Parašė Eidvis
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos ekonomikos aktualijos
Collapse
X
-
-
Parašė deep'as Rodyti pranešimąKubilius pinigus skolinosi labai sunkiai uz kosmines palukanas.
Eidvi, kad nereiktų taip painiotis sąvokose rekomenduoju paskaityti R.Kuodžio tekstą:
http://www.ekonomika.org/Finansai/pd...in_03_2015.pdf
Primenu, kad Kuodis dirba LB, tai turėtų suprasti tai ką šneka ir rašo, skirtingai nuo tokių prietaisofilų kaip ašIt's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąEidvi, kad nereiktų taip painiotis sąvokose rekomenduoju paskaityti R.Kuodžio tekstą:
http://www.ekonomika.org/Finansai/pd...in_03_2015.pdf
Primenu, kad Kuodis dirba LB, tai turėtų suprasti tai ką šneka ir rašo, skirtingai nuo tokių prietaisofilų kaip aš
Ką mes ir stebime Lietuvoje. CB leidžia pinigus, o KB neduoda (prieinamų) paskolų.
Be kryptingos Vyriausybės veiklos išjudinti ekonomikos beveik neįmanoma.
Comment
-
Beje, skolinantis pigiai iš TVF jokio fiskalinio skatinimo neišeis padaryt, viskas bus atvirkščiai - TVF įpareigos smarkiai susiveržti diržus.
Kodėl Lietuva skolinosi mažiau ir brangiau gal paaiškins Kubilius su Šimonyte
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąTen vadovėlinės tiesos surašytos.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
Tiesiog norėjo duoti uždirbti skolintojams .
Siūlomi VVP nelabai patogus ir brangus variantas.
Comment
-
Nerijus Mačiulis savo FB (dangus pasirodo negriūva):
Pirmadienį statistikos departamentas paskelbė preliminarius trečiojo ketvirčio BVP duomenis – metinis augimas sulėtėjo iki 1,7 procento. OMG. Pasipylė sunerimusių ir nusivylusių ekspertinių komentarų lavina, įspėjimai apie artėjančius debesis ir įšalus.
O bet tačiau liko nepastebėtas vienas svarbus faktas. Statistikos departamentas perskaičiavo ir 2014 bei 2015 metų BVP – jį gerokai kilstelėjo, taip padidindamas palyginamąją bazę. Jei istoriniai duomenys nebūtų koreguoti, šių metų trečiojo ketvirčio augimas būtų siekęs 2,3 procento (t.y. augimo spartėjimas, o ne lėtėjimas). Dar svarbiau – šiemet įmonių atsargų mažėjimo (į kurį statistikai įtraukia ir visokias klaidas bei neatitikimus) neigiama įtaka BVP augimui siekė net 3 procentinius punktus! Nesunku suskaičiuoti, kaip atrodytų BVP augimas, jei šio „niuanso“ nebūtų. Tada nebeatrodytų taip keista, kad BVP augimas lėtėja, nors tuo pačiu metu eksporto augimas spartėja, mažmeninė prekyba auga daugiau nei 6,5 proc. per metus, o atlyginimai privačiame sektoriuje – daugiau nei 9 procentais. Neverta sureikšminti tokių sintetinių rodiklių kaip BVP ir panikuoti nepasigilinus į detales.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąKažkada buvau čia įmetęs statistiką rodančią, kad Lietuva krizės metu neturėjo jokių problemų pasiskolinti. Pinigų pasiūla praktiškai visada buvo gerokai didesnė, nei paklausa. Ką tai reiškia? Lietuva galėjo arba skolintis daugiau, arba skolintis pigiau. Kodėl Lietuva skolinosi mažiau ir brangiau gal paaiškins Kubilius su Šimonyte
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąKažin ar labiau diržus veržėsi TVF įpareigoti latviai, ar niekieno neįpareigoti lietuviai?
Verčiam 79 psl., žiūrim A4 lentelę - General Government Cyclically Adjusted Primary Balance.
Cikliškai subalansuotas pirminis biudžeto balansas (iki išlaidų skolos aptarnavimui, ie palūkanoms) atskleidžia tikrąjį, realų fiskalinį austeritetą aka ''diržų veržimąsi'' - ty kiek iš tikrųjų yra mažinamos tiesoginės biudžeto išlaidos ar didinami mokesčiai, norint subalansuoti pirminį biudžeto balansą bei pasiekti perteklinį lygį, kad vėliau dar liktų už ką aptarnauti ir valstybės skolą, neįsisukant dar smarkiau į nevaldomą skolos spiralę.
Ir čia matom, kad latviai kriziniam 2008-12 metų laikotarpyje buvo ''įpareigoti'' bene dvigubai stipriau užsisveržti diržus iki 10.3% potencialaus BVP, ty nuo -8.3% deficito 2008 m. iki 2% pertekliaus 2012 m.
Kai tuo tarpu ''non serviam'' lietuviai - išliko gan civilizuoto circa 5.1% (nuo -5.9% iki -0.8%) pokyčio ribose. Beje, apart žymiai griežtesnio fiskalinio režimo, latviai sugebėjo ir valstybės skolą pasididinti iki identisko Lietuvai - 40% nuo BVP lygio. Double whammy
Taip kad, anot TVF, Kubilius jokio rimto austeriteto nelabai ir atlikinėjo (tereikia pažvelgti į dviženklius Graikijos, Islandijos, Airijos ar Portugalijos dydžius), o reikšmingesnė fiskalinė konsolidacija (deficito mažinimas) buvo atlikta tik 2012 metais, kuomet krizė jau buvo įveikta ir nebe tokia skausminga.
