų surizikuoti sumažinti mokesčius. Jeigu tikrai biudžete atsirastų skylė, tai tiesiog pasiskolintų už dabartines žemas palūkanas ar gal net už nulines palūkanas, kaip neseniai kažkas čia skolino gal savivaldybei.Paskutinis taisė senasnamas; 2017.02.13, 17:04.
Comment
-
R. Kuodis: situacija negrįžtama, Lietuvoje liks 2,5 miesto
Lietuvoje egzistuoja dvi ekonomikos – gyventojais vis pasipildanti sostinė Vilnius ir regionai, virstantys ištisais pensionatais. Geru demografijos ciklu dar pasižymi tik Kaunas, iš dalies Klaipėda, bet regionuose vyrauja ekonomiškai neaktyvūs žmonės. Apsukti šios tendencijos trumpuoju laikotarpiu neįmanoma. Taip teigia ekonomistas, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis. Jis ketvirtadienį dalyvavo Seime vykusioje diskusijoje „Socialinė Europa – nauji iššūkiai“. R. Kuodis pasakoja, kad Lietuvoje vyrauja net keletas labai didelių problemų, kurių politikai nesprendžia: susiformavo dvi ekonomikos, šalyje daug žmonių, kurie yra nepelnytai turtingi ir nepelnytai neturtingi, mat vieni moka 55 proc. mokesčių, kiti – apie 4 proc. Tai lemia mažą biudžetą, todėl negalime tinkamai finansuoti biudžetinio sektoriaus. Mokytojai, policininkai, medikai, dėstytojai gauna itin mažus atlyginimus, todėl ištisi sektoriai išsigimsta: plinta korupcija arba krinta kokybės lygis. Viską vainikuoja bendras neteisingumo jausmas ir milžiniškas emigracijos lygis.
Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithu....d?id=73848346
Comment
-
Iš to paties straipsnio.
Remiantis R. Kuodžio pranešimu, Lietuvoje egzistuoja dvi ekonomikos: Vilniaus ir likusioji. Vilniaus ir regiono ekonomika apima daugiau nei 40 proc. visos šalies ekonomikos (artėja prie 50 proc.). „Tai tikrai yra atskira ekonomika.
Kodėl jai taip gerai santykinai sekasi? Todėl, kad turi labai neblogą demografinį ciklą, kuris labai svarbus. Politikai ignoruoja tuos dalykus tiek svarstydami apie vieną didžiausių tragedijų, emigraciją, tiek net ir kalbėdami apie Darbo kodeksą. Paklausos – svarbiausio veiksnio verslui vystyti – klausimas iš esmės yra ignoruojamas“, - sako R. Kuodis.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąO kaip tą elektrą, vandenį, nuotekas atpiginti? Kainos didesnės dėl natūralių priežasčių, mažesnio vartotojų skaičiaus, perteklinių investicijų į gamybą, perdavimą ir t.t.
Elektros situacija siek tiek pasikeite nutiesius kabeli i nordus, bet vistiek neperspjaus Lenkijoje pigiausia anglimu kurenamos elektrines . Viskas susideda tik i ekonominius skaiciavimus excelyje, pats ta maciau ir ta darba siek tiek dirbau. Virsyja"normas" koeficientas ir gamykla uzdaroma."I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąLietuvoje daugiausia orientuojamasi į "lėšų įsisavinimą" - ilgalaikė nauda ir efektyvumas niekam nerūpi.
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimątas visas lesas duoda ES. Jos skirtos mazu miesteliu gerbuviams grazinti.
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąES duoda pinigus objektų statybai, o štai priežiūra tenka jau vietiniam biudžetui.
Comment
-
Lietuvos dirbantiesiems – algų šuolis
2016 metų ketvirtąjį ketvirtį vidutinis mėnesinis darbo užmokestis šalies ūkyje neatskaičius mokesčių (be individualiųjų įmonių) siekė 822,8 euro: valstybės sektoriuje - 849,7 euro, privačiajame sektoriuje - 809,1 euro. Vidutinis atlyginimas atskaičius mokesčius siekė 636,9 euro: valstybės sektoriuje - 656 eurus, privačiajame - 627,2 euro, praneša Lietuvos statistikos departamentas.
Palyginti su 2016 m. trečiuoju ketvirčiu, mėnesinis darbo užmokestis "popieriuje" ketvirtąjį ketvirtį augo 3,7 proc.: valstybės sektoriuje - 5,3 proc., privačiajame - 2,8 proc. Atlyginimai "į rankas" padidėjo 3,4 proc.: valstybės sektoriuje 4,9 proc., privačiajame - 2,6 proc. Realusis darbo užmokestis padidėjo 2,3 proc.: valstybės sektoriuje - 3,8 proc., privačiajame - 1,5 proc.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąKažin, kiek dešimtmečių reikės norint tokiais "šuoliais" pasiekti bent jau anglišką minimumą, kuris irgi nestovi vietoje.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąAnglijai gal ir puikūs, kai gauna tiek pigios ir kvalifikuotos darbo jėgos, kad jau net per daug.
Comment
-
Parašė Galys Rodyti pranešimą2 val ir galit turėti tą anglišką minimumą. Argi ne puikūs laikai?
Comment
-
Parašė Zilvis3 Rodyti pranešimąTokios retorikos laikėsi tiek privatus verslas, tiek politikai paskutinius 10 metų. Kaip matome dabar retorika pasikeitė, dabar jau sukama galvą, kaip išvažiavusius susigrąžinti arba kaip išvažiavusius pakeisti pigesniais rytiečiais.
Comment
Comment