Galbūt visgi ne toks jau ir blogas tas Kubyyylius yra.
P.S. Kitas retorinis klausimas - kodėl prietaisofilinė administracija nepasekė latvių pavyzdžiu, kurie dar 2014-15 m. pasinaudodami zero bound'ine palūkanų normų konjunktūra, sugebėjo savo net ir nelabai aukšto pajamingumo skolą (@2-3%) refinansuoti į 0.5% bondus, kai tuo tarpu strabistinis LT kabinetis tik pačioje kadencijos pabaigoje (ty 2016) pagaliau susivokė, kad pasirodo mokėti 1-1.3% yra žymiai naudingiau nei 6-8%?!
Kiek šimtų milijonų eurų buvo lengva ranka iššvaistyta nueinančios vyriausybės kadencijos metu aptarnaujant skolą, kuomet turėta reali ir gan paprasta (pvz per obligacijų brokerius) galimybė ženkliai sumažinti jos kaštus? CB specialistams atsakyti turbūt gan paprasta. Bet kaip visad - atsakomybė bus sterilizuota, o kaltė suniveliuota.Paskutinis taisė l2ez4m; 2016.11.05, 02:13.
Comment
-
Tai Latvijos minusas didesnis tik 2008 m., o 2009-2012 m. didesnis Lietuvos. Latvija iš TVF pasiskolino 2008 m. gale. Kitaip sakant, didžiausias 2008 m. Latvijoje vykęs diržų veržimas buvo iki paskolos gavimo.
Taip kad, anot TVF, Kubilius jokio rimto austeriteto nelabai ir atlikinėjoPaskutinis taisė senasnamas; 2016.11.04, 23:44.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąTai Latvijos minusas didesnis tik 2008 m., o 2009-2012 m. didesnis Lietuvos. Latvija iš TVF pasiskolino 2008 m. gale. Kitaip sakant, didžiausias 2008 m. Latvijoje vykęs diržų veržimas buvo iki paskolos gavimo.
Būtų didesnės pensijos, būtų atlikęs rimtesnį .
Comment
-
Nesuprantu skaičiavimo, kai vertinama nuo iki apimant ir teigiamus 2012 m. Jei perteklius būtų ne 2 proc., o kokie 4 proc., tai tada gautume ir didesnį pokytį: ne -4,6, o -6,6. Ir ką tai rodytų?Paskutinis taisė senasnamas; 2016.11.05, 22:48.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąNesuprantu skaičiavimo, kai vertinama nuo iki apimant ir teigiamus 2012 m. Jei perteklius būtų ne 2 proc., o kokie 4 proc., tai tada gautume ir didesnį pokytį: ne -4,6, o -6,6. Ir ką tai rodytų?
Lietuva išvis 2 proc. pertekliaus net nėra turėjusi. Pasikartosiu, kad 2009–2012 m. laikotarpiu Lietuvos deficitas kiekvienais atskirais metais buvo didesnis nei Latvijos. Latvijos buvo didesnis tik 2008 m. iki paskolos paėmimo.
Tai, kad Lietuvos deficitas buvo didesnis rodo, kad biudžeto išlaidos nebuvo taip smarkiai mažinamos.
Comment
-
Biudžeto balansas yra išvestinis dydis ir pats savaime nieko nepasako apie diržo ant kaklo veržimą.
Nė viena ES šalis taikiusį į kažkokį iš anksto nusistatytą biudžeto balansą galiausiai į jį nepataikė.
Labai gerai tą parodo ir LT pavyzdys, kur Kubiliaus deficitai 2009-2012 metais šokinėja atsitiktine tvarka.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąBiudžeto balansas yra išvestinis dydis ir pats savaime nieko nepasako apie diržo ant kaklo veržimą.
Nė viena ES šalis taikiusį į kažkokį iš anksto nusistatytą biudžeto balansą galiausiai į jį nepataikė.
Labai gerai tą parodo ir LT pavyzdys, kur Kubiliaus deficitai 2009-2012 metais šokinėja atsitiktine tvarka.
Comment
-
Nereikia buti genijumi kad suprastum jog kai deficitas vienais metais yra -8.3 o kitais tik -2.6 ekonomikai ir biudezeto pajamoms smunkant reiskia tik biudzeto islaidu karpyma. Taip kad akivaizdus atsakymas pateiktas i seno namo klausima ->
Kažin ar labiau diržus veržėsi TVF įpareigoti latviai, ar niekieno neįpareigoti lietuviai?
Comment
-
Parašė l2ez4m Rodyti pranešimąVienareikšmį ir gan aiškų atsakymą į šį klausimą pateikia paties Tarptautinio Valiutos Fondo - Fiscal Monitor, 2015 ataskaita.
Verčiam 79 psl., žiūrim A4 lentelę - General Government Cyclically Adjusted Primary Balance.
Hats off, l2ez4m, kad nepatingėjo!
Comment
Comment